15 chýb, ktoré spôsobujú, že vaše infografiky zostanú bez povšimnutia

No, popularita infografiky prišla na dráhu. Domáci podnikatelia si konečne uvedomili, čo mocný propagačný nástroj (dobrá infografika môže priniesť veľa dopravy a prirodzené väzby, rovnako ako výrazne zvýšiť popularitu značky v sieti), a začal aktívne investovať do jeho tvorby. Je pravda, že len niekoľko z nich by mohlo dosiahnuť požadovaný účinok. Väčšina vytvorených infografík ostáva bez povšimnutia a sú nútení zbierať prach do najtemnejších kútov internetu až do konca svojich dní.

Tak ako si vytvoriť taký infographic, ktorý presne zachytí rád a rassharivaniya? Na zodpovedanie tejto otázky sme zostavili 15 najčastejších chýb, ktoré spôsobia, že vaše infografiky budú neefektívne. Snažte sa im vyhnúť.

1. Inzerujete svoje produkty a služby.

Nakoniec prijmite túto tvrdú pravdu - nikto sa nestará o vaše produkty, služby a iné veci. Zastavte ukladanie a začnite zdieľať niečo, čo je skutočne užitočné s vašimi používateľmi: nedávny výskum, praktické rady alebo humor. Tu je niekoľko možností výhry:

 • Povedzte nám o kľúčových výhodách vášho produktu (bez reklamy a ukladania);
 • Ukážte, ako sa vaše odvetvie vyvinulo (bude sa vyvíjať v budúcnosti);
 • Opíšte fázy výroby vášho produktu;
 • Zdieľajte podivné alebo prekvapujúce fakty z vašej oblasti;
 • Porovnajte niekoľko produktov navzájom, aby používateľom uľahčili výber;
 • Ukážte, ako môžu vaši ľudia používať rôzne osoby (podľa pohlavia, veku, miesta bydliska atď.).

Nemeňte infografiky príliš vážne. Nebojte sa použiť humor a vyjadriť svoj osobný názor na túto otázku.

Príklad infografiky na jednej z uvedených tém (Kliknutím na obrázok zobrazíte celý obrázok.):

2. Bezmyšlienkovite kopírujete myšlienky iných ľudí

Preložiť zahraničné infografiky s pôvodným dizajnom a atribútom, samozrejme, nie je zakázané. V niektorých prípadoch môže byť táto metóda veľmi účinná. Neodporúčame ho však používať neustále. Verte našim skúsenostiam - najlepšie výsledky prinášajú infografiku s originálnym textom a dizajnom.

Nie, to to neznamená úplne všetky myšlienky treba vziať z hlavy. Môžete ich zozbierať od iných bloggerov a dizajnérov. Na tento účel odporúčame, aby ste vykonali nasledovné. Vytvorte si vlastný súbor SWIPE (môžete jednoducho vytvoriť priečinok na pracovnej ploche, alebo môžete použiť službu Evernote, ako sa vám páči) a začnite tam pridávať:

 • Infographic s krásnym dizajnom;
 • Zaujímavé myšlienky, citácie a fakty;
 • Príklady chytľavých hlavičiek;
 • Všetky vaše obľúbené články na vašu tému (ruské aj zahraničné), z ktorých potom môžete urobiť infografiky;
 • Vlastné myšlienky.

Snažte sa kopírovať nápady iných ľudí úplne. Pridajte ku každému infographic niečo iné. Ak prekladáte text, upravte ho pre rusky hovoriacich používateľov. Ak je pôvodný infographic nondescript design, skúste ho vylepšiť. Pôžičky nie sú zlé. Hlavnou vecou je to robiť múdro.

Príklad zahraničného infographic s nie veľmi úspešným dizajnom:

A čo sme z neho urobili:

Áno, takmer úplne sme si vzali pôvodný text, ale urobili úplne nový, jasnejší a zrozumiteľnejší dizajn. Výsledkom je, že infografika nám priniesla dosť veľa názorov a odkazov. A dokonca aj teraz sa o to delia.

3. Vaše infografiky sú ťažko čitateľné.

Myšlienka vášho infographic by mala byť taká jednoduchá, že ju možno vysvetliť jednou vetou. Všetky obrázky a textové bloky by mali byť prepojené a tvoriť jediný prúd informácií. Ak skočíte z myšlienky na myšlienku a pokúsite sa strčiť do svojho materiálu, ktorý nie je určený na to, aby ho používatelia jednoducho nečítali.

Užitočné video na túto tému:

Ako vytvoriť infographic online: prehľad 3 bezplatných služieb + praxe

4. Vaše infografiky sú príliš povrchné.

Pri príprave textu pre infografiku podrobne preštudujte všetky možné materiály na túto tému. Neobmedzujte sa len na povrchné, na dlhú dobu všetky známe vedomosti. Skúste kopať hlbšie. Ako napríklad, urobili sme to, keď sme pripravovali náš prvý infographic venovaný obsahu marketingu. Nemyslite si, že na reklamu alebo vychvaľovanie, ale naozaj sa ukázalo byť podrobné a užitočné a relevantné, čo bolo neskôr potvrdené veľkým počtom rassharivaniya a vďaka.

5. Zdieľate banálne informácie s používateľmi.

Pri prechádzaní infographic ospalý? Takže musíte vážne premýšľať o jeho obsahu. Tu je niekoľko tipov:

 • Vyhnite sa banálnym, dobre známym informáciám;
 • Nájsť neobvyklé a prekvapujúce fakty;
 • Zobrazenie témy z nezvyčajného uhla.

6. Prinášate falošné fakty

Dnes je ľahké nájsť na internete veľa zaujímavých faktov, ako sa uistiť, že sú pravdivé? Tu musíte byť veľmi pozorní:

 • Využívať mimoriadne spoľahlivé zdroje (oficiálny výskum, autoritatívne zdroje);
 • Ak je to možné, potvrdiť zistenia v dvoch nezávislých zdrojoch;
 • Pozrite si zdroje informácií - zvyšuje dôveru používateľov;
 • Uistite sa, že poskytujete aktuálne údaje;
 • Ak údaje, ktoré poskytnete, znejú príliš dobre na to, aby to bola pravda, odporúčame pochybovať o ich pravosti.

7. Nepodporujete

Ani najlepšia infografika sa nestane vírusovou vlnou ruky. Nestačí ho zdieľať vo všetkých sociálnych sieťach a sedieť na zadku v očakávaní zázraku. Potrebujete konať!

 • Pridajte výzvu na akciu. Aspoň tak jednoduché ako "ako materiál? Budeme vďační za repost" alebo "Ak bol materiál pre vás užitočný, zdieľajte ho s priateľmi";
 • Budovať priateľské vzťahy s vplyvnými bloggermi v predstihu a potom ich požiadať, aby zdieľali váš materiál. O tom, ako to urobiť, sme tu podrobne napísali. Veľmi odporúčam čítať - tieto tipy môžu výrazne zvýšiť šance, že váš obsah sa stane vírusovým;
 • Propagujte svoje infografiky v komentároch k zdrojom tretích strán.

8. Vaše infografiky sú príliš veľké.

Máte obrovskú a veľmi zaujímavú infografiku o veľkosti 30 MB a zabudli ste s ňou potriasť s radosťou? Gratulujeme, práve ste stratili všetkých mobilných používateľov a zároveň tých, ktorí neradi čakajú dlho. Túto chybu neopakujte. Uistite sa, že stlačiť infografiky, ale uistite sa, že nie sú žiadne pixely a všetko je dobre prečítané.

9. Váš dizajn nezodpovedá témam a preferenciám Strednej Ázie.

Je to všetko jasné. Design infografiky o make-up by nemali byť tmavé alebo príliš vážne, a dizajn infografiky o tragédii v Černobyle - veselá a veselá.

10. Infographic nie je možné naskenovať.

Neukladajte všetky informácie do jednej hromady. Použite rôzne farby a vizuálne oddeľovače, aby používatelia mohli prechádzať cez infographic s očami a zistiť, či to stojí za prečítanie.

11. Používate zlé písmo.

Nepokúšajte sa používať všetky svoje obľúbené fonty v jednom infographic. Obmedzte sa na dve, maximálne tri a uistite sa, že sú dobre prečítané.

 • Použite veľké titulky;
 • Napíšte hlavný text, aby ste nemuseli napínať oči;
 • Preferujte jednoduché písma (bez pätiek, kurzív atď.).

12. Používate veľa rôznych farieb, ktoré sa nezhodujú.

Uistite sa, že používate najviac 5 farieb (2 primárne a 3 pomocné). Farba textu a obrázkov by nemala vyniknúť z všeobecného farebného rozsahu infografiky. Pre výber palety použite služby Adobe Kuler alebo Designer farieb.

13. Vaše obrázky a diagramy sa líšia svojím štýlom.

Všetky obrázky, grafy a grafy vašej infografiky by mali byť rovnaké v štýle a dizajne. Ak toto pravidlo nedodržíte, váš materiál bude vyzerať neprofesionálne.

14. Vo vašom infographic nie je voľné miesto.

Voľné miesto uľahčuje čítanie a vnímanie. Z nejakého dôvodu mnohí dizajnéri na túto jednoduchú pravdu často zabúdajú.

15. Hlavný názov vášho infographic je príliš malý

Keď užívatelia narazia na infografiky vo vyhľadávačoch, sociálnych sieťach alebo na iných zdrojoch, zvyčajne uvidia jeho menšiu verziu. Vyzerá to takto:

Aby ste si mohli všimnúť vaše infografiky, musí mať veľmi veľký titulok. Taká veľká, že sa dá čítať v režime náhľadu.

Celá pravda o vytváraní kvalitných infografík

Aj keď váš infographic neobsahuje žiadnu z vyššie uvedených chýb, neznamená to, že sa okamžite stane vírusovým a rozšíri sa po celom internete. Krok za krokom algoritmus, ktorý určite zaručí úspech neexistuje. Neobťažujte sa s jeho vyhľadávaním. Stačí vytvoriť zaujímavé nápady, vytvoriť krásne návrhy, zdieľať užitočné informácie a premýšľať o potrebách vašej cieľovej skupiny. To je celé tajomstvo. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár