Čo video hosting vybrať pre publikovanie marketingového obsahu

Väčšina marketingu obsahu pochopiť význam video marketing v podpore projektov. Mnohí odborníci sa však obmedzujú na publikovanie videí v službe YouTube, pretože nepoznajú iné kanály distribúcie tohto typu obsahu.

Služba YouTube má mnoho výhod. Patrí medzi najväčšie vyhľadávače Google, čo je jedna z hlavných výhod tohto video hosting. Použitie iba jedného distribučného kanála videa však obmedzuje potenciál marketingových kampaní. Okrem toho schopnosti služby YouTube v niektorých prípadoch nespĺňajú potreby obchodníkov.

Tento článok vám pomôže posúdiť potenciál najpopulárnejších distribučných kanálov pre video obsah. V ňom nájdete porovnanie najväčších video služieb, dozviete sa o výhodách a nevýhodách kanálov a tiež získate predstavu o budúcnosti online videa v kontexte obsahu marketingu.

Aké video služby sú vhodné pre marketing obsahu

Dokonca aj začínajúci obchodník môže ľahko volať popredný svetový video hosting. Samozrejme, hovoríme o službe YouTube. Každý mesiac navštívi tento zdroj viac ako 1 miliarda ľudí. Čas strávený sledovaním videa je celkovo približne 4 miliardy hodín.

Ako už bolo uvedené vyššie, služba YouTube je vlastníctvom spoločnosti Google, ktorá je najväčším vyhľadávacím nástrojom na svete a ktorá do značnej miery určuje relevantnosť používania tejto služby v oblasti marketingu obsahu. Okrem služby YouTube by značky mali venovať pozornosť aj nasledujúcim webovým stránkam hostenia:

 • Yandeks.Video - videohosting a služba vyhľadávania videa najväčšieho vyhľadávača na internete. Schopnosť vyhľadávať videá na rôznych zdrojoch vrátane služby YouTube je jednou z hlavných funkcií tohto kanála. Podľa Liveinternet.ru podiel Yandex na ruskom vyhľadávacom trhu k aprílu 2013 presiahol 60%, čo určuje dôležitosť Yandex.Video pre marketingových špecialistov propagujúcich projekty v Rusku.
 • Vimeo patrí medzi najobľúbenejšie video zdroje na svete. Počet registrovaných užívateľov tohto zdroja je okolo 14 miliónov ľudí, čo určuje možnosť jeho využitia ako kanálu na distribúciu video obsahu.
 • RuTube je ďalší populárny ruský video hosting. Hlavným publikom tohto zdroja sú užívatelia vo veku od 18 do 35 rokov. Online komunita odovzdáva do tohto zdroja denne viac ako 4 000 videí. Veľké spoločnosti a médiá, vrátane Walt Disney, Ekho Moskvy, Vedomosti, majú video kanály na RuTube.
 • Brightcove - Ďalšia populárna medzinárodná video služba. Pozornosť si zasluhuje jednak veľký počet aktívnych používateľov, jednak jeho pokročilé technické možnosti a aplikácie na prezeranie videí na mobilných zariadeniach.

Tieto top 5 video služby pre marketing obsahu majú spoločné črty a rozdiely, o ktorých sa bude diskutovať nižšie. Každý zo zdrojov ponúka obchodníkom s obsahom jedinečné výhody, porozumenie, ktoré zvýši efektívnosť vašich marketingových kampaní.

Kvalita videa

Investície do tvorby vysoko kvalitného videa sa nevyplácajú, ak zvolený kanál nepodporuje vysielanie HD videí. Popredné video služby poskytujú nasledujúce funkcie na prehrávanie vysoko kvalitného videa:

 • Služba YouTube podporuje vysielanie videí s vysokým rozlíšením - 720p alebo 1080p. Táto služba však automaticky znižuje rozlíšenie videa, ak je šírka pásma kanála internetového obsahu koncového používateľa nízka.
 • Yandex.Video podporuje prehrávanie videa vo vysokom rozlíšení, používateľ však musí tento režim manuálne aktivovať pomocou ponuky v ľavej hornej časti prehrávača.
 • Vimeo poskytuje prehrávanie videa vo vysokom rozlíšení (720p). Šírka pásma internetového kanála nemá vplyv na formát prehrávania - všetky videá nahrané do tejto služby sa štandardne vysielajú vo vysokom rozlíšení. Užívateľ však môže tento režim vypnúť pomocou ponuky v pravom dolnom rohu.
 • Brightcove automaticky prispôsobí kvalitu videa schopnostiam internetového kanála používateľa. Rozlíšenie však zostáva vysoké aj pri nízkej šírke pásma, takže používatelia služby sledujú iba vysokokvalitné video.
 • RuTube poskytuje automatickú adaptáciu videa na schopnosti online kanála používateľa. Ak chcete vždy sledovať videá vo vysokom rozlíšení, musíte použiť ponuku v pravom dolnom rohu prehrávača.

Preto služby Vimeo a Brightcove sú najlepším riešením, ak sa spoliehate na vysoko kvalitné video. Štandardne poskytujú prehrávanie videozáznamov vo formáte HD. Služby YouTube, Yandex.Video a RuTube poskytujú automatické prispôsobenie videa šírke pásma internetových kanálov používateľov. Prehliadač musí manuálne upraviť zobrazenie v HD, aby posúdil kvalitu vášho videa.

Dostupnosť videa pre vyhľadávače

Publikovaním videí sa spoliehate na odozvu publika - komentáre, rád, reposty, prechody na vaše stránky. Spotrebitelia by mali vidieť vaše publikácie, aby na ne reagovali. Dostupnosť videí pre "vyhľadávače" - kľúčový faktor v ich viditeľnosti na internete. Inými slovami, obchodníci s obsahom by mali uprednostňovať video služby, ktoré zabezpečujú dostupnosť obsahu pre vyhľadávanie.

Uvažované stránky hosťovania videa majú v kontexte dostupnosti pre vyhľadávacie nástroje nasledujúce možnosti:

 • YouTube je lídrom v tomto kritériu. Videá uverejnené v tejto službe dominujú prirodzenému výstupu služby Google a ďalších vyhľadávacích nástrojov. Publikovaním videí na tomto hostingu ich môžete optimalizovať pre vyhľadávacie dotazy. Tým sa zvyšuje efektívnosť marketingu obsahu prostredníctvom videa.
 • Ako už bolo uvedené, služba Yandex.Video patrí k najväčším vyhľadávačom RuNet. Klipy uverejnené na tejto video hosting služby spadajú do problému pri použití "Yandex".
 • Videá uverejnené na stránke Vimeo sa nachádzajú v top 10 výsledkoch vyhľadávania Google. Najväčší vyhľadávač na svete však dáva prvé miesto vo videách SERP uverejnených na YouTube.
 • Video platforma Brightcove poskytuje optimalizáciu pre vyhľadávače publikovaných videí. Okrem toho môžete synchronizovať videá uverejnené v tejto službe hosťovania videa so službou YouTube, ktorá zabezpečí ich dostupnosť pre používateľov služby Google.
 • Klipy uverejnené na RuTube sú tiež zobrazené vo výsledkoch vyhľadávania pre video Yandex.

Preto všetky video služby, ktoré zabezpečujú dostupnosť obsahu pre vyhľadávače. Obsah marketingu by mali pamätať, že YouTube a Yandex Video patrí k najobľúbenejším vyhľadávačom v runete.

Schopnosť vložiť video

Vkladanie videa na zdroje tretích strán rozširuje možnosti obchodníkov. Publikovaním videí na svojich webových stránkach ponúkajú divákom rôzne typy obsahu. Upozorňujeme, že kvalita zverejneného videa ovplyvňuje kvalitu zdroja. Preto je nepravdepodobné, že by sa niekto na hlavnej stránke stránky veľkej korporácie niekedy zamyslel nad zverejnením amatérskeho videa.

Ako je uvedené vyššie, YouTube, RuTube a Yandex Video automaticky prispôsobuje kvalitu prehrávania šírke pásma internetového kanála používateľa. Niektorí používatelia tak uvidia video s nízkou kvalitou na vašom zdroji, ak vložíte videá, ktoré sú uverejnené na určenom hostingu.

Služba YouTube okrem toho ponúka užívateľom aj ďalšie videá. Ich predmet sa môže líšiť od predmetu vašej stránky. Niektorí návštevníci môžu zabudnúť na účel návštevy vašej stránky a všimnúť si akékoľvek ne tematické video.

Predvolené služby Vimeo a Brightcove poskytujú HD video vysielanie, keď sú vložené na stránky tretích strán. Preto je vhodnejšie použiť ich na publikovanie videí na propagovaných prostriedkoch, ak je kvalita videa pre vás dôležitá.

Nastavenie a správa

Ideálna platforma pre publikovanie videí by mala byť prispôsobiteľná a zvládnuteľná. Predstavte si, že ste vytvorili video, informovali o výhodách nového smartfónu a zverejnili ho v službe YouTube. Používateľ spúšťa prehrávač a vidí reklamu iného smartfónu ešte pred začiatkom vášho videa.

Služby YouTube, Yandex Video a RuTube neumožňujú flexibilitu pri riadení zobrazovania reklamy, čo je vážnou nevýhodou pre obchodníkov s obsahom. Použitie video hosting Vimeo je spojené s veľkým množstvom obmedzení. Služba Brightcove umožňuje spravovať zobrazenie reklamy pred a po videu. Môžete tiež ľahko zmeniť kryt video prehrávača Brightcove a prispôsobiť ho dizajnu stránky.

Podmienky prístupu

YouTube, Yandex.Video a RuTube sú bezplatné služby. Platformu Vimeo môžete tiež využívať bezplatne, ale plná funkčnosť je k dispozícii len plateným účastníkom. Služba Brightcove je platené riešenie.

Ak práve začínáte marketingovú kampaň pomocou videa, vyberte si bezplatné služby. Používanie platených platforiem Vimeo a Brightcove bude cestou von, ak funkcie YouTube, RuTube a Yandex Video nespĺňajú vaše potreby.

Ako vybrať platformu na distribúciu video obsahu

Každá z týchto služieb má svoje výhody a nevýhody. Vyberte si hosťovanie videa na základe konkrétnej marketingovej kampane, obchodných špecifikácií a preferencií publika. Napríklad, YouTube, RuTube a Yandex Video služby sú populárnejšie v runete v porovnaní s Vimeo a Brightcove. Majte na pamäti, že publikujete videá pre rusky hovoriacich používateľov.

Nasledujúce otázky vám pomôžu vyhodnotiť priority marketingových kampaní a vybrať najlepšiu platformu na publikovanie videa:

 • Plánujete staviť na video v profesionálnej kvalite? Môžete si dovoliť použiť amatérsku kameru na natáčanie? V prvom prípade dávajte pozor na Vimeo alebo Brightcove av druhom dostanete bezplatné služby.
 • Plánujete strieľať a publikovať veľa videí? Služba Brightcove má jednoduchú správu video knižníc.
 • Budete na svoje stránky vložiť video alebo sa s ním budú môcť diváci zoznámiť na stránke hosťovania videa? V prvom prípade venujte pozornosť plateným službám Vimeo a Brightcove, ktoré umožňujú predvolené vysielanie HD videa.
 • Aká dôležitá je pre vás kontrola obsahu? Ak vám vyhovujú zobrazenia reklamy a ponuky irelevantného videa, vyberte si bezplatné služby.

Upozorňujeme, že naraz môžete používať niekoľko video služieb. To vám umožní vybrať si najlepšiu platformu na základe vlastných skúseností a výsledkov publikovania.

Aká je budúcnosť online videa

Cisco tvrdí, že počet online video divákov sa do roku 2016 zvýši na 1,5 miliardy. Preto neváhajte zvážiť vytvorenie a publikovanie videa ako investície do jedného z najsľubnejších marketingových kanálov.

Podľa viceprezidenta marketingu spoločnosti Brightcove, Steve Rotter, bude vývoj online video trhu sprevádzaný konsolidáciou. Veľkí hráči budú ešte väčší a malé firmy sa zjednotia alebo opustia trh.

Eric Leslie, prezident OnScene Productions, ubezpečuje, že dnešní vodcovia online video trhu si v blízkej budúcnosti zachovajú svoje pozície. Zameria sa na zlepšenie technológie, pretože užívatelia požadujú vyššiu kvalitu prehrávania, pretože sa zvyšuje šírka pásma internetových kanálov.

Eric Leslie očakáva rýchlu implementáciu technológie HEVC lídrom na trhu „Veľmi skoro budeme môcť nahrávať vysokokvalitné videá v trvaní 10 minút za 10 sekúnd,“ hovorí Leslie.

Eric Leslie považuje produkciu a vysielanie videa 4K za ďalší faktor rýchleho rozvoja online video trhu. Aj keď je tento formát dostupný len pre profesionálne videoštúdiá, v blízkej budúcnosti sa toto rozlíšenie stane štandardom pre internetové video.

záver

Video patrí medzi najatraktívnejšie typy obsahu pre divákov, preto sú investície do tvorby a publikovania materiálov tohto formátu prospešné a efektívne. Výber platformy pre distribúciu video obsahu, posúdenie potrieb a preferencií publika, špecifiká vášho podnikania a funkcie marketingovej kampane.

Samozrejme, nové video služby sa objavia a zmiznú, ale dnešní lídri si v blízkej budúcnosti udržia vedúcu pozíciu na trhu. Patrí medzi ne YouTube, Vimeo, Yandex, Video, RuTube, Brightcove. Možno ste už využili tieto služby pre marketingové kampane? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Prispôsobenie materiálu Kanály video obsahu: Čo by ste mali použiť Markom Sherbinom ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár