Ako opraviť bežné chyby s WordPress

WordPress je najobľúbenejší CMS na svete. Niet divu, že užívatelia tohto motora čelia typickým problémom a robia bežné chyby. O akých chybách hovoríme a ako ich opraviť?

Chyba ponuky pre mobilné zariadenia

Keď sa pokúšate použiť ponuku lokality, používatelia sa môžu stretnúť s problémom (pozrite si obrázok).

Toto sa stane, ak ste v nastaveniach programu WordPress zabudli zadať ponuku pre mobilné zariadenia. Ak chcete chybu opraviť, vyberte v konzole časť "Vzhľad - Menu - Správa oblastí". Vyberte požadovanú ponuku a uložte zmeny.

Skontrolujte dostupnosť mobilného menu na stránke.

Pozri tiež: Aké chyby robia najväčšie internetové obchody Runet

Štruktúrovaná chyba dát (hatom, hcard)

To je veľmi častá chyba, že vlastníci zdrojov WordPress sa zvyčajne dozvedia o oznámeniach v konzole vyhľadávania.

Odkiaľ vznikla chyba? Väčšina šablón WordPress dizajnu podporuje štandardné značenie pomocou mikroformátov. Mnohí vývojári tém implementujú údaje microformats.org s chybami.

Narušujú chyby v štruktúrovaných údajoch používateľov? Nie, nemajú priamy vplyv na skúsenosti používateľov. Micromarking pomáha vyhľadávačom správne indexovať stránky.

Teoreticky sa v budúcnosti môžu sémantické údaje stať hodnotiacim faktorom. V tomto prípade chyby v značke negatívne ovplyvnia viditeľnosť zdroja vo vyhľadávaní. Tiež z dôvodu chýb vyhľadávacie nástroje nezobrazujú na výstupnej stránke rozšírený úryvok. Ďalší argument v prospech práce na chybách: zodpovedajúce správy v konzole vyhľadávania sú len nepríjemné.

Existujú dva spôsoby, ako opraviť chybu a jeden spôsob, ako jej zabrániť. Prevencia spočíva vo výbere šablóny návrhu, v ktorej je značka microformats.org správne integrovaná. Vyberte si tému s SEO Friendly a Microformats funkcie, nainštalovať a otestovať s testovacím nástrojom Google micromarking.

Upozorňujeme, že to nezaručuje absenciu chýb v štruktúrovaných údajoch, ale iba znižuje ich pravdepodobnosť. Vyskytol sa taký problém: téma sa overuje v službe Google, ale po indexovaní stránok v konzole vyhľadávania sa zobrazia chybové hlásenia. V tomto prípade je potrebné ich opraviť.

Prvým spôsobom je opraviť chyby pomocou pluginu na odstránenie chýb hAtom DT. Toto je komerčný produkt, ktorý autor v súčasnosti bezplatne distribuuje. Tiež si všimnite absenciu tohto pluginu v oficiálnom adresári na WordPress.org. To znamená, že doplnok nemusí spĺňať bezpečnostné požiadavky.

DT Odstránenie chyby hAtom automaticky odstráni mikroformáty zo súborov tém a pridá správne označenie. Developer varuje, že doplnok nefunguje so všetkými témami, takže neexistuje žiadna stopercentná záruka na opravu chýb.

Nainštalujte a aktivujte plugin. Ak chcete opraviť chyby v usporiadaní publikácií a stránok, začiarknite políčko vedľa položky Pridať hAtom kód do príspevkov a pridať kód hAtom na stránky. Uložte zmeny.

Zásuvný modul pridáva na stránky správne mikroúdaje. Pod obsahom sa zobrazia príslušné informácie.

Označenie vytvorené pluginom je overené.

Ak sú archívy, značky a kategórie otvorené pre indexovanie na vašom zdroji a v konzole vyhľadávania sú chybové hlásenia, vyberte možnosť Odstrániť triedu hentry z archívnych stránok. Odstraňuje štruktúrované údaje z archívnych stránok. Ak sú stránky archívov na vašej stránke zatvorené z indexovania, nevyžadujú sa žiadne ďalšie nastavenia.

Ak vaša stránka používa statickú domovskú stránku, začiarknite políčko vedľa položky Pridať hAtom kód do domovskej stránky. Ak je hlavnou stránkou stránka so záznamami, začiarknite voľbu Remove Hentry class z domovskej stránky.

Existuje ešte jeden plugin, s ktorým môžete opraviť chyby úniku. Hatom fix od Fivera.net zaplatil. Vezmite prosím na vedomie, že chýba aj v oficiálnom adresári WordPress.

Druhý spôsob, ako opraviť chybu, možno nazvať radikálny. Pomocou doplnku Hatom / hentry remover môžete odstrániť mikroformáty z ľubovoľnej témy. Developer tvrdí, že použitie doplnku nemá vplyv na ostatné funkcie a vzhľad šablóny návrhu.

Ak používate iné typy značiek, odstránenie mikroformátov je logickým krokom. Ak napríklad označíte publikácie pomocou článku alebo blogovej schémy, vyhľadávacie nástroje získajú sémantické údaje pomocou tohto typu označenia. Mikroformáty jednoducho duplicitné informácie, takže môžu byť odstránené.

Nainštalujte a aktivujte plugin. Pomocou štruktúrovaného nástroja na overovanie údajov sa uistite, že plugin odstránil mikroformáty zo stránok vášho zdroja. Po reindexovaní prostriedku zmiznú chybové hlásenia v konzole vyhľadávania.

Pozri tiež: Čo robiť, keď vaše svrbenie rúk: poradenstvo a hackovanie života pre pokročilých používateľov programu WordPress

Nevhodné adresy URL pre používateľov

Odporúčania pre nastavenie CNC sú k dispozícii takmer v každom sprievodcovi vytváraním stránok WordPress. Mnohí vlastníci stránok však používajú užívateľsky príjemné adresy URL.

V predvolenom nastavení vyzerajú odkazy vo WordPress takto: // site-wordpress /? P = 112. Vyhľadávače rozumejú a prijímajú takéto adresy URL, takže z technického hľadiska SEO môžu byť použité.

Prečo sú predvolené odkazy považované za nevhodné pre živých používateľov? Sú neinformatívne. Osobe nie je povedané o ničom súbor znakov "/? P = 112", preto je pre neho ťažké si zapamätať URL alebo posúdiť vhodnosť nasledujúceho odkazu. Porovnajte predvolené odkazy CNC, ktoré vyzerajú takto: // site-wordpress / kotiki alebo // site-wordpress / mačky / britancy.

Ak chcete prispôsobiť adresu URL, nainštalujte doplnok Cyr na funkciu Lat. Tento doplnok konvertuje cyrilické znaky na latinské odkazy. Po aktivácii pluginu prejdite do menu konzoly "Nastavenia - Trvalé odkazy". Vyberte vhodnú štruktúru adries URL a uložte zmeny.

Ak chcete zobraziť názov nadpisu v adrese URL, na stránke nastavení permalink začiarknite políčko vedľa možnosti Voľný. Do prázdneho poľa zadajte hodnotu /% category% /% postname% /.

Žiadne zrýchlené mobilné stránky

Táto strategická chyba zbavuje vaše stránky podielu mobilnej prevádzky. Môžete to opraviť za niekoľko minút.

Zrýchlené mobilné stránky (AMP) sú technológiou zobrazovania obsahu, ktorá výrazne zvyšuje rýchlosť načítania stránok pri používaní mobilných zariadení. Pre viac informácií navštívte webovú stránku projektu AMP a referenčnú príručku pre webmasterov Google.

Kľúčové body, ktoré potrebujete vedieť o zrýchlených mobilných stránkach:

 • AMP je skrátená verzia stránok stránok. Na zrýchlených stránkach sa zobrazuje len hlavný obsah.
 • Google ukladá AMP so správnym značením na zvýšenie rýchlosti načítania stránky pri prehliadaní z mobilu a pomocou pomalého pripojenia na internet.
 • Najväčší vyhľadávač na svete môže zobraziť obsah zrýchlených stránok vašej stránky v karuseli na stránke s výsledkami vyhľadávania.
 • AMP nemá v rebríčku žiadnu výhodu. Ak sa však stránky v karuseli zobrazia, získate väčšiu návštevnosť. Karusel sa nachádza v hornej časti SERP.
 • Ak používate mobilnú verziu alebo adaptívne rozloženie s AMP, spoločnosť Google uprednostňuje zrýchlené mobilné stránky. To znamená, že so správnou implementáciou AMP budú používatelia Google s najväčšou pravdepodobnosťou dostávať na zrýchlených stránkach stránky, a nie na svojej mobilnej alebo adaptívnej verzii.

Na vytvorenie zrýchlených mobilných stránok použite plugin Automattic AMP. Po inštalácii a aktivácii na vašich stránkach sa objaví AMP. Ak chcete prejsť na zrýchlenú stránku, pridajte koncovku / AMP / na adresu URL. Upozorňujeme, že plugin vytvára zrýchlené stránky iba pre publikácie. Pre kategórie, značky, statické stránky a hlavné AMP nie je vytvorený.

Aby sa na výstupe zobrazovali zrýchlené stránky, musia byť platné.

Po indexovaní AMP sa informácie o nich objavia v Konzole vyhľadávania v menu "Zobraziť vo vyhľadávaní - Zrýchlené mobilné stránky".

Upozorňujeme, že prítomnosť zrýchlených mobilných stránok na stránke neznamená, že všetci vlastníci smartfónov a tabliet automaticky prejdú na stránku AM stránok, keď navštívia vašu stránku. Vhodnosť smerovania používateľov z vyhľadávania na AMP je určená vyhľadávacím nástrojom.

Návštevníci z iných zdrojov štandardne spadajú do mobilnej alebo prispôsobenej verzie zdroja. V prípade potreby môžu nezávisle prepnúť na AMP. Na to je potrebné zmeniť adresu URL. Niektoré optimalizátory odporúčajú robiť presmerovanie servera, ktoré automaticky presmeruje všetkých používateľov na zrýchlené stránky. Je to nesprávny prístup, pretože nie všetci používatelia smartfónov a tabliet potrebujú AMP.

Jednoducho vytvorte zrýchlené stránky a nechajte spoločnosť Google rozhodnúť, či im bude posielať používateľov. Presmerovanie z mobilnej verzie na AMP nie je potrebné.

Upravte sledovanie výkonnosti zrýchlených stránok. Ak chcete sledovať návštevy služby AMP pomocou služby Google Analytics, nainštalujte a aktivujte doplnok AMP Analytics alebo nástroj AMP Toolbox. V nastaveniach zadajte ID sledovania GA.

Indexovanie stránok stránkovania

Takmer každá stránka so systémom CMS WordPress má stránky s stránkami. Ak sa nevykoná žiadna akcia, v indexe vyhľadávačov sa môžu zobraziť ďalšie stránky ako // site-wordpress / page / 2 / alebo // site-wordpress / category / page / 2 /.

Spoločnosť Google ponúka tri spôsoby riešenia problému:

 • Nerobte nič a umožnite vyhľadávači, aby nezávisle určil, či zahrnúť stránky indexovania do indexu.
 • Urobte stránku "Zobraziť všetko" a zadajte ju ako kanonickú.
 • Použite atribúty rel = "next" a rel = "prev" na označenie vyhľadávacieho nástroja odkazu medzi stránkami strán.

"Yandex" odporúča, aby druhá a ďalšie stránky stránkovanie non-kanonický. Problém je vyriešený pomocou pluginu All in One SEO Pack. Nainštalujte a aktivujte doplnok. V nastaveniach povolte možnosti „Canonical URLs“ a „Prohibite pagination for canonical URLs“.

Plugin špecifikuje rel = "next" a rel = "prev" atribúty a robí prvú stránku kanonického stránkovania.

Zatvorené / otvorené pre indexovanie stránok nadpisov, značiek a archívov

Reč nie je o chybe, ale o otázke, ktorá si vyžaduje pozornosť. CMS WordPress vytvára záhlavia navigačných stránok, tagy a archívy. Niektorí vlastníci stránok ich nechajú otvorené na indexovanie a niektoré z nich sú zakázané, aby sa predišlo sankciám za duplicitný obsah.

Neexistuje žiadny všeobecný názor na vhodnosť blokovania indexácie stránok kategórií, archívov a značiek. Preto postupujte podľa situácie.

Ponechajte stránky kategórií otvorené pre vyhľadávacie roboty, ak ich považujete za užitočné pre používateľov. Non-WordPress príklad: pre “notebooky”, “Yandex” ponúka online stránky kategórie obchodov. Sú užitočné pre používateľov, ktorí po navigácii na stránku kategórie budú môcť vyhľadať vhodné prenosné počítače pomocou filtrov a navigačných ponúk.

WordPress blogu stránky môžu tiež hrať úlohu navigačného rozbočovača. Predstavte si, že píšete o hudobných nástrojoch. Používateľ zadá hlavičkovú stránku pre "akustické gitary". Na tejto stránke nájde prehľad nástrojov, o ktoré má záujem.

Vyhľadávače nebudú penalizovať stránky za duplicitný obsah, ak zostanú stránky nadpisov otvorené pre indexovanie. Po prvé, na stránkach kategórie sa zobrazí iba názov a oznámenie publikácií. A vyhľadávače si dobre uvedomujú, že hodnota stránok kategórie je zjednodušiť navigáciu a vyhľadávať potrebné informácie, a nie v obsahu.

Po druhé, na stránky rubriky môžete pridať jedinečné informácie. V konzole vyberte ponuku „Záznamy - Kategórie“ a do poľa „Popis“ pridajte text. Upozorňujeme, že nie všetky šablóny návrhov zobrazujú popisy na stránke rubriky.

Záhlavie by malo byť zatvorené z indexovania iba vtedy, ak nechcete, aby sa zobrazovali vo vyhľadávaní. Ak napríklad chcete posielať návštevníkov z vyhľadávania nie na stránku kategórie Akustické gitary, ale na konkrétny článok o akustických gitarách, zabráňte robotom v indexovaní stránok kategórií.

Toto je možné napríklad vykonať pomocou pluginu All in One SEO Pack (menu „Základné nastavenia - Nastavenia indexovania“), môžete tiež zatvoriť archívy dátumov a stránky autorov a značiek z indexovania.

Pozri tiež: Ako vytvoriť webovú stránku na Joomla!: Podrobný návod pre začiatočníkov

Zverejnenie celých príspevkov

To je typická chyba začínajúcich bloggerov. Ak sa publikácie zobrazujú úplne na hlavnej stránke, na stránkach nadpisov a archívov, narúša to zážitok používateľa. Čitatelia majú ťažšie nájsť požadované miesto.

Nie je to dosť? Tu je ďalší argument: keď uverejníte príspevok úplne, útočníci ľahšie ukradnú váš obsah. Agregátory navyše automaticky prijímajú váš obsah prostredníctvom RSS a zverejňujú ho takmer súčasne s vami.

Aby ste sa vyhli problémom s použiteľnosťou a krádežou obsahu, odstráňte hlavnú časť stĺpika pod mačkou. Toto možno vykonať pomocou značky „Next“.

Ak chcete chrániť obsah pred krádežou prostredníctvom agregátorov RSS, prejdite na položku „Nastavenia - Čítanie“. Uistite sa, že v informačných kanáloch RSS môžete zobraziť iba oznámenia po uverejnení.

Preklad šablóny so sekerou

Hovoríme o neohrabanom spôsobe Russifikácie tém: úpravy šablón súborov. To je prinajmenšom nepohodlné. Ak chcete tému rýchlo preložiť, postupujte takto:

 • Vyberte a nainštalujte tému prispôsobenú pre preklad. Typicky ich vývojári označia značkou ready ready.
 • Nainštalujte a spustite Poedit.
 • Prevezmite súbor vzoru jazyka témy do počítača. To možno vykonať pomocou FTP klienta alebo plugin Správca súborov. Súbor šablóny jazyka má príponu .pot. Je v priečinku Languages ​​vášho motívu. Môžete tiež použiť existujúci prekladový súbor s príponou .po.
 • Použite menu "Vytvoriť nový preklad" v Poedite. Preložte navrhované frázy a vety. Uložiť prekladové súbory na pevný disk.
 • Pomocou správcu súborov alebo klienta FTP nahrajte súbory s príponami .mo a .po do priečinka jazyka šablón.

Nedostatok post miniatúr

Ak nezvolíte miniatúru publikácie, motor to urobí za vás. V závislosti od témy sa ako miniatúra použije prvá alebo posledná fotografia publikovaná v článku.

Miniatúry sú zobrazené v oznámeniach publikácií na stránkach hlavnej stránky a kategórie. V závislosti od nastavení môžu tiež vytvárať úryvky na sociálnych sieťach.

Na stránke úprav záznamov môžete vybrať ľubovoľnú miniatúru. Najprv musíte nahrať fotografiu do galérie médií.

Ignorujte OpenGraph microdata

Protokol Open Graph označuje základné typy mikromarkovania. Zodpovedá za zobrazovanie úryvku stránky v sociálnych sieťach. Ak na stránke nie sú žiadne značky Open Graph, pri publikovaní odkazu alebo zdieľaní bude odkaz na vaše stránky vyzerať minimalisticky.

Ak má lokalita mikropropis Open Graph, sociálne siete zobrazujú na stránkach atraktívny úryvok. Obsahuje obrázok a popis.

Značku Open Graph môžete implementovať pomocou príslušného doplnku. A ak používate SEO vo všetkých v jednom SEO Pack, ďalšie nástroje nebudú potrebné. V menu "All in One SEO - Module Management" aktivujte modul "Social Meta".

Prejdite do menu "All in One SEO - Social Meta". V nastaveniach modulu zadajte názov lokality. V časti „Nastavenia obrazu“ zadajte miniatúru záznamu ako zdroj. Keď zverejníte odkazy, sociálne siete nakreslia úryvok pomocou fotografie, ktorú ste vybrali ako miniatúru. Zostávajúce nastavenia nie je možné zmeniť.

Pozri tiež: Ktorý redakčný systém si vybrať: sprievodca pre výber "motora" pre danú lokalitu

Zneužitie zásuvného modulu

Schopnosť rýchlo rozšíriť funkčnosť motora pomocou zásuvných modulov - vizitky WordPress. Táto medaila má opačnú stranu. Mnohí vlastníci stránok inštalujú ďalšie doplnky. Môžu si navzájom odporovať, znižovať rýchlosť načítania stránok, zvyšovať pravdepodobnosť hackovania zdrojov.

Predstavte si, že chcete pridať "Share" z "Yandex" na stránky blogu. To sa dá urobiť použitím vhodnej zátky za jednu minútu. Rovnaký problém možno vyriešiť bez zástrčky za 60 sekúnd. Nakonfigurujte blok, skopírujte kód a vložte ho do lokality.

Kód môžete vložiť dvoma spôsobmi:

 • V menu "Vzhľad - Editor" nájdite súbor šablóny, ktorý je zodpovedný za publikovanie publikácií. V závislosti od témy to môže byť single.php, content-single.php, index.php. Vložte kód bloku pred koncovú značku.
 • Ak používate zásuvné moduly na vloženie kódu WP Insert, vložte kód bloku Share na stránke nastavenia kódu administratívnej konzoly.

Не будет ли злоупотреблением вставка кода с помощью плагина? Нет, так как надстройки типа WP Insert Code действительно полезны. С их помощью вы можете мгновенно вставлять произвольный код. Например, плагин для вставки кода позволяет быстро установить коды сервисов аналитики, пиксели ретаргетинга, социальные виджеты и так далее.

Слишком много рубрик в меню навигации

На сайтах и блогах под управлением WordPress в качестве навигационного меню обычно используется виджет рубрик в сайдбаре. Если вы создали слишком много категорий, навигация по сайту усложняется.

Сколько категорий должно быть в блоге? Постарайтесь уложиться в 15-20. Что делать, если вы пишете много и на разные темы? "Лента.ру" тоже пишет много и на разные темы. Посмотрите, сколько рубрик отображается в основном навигационном меню сайта издания.

Планируйте структуру рубрик так, чтобы пользователю было легко искать нужную информацию. Подумайте, стоит ли создавать дочерние категории.

Ak nemôžete obmedziť počet rubrík na stránke, zobrazte v navigačnej ponuke iba tie hlavné. Za týmto účelom zrušte miniaplikáciu „Kategórie“, ktorá štandardne zobrazuje všetky vytvorené kategórie. Namiesto toho vytvorte navigačné menu v zodpovedajúcej časti konzoly. Zahrňte hlavné položky.

Zobrazte navigačné prepojenia v bočnom paneli pomocou miniaplikácie Vlastná ponuka.

Ak chcete, používateľom zobrazte úplný zoznam kategórií vo forme rozbaľovacej ponuky pomocou miniaplikácie Kategórie. Ak ste vytvorili kategórie detí, začiarknite možnosť „Zobraziť hierarchiu“ v nastaveniach miniaplikácie.

Ignorovať protokol https

Spoločnosť Google urobila v polovici roku 2014 jeden zo sieťových protokolov protokolu https. Od začiatku roka 2017 bude najväčší vyhľadávač na svete označovať za nebezpečné zdroje, ktoré neprešli na zabezpečené pripojenie.

Je možné diskutovať o vhodnosti používania https pre obsahové projekty, ktoré obsahujú väčšinu stránok WordPress. Ak však spoločnosť Google v prehliadači Chrome alebo vo výsledkoch vyhľadávania pridá odkaz na svoj zdroj v prehliadači Chrome alebo vo výsledkoch vyhľadávania, určite stratíte časť návštevnosti. Preto choďte na https, aj keď máte blog o potrubí alebo foto magazínu o mačkách.

Tu je niekoľko život hacky, ktoré vám pomôžu rýchlo a bezbolestne preložiť WordPress stránky na bezpečné pripojenie:

 • Certifikát SSL je možné získať bezplatne. Pozorne si prečítajte podmienky vášho plánu hostingu a oboznámte sa s činmi hostiteľa.
 • Certifikát SSL môžete nainštalovať na stránku pomocou pluginu Really Simple SSL. Tento doplnok automaticky rieši problémy spojené s prechodom na bezpečný protokol. Plugin opravuje interné odkazy a obsahuje konštantné presmerovanie z http na https verziu.
 • Ak chcete opraviť interné prepojenia, v nastaveniach plug-inu Skutočne jednoduché SSL začiarknite možnosť Automaticky nahradiť zmiešaný obsah.
 • Uistite sa, že plugin nakonfiguroval presmerovanie servera 301. Po povolení doplnku by sa mal v súbore .htaccess objaviť nasledujúca položka:

RewriteEngine zapnutý

RewriteCond% {https}! = Zapnuté [NC]

RewriteRule ^ (. *) $ //% {HTTP_HOST}% {REQUEST_URI} [R = 301, L]

Ak doplnok nepovolil presmerovanie servera, vykonajte ho manuálne alebo sa obráťte na poskytovateľa hostingu.

Po nastavení presmerovania 301 spoločnosť Google automaticky určí hlavné zrkadlo stránky. Stačí pridať prostriedok s https v konzole vyhľadávania a potvrdiť práva na správu. Údaje budú aktualizované v priebehu niekoľkých dní.

S Yandexom bude potrebné vykonať ďalšie opatrenia. Najväčší vyhľadávací nástroj Runet by mal teoreticky zmeniť hlavné zrkadlo po správnom nastavení trvalého presmerovania. V praxi je lepšie určiť hlavné zrkadlo pomocou direktívy hostiteľa v súbore robots.txt.

Úprava súboru robots.txt je výhodná pomocou doplnku Virtual robots.txt alebo podobných doplnkov.

Keď ste zadali hlavné zrkadlo v súbore robots.txt, použite nástroj "Sťahovanie stránok" v aplikácii Yandex.Webmaster. Začiarknite možnosť „Pridať https“ a zmeny uložte.

NB! Zadajte hlavné zrkadlo v súbore robots.txt a povedzte Yandex o zmene hlavného zrkadla pomocou nástroja Presunúť stránky predtým, než zapnete presmerovanie servera. V tomto prípade nemusíte vytvárať samostatné pravidlá presmerovania pre súbor robots.txt na http verzii prostriedku a tiež oneskoriť nastavenie presmerovania servera, kým sa zrkadlá zlepia.

Po uložení zmien do sekcie Presúvanie stránok pridajte webovú stránku s https na webmastera. Asi za týždeň Yandex oznámi zmenu v hlavnom zrkadle.

Nebojte sa stratiť návštevnosť vyhľadávania. Ak urobíte všetko správne, vyhľadávače budú normálne reagovať na zmenu protokolu. Graf označuje prechodový bod testovacieho miesta na https. Zmena v protokole neovplyvnila všeobecný trend.

Zneužitie miniaplikácie

CMS WordPress podporuje niekoľko widgetov: Meta, Nedávne publikácie, Populárne publikácie, Tag Cloud, Kalendár a ďalšie. Mnohé šablóny návrhov vám umožňujú zobraziť ďalšie miniaplikácie, napríklad miniaplikáciu s ikonami sociálnych sietí alebo vlastný blok obľúbených položiek. Mnohé pluginy tiež umožňujú zobraziť ďalšie miniaplikácie na stránke. Napríklad zásuvný modul pre prieskum verejnej mienky WP-Polls vám umožňuje zobraziť výsledky ankiet v bočnom paneli alebo päte.

Widgety zvyšujú funkčnosť a informačný obsah stránok, ako aj zlepšujú vzhľad zdroja. Čo je teda za problém? Zdá sa, že webmaster chytí na webe takmer všetky vizuálne prvky, ktoré sa nachádzajú v menu "Vzhľad - Widgety". Nie je to len pokaziť vzhľad vášho blogu. To mätie užívateľa a vytvára nepríjemnosti pre neho.

Nezverejňujte viac ako tri alebo štyri miniaplikácie v bočnom paneli lokality alebo blogu na lokalite WordPress. Uistite sa, že nájdete miesto pre navigačné menu, ktoré je možné implementovať pomocou miniaplikácie "Nadpisy" alebo "Ľubovoľné menu". Publikovať pravidelný alebo vlastný widget populárnych publikácií. Máte dve miesta. Uverejnite sociálnu miniaplikáciu a formulár na odber.

Widgety uvedené nižšie by sa však nemali zobrazovať na vašej stránke za žiadnych okolností:

 • Tag cloud Táto miniaplikácia je vhodná len pre blogy ako „Naša piata trieda“.
 • Meta. Tento prvok vo všeobecnosti nie je potrebný na stránkach. Jediná výnimka: stránky komunity s veľkým počtom používateľov. V tomto prípade je miniaplikácia potrebná, aby sa používatelia mohli ľahšie prihlásiť na stránku.
 • Widget kalendára. Toto je zbytočná položka, ktorá zaberá veľa miesta.
 • Archívy. Naozaj si myslíte, že niekto bude hľadať publikácie v archívoch za posledný rok? Potom visieť widget vo forme drop-down menu niekde v päte.
 • RSS. Prečo vysielať na vašich stránkach RSS kanály iných ľudí?
 • Extra sociálne widgety. Môžete zavesiť jeden vizuálny prvok tohto typu. Prípadne môžete zvážiť panel s odkazmi na skupiny v sociálnych sieťach.
 • Počítadlá a puzomerky. Ak chcete, nechajte jeden alebo dva počítadlá z najuznávanejších služieb, napríklad Liveinternet. Môžete však monitorovať efektívnosť stránky pomocou nástroja Metrics alebo Google Analytics, ktorý nevyžaduje inštaláciu vizuálnych prvkov na stránke.

Pamätajte, že externé služby widgety môžu zvýšiť rýchlosť načítania stránky.

Pozri tiež: Ako vytvoriť webovú stránku na Drupale sami

Kód JS a CSS, ktorý blokuje zobrazenie hornej časti stránky

Toto je chyba, ktorú som sa ešte nenaučil napraviť. Ale čiastočne vyriešil problém, takže skúsenosti môžu byť užitočné pre užívateľov CMS WordPress.

Chyba nesúvisí s činnosťou webmasterov. Kód JavaScript a CSS, ktorý blokuje zobrazenie hornej časti stránky, sa nachádza vo väčšine šablón návrhu vrátane predvolených motívov Dvadsiatej rodiny. O tomto probléme sa môžete dozvedieť kontrolou stránky pomocou nástroja Google PageSpeed ​​Insights.

Techies s "Habra" odporúčajú prenos štýlov zo súboru na kód. To optimalizuje CSS a zvyšuje rýchlosť načítania stránky. Ak nemáte odborné znalosti HTML, CSS a JavaScriptu, nemali by ste šablónu upravovať sami. Kontaktujte odborníkov alebo použite hotové riešenia. Nižšie nájdete zoznam pluginov, ktoré čiastočne riešia problém zobrazenia hornej časti stránky.

Platená verzia WP Fastest Cache

Ak ste pripravení vyložiť 40 dolárov za celoživotnú licenciu, potom získate prístup k pokročilým funkciám optimalizácie JS, CSS a HTML. Nemám žiadne skúsenosti s používaním platenej verzie nástroja. Vo fórach webmasterov, prémiová verzia doplnku dostane dobré recenzie, takže doplnok si zaslúži zmienku.

W3 Celková medzipamäť

Tento plugin čiastočne rieši problém „renderovanie JavaScriptu a CSS“. Má výhody oproti WP Fastest Cache: funkcie, ktoré potrebujete, sú k dispozícii zadarmo. Ale viac nevýhod:

 • Po prvé, musíte sa pohrať s nastaveniami.
 • Po druhé, nasledujúci recept na riešenie problému blokovania skriptov, ktoré zobrazujú hornú časť stránky, nefunguje v praxi so všetkými témami. Napríklad, plugin pracoval s predvolenou šablónou Twenty Sixteen, ale na realistickú tému sa neprejavil žiadny vplyv.
 • Po tretie, ako je uvedené vyššie, účinnosť receptu je obmedzená. S jeho pomocou bolo možné vyriešiť problém prevencie zobrazovania kódu JavaScript. Ale plne optimalizovať prácu CSS zlyhala. V dôsledku toho sa ani po odstránení JSS počet bodov PageSpeed ​​Insights nezvýšil. Vo výsledkoch testu sa zmenilo iba odporúčanie: namiesto výrazu „Opraviť nevyhnutne“ spoločnosť Google píše výraz „opraviť čo najviac“.
 • Nakoniec, hlavnou nevýhodou: kvôli W3 Total Cache plug-in, stránky sa stávajú neprístupné z času na čas. Dve testovacie lokality, ktoré sú umiestnené na rôznych fyzických serveroch, prešli do režimu offline s chybou 500 po inštalácii a aktivácii doplnku. Po vypnutí zásuvných miest sa obnovili stránky.

Chcete si šancu a vyskúšať? Potom pokračujte. Nainštalujte a aktivujte plugin. Vo všeobecných nastaveniach aktivujte možnosť Minify. Vyberte režim manuálnej optimalizácie.

Prejdite do sekcie Nastavenia doplnku Performance - Minify. V nastaveniach optimalizácie JavaScript vyberte v hlavičke stránky asynchrónne načítanie kódu.

Skopírujte adresu URL blokovacích skriptov zo stránky Štatistiky stránky.

Vložte URI do špeciálneho formulára v časti W3 pre správu súborov W3 Total Cache plugin. Upozorňujeme, že cesta ku každému súboru musí byť špecifikovaná samostatne.

V sekcii Nastavenia doplnku CSS File Management pridajte adresu URL CSS, ktorá blokuje zobrazenie hornej časti stránky. Cesta k službe CSS sa nachádza na stránke s výsledkami overenia v službe PageSpeed ​​Insights.

Po nastavení pluginu skontrolujte v prehliadači dostupnosť webovej stránky v režime inkognito. Skontrolujte rýchlosť načítania stránky pomocou funkcie PageSpeed ​​Insights. Ak je stránka dostupná a problém s blokovaním kódu JS a CSS je displej vyriešený alebo čiastočne vyriešený, použite nástroj.

Autoptimize

Zásuvka Autoptimize tiež rieši problém čiastočného blokovania zobrazovania kódu JavaScript a CSS.

Nainštalujte a aktivujte doplnok. V nastaveniach umožňujú optimalizáciu HTML, JS a CSS. Pred použitím doplnku odporúča aplikácia PageSpeed ​​Insights odstrániť blokovanie kódu JavaScript a CSS.

Po povolení pluginu sa počet problémových súborov CSS zníži a spoločnosť Google odporúča odstrániť chybu, ak je to možné. Počet bodov PageSpeed ​​Insights sa zvýšil zo 65 na 71 pre mobilné telefóny a od 84 do 86 pre stacionárne počítače.

Nad optimalizáciou prehnutia

Optimalizačný doplnok nad záhybom je tiež umiestnený ako nástroj na riešenie problému JS a CSS kódu blokujúceho zobrazenie hornej časti stránky. Doplnok problém nevyrieši úplne.

Po inštalácii a aktivácii prejdite na stránku nastavení. Na karte CSS povolte možnosti Optimalizovať doručovanie CSS a Optimalizovať webové písma. Na karte JavaScript povolte funkcie Optimalizovať načítanie skriptov JavaScript a Lazy Load Scripts. Pozrite sa na stránky stránok pomocou funkcie PageSpeed ​​Insights. Plugin by mal odstrániť nežiaduci kód JS a znížiť počet blokovaných zobrazení súborov CSS.

V praxi najlepšie výsledky v boji proti blokovaciemu kódu medzi bezplatnými nástrojmi zobrazujú plugin Nad optimalizáciou prehnutia. Účastníci fóra v anglickom jazyku pre webmasterov dávajú prednosť riešeniu problému pomocou W3 Total Cache, ale tento nástroj je nestabilný.

Opravte chyby, aby sa stránka zlepšila.

Nie je technicky dokonalý CMS. Neexistuje jediný webmaster, ktorý správne využíva možnosti motora. Preto môže byť vývoj stránky zastúpený ako trvalá práca na chybách: vlastné a ďalšie.

Ak chcete, aby bol zdroj WordPress lepší, začnite so strategickými cieľmi opísanými vyššie. Implementovať zrýchlené mobilné stránky, pripojiť protokol https, postarať sa o rýchlosť načítania stránok, vytvoriť pohodlné navigačné menu a oblasť widgetov. Potom venujte pozornosť taktickým technickým problémom: opravte chyby štruktúrovaných údajov, integrujte značenie OpenGraph, nastavte mobilné menu. To bude vaše stránky viac užívateľsky prívetivý.

Mimochodom, ak máte skúsenosti s riešením problému blokovania zobrazenia hornej časti kódu stránky JavaScript a CSS, zdieľajte v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár