15 najhorších miest: neúspešný dizajn a zlá použiteľnosť

Väčšina podnikateľských projektov má svoju vlastnú webovú stránku alebo ju plánuje vytvoriť v blízkej budúcnosti. Nie všetci podnikatelia však môžu oceniť profesionalitu webových dizajnérskych štúdií. Preto veria krásnym slovám manažérov štúdia, čo potvrdzujú príklady práce v portfóliu. Niekedy to vedie k problémom: nová stránka projektu nevytvára vedúce pozície a konverzie, ale úsmevy alebo priame zosmiešňovanie potenciálnych zákazníkov. Najčastejšie je to kvôli zlému dizajnu stránok. Nižšie nájdete príklady najhorších stránok a analýza 15 najčastejších chýb dizajnérov môže vydesiť návštevníkov.

Zoznámte sa s oblečením

Návštevník vytvorí prvý dojem z lokality v priebehu niekoľkých sekúnd po "pristátí". Vedome hodnotí vizuálne informácie: farebnú schému dizajnu stránky, obrázok, umiestnenie navigačných prvkov a informačné bloky. Podľa publikácie Instant shift, 94% užívateľov nedôveruje obsahu stránok a obchodu ako celku, ak čelia veľmi nešťastnému dizajnu.

Psychológovia hovoria, že prvý dojem je veľmi ťažké zmeniť. To znamená, že budete plytvať peniazmi na vytváraní nadštandardného a prémiového obsahu, neúspešne investujete do SMM a kontextovej reklamy, ak sa neviete, ako urobiť dobrý dojem na klientov v prvých sekundách poznania. Hovoríme o dizajne stránky, ktorá by aspoň nemala odpudzovať návštevníkov.

Na to, aby osoba bez špeciálneho školenia pochopila, čo by mal byť dizajn stránky, môžete použiť metódu „protikladom“. Nasledujúce príklady vám povedia, aké chyby môžu návštevníkov okamžite opustiť. Vyhýbajte sa takýmto omylom, môžete oceniť profesionalitu dizajnérov a formulovať požiadavku na vizuálne atraktívnu webovú stránku.

1. Čo by nemalo byť miesto

Nie lhostejní ľudia vedúci boj za vysoko kvalitný web design, vytvorili na svete najhoršie webové stránky. Účel existencie zdroja Webová stránka worldworst je ukázať, čo by nemal byť internetový zdroj. Zdá sa, že tvorcovia dosiahli cieľ.

Tvorcovia tejto stránky vykonali tieto chyby:

  • Na mieste nie sú žiadne prvky, ktoré by pritiahli pozornosť návštevníka. Ako sa k tomuto zdroju, užívateľ strávi niekoľko sekúnd nájsť vizuálne alebo sémantický bod začiatku interakcie.
  • Prvky lokality sú náhodne usporiadané. Účel existencie jednotlivých prvkov je nezrozumiteľný.
  • Veľký počet animácií gif zabraňuje používateľovi.
  • Stránka nemá žiadne navigačné prvky.

2. Keď gif animácia môže vážne poškodiť

Upozorňujeme, že spoločnosť Texterra nezodpovedá za následky návštevy lokality Afterlife. Možné účinky zahŕňajú bolesť hlavy, mdloby v očiach, nevoľnosť. Okrem toho, návšteve stránky, riskujete stratu spánku kvôli pokusom pochopiť účel jeho existencie.

Použitie kresťanských symbolov naznačuje náboženskú orientáciu zdroja. Nechceme uraziť pocity veriacich a kritizovať iba dizajn zdroja.

3. Ako skryť najdôležitejšie informácie

Aby nikto nepoznal vojenské tajomstvo, zverejnil ho na mieste. Urobte si príklad od autora stránky Časová kocka. Netrávil čas vizuálnym dizajnom, obmedzoval sa na zmeny veľkosti a farby písma. Prečo strácať čas vizuálnou príťažlivosťou, ak je stránka venovaná „novému modelu reality“?

Mimochodom, niektorí ľudia sa stále môžu zaujímať o obsah podobnej stránky. Po prečítaní vám niekto podá haloperidol.

4. Ako zabezpečiť, aby používateľ zabudol na účel návštevy

Recept je ľahko zapamätateľné: vezmite veľa animácií gif, pridajte jasné farby, lietajúce planéty a kurča. Nezabudnite pridať tajnú položku. Je to o speváčke. Verte mi, že ani meno v hlavičke stránky nebude užívateľovi pripomínať účel návštevy.

5. Nóri môžu robiť aj Amazon

Nórska náhrada za Amazon sa nazýva Arngryn. Zdá sa, že Nóri neradi trávia čas navigáciou na mieste. Preto sa tvorcovia stránky rozhodli umiestniť všetok tovar predaný na hlavný. Pre pohodlie užívateľov bežiacich horizontálne a vertikálne rolovanie.

6. Prečo je Artemy Lebedev alergický na kreatívne riešenia?

V sekcii "O nás" v ateliéri Artemy Lebedev je napísané, že "oni" sú alergickí na frázu "kreatívne riešenia". Povaha tejto alergie je jasná, ak sa pozriete na stránku Reforms.net. Je tu veľa kreativity. Vlastne, stránka nemá nič iné ako kreativitu.

7. Nezostávajte v 90. rokoch

Používatelia a vyhľadávače nemajú radi stránky, ktoré sú zriedka aktualizované. Ale ak je zdroj aktualizovaný veľmi veľa zriedka sa môže stať on-line múzeum histórie web design. Napríklad domovská stránka Rona Aslunda bola naposledy aktualizovaná v roku 2001. V tom čase to bol pokročilý návrhový vzor.

8. Ako prekvapiť návštevníka

Ponúknite mu okamžite po "pristátí" obnoviť stránku, aby ste získali najnovšie publikácie. Nezabudnite použiť depresívne fialové pozadie av žiadnom prípade neumožnite návštevníkovi rýchlo pochopiť, o čom je vaša stránka. Je to pravdepodobne tento recept používaný tvorcami Veľkých snov.

9. Ako zraniť návštevníka

Nie všetky farebné kombinácie spôsobujú fyzickú bolesť. Tvorcom stránky Wrdaonline sa podarilo nájsť kombináciu farieb, ktoré doslova orezali oči. Ďalším nešťastným rozhodnutím dizajnéra je použitie monopolných kariet ako pozadia.

10. Prečo Feng Shui a Web Design sú nekompatibilné

Taoistická prax je vhodná pre organizovanie priestorov domu, ale nie je možné ju použiť na projektovanie staveniska. To potvrdzuje blog špecialista na Feng Shui Jami Lin. Medzi hlavné nevýhody návrhu tohto zdroja patria:

  • Obtiažna navigácia.
  • Nečitateľný obsah.
  • Kombinácia neutrálneho pozadia s jasnými viacfarebnými navigačnými prvkami.

11. Ako zmiasť návštevníka

Miesto venované zberu historických fliaš by malo mať nezvyčajný dizajn. To však neuvoľňuje zdroj z potreby mať pohodlnú navigáciu a dobrý farebný gamut. Tvorcovia stránky Mrbottles to nepovažovali. Nepohodlná navigácia dáva návštevníkom pocit, že sú stratení pri hľadaní nejakého pokladu.

12. Ako kontrolovať erudíciu návštevníkov

V populárnej hre "Hádaj, kto" by účastníci mali spoznať osobnosti podľa fotografií. Tvorcovia stránky DS + R ponúkli návštevníkom novú verziu tejto hry. Na náhľade fotografie musia nájsť požadovanú položku menu.

13. Keď Web Design zabije umenie

Pravdepodobne, sochár John Procario objednal minimalistické stránky, ktorých dizajn nebude rozptyľovať užívateľov od fotografií jeho diel. To je to, čo dostal. Medzi nevýhody zdroja patria:

  • Nevhodná navigácia. Ak kliknete na fotografiu, ktorú chcete zobraziť, návštevník riskuje, že strávi niekoľko minút, aby našiel spôsob, ako sa vrátiť do hlavného mesta.
  • Utajované informácie o vlastníkovi stránky a jej kontaktných informáciách. Ak chcete nájsť tieto údaje, používateľ musí prejsť nad autogramom sochára.

14. Ako pokaziť všetko s logom

Akonáhle sa na týchto stránkach, môžete sa rozhodnúť, že predáva pneumatiky. Pneumatiky, ktoré umožňujú jazdu na vode. Okrem toho tieto pneumatiky majú žiaruvzdorné vlastnosti. Užívatelia loga zdrojov. O minútu ožijú a až potom pochopia, čo sa na stránkach predáva.

15. Keď jeden obrázok nahradí tisíce slov.

Tvorcovia zdroja Mama Cheesies predávať ručne vyrobené oblečenie. Písali o tom na hlavnej stránke veľkými písmenami. Zdá sa, že oblečenie nevyzerá veľmi dobre, pretože dizajnéri našli miesto pre malú fotografiu produktu len v dolnej časti stránky.

Prečo kritizovať zlý dizajn a študovať chyby iných ľudí

Takmer každý podnikateľ môže ľahko formulovať požiadavky na funkčnosť stránky svojej spoločnosti. Väčšina podnikateľov vie, aký obsah by mal byť publikovaný, čo by malo byť menu zdrojov a iné navigačné prvky. Avšak, väčšina podnikateľov je ťažké odpovedať na to, čo by mal byť dizajn stránky.

Podnikatelia musia súhlasiť s návrhmi dizajnérov a ukázať svoje obľúbené príklady práce z portfólia štúdia. V tejto situácii je dôležité, aby zákazník pochopil, čo by nemalo byť jeho stránkou. Tým sa vyhnete bloopers, ktoré naozaj odpudzujú návštevníkov.

Ako si myslíte, môže osoba bez špeciálneho vzdelávania vyhodnotiť navrhované možnosti návrhu lokality?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár