Ako zlepšiť pozíciu videí na YouTube: 5 pokročilé taktiky

Dopyt po video obsahu rastie spolu so zvyšovaním šírky pásma internetových kanálov a zvyšovaním technických možností počítačov a mobilných zariadení. Z tohto dôvodu obchodníci aktívne používajú službu YouTube, ktorá je považovaná za najlepšiu webovú lokalitu na hosťovanie videa na publikovanie komerčného obsahu. Publikujú videá na tomto zdroji, spoliehajúc sa na pozornosť publika a prechody na webovú stránku značky.

Pri publikovaní obsahu na YouTube čelia obchodníci vysokej konkurencii. Každú minútu používatelia nahrávajú videá na tento zdroj počas 100 hodín. Preto musia odborníci na video marketing aktívne bojovať za pozornosť divákov. K tomu, oni používajú video optimalizácia pre vyhľadávače.

Aké faktory ovplyvňujú poradie videí v službe YouTube a ako optimalizovať obsah videa? Odpovede na tieto otázky nájdete nižšie.

Čo ovplyvňuje poradie videí v službe YouTube

Keď zadáte vyhľadávací dopyt YouTube, služba vám ponúkne relevantné videá. Obsah videa je zoradený pomocou vyhľadávacieho algoritmu.

Algoritmus vyhľadávania YouTube obsahuje nasledujúce faktory:

  • Názov videa, Vyhľadávací nástroj YouTube určuje sémantickú relevanciu názvu hľadaného výrazu.
  • Popis videa, Prítomnosť kľúčových slov v popise zvyšuje viditeľnosť videa pre vyhľadávací robot.
  • Tagy, Prítomnosť značiek pomáha vyhľadávaciemu nástroju YouTube určiť relevantnosť videa pre konkrétnu požiadavku.
  • Dešifrovanie videa, Manuálne dekódovanie dáva vyhľadávači ďalší dôvod na zvýšenie hodnotenia videa.
  • Kvalita videa, Služba YouTube preferuje vysoko kvalitné videá.
  • Povolenie kanála, Tento ukazovateľ zahŕňa vek kanálu, počet predplatiteľov, korešpondenciu publikovaných materiálov s vybraným predmetom.
  • Počet a trvanie zobrazení, Čím viac používateľov videlo video, tým väčšia je šanca na vysoké pozície. Trvanie pohľadov sa týka faktorov správania. Ak užívatelia sledujú video od začiatku až do konca, vyhľadávač mu dáva vysokú pozíciu pri vydávaní.
  • Počet distribúcií videa, Tento faktor hodnotenia zahŕňa počet zdieľaní pomocou tlačidiel sociálnych sietí, ako aj počet videí vložených na stránkach.
  • Počet komentárov, rád a nepáči, Čím viac pripomienok dostane video, tým vyššia je šanca dostať sa na prvé miesto vydania. To platí pre záľuby. V súlade s tým znižujú šance na video na vysokých miestach v rebríčku. Zároveň vyhľadávací algoritmus YouTube zohľadňuje nielen celkový počet rád a nepáči, ale aj pomer týchto indikátorov.

Ak poznáte hlavné faktory hodnotenia videí v službe YouTube, môžete optimalizovať video obsah. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu získať prvú pozíciu pri vydávaní služby YouTube, ktorá zaručuje vysokú pozornosť vašim videám a prechodom na lokalitu.

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Potom kontaktujte Texterra! Máme certifikovaných scenáristov, web dizajnérov a režisérov a ceny sú nižšie ako trhové. Nasledujte odkaz na zobrazenie portfólia a objednajte si bezplatnú konzultáciu!

1. Post dlhý popis

Spoločnosť Google nie je schopná sledovať a počúvať vaše videá. Preto vyhľadávač nemôže priamo určiť hodnotu publikovaného obsahu. Snaží sa vyplniť túto medzeru textom, ktorý video obklopuje. Hlavným zdrojom textu je popis videa. Vyhľadávač ho používa na určenie relevantnosti obsahu pre požiadavky používateľov.

Publikovaním dlhého opisu zvýšite viditeľnosť videa pre používateľov, ktorí zadávajú do vyhľadávacieho poľa rôzne dotazy vrátane nízkofrekvenčných. Preto sa snažte zabezpečiť, aby bol popis aspoň 1,5 tisíc znakov alebo 200 slov.

2. Použite kľúčové slová špecifické pre video.

Vysoké pozície pri vydávaní služby YouTube zaručujú pozornosť divákov obsahu a prechodom na stránku. Ak sa vaše video dostane na najvyššie pozície spoločnosti Google, získate viac pozornosti a prechodov.

Nie je tajomstvom, že najväčší vyhľadávač na svete ponecháva miesto v hornej časti stránky s otázkami pre videá uverejnené v službe YouTube. Platí to však len pre niektoré žiadosti. Overte to pomocou dotazov "obsahového marketingu" a "zábavy s mačkou". V prvom prípade SERP neobsahuje žiadne odkazy na video:

V druhom prípade je však celá horná časť SERP obsadená odkazmi na videá YouTube:

Google vyhľadávač chápe, že užívateľ, ktorý používa dotaz "triky s kote" nechce čítať články ako "Prečo všetky mačky sú vtipné" a "Ako urobiť kote vtipné". Tento používateľ so stopercentnou pravdepodobnosťou chce sledovať videá, na ktorých vtipné mačky ukradnú hamburgery z tabuľky.

Pri výbere kľúčových slov na opis videa zvážte, ktoré z nich môžu byť špecifické pre dané video. Ak nájdete tieto kľúče, vaše video sa zobrazí v hornej časti SERP. Napríklad pre mnoho komerčných tém sú klávesy špecifické pre video „ako na to“.

3. Oznamovať videá v tematických sociálnych komunitách.

Populárne tematické komunity na sociálnych sieťach sú dobrým zdrojom cielenej prevádzky. Správcovia komunity sú lojálni k publikovaniu videa, ktoré odpovedá na otázky publika. Takže neváhajte publikovať odkazy na videá v tematických skupinách.

Čím viac zobrazení, rád a distribúcií, ktoré vaše video zaznamenalo, tým vyššia bude vaša pozícia vo vyhľadávaní YouTube. Publikovaním obsahu v sociálnych komunitách súčasne riešite dve úlohy: zvyšujete dosah svojich divákov a zvyšujete pozíciu videa vo vyhľadávaní.

4. Povzbudzujte používateľov, aby sa prihlásili na odber vášho informačného kanála a video.

Vyhľadávací nástroj YouTube venuje veľkú pozornosť faktorom správania v hodnotení obsahu. Ak sa vám páči vaše videá, systém im dáva prvú pozíciu v otázke. Systém preto musí preukázať, že ľudia nemôžu žiť bez vašich videí. To možno vykonať pomocou značiek a odberov kanálov.

Ak sa používateľ prihlási na odber vášho kanála hneď po sledovaní videa, odošle do vyhľadávacieho nástroja silný signál. YouTube sa dozvie, že ste poslali video vraha, ktorého prezeranie urobilo z vášho diváka účastníka a čakalo na nové majstrovské diela. Páči sa vám aj podobný signál systému.

Ak chcete povzbudiť používateľov, aby sa prihlásili na odber kanála a dali "páči", musíte uverejniť užitočné videá. Niekedy užívatelia zabudnú zaškrtnúť alebo sa prihlásiť. Preto musia nenápadne požadovať potrebné kroky. Napríklad takto.

5. Usporiadajte publikácie v tematických zoznamoch skladieb.

Organizujte publikácie v tematických zoznamoch skladieb. Po prvé, je to vhodné pre užívateľov, ktorí môžu rýchlo nájsť správne zbierky. Po druhé, dáva vám možnosť publikovať popis zoznamu videí s obľúbenými kľúčovými slovami. Tak získate extra šancu na vysokú pozíciu pri hľadaní služby YouTube.

Venujte pozornosť organizovaniu videí na kanáli FitnessBlender. Každý zoznam videí má svoj vlastný popis.

Ako zvýšiť viditeľnosť videí v službe YouTube

Algoritmus vyhľadávania služby YouTube sa nachádza v dvoch veľrybách. Prvým je definícia sémantickej relevancie textu obklopujúceho video na žiadosť užívateľa. Druhou je hodnotenie faktorov správania. Zvážte to pri optimalizácii videí. Vytvorte podrobné popisy, použite kľúčové slová v názve videa. Stimulovať komentovanie, predplatné, rád a zdieľanie. Pokúste sa dostať vaše video na vrchol celkového výstupu Google.

Chcete sa porozprávať o svojej firme s vysokokvalitnými videografiami? Pomôžeme. Nasledujte odkaz a pozrite si naše portfólio. Vytvárame video infographics pre všetky typy podnikania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár