Ako zariadiť hlavnú stránku webu

Potenciálni zákazníci často začínajú skúmať vašu firmu z domovskej stránky. Od svojho dizajnu, funkčnosti, použiteľnosti a obsahu informácií závisí od prvého dojmu používateľa o značke. V tomto článku sa dozviete, ako navrhnúť hlavnú stránku webu.

Aké úlohy rieši hlavná stránka

Po prvé, domovská stránka častejšie ako iní sa stáva prvým miestom kontaktu s potenciálnym klientom. Preto by mal vytvoriť priaznivý dojem na užívateľov. Po druhé, hlavná úloha zohráva úlohu informačného centra. Na tejto stránke musí používateľ pochopiť, kde v súčasnosti hľadať potrebné informácie. Po tretie, hlavný by mal poskytnúť užívateľovi základné funkcie, napríklad možnosť zaregistrovať sa a prihlásiť sa na účet, objednať spätné volanie, rýchlo kúpiť špičkový produkt, prihlásiť sa na odber newsletteru atď.

Ideálna domovská stránka by mala mať tieto charakteristiky:

 1. Spravodajskej hodnoty. Hlavný návštevník musí nájsť krátku a jasnú odpoveď na niekoľko otázok:
 • Všeobecné informácie o podniku (čo je táto spoločnosť / webová stránka).
 • Všeobecné informácie o produktoch (čo tu môžete kúpiť).
 • Informácie o výhodách (prečo by ste mali s touto spoločnosťou spolupracovať a kúpiť jej produkt).

Ak hovoríme o hlavnej stránke známych značiek, napríklad Sberbank alebo Microsoft, môžete preskočiť informácie o podnikaní a výhodách.

 1. Rezonancia s cieľovou skupinou. Domov musí osloviť potenciálnych a existujúcich projektových klientov v ich jazyku. Vyhnite sa profesionálnemu slangu a neocenite sa.
 2. Presvedčivá hodnota. Mali by ste stručne povedať návštevníkovi, prečo stojí za to s vami spolupracovať. Mimochodom, tieto informácie môžu byť sprostredkované nielen slovami.
 1. Použiteľnosť a funkčnosť. Domov by mal byť intuitívny a ľahko použiteľný. Jednoduchá navigácia, registrácia a autorizačné formuláre, možnosť objednania spätného volania, prispôsobenie sa mobilnej prevádzke, možnosť nákupu niektorých produktov z hlavnej ponuky - to sú len niektoré komponenty, ktoré robia stránku použiteľnou a funkčnou. Hlavná by zároveň nemala byť preťažená obsahom, ovládacími prvkami a funkčnými blokmi.
 2. Prítomnosť výzvy na akciu. Domov by mal nenápadne pozvať používateľa, aby urobil potrebné kroky pre vlastníka lokality: od návštevy sekcie webovej stránky alebo odoberania newslettera, aby si objednal spätné volanie alebo nákup.
 3. Dynamika. Hlavná stránka by sa mala neustále meniť a spĺňať skutočné potreby publika. To možno dosiahnuť automatickou aktualizáciou oznámení o článkoch a novinkách, rotácii produktov prezentovaných na hlavných, iných formách dynamického obsahu.
 4. Vizuálna príťažlivosť. To je zrejmá požiadavka, ale majitelia stránok niekedy na to zabudnú. Prvý dojem miesta sa vyskytuje v zlomkoch sekundy po pristátí. Záleží na vizuálnych vlastnostiach vstupnej stránky.

Ako vytvoriť logo

Logo v ľavom hornom rohu stránky nie je len prvkom značky. Vykonáva funkciu navigačného centra. Užívateľ sa môže okamžite vrátiť na hlavnú stránku z ktorejkoľvek stránky zdroja jednoduchým kliknutím na logo.

Nestrácajte čas a peniaze na komplexný grafický dizajn. Môžete nezávisle vytvoriť krásne textové logo. Jednoducho si vyberte vizuálne príťažlivé písmo a napíšte názov vašej spoločnosti. Venujte pozornosť logám známych firiem:

Čo by mala byť navigácia

Pri navrhovaní navigácie nezabudnite, že každý návštevník vašej stránky navštívil tisíce ďalších zdrojov. Narazil len na dva typy menu: vertikálne a horizontálne. Tlačidlo "Kontakty" nájde takmer so zavretými očami: je to úplne vpravo v horizontálnych ponukách a nižšie vo vertikálnych. Neobjavujte koleso, zachovávajte svoju obvyklú navigáciu.

Niekedy inovácie poškodzujú efektívnosť. Venujte pozornosť tejto navigačnej ponuke:

Prečítajte si viac o navigácii v našom článku.

Potrebujem pätu

Niektorí majitelia stránok považujú päty za atavizmus, pričom uprednostňujú módne nekonečné rolovanie. Toto nie je najlepšie riešenie pre hlavnú stránku. Päta štruktúruje hlavnú. Je to tiež miesto na ukladanie technických informácií, ako sú informácie o licenciách, autorské práva, navštevujúce pulty, kontakty atď. Preto nenechávajte hlavnú časť bez päty. Upozorňujeme, že v päte môžete publikovať informácie o cenách a cenách, odkazy na recenzie a ďalšie informácie, ktoré vytvárajú dôveru.

Aká by mala byť hodnota

Hodnota je kľúčovým prvkom hlavnej stránky. Ide o text vo forme nadpisu, titulkov, jedného alebo dvoch odsekov a jedného alebo dvoch zoznamov. Ak chcete uviesť hodnotu, odpovedzte na nasledujúce otázky písomne:

 • O čom je táto stránka, aký druh podnikania je to?
 • Čo je možné zakúpiť na tomto zdroji?
 • Prečo je výhodné, aké sú výhody oproti konkurentom?

Nepokúšajte sa zverejniť odpovede na hlavnej stránke. Používatelia sú preťažení informáciami, takže nemajú čas čítať nudné texty o spoločnosti A, ktorá vyrába najlepšie produkty a predáva ich za najnižšie ceny.

Pokúste sa skrátiť odpovede na niekoľko viet. Štruktúra textu, skúste nahradiť niektoré myšlienky s obrázkami. Venujte pozornosť nasledujúcim výrokom hodnôt:

Hlavička poskytuje informácie o produkte. Ide o softvér na odosielanie e-mailov. Ďalej sú uvedené výhody, ktoré zákazník získa. Tlačidlá umožňujú stiahnuť skúšobnú verziu alebo sa zoznámiť s funkciou programu. Text je doplnený o snímku obrazovky programového rozhrania.

Medzi silné stránky tejto prezentácie patria:

 • Výrazný titulok. Návštevník okamžite vidí, čo môže získať a pre koho je produkt určený.
 • Popis služby kladie dôraz na jeho výhody. Je krátka a informatívna.
 • Obraz dobre zapadá do konceptu stránky.

Tu by sa dalo pridať pár slov o rozdieloch od konkurenčných produktov.

Banka "TKS" nepotrebuje žiadny úvod. Preto je cenová ponuka zameraná na vlajkový produkt organizácie. Medzi výhody tohto spôsobu prezentácie patria:

 • Lakonický opis prínosov.
 • Žiadne ďalšie informácie.
 • Orientácia na okamžitú konverziu.

Pomôžte návštevníkovi vybrať si akciu, ktorú chcete.

Čím viac možností si návštevník môže vybrať, tým je pravdepodobnejšie, že si nič nevyberie. Preto nepreťažujte hlavnú stránku rôznymi vetami, formulármi konverzie a tlačidlami.

Ak nemôžete obmedziť jednu ponuku na hlavnú, ako "TKS", pomôže návštevník vybrať správnu možnosť. Zvýraznite požadovanú akciu. Toto je možné vykonať z dôvodu veľkosti a farby tlačidla alebo formulára, ich umiestnenia alebo opisu.

Na internetovej stránke Euroset je niekoľko ponúk: predplatné newsletteru, súvisiace služby, sekcie stránky. Užívateľ však vidí hlavnú vetu v strede obrazovky. Kupuje si najnovšie produkty a šetrí čas vyhľadávaním tovaru v katalógu.

Obrázky na hlavnej

Obrázky poskytujú vizuálnu príťažlivosť stránky. Predstavte si nasledujúcu stránku bez fotografie na pozadí:

Môžete písať o kráse domu, jeho dobrej polohe a útulných izbách. A toto všetko môžete ukázať na fotografii.

Ak predávate domov, šperky služby, drahé autá alebo masáže, môžete ľahko nájsť fotografie, ktoré užívateľovi chcú váš produkt okamžite. Čo keď predávate poistky, faktoringové služby, terminálové servery alebo obchodné školenia? Nesnažte sa kupovať fotografie s radostne usmievajúcimi sa ľuďmi. Lepšie robiť skutočné screenshoty z vašich programov, vyfotiť skutočných klientov alebo zamestnancov v kancelárii.

Urobiť hlavnú vec je nekonečný proces

Domovská stránka sa musí neustále zlepšovať. Použite rozdelené testy na testovanie nových hypotéz, ktoré pomôžu rozvinúť tvár vašej stránky. V snahe o dokonalosť, vyhnúť sa pasce: nepreťažujte hlavnú stránku zbytočnými prvkami. Použite Webweeper na pochopenie správania a potrieb návštevníkov. Vďaka tomu budete mať vždy nápady na zlepšenie hlavnej stránky.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár