Návrh myslenia: ako vytvoriť produkt, ktorý rieši problém

Tento článok je o tom, ako vytvoriť alebo zlepšiť produkt tak, aby vyriešil problém vášho publika. Vytvoríme produkt pomocou dizajnérskeho myslenia.

Inteligentné čela, ktoré pripravili správu „Globálne monitorovanie podnikania“, hovoria: „V Rusku len 3,4% podnikateľov prekračuje prah 3,5 roka, zvyšok opustí trh.“

Môžeme hľadať príčiny v krízových a hospodárskych poklesoch, pri zmene generácií z X na Y a Z, v astrologických prognózach a dokonca, že „všetci kupujúci sú kozy“. Ale. Podnik zavrie, keď jeho produkt nerieši problém publika.

Tento článok pomôže nájsť spojenie medzi človekom, jeho problémom a produktovým riešením.

Prečo ti to hovorím? Študoval dizajnérske myslenie od tých, ktorí ho uviedli do praxe: tvorcov tvorivého priestoru, organizátora medzinárodných digitálnych konferencií a nemeckých expertov, ktorí radia organizáciám a súkromným firmám.

Princípy dizajnérskeho myslenia

Dizajn nie je o grafike, webových stránkach alebo interiéroch. V DM, dizajn je všetko, čo je vytvorené človekom.

DM je metóda vytvárania produktov. A toto je svetonázor, z ktorého metóda prúdi. DM ako svetonázor má určité zásady.

 1. Ten prvý príde. DM je vždy o osobe. Kvalitný produkt rieši problém publika a zapadá do kontextu, teda do života.

Dizajnéri myslia, že "bude existovať kupujúci pre akýkoľvek produkt." Správajú sa inak: študujú divákov, identifikujú najakútnejšie problémy a vytvoria produkt riešenia pre jedného z nich.

 1. Obojsmerné. V DM sa používajú dva typy myslenia: rozdielne (kvantitatívne) a konvergentné (kvalitatívne). Najprv pracujeme na počte identifikovaných problémov alebo vymyslených nápadov a potom si vyberáme to najlepšie.
 2. Mýliť sa je dobré. Dizajnéri akceptujú svoje chyby, neváhajte. Často je to chyba, ktorá vedie k vynikajúcemu riešeniu.
 3. Prototipiruy. Prototyp zatiaľ nie je produktom. To vysvetľuje, ako to funguje. Toto je obrázok a vysvetlenie na prstoch a kresba na doske. Hlavná vec v prototype je vysvetliť, ako bude riešenie fungovať.
 4. Test čo najskôr. Pre test je vytvorený prototyp. Vytvoril prototyp - vykonal test pre divákov. Zbierajte spätnú väzbu. Zlepšil. Urob to znova. Testovanie prototypu je lacnejšie ako vytvorenie produktu a šetrí pred zlyhaním.
 5. Dizajn nikdy neskončí. Tu ste použili metódu DM, vytvorili ste strmý dopytový produkt, pochválili ste sa. Myslíte si, že všetko? Bez ohľadu na to, ako zle! Po prvé, všetko sa dá urobiť lepšie. Po druhé, vaše rozhodnutie môže byť zastarané. Preto skúsení dizajnéri pravidelne opakujú všetky fázy od začiatku do konca.

Ak chcete myslieť z produktu je, keď matka pripraví varené tekuté ovsené vločky a hovorí dieťaťu: "Musím jesť, ja som." Podnik tiež niekedy vytvára produkt, ktorý „musí byť predaný“, aj keď kupujúci nechce kupovať. A ako mama volá otca ("On nepočúva jeho matka, povedzte mu, aby jedol!"), Takže obchod je povolaný na marketingové oddelenie.

Čo presne urobiť? Na túto otázku odpovedá metóda dizajnérskeho myslenia.

Dizajn myslenia ako spôsob tvorby produktu

DM ako metóda sa skladá zo 6 etáp: empatia, výskum, zameranie sa na problém, vytváranie nápadov, výber nápadov, prototypovanie, test. Ak urobíte všetko správne, dostanete prototyp produktu, ktorý rieši problém zákazníka.

Etapa 1. Empatia

Typ myslenia: rozdielne, smerované množstvo.

Požadovaný čas: od 15 minút na osobu, od 10 zástupcov Strednej Ázie.

Potrebné nástroje: notebook, pero, rozhovor.

Ďalšie nástroje: hlasový záznamník, videozáznam.

teória

Empatia je o pocite zákazníka a pochopení jeho života. Nie je z vašej kancelárie, aby ste sa rozhodli, že zákazník chce nový dizajn webových stránok, ale ísť a zistiť, ako používa starý. A ak je problém, potom to vyriešte. V praxi je táto fáza najľahšie realizovateľná formou rozhovoru.

Na jednej strane kreslíme skutočný portrét klienta a "mapu jeho problémov". Na druhej strane skúmame vzťah klienta, jeho problémy a náš produkt (ak už existuje), produkt konkurencie.

praxe

Jednoduchým spôsobom je opýtať sa na najnovšie skúsenosti s publikom súvisiace s problémom, ktorý váš produkt rieši (podľa vášho názoru).

Zákerný trik: kupujte si kupóny na kávu alebo certifikáty na ozón v modernej kaviarni a pozývajte strednú Áziu (cieľovú skupinu), aby získala rozhovor pre bonusy.

Ak ponúkate kurzy angličtiny, spýtajte sa, kedy sa osoba naposledy naučila jazyk a kedy to hovorila. Ak opravíte auto, opýtajte sa na poruchy a na interakciu so službami. Ak ste psychológ, opýtajte sa, ako človek zvláda ťažkosti v živote a čo mu v tom pomáha.

Vo fáze empatie, pokúsiť sa nájsť čo najviac chorých klientských miest, ako je to možné. Predstavte si, že ste lekár, ktorý hľadá všetky vredy. automechanik, ktorý vykonáva kompletnú diagnostiku vozidla. Je dôležité, aby sa zoznam chorôb ukázal čo najviac.

príklad

Predávame smartphony cez internet. Je dôležité, aby sme vedeli, čo a ako človek používa smartfón, ako si ho vyberá a ako používa internetové obchody.

Predstavte si, že ste antropológ študujúci kmene pôvodného afrického obyvateľstva. Antropológ rieši a snaží sa pochopiť všetko, dokonca aj to, čo je „už pochopiteľné“. Na nejaký čas zabudnite na všetko, čo viete o svojich zákazníkoch a znovu ich preskúmajte.

Najprv sa pýtame na smartfóny.

 1. Na čo používate smartphone?
 2. Aká je pre vás výhoda smartfónu cez bežný telefón?
 3. Ako často používate smartphone?
 4. Aké máte problémy s používaním smartfónu?
 5. Aké úlohy by ste chceli riešiť pomocou smartfónu, ale nefunguje? a tak ďalej

Potom sa pýtame na najnovšie skúsenosti s nákupom smartfónu a online nakupovania.

 1. Ako nakupujete elektroniku?
 2. Aké problémy ste mali pri nakupovaní v bežných obchodoch? A čo iné by mohlo vzniknúť?
 3. Aké problémy vznikli pri nakupovaní online? A čo by mohlo vzniknúť?
 4. Ako ste si kúpili najnovší smartphone? Čo sa vám páčilo a čo nie?
 5. Aký je problém pri kúpe smartfónu pre vás, je obzvlášť akútny? a tak ďalej

Ak je to náš skutočný zákazník, opýtajte sa na používanie nášho produktu, teda internetového obchodu.

 1. Povedzte nám o najnovších skúsenostiach s nákupom v našom obchode.
 2. Ako ste otvorili stránku? Z smartfónu, stolného počítača, tabletu? Prešli sme priamo, vyhľadávali vo vyhľadávačoch zo sociálnych sietí? Prečo?
 3. Vedeli ste okamžite, ktorú položku si chcete kúpiť alebo pozrieť na stránke? V porovnaní s inými lokalitami alebo agregátormi tovarov? Koľko času uplynulo od prvého prezerania tovaru k nákupu? Pochybovali ste o kúpe?
 4. Hovorili ste s konzultantom online? Ako by ste ohodnotili vašu komunikáciu? Čo sa vám páčilo v komunikácii? Čo sa nepáčilo?
 5. Aké problémy ste zaznamenali pri nákupe v našom internetovom obchode? Čo by sa mohlo zlepšiť? Čo presne nie je možné zmeniť? Čo by sme mohli vziať od našich konkurentov? a tak ďalej

Niekedy zákazníci ležia. A často nie preto, že chcú klamať, ale preto, že si myslia príliš dobre alebo zle na seba. Tak sa opýtajte a sledujte. Všimnite si, kde sa akcie líšia od slov.

Princípom je: dostať sa na dno. Dozvedieť sa o klientovi, aj to, čo nevie. Na chvíľu sa premeniť na psychológa, ktorý sa učí od klienta o jeho živote. Niekedy sa pokúšajte mlčať na účel, aby zástupcovia vašich divákov hovorili sami za seba. Opýtajte sa, či chcú pridať niečo iné.

Krok 2. Zamerajte sa na problém

Typ myslenia: konvergentné, zamerané na kvalitu.

Požadovaný čas: od 40 minút na analýzu zozbieraných údajov vo fáze empatie, od 1 minúty na výber problému.

Povinné nástroje: zozbierané údaje z etapy empatie, poznámkového bloku, pera.

Ďalšie nástroje: laptop, tablet, doska.

teória

Ak ste urobili všetko priamo vo fáze empatie, váš notebook je plný problémov, túžob, pripomienok vášho publika. Pri rozhovore s 10-15 ľuďmi môžete identifikovať, ktorý problém ich spája. A ak rozhovor s osobou od 20-30, môžete segment vaše publikum.

Nemusíte vyberať všetky segmenty, stačí len niekoľko základných, 2-3 základných.

Vyberieme niekoľko segmentov publika a označíme, čo sa im nepáči a čo sa im páči. Takže ich lepšie pochopíme. Najdôležitejšie je nájsť hlavný problém.

Po identifikácii segmentov vyberieme jeden. Môže to byť segment, ktorý najčastejšie používa náš produkt alebo ten, ktorého problém je najľahšie vyriešený. Alebo vaša iná možnosť je vaša.

praxe

Všetky naše poznámky berieme do rozhovoru a vyplníme tabuľku: № - Celé meno. - kontakty - oblasť činnosti - vek - podlaha - rodinný stav - to je príjemné - to nie je príjemné

Vyplňte tabuľku pre všetkých respondentov a vyhľadajte spojenie. Môžu byť v práci, v rodinnom stave, v priemernej mzde alebo v inom. Hľadáme odkazy na identifikáciu segmentov publika. Ak má väčšina nejaký problém, pozrite sa, čo spája týchto ľudí. Segmenty môžu byť odlišné a kontext života je rovnaký.

Je logické, aby sa na problém, ktorý sa opakuje najčastejšie. Zvlášť ak je v reakciách niekoľkých segmentov publika

príklad

V pekárni strýka Bagela v rohu ulice môžu segmenty publika vyzerať takto:

 • študentov z najbližšej univerzity. Čo sa mi nepáči: drahé a dlho čakať. Čo sa vám páči: malé čiary, chladný interiér pre fotografie na Instagrame;
 • úradníci naproti. To, čo sa mi nepáči: je už studené chodiť po ulici, v čase obeda je fronta študentov. Čo sa vám páči: dobrá káva za dobrú cenu, tam sú sendviče, ktoré sú dobré na obed;
 • mladé dievčatá 18 - 25 rokov, ktoré prichádzajú večer s priateľkami a chlapcami. Čo sa mi nepáči: všetky stoly sú často zaneprázdnené, nemôžete si rezervovať stôl vopred. Čo sa vám páči: hudba, útulná atmosféra, pozývanie komunikovať.

Úradníci sú stabilnejší ako študenti a mladé dievčatá. A priemerná kontrola, ktorú majú, je dosť vysoká. Berieme do práce ich problém. Ale je tu ďalší bod. Možno, že časť Strednej Ázie k nám nepôjde, pretože jeho problém nebol vyriešený. Napríklad, rodičia nás obzvlášť nemilujú, pretože nie sú žiadne miesta pre malé deti. Ak to napravíme, zmenia svoj postoj.

Odborníci a workoholici môžu skontrolovať identifikovaný problém. Zakaždým, keď k vám príde zástupca vybraného diváckeho segmentu, opýtajte sa niečo ako: „Ako sa k tomu cítite.

Fáza 3. Tvorba nápadov.

Typ myslenia: rozdielne, smerované množstvo.

Požadovaný čas: od 10 minút.

Potrebné nástroje: notebook, pero, dobrý spánok.

Ďalšie nástroje: súbor techník na vytváranie nápadov.

teória

Je to veľmi jednoduché. Rozhodli sme sa pre segment publika a problém, ktorý pre nich vyriešime. Našou úlohou je teraz vytvoriť čo najviac nápadov na vyriešenie tohto problému.

praxe

V praxi to tak je. Buď viete, ako vytvárať nápady bez dodatočných metód, alebo nie. Ak nie, otvorte vyhľadávací nástroj a vyhľadajte „metódy vytvárania nápadov“. Nájdite viac ako 10 už na prvej stránke Google, potom si vyberte najvhodnejší pre seba a vygenerujte.

Prvé myšlienky sú 5-10 štandardné a nudné, a často 50. Napíšte 100 nápadov - určite bude pár zaujímavých.

príklad

Predstavte si, že vyrábame nábytok na mieru. Rozhodli sme sa pre tento segment. Jedná sa o ženy ženy v domácnosti, ktoré majú vysoký príjem manželov. Čo sa im nepáči: je ťažké predvídať, čo bude výsledkom práce, slabá dôvera v predávajúceho pred prvým nákupom. Čo sa vám páči: individuálny dizajn, sada niekoľkých náčrtkov, odchod majstra doma.

Nápady (5 minút):

 1. Portfólio s objednávkami podľa najneobvyklejších prianí.
 2. 3 voľné náčrtky hneď.
 3. Video sprievodca na nákup nábytku na objednávku, ktorý ukazuje všetky fázy práce.
 4. Živé vysielanie z dielne.
 5. Keď hovoríme na niekoľkých televíznych reláciách, tak zvyšujeme dôveru zákazníkov.
 6. Ak chcete robiť so zľavovým nábytkom v drahých kaviarňach, za predpokladu, že inzerujú.
 7. Prítomnosť v kozmetických salónoch prémiovej triedy na malej pohovke ručne vyrobenej za predpokladu, že inzerujú.
 8. Začnite s tými, ktorí šijú drahé predmety na objednávku, najmä vankúše, prikrývky, koberce.
 9. Make malé drevené doplnky, ako sú stojany, držiaky a darovať do kvetinárstva, najmä tie s veľmi drahé kytice. Pre reklamu.
 10. Blog o nákladnom nábytku na mieru a ako ho vyrobiť.

10 nápadov nestačí. V podstate sú nudní, hoci pre niektorých to môžu byť zjavenia. Ak by som vytvoril 100, medzi nimi by boli aj tie veľmi kvalitné.

Krok 4. Výber nápadu

Typ myslenia: konvergentné, zamerané na kvalitu.

Požadovaný čas: od 10 minút pre osobnú voľbu, od 40 minút pre prieskum segmentu Strednej Ázie.

Požadované nástroje: vytlačený zoznam nápadov, poznámkový blok, pero.

Ďalšie nástroje: hlasový záznamník, dobrá nálada.

teória

Máme veľa nápadov, ako vyriešiť problém jedného zo segmentov strednej Ázie. Teraz je dôležité, aby sme sa poučili zo strednej Ázie, ako sa o tieto myšlienky zaujímajú.

praxe

V praxi, ak ukážeme alebo prečítame zoznam 100 myšlienok v Strednej Ázii, budú zdesení. A kvalita prieskumu bude taká. Preto spájame najpodobnejšie myšlienky do skupín. Napríklad, ak ide o partnerstvo s niekým, potom táto skupina myšlienok je „partnerstvo s inštitúciami a, b, c, d“.

Ak sa vám páči nejaký nápad a klient to odmietol - gratulujeme! Práve ste sa vyhli zlyhaniu s dizajnovým myslením.

Keď klient odpovie na jednu zo skupín myšlienok, oznámime celý zoznam. Ak urobíme všetko správne, nakoniec budeme počuť niečo ako "skvelé! To je naozaj super!" Zaznamenajte si všetky pripomienky zákazníkov, ktoré sa hodia vo fáze prototypov.

príklad

Riešime problém servisu pre opravy telefónov Apple. Segment divákov - študenti, ktorí si kúpili iPhone za posledné peniaze a teraz obedujú s Roltonom. Čo sa im nepáči: cena opráv, nedostatok chladného telefónu počas opráv. Čo sa vám páči: rýchla oprava, kuriér zdvihne a doručí telefón.

Keď sme im prečítali nápady, našla sa osobitná reakcia na nápady týkajúce sa splátok a prenájmu telefónu na obdobie opravy. A študenti povedali, že chcú vidieť stav opravy online alebo prijímať oznámenia v sociálnych sieťach.

Fáza 5. Prototypovanie

Typ myslenia: rozdielne, smerované množstvo.

Požadovaný čas: od 40 minút s dobrým obchodom.

Povinné nástroje: používať čokoľvek chcete.

Ďalšie nástroje: používať ešte viac ako čokoľvek iné.

teória

Prototyp je vysvetlením, ako bude produkt fungovať. Ak sa produkt môže dotknúť, skúste to. Prototyp je zároveň aj kreslenie papiera. Pretože môže vysvetliť, ako bude produkt fungovať.

praxe

Vytvárame niekoľko prototypov produktov. Produkt môže byť vylepšením existujúcej verzie, jej novej verzie, doplnkovej služby alebo nového produktu. Môžeme robiť prototypy na základe najžiadanejších nápadov.

Toto je veľmi dôležité: najprv vytvorte prototyp, nie produkt. Pravdepodobnosť, že sa v Strednej Ázii niečo nebude páčiť, je veľmi vysoká. Ak by to bol hotový výrobok, bolo by ťažké ho prebudovať.

príklad

Sme kvetinárstvo. Segment divákov - manželia 30-45, ktorí kupujú kvety len na sviatky. Ich problém - môžu zabudnúť na dovolenku, a niekedy nemajú čas kúpiť kvety. Prišli sme s mnohými nápadmi, páčili sa nám myšlienky pripomenúť nám sviatky, priniesť kvety kuriérom, kde je potrebné mať osobný účet a informácie o minulých nákupoch a kde sa môže akumulovať zľava.

Vytvoril sa prototyp s cieľom získať spätnú väzbu vo fáze testovania. Nemusí to byť dokonalé. Prvý prototyp môže byť urobený "na kolene" za 10-20 minút. Ak dostane pozitívnu spätnú väzbu, môžete vytvoriť podrobnejší prototyp.

Nechajte prototyp - nie nevyhnutne produkt, ale použite čo najmenej slov. Vytvorte obrázky, hmotné materiály, nechajte prototyp zahrnúť čo najviac pocitov.

Prototyp pre kvetinárstvo sme urobili. Na jednej strane ide o „opis skúseností“ klienta, na druhej strane o prototyp mobilnej aplikácie vytvorenej v službe prototypovania.

Zákazník skúsenosti kresliť obrázky. Po prvé, zaregistruje sa v žiadosti, potom pridá kontakty na žiadosť tých, ktorým chce zablahoželať a poznámky s ktorými sviatkami. Tiež si zvolí, ktoré časové obdobie pripomenúť dovolenku: 14 dní, 7 dní, 3 dni, 1 deň. Môžete si vybrať niekoľko. Počas určeného časového obdobia je klient upozornený upozornením. A ponúkajú niekoľko kytíc naraz. Po darovaní môže klient uviesť, čo sa mu páči a čo sa v kytici nepáčilo, čo ovplyvní odporúčania.

Stupeň 6. Test

Typ myslenia: konvergentné, zamerané na kvalitu.

Požadovaný čas: minimálne 60 minút na osobu, a tak otestujte 10 zástupcov zo strednej Ázie.

Обязательные инструменты: созданные прототипы, представители ЦА, блокнот, ручка.

Дополнительные инструменты: диктофон, видеокамера. Хорошо проводить тест в таком месте, где этим продуктом будут пользоваться в реальной жизни.

Теория

Этап теста нужен, чтобы собрать обратную связь на прототип. Мы показываем что-то осязаемое, реальное и спрашиваем: "Как вам это?". Aj keď sa používateľovi páčila myšlienka produktu, jeho prototyp sa mu nemusí páčiť. Ide predovšetkým o nové produkty pre trh.

Roboti už môžu nahradiť zdravotnícky personál v nemocniciach, ktorý berie krv z prsta a zo žily. A teoreticky to znie dobre, ale v praxi sú ľudia vystrašení. Nie sú pripravení.

praxe

Ak je to možné, znova vytvorte prostredie, v ktorom budú používatelia používať skutočných používateľov. Alebo to ukáž. Ak je to nový dizajn kaviarne, môžete použiť 3D modely, zapnúť hluk ľudí v pozadí, priniesť kávu, croissanty. Ak je to nový kuchynský robot, môžete si prenajať byt a vykonať testy v kuchyni.

Záznam, odstrániť všetko, čo robí ľudí počas testu. Potom môžete analyzovať všetky testované subjekty a zvýrazniť vzory (opakujúce sa akcie). V prehľade prototypu môžu klienti klamať, ale nie v ich správaní.

Keď sa používateľovi nepáči alebo má rád niečo, vždy má pravdu. Ale nie vždy schopný vyjadriť to slovami. Našou úlohou je zistiť, čo robí užívateľa pozitívnym alebo negatívnym.

Prototypy môžu mať rôznu úroveň detailov. Odborne vykonáva niekoľko testov na rôznych úrovniach. Napríklad najprv sú to kresby perom aplikačných obrazoviek, ktoré neskôr vykresľuje grafický dizajnér modelu, potom pracovný prototyp a na konci pracovná aplikácia.

príklad

Vyrábame oblečenie. A robili prototyp nových módnych džínsov. Používateľom sa páčila myšlienka džínsov na diskotéky s veľkými žiariacimi vzormi.

Najprv sme kreslili také džínsy. Boli dobre ocenení, ale boli požiadaní, aby sa vzory zväčšili, aby sa mohli viac vyniknúť na tanečnom parkete. Zohľadnili sme odporúčania, ukázali kresby s väčšími vzormi. Teraz bolo všetko v poriadku.

Ďalej sme vyrobili 3D modely džínsov, aby sme ukázali kresby zo všetkých strán. Užívatelia chceli, aby obrázky boli aj za gins. Urobili sme to. Požiadali, aby časť obrazu, ktorá je za ním, bola o niečo menej. Urobili sme to. Ok, ďalší test.

Vytvorenie prototypu a jeho test sú etapy, ktoré sa opakujú, až kým sa nedosiahne očakávaný výsledok.

Dokončili sme prototyp a vyrobili sme ho. Teraz mohli používatelia vyskúšať džínsy. Báli sa o gombíky, zámok a to, či sa vzor bude vymazávať počas prania. Zmenili sme gombíky, zámok a dali im džínsy na nosenie mesiac, umyli ich každé dva dni.

Je dôležité pochopiť, že užívatelia môžu mať "zlý vkus". Ale ak tento konkrétny segment divákov má rád hrozný dizajn a chcete z neho zarobiť peniaze, urobte prototyp a vyskúšajte ho. Urobte dve. S dobrým dizajnom a so zlým. A opýtajte sa, za čo budú platiť a koľko. Dajte im oba na mesiac a opýtajte sa, ako často a kde každý bol použitý.

Kontrola metódy

Po prvé, dizajn myslenie je krásna. Po druhé, môžu ho používať nováčikovia? Možno je to len pre profesionálov? Skontroloval som to počas mojej hlavnej triedy a zdieľam s vami výsledky.

Majstrovská trieda na DM prišla 40 ľudí. Dal som im trochu teórie, asi trikrát menej, ako si teraz dostal, a vytlačil ho z teplého teoretického hniezda do chladného a krutého sveta praxe.

Účastníci sa spojili v pároch a počas jednej hodiny zrýchlili všetky fázy od empatie k testovaniu. V pároch, jeden konal ako skutočný klient, druhý bol dizajnér mysliteľ. Študovaná téma bola verejná reč. Prečo? Po prvé, zriedka vidím ľudí, ktorí hovoria: "Nemám problémy s predstaveniami na verejnosti." Po druhé, toto je moja práca: vytváram, upravujem a zdokonaľujem klientské vystúpenia na verejnosti.

Vo fáze generovania nápadov, každý prišiel s priemerom 10. Jedná sa o 400 nápadov v jednom publiku za 5 minút z prideleného času! Čo nie je alternatívou k brainstormingu? ;-)

Tu je skutočný príklad účastníka MK:

 1. Empatia. Skúmali sme najnovšie skúsenosti s verejnosťou. Identifikované problémy: nedostatočná koncentrácia, vzrušenie, rozptýlenie, nedostatok kontaktu s publikom.
 2. Zamerať. Je vybratý problém vzrušenia. V procese výskumu sa ukázalo, že je založené na pochybnostiach o sebe. Sebaistota ovplyvňuje aj nedostatok kontaktu s publikom a koncentráciou.
 3. Tvorba nápadov. Bolo navrhnuté: byť hrubý voči tým, ktorí sa ocitli na ceste vo verejnej doprave, nacvičovať na verejných miestach, skúšať pred zrkadlom v korune a viac.
 4. Výber nápadu. Klientovi sa páčila myšlienka nacvičenia pred zrkadlom v korunke.
 5. Prototyp. Bola urobená kresba z lepenkovej korunky a zrkadla.
 6. Test. Klientovi sa nápad viac páčil: „Veľmi zaujímavé!

výsledok

Dizajnové myslenie funguje. Jej princípy sú logické a orientované na problémy. A metóda je ľahko ovládateľná - testovaná na 40 začiatočníkoch počas magisterskej triedy. Takže ste tiež úspešný.

Pomocou metódy DM môžete vytvárať alebo vylepšovať produkty, ktoré skutočne riešia problémy cieľovej skupiny. Riešiť ich problémy - získať väčší zisk a vďačnosť, zmeniť zákazníkov na fanúšikov, nasledovníkov, zástancov značky.

To je všetko. Vytrvalosť výučby, vytrvalosť v dizajne myslenia!

P. S. Budem rád, že vaše otázky, pripomienky a repost.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár