Ako otvoriť internetový obchod: inštrukcie krok za krokom

Predstavte si, že ste zaútočili na zlatú baňu: Vymysleli ste a vypočítali možnosť výhry win-win online. „Svyaznoy“ s Eurosetom už upokojuje a plánujete začať pracovať. Z tohto článku nájdete popisy a odkazy na užitočné nástroje, ktoré vám pomôžu zaregistrovať a otvoriť internetový obchod.

Ako si sami zaregistrovať internetový obchod

Z tejto časti sa dozviete, akú právnu formu si vybrať, ako sa zaregistrovať, otvoriť bežný účet, kúpiť a zaregistrovať pokladnicu.

Krok 1: Vyberte si právnu formu

Môžete zaregistrovať IP, LLC alebo akciovú spoločnosť. Každý registračný formulár má svoje výhody a nevýhody:

 • Registrovať IP - Najlepšie riešenie, ak otvárate internetový obchod prvýkrát. Môžete zaregistrovať a zlikvidovať podnik, ako aj podať správu regulačným orgánom prostredníctvom zjednodušeného postupu a pracovať bez tlače. Individuálny podnikateľ si môže vybrať medzi všeobecným a zjednodušeným daňovým systémom alebo UTII. Hlavnou nevýhodou právnej formy, ktorej sa niektorí podnikatelia obávajú, je zodpovednosť za osobný majetok. Vo väčšine prípadov môžu vlastníci online obchodu túto chybu ignorovať. Významný argument v prospech práv duševného vlastníctva možno považovať za malú štátnu povinnosť a za absenciu potreby vytvoriť základné imanie právnickej osoby.
 • Registrácia sro obmedzuje zodpovednosť zakladateľov. Zodpovedá za záväzky v rámci štatutárneho fondu právnickej osoby. Táto právna forma umožňuje aktivity, ktoré nie sú dostupné pre jednotlivých podnikateľov. Ak napríklad plánujete obchodovať so silným alkoholom, budete musieť zaregistrovať spoločnosť LLC. Ďalšou výhodou LLC je schopnosť delegovať riadenie skladu na najatého riaditeľa. Spoločnosť s ručením obmedzeným môže pôsobiť na spoločnom zjednodušenom daňovom systéme alebo UTII. Medzi nevýhody LLC patrí rozdelenie zisku vo forme dividend, potreba účtovníctva, potreba tvoriť základné imanie, komplexný postup pri organizačných a prevádzkových rozhodnutiach. Dôležitou nevýhodou právnej formy LLC je komplikovaný proces likvidácie.
 • Registrácia akciovej spoločnosti má zmysel, ak plánujete prilákať investorov do raných fáz vývoja projektu. Ak takéto plány nemáte, zastavte sa na adrese IP alebo LLC.

Vo väčšine prípadov bude najlepšou voľbou pre spustenie internetového obchodu registrácia IP.

Krok 2: zaregistrujte IP alebo LLC

Ak chcete zaregistrovať IP alebo LLC, obráťte sa na advokátsku kanceláriu. Ak chcete ušetriť niekoľko tisíc rubľov a ste pripravení stráviť svoj osobný čas, zaregistrujte sa. Môžete sa napríklad zaregistrovať na webovej stránke FTS. Tu môžete vyplniť žiadosť o štátnu registráciu individuálneho podnikateľa alebo právnickej osoby, zaplatiť poplatok a naplánovať návštevu daňovej služby. Vo vybraný deň si budete môcť vyzdvihnúť registračné osvedčenie, ako aj zvoliť si formu zdanenia.

Krok 3: Vyberte si daňový systém

Môžete si vybrať z nasledujúcich možností:

 • Zjednodušený daňový systém. Toto je najlepšia voľba na spustenie internetového obchodu. Musíte platiť jednu daň štvrťročne a predkladať správy FTS dvakrát ročne. Môžete si vybrať základ dane: príjem alebo príjem mínus výdavky. V prvom prípade je sadzba dane 6%, v druhom prípade sa pohybuje od 5 do 15% v závislosti od regiónu. Nakupovanie cez internet je lepšie vybrať si základ dane "príjem mínus výdavky."
 • Jednotná daň z imputovaného príjmu. Tento systém je v niektorých prípadoch vhodný aj pre internetový obchod. Ak chcete použiť UTII, musíte predávať výrobky cez stacionárny bod offline, a tiež poskytnúť možnosť na nákup na webe. Musíte platiť pevnú sumu dane každý štvrťrok, ktorá sa vypočíta na základe veľkosti vášho podniku. Môžete pracovať bez pokladnice. Použitie UTII však nie je možné v každom regióne.
 • Všeobecný daňový systém. Budete musieť zaplatiť daň z príjmu fyzických osôb alebo daň z príjmu v závislosti od zvolenej právnej formy. Platíte aj DPH. Ak ste zaregistrovali LLC, budete tiež musieť zaplatiť daň z majetku organizácií. Vyberte si toto daňové zaobchádzanie, ak vaši dodávatelia sú veľké spoločnosti, ktoré platia DPH. Budete musieť prevziať zamestnancov kvalifikovaného účtovníka, ktorý vypočíta DPH a štvrťročnú správu daňovému úradu. Upozorňujeme, že budete musieť použiť všeobecný daňový systém, ak príjem internetového obchodu presiahne zákonný limit pre osobitné daňové režimy. V roku 2015 to predstavuje 68 820 000 rubľov.

Ak chcete použiť zjednodušený daňový systém, predložte žiadosť na FTS do 30 dní od dátumu registrácie.

Krok 4: Otvorte bežný účet

Na bezhotovostné platby budete potrebovať bankový účet. Kontaktujte svoju spoľahlivú banku. Ak ste registrovaný ako individuálny podnikateľ, prineste si cestovný pas, DIČ a potvrdenie o štátnej registrácii.

Ak si zvolíte právnu formu LLC, na otvorenie účtu budete musieť poskytnúť bankárom certifikát o registrácii a charte. Banka Vám ponúkne vyplnenie dokumentu s ukážkami podpisov osôb oprávnených podpisovať finančné dokumenty.

Krok 5: Kúpa a registrácia pokladnice

Ak ste si zvolili zjednodušený daňový systém a označili ste pri registrácii OKVED 52.61.2. Akýkoľvek model vám bude vyhovovať, takže pomocou vyhľadávacích nástrojov vyberte konkrétne zariadenie.

Po zakúpení zaregistrujte pokladňu v FSN. Ak ste si zvolili právnu formu individuálneho podnikateľa, musíte sa obrátiť na okres FSN v mieste registrácie. Ak ste zaregistrovali LLC, obráťte sa na FAT v mieste skutočného pracoviska obchodu. Budete potrebovať nasledujúce doklady: osvedčenie o registrácii, DIČ, zošitý a očíslovaný denník prevádzkovateľa pokladne, nájomnú zmluvu alebo dokument potvrdzujúci vlastníctvo priestorov, v ktorých obchod funguje. Na mieste budete požiadaní o vyplnenie žiadosti o registráciu registračnej pokladnice.

Môže internetový obchod fungovať bez pokladnice? Áno, môže. Tento problém je riešený dvoma spôsobmi. Môžete uzavrieť zmluvu o zastúpení s kuriérskou službou, ktorá poskytuje hotovostné služby. Za to budete musieť zaplatiť niekoľko percent zo sumy šeku.

Tiež si môžete vybrať v registračnej fáze UTII a nešpecifikovať OKVED 52.61.2. V tomto prípade je potrebné presvedčiť regulačné úrady, že obchodujete offline a nie ste internetovým obchodom a stránku používate ako reklamnú platformu. Ak pracujete v UTII, máte právo na žiadosť klienta vystaviť mu pokladničné doklady bez pokladnice.

Po registrácii internetového obchodu môžete začať vytvárať webové stránky.

Ako urobiť webové stránky internetového obchodu

Z tejto časti sa dozviete, čo by malo byť miesto internetového obchodu. Vyberiete si CMS, necháte publikum rýchlo nájsť ten správny produkt a dostanete o ňom základné informácie, postaráte sa o bezpečnosť používateľov, zistíte potrebnú funkčnosť vášho osobného účtu, povolíte online platbu. Budete tiež organizovať newsletter pre užívateľov, oboznámiť ich s užitočnými informáciami a upozorniť vás na neformované objednávky.

Krok 7: Vyberte CMS

Pri výbere "motora", zhodnotiť základné funkcie, pohodlie práce s administratívnym panelom, schopnosť prispôsobiť a rozšíriť funkcie. Nezabudnite zvážiť osobné skúsenosti a preferencie. Ak napríklad dobre poznáte „Joomla“ a vezmete do úvahy jeho funkčnosť, použite tento systém na správu obsahu.

Prečítajte si časť o výbere CMS v článku o lokalitách. Pamätajte si, že nie je potrebné používať komerčné "motory". Môžete si vytvoriť vynikajúci online obchod na open source CMS. Nikdy nepoužívajte "samopisny motory", pokiaľ ich nevytvoríte sami.

Mimochodom, môžete použiť platformu SaaS internetového obchodu, napríklad Shopify alebo Amiro. Platbou za službu „obchod v oblaku“ získate zdroj pripravený na spracovanie objednávky s funkciou šablóny a dizajnom. Nevýhody platforiem SaaS zahŕňajú stereotypné, smrtiace pre veľké a špecifické projekty, potrebu platiť za službu, ako aj zaujatosť voči publiku.

Medzi populárne "motory" pre internetové obchody si všimnite nasledovné:

 • 1C-Bitrix, Najobľúbenejšie medzi domácimi komerčnými CMS umožňuje prispôsobenie funkcií pomocou aplikácií, integráciu obchodu s CRM, pohodlne správu obsahu stránok. Internetové obchody Euroset a Svyaznoy fungujú na 1C-Bitrix.
 • Magento, Najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu na svete má dostatok funkcií na okamžité spustenie internetového obchodu. Schopnosti tohto systému môžete rozšíriť pomocou hotových aplikácií alebo objednať vývoj jedinečných webových programov. Začiatočníci v elektronickom obchode môžu používať cloudový obchod Magento.
 • Joomla! Toto je druhý najobľúbenejší open source CMS na svete. Stránku „Joomla“ môžete premeniť na funkčný internetový obchod s využitím bezplatných alebo platených softvérových modulov, napríklad VirtueMart, JoomShopping alebo MijoShop.
 • OpenCart, Tento open source CMS vám umožňuje rýchlo vytvoriť internetový obchod, a to aj pre užívateľov, ktorí nemajú znalosti a skúsenosti v oblasti vývoja webových stránok. "Motor" má základnú funkčnosť, dostatočnú na okamžitý začiatok práce.
 • AmiroCMS, To je jeden z najpopulárnejších komerčných motorov v runet pre online obchody. Funkcia CMS umožňuje rýchle spustenie internetového obchodu. Ako je uvedené vyššie, službu cloud môžete používať pre internetové obchody Amiro.
 • Drupal, Toto je jeden z najpopulárnejších open source CMS. Môžete použiť hotovú šablónu pre internetový obchod alebo objednať vývoj jedinečného modulu. Máte možnosť rozšíriť základnú funkcionalitu pomocou bezplatných a platených tém a modulov.
 • WordPress, Ak chcete vytvoriť tento internetový obchod, musíte použiť plug-iny, napríklad WP eCommerce alebo WooCommerce. Môžete použiť návrh šablóny alebo objednať vývoj jedinečnej témy.

Môžete použiť akýkoľvek iný CMS, ktorého funkčnosť považujete za vhodnú na vytvorenie internetového obchodu.

Krok 8: Poskytnite divákom možnosť pohodlne vyhľadávať produkty.

K tomu potrebujete katalóg produktov s jednoduchou navigáciou a filtrom, ako aj vyhľadávací formulár. Ak chcete pochopiť, čo je jednoduchá navigácia, venujte pozornosť katalógu produktov na webovej stránke obchodu Svyaznoy. Pokúste sa nájsť nejaký gadget, napríklad e-knihu.

Ak chcete, aby návštevníci vašich stránok jednoducho našli produkty, použite tieto nástroje:

 • Vyhľadávací formulár. Potrebuje zákazníkov, ktorí vedia, aký produkt prišiel na stránku. Použite formulár na zadanie tipov. Umožnite používateľom vyhľadávať produkty vo vybraných kategóriách. Implementáciu tejto funkcie je možné vidieť na stránkach Amazon.
 • Navigačné menu kategórie. Pozrite sa na rozbaľovaciu ponuku na lokalite Amazon. Keď presuniete kurzor na ponuku Obchod podľa oddelenia, vypnete hlavné kategórie. Pri výbere jednej z nich sa zodpovedajúce podkategórie vynechajú. Na webovej stránke Svyaznoy sa zobrazia hlavné kategórie bez toho, aby ukazovali kurzor.
 • Filter. Umožnite užívateľom vyhľadávať produkty podľa vybraných parametrov: výrobca, cena, technické parametre, farba prípadu atď.
 • Miestne menu a strúhanka. Tieto prvky pomáhajú zákazníkom orientovať sa na stránke a rýchlo prechádzať kategóriami a produktmi. "Chlieb omrvinky" hrajú obzvlášť dôležitú úlohu v užívateľskej skúsenosti návštevníkov, ktorí "pristávajú" na vnútorných stránkach stránky: kategórie a produktové karty.
 • Podobné, ďalšie, prezerané produkty. Zobraziť tieto pozície na stránkach produktu a kategórie. Pomôžete tak používateľom vybrať si ten správny produkt, ako aj implementovať taktiku kríženia a prepínania.
 • Posuvníky a karusely na hlavnej stránke. Účinnosť tohto nástroja vyvoláva otázky. Na jednej strane pomocou posuvníka pritiahnete pozornosť používateľov k najhorúcejším produktom. Na druhej strane existujú dôkazy o negatívnom vplyve jazdcov na konverziu. Mám používať tento nástroj? Vyhľadajte odpoveď pomocou rozdelených testov.
 • Duplicitné odkazy na podkategórie. V prípade potreby odvážne publikujte odkazy na podkategórie v niekoľkých kategóriách. Podkategória „Balzamy po holení“ môže byť umiestnená v kategóriách „Holenie“ a „Starostlivosť o pleť“ a „Knihy pre deti“ môžu byť umiestnené v kategóriách „Detské výrobky“ a „Knihy“.
 • Prispôsobte navigáciu, filter a adresár potrebám mobilných používateľov. Informácie o mobilných užívateľsky príjemných navigačných prvkoch nájdete v príručke na prispôsobenie lokality pre mobilnú prevádzku.
 • Intuitívne grafické prvky. Označte najobľúbenejšie kategórie pomocou ikon. Človek vníma obrazy desaťtisíckrát rýchlejšie ako písaný text.

Otestujte navigáciu a vyhľadávanie. Pokúste sa znížiť počet kliknutí pri vyhľadávaní produktov a kategórií, ako aj skrátiť čas vyhľadávania.

Užitočné video na túto tému:

Prihlásiť sa na odber nášho kanála YouTube. Tipy, lifehacky, rozhovory. Nové videá prichádzajú denne!

Krok 9: Vytvorte pohodlné kartičky položiek

Pomôže vám komplexný sprievodca vytváraním perfektných produktových kariet. Môžete k nej pridať niekoľko užitočných informácií:

 • Neodstraňujte stránky produktu, ktoré nie sú k dispozícii.
 • Na stránkach produktu neuverejňujte takzvaný predajný obsah. Verte mi, že užívateľ chce čítať o uhlopriečke obrazovky notebooku a RAM, a nie o svetlách svetla, magicky hrá na lesklom povrchu prípadu.
 • Nepodvádzajte ratingy, nekupujte falošné a neodstraňujte negatívne recenzie. Tieto akcie poškodili podnikanie.
 • Zistite, aké by mali byť tlačidlá. Použite zoznam CTA pre každú príležitosť a chuť.

Nezabudnite prispôsobiť prvky stránky produktu potrebám mobilných používateľov. Vaše publikum by malo byť schopné zobraziť produkty a pridať ich do košíka na obrazovkách smartfónov a tabliet.

Krok 10: Vytvorte funkčný informačný panel

Vašou úlohou je poskytnúť užívateľovi príležitosti a výhody, kvôli ktorým sa zaregistruje na stránke a zanechá osobné údaje na osobnom účte. Na stimulovanie transakcií Vám budú vyhovovať všetky informácie: dátum narodenia, účty v sociálnych sieťach, fyzická a e-mailová adresa, iné demografické údaje, zoznam záujmov a preferencií atď.

Ak chcete podporiť registráciu a ponúknuť publiku pohodlný osobný účet, použite nasledujúce odporúčania:

 • Zjednodušiť registráciu. Povoliť používateľom prihlásiť sa prostredníctvom sociálnych účtov. Ak používate pravidelný registračný formulár, znížte počet polí na dve alebo tri. Prečítajte si viac v článku o formulároch použiteľnosti.
 • Pridajte do skrine časť História nákupov, Užívateľ by mal byť schopný sledovať chronológiu a stav objednávok, ako aj re-buy raz zakúpený produkt jedným kliknutím.
 • Navrhnite vyplniť sekciu "Osobné údaje", Používateľ musí byť schopný zadať adresu doručenia, kontaktné údaje, fakturačné informácie.
 • Navrhnúť špecifikovať osobné preferencie, nakonfigurujte možnosti notifikácie.
 • Pridať funkciu "Zoznam prianí" alebo "Следить за ценой", Пользователи должны иметь возможность отмечать товары, которые они хотят купить, но по каким-то причинам не могут сделать это немедленно. Обратите внимание на раздел "Список желаний" на сайте Amazon.Tu môže užívateľ vytvárať rôzne zoznamy, ako aj vyhľadávať a zobrazovať zoznamy želaní iných používateľov. Táto funkcia zachráni mnoho ľudí pred bolesťami hlavy.
 • U otvorených trhov bude užitočná práca na princípe Ebay alebo Avito monitorovacia funkcia špecifická pre dodávateľa.
 • Ak predávate elektronické produkty, ako sú knihy, programy alebo hudba, pridajte do sekcie História nákupov možnosť prebratia zakúpenej položky.
 • V sekcii "Osobné bonusy a zľavy" pozvať zákazníkov, aby si ušetrili body, dávali si pozor na akcie, registrovali zľavové karty, kupóny a pod.
 • Poskytnúť možnosť obrátiť sa na administratívu, Ak to uznáte za vhodné, nechajte si vybrať jednotku, s ktorou bude komunikovať. Napríklad, nechajte zákazníka zapísať na predaj, dodanie a technickú podporu.

Stimulovať používateľov, aby sa zaregistrovali a zanechali osobné údaje. Napríklad, ponúknite registrovaným zákazníkom špeciálne výhody.

Krok 11: Zaistite bezpečné pripojenie používateľa

Nastavte pripojenie k internetovému obchodu prostredníctvom protokolu HTTPS. Po prvé, zabezpečí prenos osobných užívateľských dát, napríklad prihlasovacích údajov a hesiel z osobného účtu alebo fakturačných údajov, v zašifrovanej forme. Po druhé, bude to pozitívny signál pre vyhľadávače.

Na zabezpečenie bezpečného pripojenia je potrebné zakúpiť a nainštalovať certifikát SSL na server. Obráťte sa na spoločnosť RU-CENTER alebo na akúkoľvek inú obchodnú spoločnosť. Po získaní SSL certifikátu ho nainštalujte na server cez hostiteľský ovládací panel. Ak neviete, ako to urobiť, obráťte sa na poskytovateľa hostingu.

Upozorňujeme, že je lepšie nakonfigurovať protokol HTTPS počas fázy spustenia projektu. To vám ušetrí potrebu previesť vaše stránky z HTTP na HTTPS.

Krok 12: Poskytnite pohodlné možnosti platby pre používateľov.

Ak chcete pochopiť, aké spôsoby platby preferujete, môžete vykonať prieskum. Na to budete tráviť čas a peniaze. Môžete tiež vidieť, aké spôsoby platby vaši konkurenti ponúkajú. Aj tu nemôžete hádať, pretože vaši kolegovia môžu urobiť chybu a vybrať si nesprávne spôsoby platby. Čo robiť? Použite viacero platobných metód, ktoré spĺňajú potreby kľúčových segmentov publika.

Uveďte nasledujúce spôsoby platby:

 • V hotovosti pri prevzatí tovaru. Môže to byť balík s dobierkou alebo kuriérskou službou. Tam budú vždy ľudia medzi vašimi klientmi, ktorí sú pripravení na časť s peniazmi až potom, čo cítia nákup.
 • Bankový prevod. Pre ľudí, ktorí dávajú prednosť tejto metóde, navrhnite vyplnenie potvrdenky na stránke.

Dokonca aj stiahnuteľný produkt v Litroch je možné zaplatiť bankovým prevodom.

 • Banková karta. Musíte si vybrať spoľahlivého partnera, ktorý poskytuje službu získavania internetu. Pre percentuálny podiel transakcií bude poskytovať vysporiadanie a bezpečnosť operácií.
 • Elektronická mena. Medzi najobľúbenejšie platobné systémy v Rusku patria Yandex.Money, QIWI, Webmoney, PayPal a ďalšie. Možnosť platby za každý elektronický systém môžete pripojiť samostatne alebo využiť integrovanú službu, napríklad Robokassa.

Môžete tiež ponúkať užívateľom platby prostredníctvom platobných terminálov, cez pokladne partnerov a iné spôsoby platby.

Krok 13: Poskytnite používateľom užitočné informácie

Vaši potenciálni kupujúci potrebujú užitočné informácie. Chcú vedieť, ako si vybrať smartfóny a bicykle, ktoré modely nafukovacích člnov sú vhodné pre rodinné výlety a ako správne používať dierovač. Napíšte o tom blog. Obsahový marketing vám poskytne mnoho výhod, vrátane:

 • Prírodné vyhľadávanie.
 • Prírodné väzby z tematických lokalít.
 • Zdieľanie v sociálnych sieťach.
 • Zapojenie používateľov. Klienti budú čítať publikácie, komentovať, klásť otázky.
 • Formovanie trvalého jadra publika. Vďaka blogu budú používatelia dôverovať.
 • Prekonávanie reklamnej hluchoty. Viete, že potenciálni kupujúci nepočujú a nevidia reklamu, ale ochotne vnímajú užitočný obsah. Len obsah by mal byť naozaj užitočný.

Môžete dôverovať blogu profesionálom alebo si ho ponechať. V druhom prípade vám budú užitočné nasledujúce materiály:

 • Ako pracovať so sémantickým jadrom.
 • Ako vybudovať tím pre implementáciu obsahu marketingu.
 • O úlohe editora v oblasti marketingu obsahu: časť 1 a časť 2.
 • O pracovnom a nepracovnom obsahu.
 • Ako písať texty: jeden, dva a tri.
 • O videoobsahu: ako vytvoriť, ktoré video hosting používať a ako propagovať na YouTube.
 • O obrázkoch a infografike: nápady na vizuálny obsah, bezplatné nástroje, bezplatné zdroje fotografií.

Ak chcete uspieť, budete musieť pravidelne uverejňovať na svojom blogu kvalitný obsah.

Krok 14: Uistite sa, že stránka spĺňa požiadavky vyhľadávačov

Ak ste sa v počiatočných fázach vývoja rozhodli zapojiť sa do optimalizácie pre vyhľadávače sami, venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam:

 • Optimalizujte svoje stránky pre mobilnú prevádzku.
 • Zabezpečte prijateľné rýchlosti načítania stránky.
 • Prispôsobte si súbor sitemap a súbor robots.txt.
 • Optimalizujte metadáta stránky.
 • Optimalizujte svoje fotografie.
 • Optimalizujte textový obsah stránky. Jednoducho neveďte do produktových kariet desiatky fráz, ako napríklad „kúpiť Nokian pneumatiky v Moskve lacno“. Stavte na dlho sledovanú premávku.
 • Implementujte Schema.org alebo JSON-LD mikrodáta.
 • Získajte prirodzené externé odkazy a zdieľanie v sociálnych sieťach.

Uistite sa, že stránka spĺňa technické požiadavky "vyhľadávačov". Môžete pomôcť kontrolnému zoznamu a ďalším odporúčaniam na optimalizáciu internetových obchodov.

Krok 15: Použite silu sociálnych dôkazov

Pomôžu vám podrobné pokyny a náš materiál o tom, ako správne zhromažďovať spätnú väzbu od zákazníkov.

Krok 16: Pripomeňte zákazníkom opustené koše a nevydané objednávky.

Túto taktiku môžete použiť, ak úspešne povzbudzujete používateľov, aby sa zaregistrovali a zanechali kontaktné informácie. Najlepšie pripomienky sú e-maily. Vo výnimočných prípadoch môžete použiť iné komunikačné kanály, napríklad správy v sociálnych sieťach alebo telefonické hovory.

Krok 17: Usporiadajte svoj newsletter

To je skvelý spôsob, ako informovať divákov a stimulovať obchody. Potvrdenie nájdete v našom prípade. Výber konkrétnych odporúčaní:

 • Ako rozšíriť predplatiteľskú základňu a aký by mal byť predplatný formulár.
 • Ako zvýšiť efektivitu newsletteru: stimulovať reakciu, používať distemper radu, zistiť, čo newsletter vaši zákazníci čakajú, otestovať rôzne prvky e-mailov.
 • Predaj prostredníctvom e-mailu.
 • Vrátiť odhlásených používateľov.
 • Prispôsobte písmená na čítanie z mobilných obrazoviek.
 • Zistite, aké správy by nemali byť.

Ponúka užívateľom jedinečný, užitočný obsah, a nie jednoduchý zoznam nových produktov a propagačných akcií. Ak chcete vidieť niekoľko dobrých príkladov, zaregistrujte sa na niektoré informačné bulletiny internetového marketingu.

Po spustení stránky môžete pokračovať v organizácii internetového obchodu.

Ako udržiavať internetový obchod

V tejto časti sa dozviete, ktorí odborníci budete potrebovať na podporu prevádzky internetového obchodu. Tiež sa rozhodnete, kde sa má tovar uskladniť a ako sa má zabezpečiť dodávka. Naučíte sa pracovať s dodávateľmi a čo robiť s návratmi.

Krok 18: Organizácia práce s dodávateľmi

Internetový obchod môže na prácu s dodávateľmi použiť dve schémy. Prvá sa týka kúpy tovaru od veľkoobchodníkov po objednávke zo strany zákazníka. Existuje niekoľko nedostatkov tu: dátumy transakcií sú spomalené, veľkoobchodníci nechcú predať jednu jednotku výroby, dodávatelia nemajú produkt špecifikácie, ktorú si zákazník vybral, veľkoobchodníci vás vnímajú ako zbytočného sprostredkovateľa medzi sebou a kupujúcim.

Nemôžete uniknúť z tejto schémy v počiatočných fázach internetového obchodu. A v niektorých výklenkoch online obchodovania vás bude sprevádzať neustále. Snažte sa však čo najskôr ukončiť nákupy kusov a využiť druhú schému práce s dodávateľmi. Ide o nákup sypkého tovaru od viacerých dodávateľov a ich uskladnenie v sklade. Táto schéma zvyšuje rýchlosť obchodov a tiež znižuje vašu závislosť od veľkoobchodníkov. Má jedinú nevýhodu: musíte míňať peniaze na hromadné nákupy a organizovať skladovanie tovaru.

Ideálna schéma pre prácu s veľkoobchodníkmi je nasledovná:

 • Študujete trh a predpovedáte predaj. Pomôže vám materiál o hodnotení finančných vyhliadok online projektu.
 • Na základe prognózy predaja hľadáte dodávateľov tovaru. Mimochodom, keď sa váš obchod stane viditeľným, veľkoobchodníci vás nájdu sami. Niektorí dokonca budú musieť bojovať.
 • Nakupujete veľkoobchodné dávky tovaru a skladujete ich až do ich predaja. Tu môžete použiť rôzne schémy zúčtovania s dodávateľmi: dodávky s plnou platbou alebo platbu po prijatí, dodanie s čiastočnou platbou a odloženou platbou.

Ak ste sa dostali do druhej schémy práce s dodávateľmi, nebudete sa vyhýbať ďalšiemu kroku.

Krok 19: Usporiadanie ukladacieho priestoru

Budete potrebovať sklad. Môže to byť malá skladovacia miestnosť s policami vo vašej kancelárii alebo samostatná budova vybavená chladničkami a ventiláciou. Všetko záleží na objeme predaja a výrobku, ktorý predávate.

Ak nechcete pracovať z kolies po celý život, prenajmite si sklad vhodný na uskladnenie a prípravu na zasielanie vašich výrobkov zákazníkovi. V prvých fázach práce bude vhodnejšie, ak sa sklad nachádza vedľa kancelárie.

Krok 20: Pripravte si kanceláriu

Office online obchod určite potreboval. Jeho formát závisí od rozsahu obchodu a od interakcie so zákazníkmi. Ak spojíte aktivity majiteľa, riaditeľa, zamestnanca, manažéra zákazníckeho servisu a prevádzkovateľa skladu, môžete umiestniť stôl, stoličku a laptop priamo do garáže, kde sa skladuje tovar.

Ak máte v pláne najať zamestnancov a komunikovať s niektorými klientmi osobne, budete musieť prenajať normálnu kanceláriu. Zahrnúť do podnikateľského plánu náklady na prácu profesionálov.

Krok 21: Zamestnávajte profesionálov

Váš obchod sa nezmení na Amazon alebo Euroset za týždeň alebo rok. Preto sa neponáhľajte okamžite pozvať desiatky odborníkov na prácu. V prvých fázach práce sa musíte stať univerzálnym umelcom a vykonávať rôzne druhy práce. Môžete to urobiť sami alebo s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.

Nárast obratu skôr či neskôr núti vás najať najatých špecialistov. Kto a kedy pozvať, rozhodnete sami. Pomôže vám zoznam zodpovedností, ktoré môžu byť delegované na profesionálov na plný úväzok alebo externých pracovníkov:

 • Spravovať internetový obchod. V počiatočných štádiách vývoja sa budete sami angažovať v strategickom a operačnom riadení. Možno, že v budúcnosti budete zamestnávať profesionálnych manažérov. Keď sa to stane, nebudete čítať podrobné pokyny, ale napíšete knihu sami.
 • Účtovníctvo. Spočiatku budete vykonávať štvrťročné správy pre daň sami. Potom pozývate účtovníka na čiastočný úväzok alebo účtujete na outsourcing. Na konci budete rásť na plný úväzok účtovníka. A potom vo vašom obchode bude fungovať účtovné a finančné a ekonomické oddelenie.
 • Marketing. Na začiatku obchodnej cesty túto oblasť čiastočne alebo úplne prevezmete. V budúcnosti vytvoríte marketingové oddelenie, ktoré bude riešiť nasledujúce úlohy:
  • Analýza trhu, prognózovanie dopytu.
  • Tvorba sortimentu tovaru.
  • Propagácia projektu na internete. Ide o integrovaný internetový marketing. Ak je to potrebné, obchodníci by mali pracovať offline.
  • Stránka technickej podpory. S najväčšou pravdepodobnosťou, v počiatočných fázach svojho obchodníka, alebo si sami budú komunikovať s vývojármi, SEO, hosting poskytovateľa.
 • Služby zákazníkom a predaj. Odborníci zodpovední za túto oblasť budú spracúvať vedúce pozície, pomáhať klientom pri zostavovaní transakcií, odpovedať na otázky potenciálnych kupcov a krížovo predávať.
 • Dodávka. Ani sen o najal špecialista. Na začiatku práce budete musieť komunikovať s dodávateľmi nezávisle.
 • Riadenie skladu. Budete sa smiať, ale v prvých mesiacoch budete musieť ísť do skladu a zabaliť tovar sami. Lepšie nie rozptyľovať obchodníka a obchodného manažéra, len hľadajú nových zákazníkov pre vás. Mimochodom, kým váš obchodný dom nenadobudne vlastnú kuriérsku službu, budete sa musieť postarať o zasielanie balíkov zákazníkom.

Na začiatku práce sa musíte vyhnúť dvom extrémom. Môžete ísť zlomil, ak si najmete príliš veľa špecialistov, keď nemáte žiadny predaj. Nebudete vytvárať rozsiahly projekt, ak budete nasledovať cestu radikálneho zavádzania: urobíte všetko sami pred dosiahnutím predajných objemov Ozone alebo Svyaznoy.

Krok 22: Usporiadanie prepravy a vrátenia

Na začiatku projektu ponúkame zákazníkom jeden z troch spôsobov dodania tovaru:

 • Kuriérske doručenie. Tento spôsob poskytuje vysokú rýchlosť vykonávania aplikácií a tiež rieši problém kontroly tovaru po jeho prijatí. Ako už bolo uvedené vyššie, kuriérske služby môžu vyriešiť problém on-line obchodu s hotovosťou.
 • Doručovanie pošty. Toto je lacná a rozumne rýchla metóda dodania. Vaši obchodníci s obchodmi budú musieť vytvoriť zásielky a doručiť ich poštovým službám na prepravu.
 • Príjem tovaru v kancelárii internetového obchodu. Táto metóda bude žiadaná, ak pracujete vo veľkom meste. V budúcnosti budete môcť otvoriť sklady, kancelárie v rôznych mestách.
 • Vlastné doručenie kuriérom. Musíte veriť v úspech, takže plánovať okamžite dodať drones ako Amazon.

Kupujúci je oprávnený tovar vrátiť do týždňa po jeho prijatí. Niektorí zákazníci to využijú. Vaša povesť je drahá, takže ísť na stretnutie vrtošivé zákazníkov a konať podľa zákona: prijať tovar a vrátiť peniaze spotrebiteľovi. Mimochodom, nemusíte platiť za vrátenie tovaru.

Namiesto kroku 23: začať už

Použite navrhnutých 22 krokov ako hrubý plán. V praxi sa budete musieť zaoberať registráciou IP alebo LLC a prenájmom skladu súčasne. A budete rozvíjať stránky všeobecne po celý život internetového obchodu.

Vezmite prosím na vedomie, že na začiatku bude úspech podniku do značnej miery závisieť od výklenku, ktorý bol úspešne alebo zle zvolený, úrovne konkurencie na trhu a schopnosti odolávať dumpingu. Netrávte príliš veľa času a energie na relatívne menšie problémy: výber "motora", dizajn loga a ďalšie podrobnosti. Ak je plánovaný obchodný model efektívny, zorganizujete prácu internetového obchodu, aj keď vôbec nerozumiete rôznym CMS a nerozlišujete kontextovú reklamu od bannerovej reklamy. Pomocou tejto príručky urobíte prvé kroky pozdĺž tejto cesty.

Nižšie môžete zanechať komentáre a komentáre, ako aj klásť otázky. Ak máte skúsenosti so spustením internetových obchodov, podeľte sa o svoj názor: čo iného by malo byť považované za začínajúcich online obchodníkov na začiatku?

A ďalšia vec: ak chcete otvoriť internetový obchod, môžete s nami zanechať žiadosť. Boli sme vytváranie webových stránok na mnoho rokov a naozaj vieme, ako urobiť svoj zdroj milovaný ako užívateľov a vyhľadávačov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár