30 prípadov video marketingu: príklady úspešnej a neúspešnej reklamy

Reklamy sú efektívnejšie ako vstupné stránky, ak potrebujete dosiahnuť uznanie. Ale kontrolovať, ako nezabudnuteľná bola vaša kampaň, pretože neexistuje žiadny spôsob, ako spoznať presné štatistiky.

Na vstupnej stránke (Zúženie A) je tlačidlo CTA a môžete sledovať všetky prechody na ďalšiu stránku a vypočítať konverziu. Ale to je v pristátí - vo video a blog články (Funnel B) je všetko iné: čitateľ alebo divák môže buď sledovať odkaz, alebo telefonovať, prísť do offline obchodu, alebo dokonca zadať odkaz ručne.

A to sa nemusí stať v ten istý deň alebo dokonca mesiac. Preto je lepšie zvážiť skôr uznanie ako priamy predaj. Aj keď to môže byť zložité s komplexnou podporou.

V tomto článku sa budeme zaoberať približným vplyvom na uznávanie niektorých reklám.

1. Chyba prekladu

Riaditeľ prekladateľskej agentúry hovorí o dôsledkoch chyby tlmočníka. Video je dosť agresívne, niekto ho dokonca môže považovať za urážlivý: režisér vyhadzuje iné profesie a ukladá svoj vlastný hodnotový systém.

Scenár je nútený 50% a pre zostávajúcich 50% klišé o tíme odborníkov. Ako sa plánovalo, rovnováha medzi racionálnou a emocionálnou by sa mala dosiahnuť.

Počas jedného mesiaca video zachytilo 276 000 zobrazení, za ktoré sa dostal do trendov. To nie je typické pre reklamu, takže je pravdepodobné, že názory boli zmarené.

Zdá sa, že sa snažili, aby sa film vírusové, pomocou cheat - video v trendoch, ale žiadny vplyv. Uvedenie videa do trendov nie je všeliek, pretože vaša Stredná Ázia tam nemusí byť.

Stredo ruské trendy sa zaujímajú o škandály, nové klipy a politiku.

2. "Dobrá práca!"

Z celej série reklám spoločnosti Zhatetsky Goose, iba jedno video hovorí, ktorá technológia sa používa - chmeľ je zbieraný husou. Neexistujú žiadne výhody, ponuky, odvolania a iné veci. Ukážeme len to, že varia pivo "s radosťou, aby sa radovali."

Kampaň sa konala v televízii, ale aj na YouTube videá získavajú v priemere milión hitov.

Budete ma nenávidieť, ale tu je reklama, na ktorú sa nepamätá horšie.

3. Buďte ako Peter

Veľké značky častejšie umožňujú neobvyklé alebo vzdorujúce reklamy. KFC sa tiež rozhodla spustiť kampaň zameranú na deti a mládež. Použili meme "Peter smart, byť ako Peter".

Jednoduchá, ale chytľavá melódia, krásna video séria a chytľavé slogan. Vydali sa celkom dve takéto videá. Boli odohrané v televízii, ale zozbierali aj veľa názorov na internete - 4,3 a 2,8 milióna.

Dobrým príkladom použitia memov. Funguje to dobre, pokiaľ je to relevantné. A KFC urobila správnu vec, aby vydala len 2 videá - keď je Petya zastaraná, reklama s ním stratila všetku svoju účinnosť. V dôsledku toho sú zabudnuté aj meme aj reklama.

4. Čo treba urobiť, aby ste zarobili peniaze na jedlo?

Keďže sme sa dotkli KFC, jednoducho nemôžeme zlyhať pri poskytovaní príkladov reklamy spoločnosti McDonald's.

Video bolo koncipované tak, aby dokázalo, že rýchle občerstvenie je tak lacné, že si ho môžete zarobiť za pár sekúnd. Valce strieľal o futbalistov, kaderníkov, manažérov a bezpečnostných strážcov. Zástupcovia týchto profesií však veria, že myšlienka ich platu je príliš vysoká. Takže, ak strážca zarobil 50 rubľov za 3 sekundy, dostal 60.000 rubľov za hodinu.

Klipy z tejto série zbierali od 500 000 do 2 500 000 zobrazení iba na oficiálnom kanále McDonald's v Rusku.

Myšlienka videa je dobrá, ale fakty v ňom sú skreslené - takéto preháňanie je vnímané ako lož. Preháňanie alebo podhodnotenie by malo byť čisté. Samozrejme, McDonald's nestratil nič, ale ak ste len na začiatku cesty, toto PR vám môže byť posledné.

5. Dovolenka prichádza k nám

Pred niekoľkými rokmi sme mali blog článok s názvom "Kto zabil rozprávanie?", V ktorom Alexey Rozhkov povedal, že akcie fungujú lepšie ako slová. A Coca-Cola ho už mnoho rokov používa - pred príchodom Nového roka začínajú reklamnú kampaň s piesňou "Dovolenka prichádza k nám".

Text a hudba zostávajú vždy rovnaké, ale interpreti a samotné video sa menia. Napríklad v minulom roku Danya Kane spieval pieseň, a v nej niekoľko desiatok ľudí naraz spievali: televízne moderátorky, bloggerov, hudobníkov a obyčajných ľudí - každý mohol zaznamenať, ako spieva túto pieseň, a potom sa ocitne vo videu Coca-Cola.

To znamená, že spoločnosť nehovorí, že jej nápoj vytvára novoročnú náladu - vytvára ju a hovorí: „Pridajte sa k nám! Spievajte so mnou!“.

Počas dvoch mesiacov video zachytilo takmer 9 miliónov zobrazení.

6. Internet aj na internete, ale nie na Kryme

V sérii videí z Beeline sa používajú techniky, ktoré ovplyvňujú zapamätateľnosť: známy reklamný človek a zaujímavá myšlienka sú malé náčrty so smartfónom v hlavnej úlohe.

Dej je jednoduchý, ale fascinujúci, takže je ľahko zapamätateľné. Najmä vzhľadom na to, že sa v televízii často zobrazujú. Na internete získajú v priemere 150000 zobrazení.

Približne rovnaká schéma sa používa v MTS, ale efektivita je oveľa nižšia, najmä na internete - videá nezhromažďujú ani 100.000 zobrazení.

7. Odstrih

Jednou z hlavných námietok pri nákupe prilieb virtuálnej reality je nedostatok obsahu. Spoločnosť Samsung sa rozhodla, že vytvorenie takéhoto obsahu bude dobrou reklamou.

Nahrali video vo formáte 360 ​​°, v ktorom detektív odhalil dve vraždy. Divák môže vidieť, ako je v tomto čase spáchaný ďalší zločin - krádež.

Za dva týždne, video zhromaždené len asi 600.000 zobrazení, ale faktom je, že takéto videá ešte nie sú veľmi populárne. Sledujú ich hlavne ľudia s prilbami, alebo tí, ktorí si ich kúpia: to znamená, že zasiahla cieľovú skupinu.

8. Bezchybný vzhľad

Najčastejšie tínedžeri a mladí ľudia trpia kožnými problémami. Tvorcovia videa dokonale priblížili výber hercov pre svoju reklamu - vybrali si bloggerov Edwarda Ateva a Ksyushu Hoffmana, ktorých publikum sa takmer úplne prekrýva s publikom Zeneritu.

Videá sa zobrazili v televízii, ale boli vytvorené v štýle videoblogu - je to podmanivé, pretože:

  1. Stredná Ázia sa používa na sledovanie video blogov, nie na televíziu.
  2. To je menej ako klasická reklama.

vyhodnotenia: Perfektný výber hercov, stopercentný hit v strednej Ázii, dobrý formát. To jednoducho nie je to miesto. Na internete bola efektivita nižšia - iba 4 zo 17 videí zaznamenali viac ako 1 000 000 zobrazení a boli tam aj tie, ktoré zaznamenali niečo viac ako 2 000. To však bolo kompenzované integráciou na kanáloch samotných bloggerov.

9. 1080p - zľava na televízory?

Vzhľadom k tomu, že sme začali hovoriť o bloggerov, je nemožné nehovoriť o majster kreatívnej reklamy - Suenduk. Keď som napísal jeden z predchádzajúcich článkov, korešpondoval som s agentúrou TAG a tvrdia, že Syunduk má najvyššiu mieru konverzie medzi všetkými svojimi bloggermi.

Má dva reklamy na kanáli, vyrobené v rovnakom štýle, v ktorom sú inzerované rôzne kurzy. V prvom videu sú inzerované programovacie kurzy - zozbieral 13,5 milióna zobrazení.

V príbehu, geek vysvetľuje poseur, aké to je byť skutočný zadrot. A nakoniec to vedie k tomu, že si môžete získať rešpekt geekov, ak sa naučíte programovať.

V druhom video kurzy sú inzerované. Jedna postava vysvetľuje druhému, aké to je byť dizajnérom. Podľa môjho názoru film nie je o nič menej kreatívny, ale zozbieral o 10 miliónov menej názorov ako ten prvý.

Takáto kreatíva robí reklamu až do konca, a to je pamätal na dlhú dobu. Zvlášť ak ste zástupca Strednej Ázie. Tentokrát som však náhodou nepriniesol dve videá - hoci boli vytvorené podľa toho istého systému, v druhom sa im podarilo cieľovému publiku trochu uniknúť - to bude viac pre tých, ktorí už sú dizajnérmi, a nie pre tých, ktorí začínajú.

10. Mmmm ... Maggi

Klipy tejto spoločnosti sú postavené nielen na demonštrácii hotových výrobkov - ukazujú samotný proces varenia. Takže každý môže vidieť, že varenie s týmito koreninami je jednoduché a výsledok je dobrý.

Zrejme kanál "Maggi Rusko" bol vytvorený v poslednej dobe, pretože tam je len asi 500 predplatiteľov, a až 10.000 názory sú regruted.While môže byť 15 miliónov na oficiálny kanál. Najmä na indickej reklamy.

Toto je prvý dôvod, prečo druhým je vyhodnotenie reklamy Maggi pre ruský trh. Druhá - takmer všetky ich reklamy sa zobrazovali v televízii.

11. Príjemné chvíle

Hviezdy v reklame - efektívny príjem. Na príklade Layových žetónov: videá bez celebrít za rok by sotva mohli zbierať 10 000 zobrazení, zatiaľ čo film s Timati zozbieral 140 000 za 3 dni.

Ten istý film je postavený na princípe "tak chutné, že nechcem zdieľať."

12. Najlepšie zloženie

To je prípad, keď je to také zlé. Tak ako naposledy, tu hral Timati. Mnohí ľudia boli o tom sarkastickí a dokonca začali robiť memy, že je to najlepšia pieseň celej kariéry Timatiho.

Mimochodom, on sám s týmto zaobchádzal so seba-iróniou, a dokonca spieval túto pieseň na olympijskom, a fanúšikovia spievali spolu s ním.

Na oficiálnom kanáli Timati, toto video zozbieralo pol milióna zobrazení, a ak budete počítať rôzne perezalivy, potom môžete dosiahnuť niekoľko desiatok miliónov.

V televízii sa reklama zobrazovala asi pred rokom, ale stále relevantná pre sieť. Niektorí rapperi ho napríklad prešívali vlastným spôsobom a za dva mesiace zozbierali takmer dva milióny názorov.

13. Šampón číslo 1

Ak zopakujete ten istý slogan dlhú dobu, mnohí ho budú považovať za pravdivý. Hlava a ramená s jeho sloganom "Šampón číslo 1 na svete!" Bolo to možné v roku 2005.

14. Iné pravidlá

Hasiči bežia v štýle plavčíka Malibu, hudba hrá v štýle ghostbusters a text je čítaný poéziou - to prispieva k zapamätaniu. Reklama sa zobrazovala v televízii, plus 5,6 milióna zobrazení za rok na internete.

Je však možné pochybovať o presnosti týchto údajov, pretože len pred dvoma týždňami bolo uverejnené video na kanáli Tele2, ktorý už má 15 miliónov zobrazení. A to napriek tomu, že len 32 má rád, 14 komentárov a 19 komentárov.

15. "Taký ... s vtákom"

Čo sa stane, ak je v reklame vtip, že si nikto nepamätá meno vašej značky? A musíte pamätať na to, aby ste pridali absurdne expresívny charakter, ktorý je pripravený plávať v jazere v obleku, aby propagoval cestoviny. Produkt bude rozpoznateľný.

Ale budú si pamätať meno po tom?

Bohužiaľ, na YouTube nebol žiaden oficiálny Shebekinsky cestovinový kanál, takže je ťažké povedať s istotou. Ale keď chodím okolo radov cestovín v obchode a vidím tam Shebekinsky, vždy si spomínam na túto reklamu.

16. Animujte Star Wars

V tomto videu len veľa vecí:

  1. Dej sa točí okolo jedného z najslávnejších vesmírov - Star Wars.
  2. Zamerajte sa na cieľové skupiny - ktorí používajú batérie aktívnejšie ako deti?
  3. Pozvaná hviezda - Gluk'oZa.

Video zachytilo takmer 2 milióny zobrazení za 2 mesiace.

17. HYIP vlak

V "Klin" je jedna z najpopulárnejších reklám na internete. Faktom je, že zatiaľ čo ostatné spoločnosti, aby reklama z jedného alebo dvoch bloggerov, Klinskoe objednávky takmer desať. A to nie sú len integrácie, ale plnohodnotné skice alebo klipy, ktoré zbierajú 4 až 23 miliónov zobrazení.

Menej úspešná bola reklama s Dizaster - objavil sa v dvoch reklamách, ktoré zozbierali 600 000 a 1 200 000 zobrazení.

18. Red Bull sa inšpiruje

Tieto nakreslené náčrty znázorňujú účinok energetického nápoja zábavným spôsobom, takže sú dobre zapamätané a potom chcete vidieť ďalší príbeh.

Ruský kanál sa nepodarilo nájsť, ale americký je pozoruhodný - existuje takmer 7 miliónov predplatiteľov. To je pre kanál s reklamným obsahom veľmi veľa.

19. Čo hovoria zvieratá

Paródia na komédiu "Kvarteto A" od samého "Kvarteta A." To je malý výkon, ktorý ukazuje myšlienky zvierat vtipným spôsobom. Výstredné ihrisko a slávni herci pomohli zozbierať 11,3 milióna zobrazení za 5 mesiacov.

20. Jednoduchá hypotéka

Video ukazuje život novomanželov s rodičmi. Ukazuje sa v najhorších farbách (aj farebná schéma je tmavá), a keď sa novomanželia presťahujú, obraz sa stáva jasnejším a herci sú šťastnejší.

Téma je aktuálna a relevantná pre cieľovú skupinu.

21. Aplikácia namiesto prevádzkovateľov

Tu to nie je ani to, čo hovoria, ale ako sa to robí. Hlas je monotónny a dokonca aj trochu robotický, takže video sa líši od všetkého, čo vidíte na internete av televízii. A tu nie je len hlásateľ, ale zvuky samotné sú minimálne.

Prvé video zozbieralo 2 milióny zobrazení a druhé - 7.

22. "Prirodzene!"

Piesne - dobrý spôsob, ako urobiť reklamu nezabudnuteľnou. A čím viac pieseň je otravná, tým lepšie, pretože to nie je len spomenuté, ale jej do mozgu. Tak to bolo s reklamou tohto sirupu proti kašľu.

Pieseň aj hlavná postava sedia v hlave už 5 rokov.

23. Idol osobného blahoželania

A opäť, reklama s hosťom hviezda. Tentoraz sa používa populárna metóda sociálnych médií: súťaž: kúpiť a vstúpiť na stránku, ak budete mať šťastie, dostanete cenu. Myslíte si, že osobný pozdrav od idolu je silným motivátorom?

Takmer 3 milióny zobrazení, aj keď videá bez Creed získavajú niekoľko tisíc.

24. Deti v reklame

V reklame "Orchard" vedúcu úlohu často vykonávajú deti. Hoci je šťava umiestnená ako užitočný produkt pre deti, reklama je zameraná na rodičov.

2 500 000 zobrazení iba na internete - v podstate séria týchto videí sa vysiela v televízii.

25. Predať na "Julia"

Video bolo spustené, keď sa objavil "Yule". Dievča hovorí z hľadiska marketingu a SEO, aby sa dostalo k publiku ľudí predávajúcich prostredníctvom reklamných stránok. Počet zobrazení približne 1 500 000.

O niečo neskôr bola spustená zjednodušená verzia, v ktorej dievča hovorí, že sa tam nepredáva.

Mimochodom, miesto, na ktorom je zobrazený skrutkovač, je podozrivo podobné Avito.

26. "A-a-car!"

Absolútna situácia, kultová osoba, fráza, o ktorej snívajú milióny ľudí - a to všetko s cieľom propagovať vývesku na predaj reklám. A napriek všetkým vyššie uvedeným je reklama prakticky nepamätaná.

27. "Sú skutočné?"

Kto nepozrel reklamu na nový rok M&M? Komická situácia, keď čokoláda dragee dáva v swoon, vidieť skutočný Santa Claus, a on omdlie, pretože vidí dragee ...

Je ťažké uveriť, ale prvýkrát sa v roku 1999 objavil film s takýmto dejom.

28. "S Hilak Forte intestinálne pohodlné" t

Racionálne porovnanie princípov pôsobenia kapsúl a kvapiek v boji proti problémom gastrointestinálneho traktu je kombinované s obsedantnou a chytľavou melódiou.

29. "Ako vám rozumiem ..."

Ďalším príkladom je, keď sa reklama stala mémou. Používatelia internetu začali používať túto frázu na opis rôznych absurdných situácií. Ak sa nemýlim, ani pri prevode "6 Personál" porazil jednu z možných situácií.

30. Prvý bozk

Možno ste počuli o tejto reklame. Takmer 127 miliónov zobrazení, pol milióna rád a obrovské množstvo akcií. Video sa rýchlo stalo vírusovým.

Podľa zamestnancov značky WREN sa po vydaní tohto videa tržby zvýšili o 14 000%. A to aj napriek tomu, že značka je uvedená vo videu len 1 krát.

Podstatou videa je, že ľudia sa prvýkrát pobozkajú s cudzincom. Sme ukázali malý výňatok z ich rozhovoru a bozk. Vírusové video bolo spôsobené tým, že postavy majú skutočné pocity a nehrajú na kamere.

Video nebolo vytvorené pre rusky hovoriace publikum, ale efekt je úžasný, takže ho nebolo možné nechať stranou.

záver

Možno ste si všimli, že niektoré príklady majú niečo spoločné, pretože používajú podobné nástroje alebo majú podobný dizajn.

Urobilo sa to konkrétne preto, aby sa ukázalo, že aj keď máte rovnaký rozpočet, rovnakú myšlienku, rovnaký prístup, rovnaký umelec a rovnaké ciele, môžete dosiahnuť rôzne výsledky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár