Ako dostať svoje publikum k vyhľadávaniu vášho značkového videa

Obchodné projekty stále viac nahrádzajú dlhé marketingové texty krátkymi značkovými videami. Počúvajú výskumníkov na stránkach YouTube, Ooyala, Wistia a ďalších spoločností, ktoré hovoria, že za 10 rokov môže byť pomocou video marketingu generovaných 90% návštevnosti. Podnikanie by však malo brať do úvahy, že publikum je už dlho plné dotieravých reklám, ktoré sú vysielané vo dne iv noci na všetkých televíznych kanáloch. Spoločnosti preto musia vytvoriť značkové video, ktoré nemá nevýhody tradičnej reklamy.

Tento článok vás oboznámi s piatimi typmi zaujímavého a užitočného komerčného videa, ktoré užívatelia hľadajú na vlastnú päsť.

Prečo vytvoriť marketingové video

Ako už bolo uvedené vyššie, odborníci spoločnosti Google a YouTube sa domnievajú, že za 10 rokov video obsah vygeneruje 90% návštevnosti. Povedzme, že zamestnanci spoločnosti Google sú dobre známi, okrem iného sľubujú, že za 20 rokov sa ľudia stanú cyborgsmi? A prečo premýšľať o perspektíve 10 rokov, ak potrebujete získať zisk dnes? Potom venujte pozornosť výsledkom štúdie eMarketer:

Experti eMarketer zistili, že v budúcom roku budú takmer štyri pätiny používateľov internetu sledovať videá online aspoň raz za mesiac. Už v roku 2012, asi 100 miliónov Američanov denne sledoval videá na webe. V tomto roku tvorili videá takmer polovicu obsahu online. Mimochodom, nie je naklonený fantáziu, eMarketer verí, že v roku 2016, 86% všetkých publikovaných obsah už bude predstavovať video. Takže Google prognózy nevyzerajú tak neskutočne. Možno sa nestane kyborgom, ale video obsah je schopný generovať 90% prevádzky do roku 2023.

Imunita spotrebiteľov voči tradičnej reklame neponecháva žiadnu šancu na propagačné videá, ktoré možno vidieť v televízii. Investovaním do tvorby reklamného obsahu buďte pripravení, že 90% používateľov klikne na tlačidlo „preskočiť“, čím vás nadchne slovami pre pokus o inváziu do intelektuálneho priestoru. Ak chcete predísť neefektívnym investíciám, zvážte vytvorenie značkového obsahu, ktorý hľadajú samotní používatelia. Toto je päť typov takéhoto obsahu.

1. Vlog

Video blogy alebo vlogs patria medzi najobľúbenejšie typy online marketingového obsahu. Vytvorenie obsahu tohto formátu nevyžaduje vážne investície, režijné zručnosti alebo prístup k drahým technickým zdrojom. Ak chcete uverejniť príspevok, stačí mať webovú kameru a prístup na internet. Prevažná väčšina video bloggerov publikuje obsah na YouTube, ktorý zostáva najobľúbenejšou službou videohostingu medzi obchodníkmi.

Princípy video blogov sa nelíšia od prístupov k tradičným blogom. Majiteľ online denníka by mal vytvoriť zaujímavé a užitočné video pre divákov. Obsahová téma by samozrejme mala zodpovedať oblasti činnosti značky. Napríklad potenciálni a existujúci zákazníci spoločnosti Nokia majú záujem o mobilné telefóny. Preto očakávajú, že nájdu relevantné informácie v blogu značky.

Venujte pozornosť obsahu strieľať na vlog, nemali by ste používať služby James Cameron alebo prenajať drahé štúdio Hollywood. Video by malo byť užitočné, zaujímavé a nie príliš oficiálne. V tomto prípade sa používatelia radi prihlásia na odber značkového vlogu a sledujú video príspevky.

2. Vinič

6 sekúnd je veľmi malý a veľmi spoľahlivý. Hovoríme o video obsahu publikovanom vo Vine. Môžete si byť istí, že takmer 100% divákov bude sledovať vaše videá až do konca. YouTube sa nemôže pochváliť rovnakým výsledkom, že?

Preto mnoho známych značiek vytvára a publikuje videá s Vine. Super-krátky formát apeloval na Coca-Cola, Lowe's, Red Vines a ďalšie značky. A spoločnosť Chobani sa dokonca naučila vytvárať šesťsekundové používateľské príručky:

Podľa služby YouTube 20% divákov nepozerá koniec videa trvajúceho 30 sekúnd. Čím dlhšie je video, tým menej divákov ho sleduje úplne. Aby sa tomu zabránilo, použite Vine. Uverejnite krátke video na zachytenie pozornosti publika alebo naučte svojich zákazníkov niečo užitočné.

3. Reportážne video

Video udalosti je jedným z najpopulárnejších formátov marketingového videa. Videá tohto typu sú video reportáž o školeniach, konferenciách, sviatkoch, testovaní produktov a iných podujatiach. Výhoda reportážneho videa spočíva v prirodzenosti, technickej jednoduchosti stvorenia a absencii potreby puzzle na pozemku.

Hlavným princípom vytvorenia video udalosti je objektívne ukázať divákovi, čo sa deje, a nie uložiť váš názor. Užívatelia musia určiť najcennejšie informácie a vyvodiť závery. V tomto prípade zostane reportážne video na rozdiel od tradičnej reklamy v dopyte.

Fanúšikovia sexu, drog a rock and roll budú radi sledovať nasledujúce video, ktoré je video reportážou o festivale bicyklov, ktorý vo Švajčiarsku organizuje známa značka:

Hlásenie videa vyniká medzi inými formátmi obsahu značkového videa nedostatkom skriptu. Použite na vytvorenie dobrého obsahu bez dodatočnej energie.

4. Interview

Pomocou video rozhovorov môžu značky riešiť rôzne úlohy. Po prvé, rozhovor so zaujímavým respondentom, napríklad dobre známym odborníkom v tomto odvetví, zaručuje, že spoločnosť priláka cielenú dopravu. Po druhé, videohovor je dobrý spôsob, ako vytvoriť obsah s malou alebo žiadnou investíciou. Po tretie, rozhovory so zamestnancami zodpovednými za určité oblasti práce predstavujú pozitívny obraz spoločnosti.

Čestný inžinier Google Matt Cutts našiel zaujímavý formát video rozhovoru. Vo svojom blogu s videom odpovedá na otázky používateľov:

Rozhovory s videom zvyšujú záujem divákov o značku. V prvom rade ide o formát, v ktorom používatelia sami kladú otázky expertom.

5. Video prezentácie

Video prezentácie a recenzie produktov sú ďalším formátom obsahu, ktorý diváci značky hľadajú nezávisle. Pri vytváraní prezentácie sa uistite, že video je naozaj užitočné pre divákov. Inými slovami, preskúmanie by malo byť objektívne, aby ho zákazníci nepovažovali za banálnu reklamu.

Ako príklad tohto typu obsahu venujte pozornosť hravej video prezentácii našej knihy "100+ hacky pre internetový marketing":

Čo by malo byť značkové video

Pri vytváraní marketingového videa majte na pamäti zlaté pravidlo marketingu obsahu. Zamerajte sa na neustále sa rozširujúce predajné cesty, nie okamžité konverzie. Tento prístup zabezpečuje dlhodobý úspech.

Značkové video by malo byť užitočné pre divákov, zaujímavé a prirodzené. V tomto prípade ho budú používatelia vyhľadávať sami.

Potrebujete naozaj skvelé a vysoko kvalitné video? Kontaktujte Texterra! Máme scenáristov, kameramanov, režisérov s bohatými skúsenosťami a ceny sú pod trhom. Kliknite tu pre zobrazenie portfólia a dozviete sa viac!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár