Ako vytvoriť online obchod na OpenCart: inštrukcie krok za krokom

V tomto článku sa dozviete, ako vytvoriť online obchod na CMS OpenCart.

Prečo stojí za to pracovať s OpenCartom

Kupujúci sa nestarajú, ktorý motor používate. Chcú rýchlo nájsť vhodný produkt, uistiť sa, že cena je prijateľná a spoľahlivosť predávajúceho, zadať objednávku, zaplatiť za ňu pohodlným spôsobom a získať ju rýchlo. S pomocou CMS OpenCart je možné uspokojiť tieto potreby publika.

Nezáleží na tom, ktorý motor používať. Internetový obchod CMS musí spĺňať nasledujúce charakteristiky:

 • Bezplatná distribúcia. Prečo platiť za motor, ak existujú kvalitné produkty?

 • Jednoduchý a intuitívny admin panel. Váš brat, ktorý bude pomáhať s rozvojom stránky počas školských prázdnin, sa musí zaoberať oblasťou administratívy internetového obchodu na pol hodiny.

 • Zabudovaný systém monitorovania predaja. Samozrejme, budete sledovať hlavné ukazovatele výkonnosti pomocou služby Yandex.Metrics alebo Google Analytics. Niektoré údaje sú však užitočné pri každom vstupe do administračného panela.

 • Prispôsobenie a rozšírenie funkcií pomocou hotových šablón, modulov a doplnkov. Začiatočník internet marketingu nie je z rúk utrácať peniaze na dizajnérov a webových vývojárov.

 • SEO priateľský. Ruská montáž CMS OpenCart podporuje funkciu CNC. S pomocou ďalších rozšírení a nastavení môže byť motor zladený s požiadavkami vyhľadávačov na propagáciu lokality.

 • Bezpečnosť. Pomocou platobných modulov a bezpečnostných modulov môžete chrániť zákazníkov.

Uvedené vlastnosti zodpovedajú CMS OpenCart. Nižšie nájdete pokyny na vytvorenie internetového obchodu na tomto motore.

Krok 1: Nainštalujte OpenCart

OpenCart môžete nainštalovať po registrácii domény a platení za služby poskytovateľa hostingu. Ak ste si vybrali hosting s podporou automatickej inštalácie motorov, postupujte nasledovne.

Na ovládacom paneli v zozname dostupných nastavení vyberte aktuálnu verziu OpenCart. Napríklad v cPanel môžete nainštalovať CMS pomocou Softaculos. Spustite automatickú inštaláciu.

Spustite automatický inštalačný program.

Ak ste si vybrali hosting bez podpory automatickej inštalácie CMS, postupujte nasledovne:

 • Stiahnite si distribúciu aktuálnej verzie CMS OpenCart.

 • V hostingu riadiacej skrine, vytvoriť databázu. Zadajte názov, prihlasovacie meno a heslo.

 • Rozbaľte archív a nahrajte súbory na server pomocou FTP klienta, napríklad SmartFTP alebo FileZilla. Údaje o prístupe na server prostredníctvom protokolu FTP získate od poskytovateľa hostingu.

 • Zadajte adresu URL lokality do panela s adresou prehliadača. Akceptujte licenčnú zmluvu, špecifikujte prístupové údaje k databáze a nainštalujte CMS.

Pozrite si podrobné pokyny na inštaláciu na server CMS WordPress. To pomôže pochopiť princíp práce s úradom pre správu hostingu.

Ak sa to urobí správne, stránka bude k dispozícii na vybratej adrese URL. Panel pre správu je k dispozícii na adrese vash-site.ru/admin/.

Krok 2: nastavenie CMS OpenCart

Konfigurácia OpenCart zahŕňa nastavenie šablóny a nastavenie optimálnych všeobecných nastavení. Začnite výberom obchodného vzhľadu.

Ako vybrať a nainštalovať šablónu OpenCart

V oficiálnom katalógu si môžete vybrať vhodnú šablónu, ako aj na webových stránkach vývojárov a zdrojov tretích strán. Ak chcete vyhľadať zdroje v anglickom jazyku, použite dotaz "témy opencart". Ak je to potrebné, pridajte charakteristiky témy, ktorú potrebujete: adaptívne, voľné, citlivé.

Oficiálny katalóg OpenCart má filtre. Môžete napríklad nájsť bezplatnú tému s vysokým hodnotením používateľa.

Vyberte tému s citlivým rozložením. To rieši problém prispôsobenia zdroja mobilnej prevádzke. V adresároch v anglickom jazyku sú tieto témy zvyčajne označované ako citlivé, adaptívne, mobilné.

Ak chcete tému nainštalovať, prevezmite archív s distribučnou súpravou do počítača. Rozbaľte distribúciu a nahrajte ju na server pomocou klienta FTP, napríklad FileZilla. Stiahnite priečinok so súbormi tém v koreňovom adresári lokality na serveri.

Vstúpte do ponuky Systém - Nastavenia. Kliknite na ikonu úprav vedľa názvu obchodu.

V nastaveniach v poli Téma vyberte v rozbaľovacej ponuke prevzatú šablónu.

Pomocou ikony s obrázkom diskety uložte zmeny. Uistite sa, že sa zmenila téma obchodu.

Prejdite z panela admin na stránku a overte si tému inštalácie.

Môžete tiež nainštalovať tému cez panel pre správu v menu "Moduly a rozšírenia - Inštalovať rozšírenia."

Ako Russify CMS OpenCart

Existujú dva spôsoby Russify OpenCart. Môžete zhromaždiť medzinárodné zhromaždenie alebo okamžite nainštalovať ruské zhromaždenie. Druhá možnosť je jednoduchšia, preto ju odporúčam používať. Pri prvej možnosti však musíte byť schopní pracovať. Nižšie uvedená pomoc pomôže pochopiť.

Pre Russify stránku si stiahnite Russification balíček z oficiálneho katalógu OpenCart. Roztrhnite trhlinu. Pomocou klienta FTP odovzdajte priečinky Russification na server. Balík umiestnite z priečinka Admin - Language - Russian do priečinka Admin - Language na serveri. Katalóg - Jazyk - Ruská zložka v katalógu - Jazyk priečinok na serveri.

V administratívnej konzole vyberte ponuku Systém - Lokalizácia - Jazyky. Kliknite na ikonu so znakom „+“.

V rozbaľovacej ponuke vyberte položku Ruština. Do poľa Locale zadajte ru_ru.UTF-8, ru_ru, en-ru, ruština. Uložte zmeny.

V nastaveniach internetového obchodu vyberte kartu Miestne. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte jazyk stránky a panel pre správu. Uložte zmeny.

Ak sa všetko urobí správne, jazyk administratívneho panelu sa zmení na ruštinu. Na výbere jazyka stránky sa zobrazí ponuka.

Pohodlnejším spôsobom ako Russify OpenCart je nainštalovať ruské zhromaždenie. Zohľadňuje požiadavky ruskej legislatívy na používanie osobných údajov, prispôsobené geografické nastavenia, spôsoby platby a doručovanie.

Ako zvoliť optimálne základné nastavenia CMS OpenCart

Vstúpte do režimu úprav internetového obchodu. Ak to chcete urobiť, vyberte v paneli admin ponuku „Nastavenia systému“ a potom prejdite do ponuky úprav v obchode. Na karte Všeobecné zadajte názov, popis a voliteľné kľúčové slová.

Na karte Obchod zadajte informácie o obchode: meno, vlastník, fyzická a e-mailová adresa. Na záložke "Lokalizácia" vyberte krajinu a oblasť, menu výpočtov, jednotky merania. Ak návštevníci môžu platiť vo viacerých menách, ponechajte možnosť aktualizácie dennej sadzby povolenú.

Na karte Lokalizácia zadajte geografické údaje. Iné nastavenia sa nezmenia, ak zvolíte ruskú zostavu OpenCart. Ak pracujete s medzinárodným zhromaždením, zmeňte nastavenia na vhodné.

Na karte Možnosti vyberte príslušné nastavenia. Venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Zapnite požiadavky na vyhľadávanie zákazníkov.

 • Návratový stav sa zmení na "Zobrazené".

 • Zahrňte upozornenie na obmedzený počet položiek na sklade.

Zostávajúce nastavenia nie je možné zmeniť.

Na karte Obrázky zmeňte predvolené logo. Kliknite na odkaz "Zobraziť súbory" a použite možnosť "Stiahnuť". Odovzdajte svoje logo. Nahraďte ikonu lokality (favicone). Uložiť predvolenú veľkosť zobrazenia fotografií. Môžu byť zmenené neskôr.

Skontrolujte, či sa oznámenia odosielajú na e-mailovú adresu správcu. Na tento účel si napíšte list prostredníctvom formulára spätnej väzby, ktorý je dostupný na stránke "Kontakty". Ak prichádzajú oznámenia, nechajte predvolenú kartu „Pošta“. Ak prichádzajú oznámenia, zmeňte protokol na SMTP. Informácie o serveri SMTP získate od poskytovateľa e-mailov.

Na záložke Server zapnite CNC. Ak to chcete urobiť, najprv premenujte súbor htaccess.txt na serveri na .htaccess. Pomocou FileZilla vyhľadajte súbor v koreňovom adresári stránky a zmeňte názov.

Skontrolujte príslušnú položku v paneli pre správu.

Uložte zmeny. Skontrolujte, či sa zmenila zobrazovaná adresa URL. Štandardne vyzerajú takto (pozrite si obrázok).

Ak sa všetko urobí správne, adresa URL bude vyzerať takto (pozrite si obrázok).

Na karte Server povolte aj podporu certifikátu SSL a kompresiu GZIP. Iné nastavenia nie je možné zmeniť.

Ak chcete pridať nového používateľa alebo skupinu používateľov, použite menu "Systém - Používatelia". Ak chcete napríklad priradiť používateľa ako správcu, kliknite na tlačidlo Pridať.

Na otvorenej stránke zadajte registračné údaje. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte skupinu používateľov programu Administrator. Skontrolujte stav "Enabled" a zmeny uložte.

Po výbere základných nastavení venujte pozornosť modulom OpenCart.

Krok 3: Rozšírte funkčnosť CMS OpenCart pomocou modulov

Moduly OpenCart sú kombinované do dvoch skupín: základná a doplnková. Prvé poskytujú základnú funkčnosť motora a druhé pomáhajú prispôsobiť stránku a riešiť ďalšie úlohy.

Ako pracovať so základnými modulmi OpenCart

V paneli admin vyberte menu "Moduly - rozšírenia". Na otvorenej stránke sa zobrazí zoznam nainštalovaných modulov, ktoré sú k dispozícii na inštaláciu v ruskom zhromaždení OpenCart.

Štandardne je modul "Účet" povolený. Ak chcete zistiť, ako pracovať s modulmi, pridajte na stránku vyhľadávania blok „Účet“.

Prejdite do admin sekcie "Design - Layouts". Vyberte rozloženie vyhľadávania a vstúpte do ponuky úprav. Kliknutím na tlačidlo „+“ pridáte modul do rozloženia.

Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte modul "Účet". Uložte zmeny. Obnovte stránku s výsledkami vyhľadávania. Teraz sa zobrazí nový modul.

Pre konfiguráciu modulu vstúpte do menu úprav príslušného bloku.

Vyberte požadované nastavenia. Napríklad v karuseli na hlavnej stránke môžete namiesto produktov výrobcu HP zobraziť odkazy na všetkých výrobcov, ktorých produkty sú v obchode.

Na stránke nastavení modulu vyberte v rozbaľovacej ponuke príslušnú možnosť zobrazenia. V tomto prípade je možnosť Výroby. Uložte zmeny. Skontrolujte, či sa modul karuselu zmenil.

Podobným spôsobom si môžete prispôsobiť zobrazenie zostávajúcich modulov, ktoré sú súčasťou ruskej zostavy OpenCart.

Po nakonfigurovaní základných modulov nainštalujte ďalšie rozšírenia.

Ako rozšíriť funkčnosť OpenCartu pomocou ďalších modulov

Pomocou ďalších modulov môžete zabezpečiť, že zdroj spĺňa požiadavky vyhľadávačov, ako aj bezpečnosť používateľov a stránok.

Začnite inštaláciou modulu SEO. Venujte pozornosť platené integrované riešenia, napríklad SeoPro, SEO Mega Kit Plus, všetko v jednom SEO pre OpenCart a ďalšie. Ak ešte nie ste pripravení platiť za zložité moduly, nájdite bezplatné rozšírenia. Na rozdiel od komerčných produktov zvyčajne riešia jeden problém.

Tu sú niektoré voľné SEO moduly:

 • Jednoduché SEO Friendly URL. Zásuvný modul robí stránku URL priateľskou pre používateľov a vyhľadávače. Ak pracujete s ruskou zostavou OpenCart, tento modul nie je potrebný.

 • Jednoduché SEO. Modul umožňuje upraviť popis a kľúčové slová metaznačiek. Relevantné pre verzie CMS do 1.5.4. V ruskej zostave sú štandardne dostupné úpravy metaúdajov.

 • Google Rich Snippets. Pomocou modulu môžete označiť stránky produktu, aby sa vo výsledkoch vyhľadávania zobrazovali rozšírené popisy. Relevantné pre verzie motorov do 1.5.4. Tu sú platené alternatívy pre implementáciu micro-markup, ktorý poskytuje pokročilé úryvky: SEO Rich úryvky pre OpenCart, SEO Rich úryvkov Recenzie Mikrodáta pre stránku produktu, SEO bohaté produkty

 • SEO Facebook OpenGraph Tagy. Poskytuje rozšírené popisy stránok pre sociálne siete.

 • Mapa stránok Yandex. Pomocou pluginu môžete spravovať XML sitemap.

Ak chcete nainštalovať modul, stiahnite si archív s distribučnou súpravou na pevný disk počítača. Nainštalujte balík na webovú stránku v sekcii admin "Moduly - Inštalácia rozšírení".

Prejdite do admin sekcie "Moduly - Modifiers", kliknite na tlačidlo "Update".

Skontrolujte prepojenia na stránky v sociálnych sieťach. Pred implementáciou protokolu Open Graph vyzerajú takto (pozri ilustráciu).

Po pripojení modulu sa úryvok stane vizuálne atraktívnym.

Po inštalácii plateného integrovaného SEO modulu alebo viacerých bezplatných riešení nájdete rozšírenie pre automatické zálohovanie stránky. Najzaujímavejšie riešenia sú distribuované na komerčnom základe. Venujte pozornosť nasledujúcim plateným modulom:

 • OpenCart BackUp na Disk Google. Plugin automaticky ukladá archív na Disk Google.

 • Zálohovanie / Obnovenie Plus. Nástroj vytvára zálohy podľa plánu a na požiadanie.

 • BackUp Pro. Modul automaticky vytvorí záložné kópie stránky.

Môžete tiež použiť štandardný záložný nástroj CMS OpenCart a vytvoriť záložné kópie manuálne. Vstúpte do menu "System - Maintenance - Backup". Kliknite na tlačidlo "Zálohovanie". Systém vytvorí a prenesie záložnú kópiu na pevný disk počítača.

Na ochranu administračného panela pred napadnutím používajte jeden z nasledujúcich modulov:

 • Jednoduché prihlásenie Zabezpečenie.

 • Premenovanie správcu (platené).

 • Admin Key (platený).

Postarajte sa o pohodlné a bezpečné spôsoby výpočtu. Platí sa väčšina platobných modulov. Venujte pozornosť týmto:

 • Yandeks.Kassa.

 • Robokassa.

 • Peňaženka jedna.

Nainštalujte si bezplatný bezpečnostný modul, napríklad OpenCart Total Security. Doplnok chráni lokalitu pred činnosťami votrelcov.

Ako pripojiť webovú stránku k analytickým a monitorovacím systémom

Ak chcete pripojiť službu Google Analytics, aktivujte vložený modul. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky admin "Moduly - rozšírenia", pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte položku Analytics a kliknite na tlačidlo Pridať vedľa možnosti Google Analytics.

V menu úprav modulu pridajte analytický kód a zmeňte stav na „Enabled“.

Počkajte niekoľko minút a zistite, či údaje prichádzajú do služby Google Analytics.

Ak chcete pripojiť systém analýzy Yandex.Metrika, pridajte kód sledovania do poľa modulu Google Analytics.

Pripojte stránku k službám Google Search Console a službám Yandex.Webmaster. Ak to chcete urobiť, zaregistrujte zdroj v systémoch a vyberte spôsob potvrdenia práv na správu. Napríklad pomocou klienta FTP nahrajte súbor HTML na lokalitu.

Umiestnite súbor do koreňového adresára prostriedku.

Postupujte podľa odkazu navrhnutého na verifikačnej stránke správcu webu.

Pre dokončenie overenia kliknite na tlačidlo "Skontrolovať".

Rovnakým spôsobom potvrďte práva na stránke v konzole vyhľadávania.

Krok 4: upraviť obsah stránky

V prvom kroku vytvorte hierarchiu lokality a upravte ponuku. Potom publikujte produktové karty a články blogu.

Ako vytvoriť hierarchiu lokality a upraviť ponuku

Ak chcete usporiadať kategórie v hierarchickom poradí, vytvorte nadradené kategórie. Zapnite možnosť zobrazenia v hlavnom menu. Potom vytvorte kategórie detí.

V paneli pre správu vyberte ponuku „Adresár - Kategórie“. Vyberte kategóriu, ktorú chcete upraviť. Kliknite na odkaz Upraviť.

Na otvorenej stránke zadajte alebo zmeňte názov kategórie. Pridať popis a kľúčové slová meta tagy. Pomocou textového editora pridajte popis kategórie.

Predvolený editor OpenCart vám umožňuje formátovať text vo vizuálnom režime, pridávať obrázky a video.

Na karte "Údaje" vyberte možnosť "Zobraziť v hlavnom menu" a zadajte poradie triedenia. Pozícia kategórie v menu závisí od toho. V prípade potreby nahraďte obrázok kategórie. Na záložke SEO môžete zmeniť kategóriu URL. Na karte dizajnu môžete vybrať rozloženie stránky. Po výbere požadovaných možností uložte zmeny.

Ak chcete vytvoriť podkategóriu, pri vytváraní alebo úprave sekcie stačí zadať nadradenú kategóriu.

Ak chcete vytvoriť podkategóriu druhej úrovne, zadajte názov nadradenej podkategórie prvej úrovne a použite kontextovú pomoc.

Ako publikovať poznámky a vyplniť produktové karty

V ruskom zhromaždení OpenCartu existuje funkcia publikovania článkov. Ak chcete vytvoriť publikáciu, prejdite do sekcie "Katalóg - Články" a kliknite na tlačidlo "Pridať".

S pomocou vizuálneho editora vydajte a publikujte článok. Odkaz na publikáciu sa zobrazí v päte v časti Informácie.

Pomocou ďalších modulov môžete vytvoriť plnohodnotný blog. Venujte pozornosť takýmto riešeniam:

 • Blog Modul zadarmo.

 • Mega Blog (platené).

 • Blog Module Pro (platené).

 • TLT Blog.

 • Jednoduché Blog Jednoduché.

 • Blog funkcia lite.

Nainštalujte a aktivujte modul funkcie Lite Blog. V administračnom paneli sa objaví nová sekcia "CMS - Blog". Prihláste sa a kliknite na tlačidlo Pridať.

Pomocou štandardného vizuálneho editora pridajte a publikujte záznam.

Po zverejnení prvého článku v päte sa zobrazí odkaz na sekciu "Blog". Na stránke blogu sa zobrazia ukážky článkov s fotografiami a krátky popis.

Ak chcete vyplniť produktovú kartu, v administratívnom paneli vyberte menu "Katalóg - Tovar". Kliknite na tlačidlo "Pridať" v pravom hornom rohu obrazovky.

На вкладке "Основное" страницы редактирования карточки товара укажите название, описание и ключевые слова. Добавьте контент.

На вкладке "Данные" укажите информацию о товаре. На вкладке "Связи" укажите данные о производителе. Отметьте категории, в которых хотите опубликовать карточку товара. При необходимости укажите рекомендуемые товары.

На вкладке "Атрибут" укажите важные характеристики продукта. Это может быть диагональ экрана, объем оперативной памяти и т.п. Если у вас есть продукты, отличающиеся только цветом, размером, текстурой поверхности и т.п., отметьте это на вкладке "Опции".

При необходимости введите специальные условия продажи. Na karte "Zľava" zadajte skupinu používateľov, ktorí môžu využiť ponuku, preferenčnú cenu a obdobie osobitných podmienok. Zákazníkom môžete tiež ponúknuť preferenčné podmienky nákupu vyplnením údajov na karte Promo akcie.

Na karte "Obrázky" môžete pridať ďalšie fotografie produktu. Na karte Bonus Points zadajte počet bodov, ktoré kupujúci dostane. Túto možnosť použite, ak ste v obchode implementovali bonusový systém. Ak je to potrebné, na karte Návrh zmeňte šablónu stránky. Uložte zmeny.

Krok 5: Sledovanie predaja

Účinnosť internetového obchodu sa pohodlne monitoruje pomocou nástrojov Google Analytics a Yandex.Metrica. Niektoré parametre je možné zohľadniť a analyzovať pomocou štandardných monitorovacích nástrojov CMS OpenCart.

Po prihlásení do administračného panela sa otvorí časť "Stavový panel". K dispozícii je stručné zhrnutie počtu objednávok, výšky predaja, počtu kupujúcich a návštevníkov stránky. Graf zobrazuje počet kupujúcich a objednávok. Na stránke prehľadu je tiež mapa objednávok a informácií o posledných objednávkach.

Ak chcete zobraziť údaje objednávky, vyberte ponuku Predaj - Objednávky. Vyberte objednávku, o ktorú máte záujem, a použite možnosť „Zobraziť“.

Na stránke, ktorá sa otvorí, sa zobrazia dostupné informácie o transakcii vrátane mena kupujúceho, zvoleného spôsobu platby, informácií o zakúpenej položke. Pomocou tlačidla "Zobraziť účet" môžete zobraziť a vytlačiť účet.

V menu "Klienti - klienti" si môžete prezrieť údaje o zákazníkoch. Ponuka "Zákazníci - Skupiny zákazníkov" vám umožňuje vytvárať a upravovať skupiny používateľov. Môžete napríklad kombinovať do skupín používateľov, ktorí si zakúpili produkty určitého výrobcu, ktorí využili propagačnú ponuku, alebo si zakúpili niekoľko produktov za určité obdobie.

V ponuke Prehľady môžete zobraziť prehľady predaja. Zobrazí súhrny objednávok, daní, vrátenia, dopravy a použitých kupónov. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte požadovanú skupinu správ.

Vytvorenie internetového obchodu na CMS OpenCart: stojí hra za sviečku?

Stojí za to. Aspoň preto, že pomocou OpenCartu môžete spustiť internetový obchod za hodinu. Pripravte sa však na viac ako jednu hodinu na prispôsobenie funkčnosti motora potrebám vášho projektu.

OpenCart si zaslúži pozornosť vďaka množstvu dôležitých výhod:

 • Voľný CMS. Okrem toho je zadarmo a prispôsobené pre elektronický obchod motora.

 • Prispôsobenie systému RuNet. K dispozícii ruská montáž OpenCart, platené a bezplatné moduly platieb a dodávok.

 • Jednoduché základné nastavenia. S administračným panelom OpenCart sa môžete zaobchádzať sami.

 • Široká funkčnosť z krabice. Bezprostredne po inštalácii a základnej konfigurácii motora môžete pridávať a predávať výrobky.

Existujú nejaké úskalia? Potrebné. Tu je hlavná: CMS OpenCart je zadarmo iba podmienečne. Motor môže byť skutočne voľne používaný. Ale pre moduly rozšíriť funkčnosť a prispôsobenie stránky pripravte sa platiť.

Samozrejme, môžete použiť bezplatné rozšírenia. Ale nie vždy riešia skutočné problémy. Tu je príklad: pre CMS WordPress, tam je zadarmo SEO plugin All in One SEO Pack. Rieši takmer všetky problémy spojené s prispôsobením motora požiadavkám vyhľadávačov. Pre OpenCart sú tu tiež integrované SEO plug-iny pre All in One SEO Pack. Ale sú platené.

Budeme si musieť vybrať: kúpiť jeden integrovaný modul alebo nainštalovať tucet voľných, z ktorých každý rieši jeden problém. Mimochodom, podobná situácia so šablónami dizajnu: väčšina dobrých tém pre OpenCart sa predáva.

V komentároch zdieľajte svoje skúsenosti s OpenCart. Porovnajte ho s ostatnými CMS pre internetové obchody, s ktorými ste pracovali. Môžete tiež klásť otázky, zanechávať komentáre a návrhy.

Pozrite si video: Tvorba eshopu s Magentom - Ako vytvoriť jednoduché produkty (November 2019).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár