Ako propagovať projekty využívajúce mobilné aplikácie: krok za krokom

Podiel mobilného trhu rastie a vyhľadávače považujú majiteľov smartfónov a tabletov PC za najdôležitejší a najsľubnejší segment používateľov. Spomenuli sme to v článku o optimalizácii zdrojov pre mobilnú prevádzku. Rastúca popularita kompaktných zariadení robí značky prispôsobením ich marketingových kampaní interakcii s mobilnými užívateľmi. Často však nedokážu okamžite vybrať najlepší spôsob interakcie s vlastníkmi tabletov a smartfónov. Študujú výhody a nevýhody mobilnej verzie stránok / stránok s citlivým rozložením a mobilnou aplikáciou. Pozrime sa na odpoveď na otázku v podnadpise.

Mobilné stránky alebo mobilné aplikácie: čo je lepšie?

Ktorá metóda je sľubnejšia - vytvorenie mobilnej verzie stránky / lokality s adaptívnym usporiadaním alebo vývoj mobilnej aplikácie? Celkovo by táto otázka mala byť adresovaná vášmu publiku. Ak potenciálni zákazníci a existujúci zákazníci vášho projektu uprednostňujú interakciu s ním prostredníctvom stránky, pomáhajú im to robiť. A ak sú pripravené na inštaláciu a používanie aplikácie, investujte do jej vývoja. Okrem toho sa mobilná lokalita a aplikácia navzájom nevylučujú.

V každom prípade nehľadajte jednoznačnú odpoveď na otázku „čo je lepšie?“. Aplikácie pre smartfóny a tablety sú v podstate jedným zo spôsobov prístupu na vaše webové stránky. Mobilná verzia prostriedku vykonáva podobnú funkciu. Preto sa navzájom podobajú.

Mobilné aplikácie však majú niekoľko výhod, z ktorých hlavné zahŕňajú:

 1. Funkcie podporujúce aplikácie, ktoré sú dôležité pre vlastníkov modulov gadget pre mobilné zariadenia. Umožňujú napríklad zadávanie údajov pomocou technológie swype.
 2. Aplikácie šetria prevádzku, čo je mimoriadne dôležité z dôvodu vysokých nákladov na mobilný internet.

Marketingová spoločnosť Nielsen v štúdii uskutočnenej v júni 2013 zistila, že vlastníci mobilných gadgetov v porovnaní s mobilnými verziami stránok s väčšou pravdepodobnosťou používajú mobilné aplikácie.

Na základe údajov získaných spoločnosťou Nielsen, investície do vývoja mobilných aplikácií vyzerajú sľubnejšie v porovnaní s mierou výlučne na mobilnej verzii stránky. Nižšie nájdete odporúčania, ktoré vám pomôžu efektívne využívať aplikácie na podporu projektov.

Váš projekt môžete úspešne propagovať pomocou mobilnej aplikácie. Ale musíte najprv propagovať samotnú aplikáciu. Ak chcete túto prácu zveriť profesionálom, kontaktujte našu agentúru.

Podrobný návod na podporu projektov využívajúcich aplikácie

Mobilné aplikácie môžu byť jadrom marketingovej stratégie zameranej na zapojenie vlastníkov smartfónov a tabliet do interakcie s vaším podnikom. Nasledujúci krok-za-krokom sprievodca vám pomôže používať aplikácie v praxi.

Krok 1: Vytvorte užívateľsky príjemnú mobilnú aplikáciu.

Nepokúšajte sa všetkými prostriedkami presúvať všetok obsah z webovej stránky do mobilnej aplikácie. Vďaka takémuto kroku to nebude pre používateľov užitočnejšie. Ak chcete vytvoriť skutočne hodnotnú aplikáciu, postupujte podľa týchto pokynov:

 • Pri plánovaní funkčnosti aplikácie premýšľajte o užívateľoch, ktorí riešia akékoľvek problémy na cestách - mimo kancelárie alebo doma. Určite minimálne množstvo informácií, ktoré majitelia smartfónov a tabliet potrebujú používať program. Aplikácia by mala štandardne poskytovať prístup iba k tomuto minimu údajov. Väčšina používateľov bude chcieť získať viac informácií, keď sa vrátia domov alebo do kancelárie, kde sú k dispozícii siete Wi-Fi. Žiadosť preto musí na požiadanie poskytnúť dodatočné údaje.
 • Venujte pozornosť včasnosti a relevantnosti aplikácie a informácií, ktoré sú s ňou dostupné. Nezabudnite, že nespĺňate všetky potreby všetkých zákazníkov s jedným programom pre tablet alebo smartphone. Zamerajte sa na hlavnú funkčnosť aplikácie.
 • Umožnite používateľom zakúpiť si produkt a kontaktovať vás pomocou aplikácie. Zadajte svoje kontaktné informácie a odkaz na úplnú verziu lokality.

Mobilná aplikácia by mala riešiť hlavné problémy klientov. Program by nemal byť zároveň preťažený informáciami a funkciami a „zjesť“ veľa prevádzky.

Krok 2: Distribúcia aplikácie používateľom.

Trh mobilných aplikácií sa rýchlo rozvíja, takže užívatelia majú obrovský výber. Podnikanie musí presvedčiť zákazníkov, aby si stiahli a nainštalovali program, bez toho, aby boli rozptyľovaní novou verziou populárnej hry alebo ponuky konkurentov. Nasledujúce tipy vám pomôžu pritiahnuť pozornosť spotrebiteľov:

 • Použite existujúce platformy na distribúciu mobilných aplikácií, ako je napríklad Google Play a App Store. To pomôže vašim zákazníkom nájsť samotnú aplikáciu.
 • Oznámte vydanie aplikácie na firemnej webovej stránke alebo blogu. Publikovať odkaz a / alebo QR kód na stiahnutie programu.
 • Uveďte aplikáciu v e-mailovom bulletine, bulletinoch, tlačových materiáloch.
 • Pravidelne pripomína používateľom sociálnych sietí existenciu mobilnej aplikácie. Hrať ceny medzi zákazníkmi, ktorí nainštalovali program. Predstavte si iné dôvody pre sťahovanie a inštaláciu vašej aplikácie.
 • Umožnite používateľom zdieľať svoj názor na váš mobilný program. Použite na to tlačidlá na zdieľanie sociálnych sietí.
 • Inzerujte mobilné aplikácie s PPC kampaňami vo vyhľadávačoch a sociálnych sieťach.
 • Publikovať poznámky o mobilnom programe na zdroje tretích strán. Výmenou, pozvať majiteľov priateľských stránok, aby zverejnili dôležité informácie pre nich na vašich stránkach.

Pamätajte si, že čím viac používateľov prevezme a nainštaluje aplikáciu, tým efektívnejšia bude vaša marketingová kampaň. Preto neustále pripomína zákazníkom existenciu špeciálneho riešenia pre smartfóny a tablety.

Krok 3: povzbudzujte zákazníkov k pravidelnému používaniu aplikácie

Samozrejme, že chápete, že stiahnutá a nainštalovaná aplikácia nie je výhodná pre vaše podnikanie, ak ju spotrebiteľ spúšťa raz ročne. Preto povzbudzujte zákazníkov, aby neustále a často používali mobilný program. Nasledujúce tipy vám to pomôžu:

 • Neustále aktualizujte aplikáciu a zlepšujte jej funkčnosť. Zamyslite sa nad možnosťami, ktoré budú k dispozícii len majiteľom mobilných modulov gadgets. Poskytnite zákazníkom aj všetky údaje, ktoré si vyžadujú pravidelné aktualizácie. Povedzte im napríklad denne o predaji a propagačných akciách.
 • Poskytnite špeciálne zmluvné podmienky pre vlastníkov modulov gadget pre mobilné zariadenia. Poskytnite napríklad zľavu pri objednávaní produktu prostredníctvom programu pre smartfón alebo tablet. Uistite sa však, že táto metóda sa nestane banálnym dumpingom.
 • Prehrať mobilnú aplikáciu. Užívateľ bude bežať program častejšie, ak mu ponúknete zábavný prístup k riešeniu každodenných úloh. Dobrým príkladom je animovaná prasiatka, ktorá šťastne grunduje pri vkladaní finančných prostriedkov.

Bitka o mobilnú prevádzku sa práve začína. Mobilné aplikácie, ktoré dávajú zákazníkom možnosť komunikovať s vašou firmou na cestách, vám pomôžu dosiahnuť úspech v ére smartfónov, tabletov a inteligentných hodiniek, okuliarov a ďalších pomôcok. Neustále aktualizujte mobilný program, pripomínajte používateľom jeho existenciu a povzbudzujte ich, aby aplikáciu používali znova a znova.

A aké podnikové aplikácie pre smartfóny a tablety používate? Povedzte nám o tom v komentároch.

Prispôsobiť materiál 3 kroky k vytvoreniu efektívnej stratégie mobilných aplikácií Heidy Cohen.

Kontaktujte nás Diskutujte? Rezervujte si bezplatnú konzultáciu
Môžete nás tiež kontaktovať na bezplatnom čísle 8 (800) 775-16-41

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár