Šesť povinných A / B testov pre webové stránky a blogy na WordPress

S WordPress, môžete vyriešiť rôzne úlohy: od vedenia osobného blogu na vytváranie veľkých informačných portálov alebo internetových obchodov. Hlavnými výhodami tohto CMS sú všestrannosť, jednoduchosť použitia a takmer neobmedzená funkčnosť. Tieto vlastnosti možno nazvať nedostatkami "motora". Mnohí blogeri a vlastníci webových stránok rozhodujú o týždňoch, na ktorých strane by mal byť bočný panel, ktorý prispôsobuje potreby používateľov, ktoré si vyberiete. Kvôli týmto úvahám nemajú čas vytvárať a publikovať obsah. Opísaný problém sa dá ľahko vyriešiť pomocou rozdelených testov. V tomto článku sa dozviete o základných experimentoch A / B, ktoré by mal vykonávať každý vlastník stránok programu WordPress.

Čo musíte najprv testovať

Ak chcete rýchlo zistiť, čo preferuje vaše publikum, vykonajte nasledujúcich šesť experimentov A / B:

 1. Otestujte stránky stránky alebo blogu. Venujte pozornosť hlavnej stránke projektu, popisu produktu alebo službám. Test obsahu a šablóny stránky. Skontrolujte napríklad, ako sa správajú používatelia, ak používate základnú šablónu s bočným panelom, stránku bez bočného panela, verziu posúvača atď. Ak chcete zistiť, ktoré šablóny stránky podporuje vaša téma programu WordPress, prejdite do režimu vytvárania alebo úprav stránky a použite rozbaľovaciu ponuku. v časti atribúty stránky.
 1. Testovanie položiek stránky. Ak vaša téma podporuje dodatočné šablóny pre stránky s poštou, vyskúšajte ich. Snažte sa tiež zlepšiť obsah príspevkov: experimentujte s veľkosťou obrázkov, titulkami, obsahom záznamu, dizajnom obsahu.

Pozrite si tiež: 11 bezplatných pluginov Wordpress, ktoré urýchlia vašu online propagáciu

 1. Nájdite najlepšie možnosti nadpisu. Pravdepodobne používate widgety, ako napríklad „Posledné záznamy“ alebo „Najobľúbenejšie“, ktoré zobrazujú názvy príspevkov. Vyhľadajte možnosti hlavičky, ktoré poskytujú najväčší počet prechodov.
 2. Testovať miniaplikácie. Vstúpte do menu administračného panela "Vzhľad - widgety". Tu nájdete základné prvky rozhrania WordPress, ako aj widgety, ktoré vaša téma podporuje. Pridajte a odstráňte položky, ktoré sú užitočné z vášho uhla pohľadu, vymieňajte ich.
 1. Testovacie témy. Tento experiment A / B vám pomôže pochopiť, ktorá téma sa vášmu publiku páči najviac a ktorá poskytuje najvyššiu efektivitu stránky.
 2. Pozrite sa na CSS. Môžete napríklad určiť najúčinnejšie farby prepojenia v texte a ponuke.

V budúcnosti môžete vykonávať iné typy experimentov, napríklad testovať vstupné stránky alebo zvýšiť mieru konverzie objednávkového formulára. Mali by ste však začať s uvedenými základnými typmi rozdelených testov.

Pozri tiež: Ako vytvoriť webové stránky na WordPress: kompletný sprievodca pre začiatočníkov

Aké nástroje použiť pre testovanie stránok a blogov na WordPress

Môžete použiť jeden alebo viacero z nasledujúcich nástrojov:

 • Experimenty služby Google Analytics. Prečítajte si podrobný návod na používanie tejto služby.
 • Optimizely. Musíte vytvoriť účet v tejto službe, rovnako ako nainštalovať bezplatný plugin pre WordPress.
 • Nelio A / B Testovanie. Toto je platená služba pre rozdelenie testovacích stránok na WordPress. Predplatená cena je 24 USD za mesiac. Noví užívatelia môžu testovať nástroj zadarmo.
 • Plugin SES Theme Split Test. S ním môžete určiť najefektívnejšie témy pre lokalitu alebo blog.

Pre experimenty môžete použiť aj iné známe nástroje, ako aj vyskúšať nové. Ak potrebujete jednorazové riešenie na testovanie rôznych typov, venujte pozornosť službe Google Analytics, Optimizely a Nelio A / B Testing.

Ako vykonať testy A / B pomocou Optimizely

Držte sa nasledujúceho algoritmu akcie:

 1. Zaregistrujte si účet na stránke Optimizely. Môžete si vybrať bezplatný základný plán alebo platené predplatné.
 2. Stiahnite si a nainštalujte plugin Optimizely. Ak to chcete urobiť, prejdite do ponuky Plugins - Add New v paneli správcu programu WordPress a použite vyhľadávanie.
 1. V časti Nastavenia na ovládacom paneli Optimizely skopírujte kód a prilepte ho do špeciálneho poľa na stránke nastavení doplnku v paneli správcu programu WordPress. Uložte zmeny. Plugin je pripravený na spustenie.
 1. Vo svojom účte na stránke pomocou tlačidla Nový experiment vytvorte nový experiment. Zadajte adresu URL stránky, ktorú budete testovať.
 2. Konfigurujte publikum pomocou ponuky v pravom hornom rohu stránky. V experimente sa štandardne zúčastňujú všetci návštevníci stránok. Túto hodnotu môžete zmeniť vytvorením nového publika.
 1. Nastavte cieľ experimentu. Môžete napríklad sledovať efektívnosť obsahu: kliknutia na obrázky v zázname.
 1. Nahraďte obrázok v testovacej verzii stránky. K tomu kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a vyberte ponuku Upraviť prvok - Zmeniť obrázok. V zobrazenom poli zadajte adresu URL testovacej fotografie.

Pozri tiež: Zabijáci konverzie: 7 fráz, po ktorých používatelia opustia vašu stránku

 1. Uložte zmeny a spustite experiment pomocou tlačidla v pravom hornom rohu obrazovky.
 2. Podmienky experimentu môžete kedykoľvek zmeniť. Na tento účel použite ponuku Editor v účte Optimizely. Ak chcete vyhodnotiť výsledky experimentu, použite tlačidlo Výsledky.

Služba Optimizely vám umožňuje vykonávať niekoľko experimentov naraz, testovať mobilné lokality a aplikácie.

Experimentujte, ale nestrácajte les pre stromy

Základné experimenty pomáhajú určiť preferencie publika a vybrať najlepšie možnosti pre funkčnosť a obsah stránok. Pomocou služby Optimizely, Experimenty služby Google Analytics a ďalších môžete určiť najúčinnejšie prvky stránky programu WordPress: tému, šablóny stránky, miniaplikácie, štýly a obsah. Pokračujte však v rozdelenom teste až po plánovaní stratégie obsahu a začiatku jeho implementácie. V opačnom prípade sa môžete utopiť v experimentoch, nevenovať pozornosť vytváraniu obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár