Ako vytvoriť webové stránky sami: malé firmy WordPress tutorial

Vážení čitatelia! V poslednej dobe náš blog zverejnil ešte podrobnejší sprievodca pre vytváranie a optimalizáciu stránok WordPress. Lepšie ako on v súčasnosti nie je na internete. Preto odporúčame začať s ním.

Podľa spoločnosti Microsoft v roku 2011 asi 80% malých a stredných ruských podnikov nemalo vlastnú webovú stránku. To zbavuje malé spoločnosti efektívnych marketingových nástrojov, robí z nich prostriedky na drahé typy reklamy a neumožňuje im rýchlo sa rozvíjať.

Zástupcovia malých podnikov často nemajú vlastnú webovú stránku z dôvodu nesprávnych predpokladov o vysokých nákladoch na jej vytvorenie, údržbu a propagáciu. Tento článok bude riešiť dva z týchto troch problémov. Z neho sa dozviete, ako vytvoriť CMS WordPress stránky na vlastnú päsť a prakticky zadarmo v priebehu niekoľkých hodín. Tiež sa dozviete, ako spravovať stránky WordPress.

Prečo WordPress

WordPress - redakčný systém (CMS, "motor"), charakterizovaný jednoduchým používaním, flexibilitou nastavení a bez platenia za používanie. Tento engine je vhodný na vytváranie blogov, informačných zdrojov, webových stránok organizácií so schopnosťou realizovať obsahové kampane. V podstate, WordPress možno použiť na vytvorenie internetového obchodu. Ale tento CMS nepatrí medzi najvhodnejšie prevádzkovať online obchodovanie.

Prakticky každý piaty web v 10 miliónoch najobľúbenejších zdrojov na svete pracuje na WordPress. Tento "motor" je populárny medzi začínajúcimi staviteľmi webových stránok, známymi odborníkmi a bloggermi, médiami. Napríklad kanadský denník Toronto Standard pracuje na WordPress:

Hlavným dôvodom pre výber WordPress je schopnosť rýchlo vytvoriť webové stránky s malou alebo žiadnou investíciou. Tento CMS však spĺňa potreby väčšiny malých a stredných podnikov. Jednoducho povedané, bezplatný WordPress „engine“ vám umožňuje vytvoriť presne také zdroje, ktoré malé podniky potrebujú.

Kde začať

Potom, čo sa rozhodol vytvoriť WordPress stránky, začať s registráciou doménového mena a hosting. Potom vyberte tému (návrh) zdroja.

 • Ak chcete zaregistrovať názov domény, musíte použiť služby registrátora. Na webovej stránke jedného z najpopulárnejších registrátorov doménových mien v Rusku môžete okamžite skontrolovať, či je vybraná adresa bezplatná. Potom môžete platiť a zaregistrovať doménové meno.
 • Po registrácii doménového mena kontaktujte svojho poskytovateľa hostingu a zaplatte za jeho služby. Hosting stránky WordPress vás bude stáť 700-800 rubľov ročne. Upozorňujeme, že mnohí poskytovatelia hostingu poskytujú registráciu doménového mena v rovnakom čase. To môže ušetriť čas a niekedy aj peniaze.
 • Ak chcete vybrať bezplatnú tému, navštívte napríklad stránku WordPress.org. Ak nechcete hovoriť cudzími jazykmi a nemajú v úmysle strácať čas na Russification šablóny, použite vyhľadávače nájsť Russified WordPress témy.

Stiahnite si distribučnú sadu zvolenej šablóny do počítača a nainštalujte ju. Ak to chcete urobiť, v paneli správcu stránky vyberte ponuku „Vzhľad - Témy“ a kliknite na kartu „Inštalovať témy“.

Na dokončenie inštalácie vybranej šablóny použite ponuku „Download“.

Začnite pomocou štandardnej bezplatnej šablóny. Po tom, ako ste sa naučili, ako spravovať stránku na WordPress, môžete si kúpiť alebo objednať exkluzívnu šablónu s jedinečným dizajnom pre vývojárov.

Ako nastaviť CMS WordPress

Jedinečnosť "motor" WordPress je schopnosť rozšíriť základné funkcie s plug-iny. Existujú tisíce užitočných softvérových modulov, ktoré riešia určité úlohy. Keď začnete pracovať s WordPress, neponáhľajte si nainštalovať všetky užitočné a populárne pluginy za každú cenu. Použite niekoľko modulov na riešenie nasledujúcich základných úloh:

 • Dodržiavanie technických požiadaviek vyhľadávačov.
 • Ochrana zdroja pred pokusmi o hackovanie.
 • Automatická archivácia databázy lokality.

Ak chcete zabezpečiť, aby lokalita spĺňala požiadavky vyhľadávačov, musíte vytvoriť súbor Sitemap vo formáte súboru XML, ako aj zabezpečiť, aby meta tagy názvu, popisu a kľúčového slova boli optimalizované a aby sa zabránilo duplicitnému obsahu pomocou kanonických adries URL. Prvá úloha sa dá vyriešiť pomocou doplnku Google XML Sitemaps. Druhý je riešený pomocou softvérových modulov Všetko v jednom balíku SEO alebo WordPress SEO od spoločnosti Yoast. Tvorcovia nových stránok jednoducho inštalujú a spúšťajú tieto pluginy bez zmeny predvolených nastavení.

Ak chcete nainštalovať a spustiť plugin, stiahnite si distribučný balík do počítača pomocou vyhľadávačov. Po tom, choďte na WordPress admin panel, vyberte menu "Pluginy - Pridať nový - Download".

Ak chcete ochrániť lokalitu pred pokusmi o prienik (hacking), použite zásuvné moduly Limit prihlasovacích pokusov alebo Prihláste sa. Tiež nainštalujte softvérový modul, ktorý pravidelne zálohuje databázu lokality. Je to potrebné na získanie prostriedkov v prípade technickej poruchy. Tento problém sa rieši napríklad pomocou softvérového modulu WordPress Database Backup.

Tieto základné nastavenia vám poskytnú možnosť efektívne spravovať lokalitu v prvých týždňoch a mesiacoch po jej spustení.

Ako vytvoriť stránky a príspevky

Zvyčajne majú podnikové stránky statické stránky, napríklad „O spoločnosti“, „Služby“, „Ceny“ a časť pre pravidelné publikácie. Ak chcete vytvoriť statickú stránku, postupujte takto:

 1. V paneli správcu programu WordPress vyberte ponuku „Stránky - Pridať nový“.
 1. Zadajte názov stránky. Pomocou vizuálneho editora (predvolene sa otvorí) pridajte text stránky.
 1. Na pridanie ilustrácie použite správcu preberania médií. Nezabudnite vyplniť polia "Atribút Alt" a "Signature". Nastavte požadované možnosti zobrazenia súborov.
 1. Vyplňte meta tagy Title, Description a Keywords, ktoré ponúka váš SEO plugin.
 1. Bez zmeny iných nastavení použite funkciu náhľadu nahrávania. Ak vzhľad stránky spĺňa vaše očakávania, publikujte ju.

Ak chcete vytvoriť blogový príspevok, použite ponuku Záznamy - Pridať nové. Editor na vytváranie príspevkov sa nelíši od editora na vytváranie statických stránok.

Ako prispôsobiť ponuku lokality a zobraziť hlavnú stránku

WordPress sa najčastejšie používa ako blogovací engine. Preto sa tento CMS štandardne zobrazuje ako hlavná stránka príspevkov. Ak vytvárate firemnú stránku, nakonfigurujte WordPress tak, aby sa zobrazila statická stránka ako hlavná stránka. Na to použite menu "Možnosti - Čítať".

Potom upravte ponuku lokality. Na to zvoľte "Vzhľad - Menu - Stránky". Označte stránky, ktoré sa majú zobraziť v ponuke a kliknite na tlačidlo "Pridať".

Obsah marketing je najlepší spôsob, ako podporiť podnikanie

Výberom CMS WordPress si rýchlo a prakticky zadarmo vytvoríte webovú stránku vašej spoločnosti. Vaša investícia bola obmedzená na približne 1000 rubľov, ktoré išli platiť za názov domény a hosťovanie na nasledujúci rok. Potom si vyberiete bezplatnú šablónu a nastavíte „motor“ s niekoľkými základnými doplnkami. Potom ste vytvorili statické stránky, uverejnili prvý príspevok na firemnom blogu a nastavili ponuku stránok. Teraz môžete pravidelne vytvárať a publikovať obsah, ktorý je užitočný pre vašich potenciálnych a existujúcich zákazníkov.

Upozorňujeme, že úspech propagácie vášho podnikania na internete závisí od kvality publikácií a vašej schopnosti ich zviditeľniť pre používateľov vyhľadávačov, sociálnych sietí a blogosféry. Voľný WordPress "motor" je viac než schopný poskytnúť túto podmienku. Nezabudnite, že obsah je kráľ. CMS je potrebný, aby mu pomohol vládnuť.

V našej agentúre si môžete objednať vytvorenie stránky na akomkoľvek motore. Ak chcete vidieť portfólio, kliknite sem.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár