Budeme sledovať Game of Thrones a učiť sa marketing: John Snow, Arya a Tirion nebudú radiť zlé

Marketing je všade. Odovzdávate životopis - predávate seba a svoje schopnosti. Držte sa zaujímavej verejnosti - hodíte odkaz priateľom, necháte ich spadnúť. Sledujete svoju obľúbenú sériu - a tam sa postavy správajú ako žiadna iná vec, ale podľa digitálnych zákonov. Pozrime sa, aké marketingové nástroje používajú hrdinovia "Game of Thrones"!

Speňažiť to, čo funguje najlepšie

V živote, rovnako ako v marketingu, je potrebné využiť najväčšie silné stránky. Berieme náhodného obchodníka. Ak je najlepšie schopný budovať dlhodobé stratégie, nech sa s tým vyrovná a obráti obrat. Alebo možno je to génius rokovaní? Nechajte ho komunikovať s veľkými klientmi a partnermi, všetko ostatné môže byť delegované.

V "hre o tróny" mnohí hrdinovia poznajú svoju hodnotu, živia a speňažia svoje najlepšie vlastnosti. Odvolanie Margheri Tirell. Hoci nie je hlúpy, hlavnou výhodou červených pohárov je zaujímavý vzhľad. Margueri poznala silu svojej krásy a stala sa kráľovskou manželkou. Chudák Tommen sa krútila, keď chcela, a stala sa pre neho drahšou ako mačiatka. Nemysliteľné!

Skúste demarketing

A naopak: ak sa dopyt po tovare veľmi zvyšuje - držte svoje kone, vychladnite, urobte oddychový čas. V opačnom prípade môžu byť dôsledky nepredvídateľné. Arya Starková konkrétne obmedzila svoju rastúcu ženskosť - najprv zo strachu z toho, že bola objavená, potom zo zvyku. Výsledkom bolo, že všetci zabudli, ako vyzerá Ned Starkova menšia dcéra - bolo to tu, kde sa vrátila. Pre mamu, pre otca, pre bratov - tento neporiadok bude horký!

Skúste cross-marketing

Spojte sa s partnermi! Cross marketing je, keď kukučka chváli kohúta za chválu kukučky. A ak vytvoria tandem - stanú sa dvakrát silnejšími.

V hre o tróny, Lannisters spojiť s Tyrells držať železný trón spolu. Zisk Lannister je jasný - v prípade víťazstva sa priateľ a spojenec stane kráľom, čo znamená, že budúcnosť je zabezpečená. Nuž, Tirella sa od nepamäti krútila k silným a nie k porazeným. Ukazuje sa, že obe strany majú záujem o spoluprácu.

A komplexná propagácia

Okrem toho, propagácia v doslovnom zmysle: sedem ročných období, "z celého sveta, z hniezd ich domovov", zástupcovia rôznych klanov odleteli do hlavného mesta kráľovstva, aby sa stretli vo veľkej bitke. Aj v marketingu: musíte propagovať svoje produkty a služby na všetkých frontoch, naprieč všetkými kanálmi - len tak bude najefektívnejší výfukový systém.

Intrigy a dobyť

Vytvoril som nový produkt - vytvoriť a intrigovať, dať spotrebiteľom možnosť čakať, pretože to bolo hotové ... nie, nie Reebok, ale chlapci z domu Starkov. Sezóny pokračovali, Starks boli systematicky vyhladení, ale zakaždým, keď jeden z nich ostro zopakoval: "Zima je blízko." A publikum trápilo v očakávaní toho, čo sa stane v zime.

Alebo John Snow na konci piatej sezóny - bol živý alebo mŕtvy, vzal by ho George Martin? Táto intriga a chvost a hriva používané v reklamných kampaniach. Napríklad domáca banka "Otvorenie" vydala špeciálnu kartu s výtlačkami zo série. Jedným z hlavných hesiel tejto kampane je, či je Ján nažive?

Propagačné video s vypálenou otázkou

Naučte sa zvyky partnerov

Dokonca nie tak - študovať psychológiu. Čo by mohlo byť zaujímavejšie ako analyzovať motívy iných ľudí a pochopiť, prečo sa správali takto a nie inak! Tu je napríklad Cersei Lannister, ktorý neštudoval. Skúsená intriguerová sa priblížila k užitočným ľuďom k sebe a nalákala ju do svojich sietí, ale zabudla, že „v hre o tróny sú aj tie bezvýznamné postavy obdarené vlastnou vôľou a môžu odmietnuť robiť pohyby, ktoré boli pre nich vynaložené“ (povedal Peter ). V Jeho Vrabci prepichla. A to všetko preto, že nevidel skrze motívy šedého kardinála kráľovského prístavu - on sám nechcel o nič menej ako ona. No, dostal väzenie a vzrušujúcu prechádzku ulicami mesta.

A Viserys Targaryen? Roztomilá blondína opovržlivo šliape na divochov? Drak matky Matky jasne podcenil svojich potenciálnych partnerov. Dothrakiani boli pripravení vziať železný trón búrkou, ale zrejme nemali v úmysle tolerovať narcistické kriminálniky. Výsledok - krásna koruna na hlave Viserys. Zlatá, horúca, tvoja.

Vytvorte kreatívny obsah

Neobvyklé formáty sú skvelé v marketingu. Vezmite náš blog: kreatívny obsah (generátor tém blogu, rýmy-prášky, CTA Rush, testy - napríklad toto, toto a toto) je populárny. Je to pochopiteľné: čitatelia musia byť pravidelne prekvapení. Tu je návod, ako John Snow: po mnoho rokov sa bojovníci Night Watch báli divých a on, pekný, sa podarilo spriateliť dva klany. Výsledok - a on k nemu priblížil svoju lásku a Hodinky poskytli ďalších bojovníkov. Koniec koncov, v boji proti bielym chodcom sú všetky prostriedky dobré.

Nechoďte do iného kláštora

Protagonista prvej sezóny, brutálny Ned Stark urobil bežnú chybu nováčikov. Nakreslený zmyslom pre spravodlivosť, sa vtrhol do kráľovského prístavu so severným medveďom a začal tam zavádzať svoje vlastné pravidlá. Začiatočníci robia to isté, otvárajú dvere na neznámom trhu z nôh a potom sú prekvapení, že končatina bolí. A učíte sa strednej Ázii, rozumiete jej bolesti, analyzujete, ako hrajú konkurenti. Rozhliadnite sa okolo seba, staňte sa na trhu a potom konajte. V opačnom prípade bude určite nejaký mizerný Joffrey, ktorý má moc a robí ťažké rozhodnutia. A hlava odletie z ramien a všetci začnú plakať.

Vypracovať stratégiu

Po dlhé roky čaká na realizáciu svojho plánu hlavný schemer siedmich kráľov, Petr Beilish. Tento podvodník nerobil nič spontánne, bez úmyslu - ako pavúk, on si prelomil svoju šikovnú sieť, aby dosiahol cieľ - dobytie železného trónu. Vziať si pol-bláznivú Lisu, opatrovníctvo Sansa, pomoc pri zjednotení Tyrells a Lannisters - to všetko sú prepojeniami jedného reťazca. Presnejšie povedané, kroky jedného schodiska, o ktorom Petyr hovorí v rozhovore s Varysom:

Chaos je rebrík. Mnohí sa ho pokúsili vyliezť, klopýtali a nepokúšali sa znovu - pád ich zlomil. Iní dostali šancu vyliezť, ale odmietli, naďalej sa držali služby štátu, svojich bohov alebo lásky. To všetko je ilúzia. Iba rebrík je skutočný. A vy sa ho môžete len pokúsiť vyliezť.

[Webinar recording] Vytvorenie marketingovej stratégie pre offline a online propagáciu

Použite STA - pre vlasť, pre Stannis!

Tu je toto dobré vo všetkých siedmich obdobiach "hier" vo veľkom. V takmer každej epizóde, niekto potrasie mečom a robí výzvu na akciu - volá po útoku na svoju domovinu pre Stannisa. Bude užitočné pripomenúť pravidlá efektívnej STA: informatívny obsah, presvedčivosť, jasnosť odvolania, časový limit (urob to okamžite!), Nishtyaki pre užívateľa, opakovanie - pre najlepší efekt.

Použite sprostredkovanie marketingu

Je to skvelý nápad, aby sa vaši klienti stali veľvyslancami značky, aby sa podľa ich odporúčaní čoraz viac nových členov pridalo k vašej sekcii. Armáda Daenerys bola známa po celom kráľovstve, bojovníci počúvali legendy a snívali o tom, že budú slúžiť pod vedením blondínky Amazonky. Významnú úlohu v tom zohral chudobný Jorah Mormont, ktorého Daenerys vykopli v hanbe. Možno je to najvernejší veľvyslanec, ktorý neúnavne rozprával príbeh drakových jednotiek, s ktorými sa stretol na ceste.

Me!

Neexistuje nič viac skľúčujúce ako značka alebo individuálny podnikateľ, ktorý je uviaznutý v minulosti a nebude sa meniť. A prečo - a to-a-ak príde! Svet sa otrasie novými trendmi, vajcia sú na Instagrame zvíťazené, Dud žiada Kiseleva, aby si sundal nohavice a náš súdruh stále prechádza životom v silnej bubline svetelného zdroja.

Ako je to s Jaime Lannisterom! Na začiatku prvej sezóny nám je kráľovný brat ukázaný notoricky známym bastardom. Nevyzerá z lásky radosti s jeho vlastnou sestrou, chladne hodí zvedavý chlapec z okna. Hnev bohov na jeho hlavu - no, nemôžete byť takou spodinou na svete!

Ale v tretej sezóne sa Jaime mení - divná ruka pracuje zázraky a troll sa mení na krásneho škriatka. Diváci zabudnú všetky zlé veci a uvidia len jasný obraz: odvážny spravodlivý bojovník. Plné preloženie osobnej značky!

Veľkosť nie je dôležitá

Hovorím o Tirione, čo si si myslel? Očarujúce trpaslík ukazuje, že technické vlastnosti výrobku nie sú také dôležité. Inými slovami, môžete predať čokoľvek (akejkoľvek veľkosti, farby a účelu), hlavná vec je perfektný servis. Pamätajte si, koľko žien miloval Tirion a plakalo. Je silný!

Inzerujte s mikrobloggerom

Fat Varis zaplietol celý Royal Harbour so sieťou informátorov, ktorí mu povedali o každej maličkosti, ktorá sa deje v štáte. Každý takýto vták je v podstate mikroblogger. Microblogger nedávno povedal prostitútka Kat (áno, Katya už napísala dva články pre Texterra!). Títo chlapci, na rozdiel od top-spun bloggerov, berú ich lacno, majú stálych verných Strednej Ázii, a čo je najdôležitejšie, prinášajú vám cenné informácie o svojich predplatiteľoch - Vašich potenciálnych zákazníkoch - vo vašom klyuviku. Vezmite a používajte!

Chcete sa dobre orientovať v marketingu a vidieť, že sa najjednoduchšie pohybuje dvakrát alebo dvakrát? Potom ste tu - ísť on-line kurzy z "Texterra" a získať myseľ-myseľ. INFA zavrieť!

Zanechajte Svoj Komentár