Ako vytvoriť vizuálny obsah pomocou pohodlného a lacného nástroja Canva

Internetový priemysel sa dlhodobo vyvíja pod heslom zlepšovania užívateľských skúseností. Stránky a internetové služby urobili všetko pre zjednodušenie spotreby a replikácie obsahu. Dokonca napríklad aj predškoláci nemôžu sledovať iba videá v službe YouTube, ale aj zdieľať videoobsah s priateľmi na sociálnych sieťach, sťahovať videá z YouTube do počítača, vložiť video kód na stránku blogu alebo webovej stránky.

V súčasnosti sa rozvoj internetu presúva zo spotreby a replikácie na tvorbu obsahu. To platí aj pre vizuálny obsah. Pozrite sa napríklad na služby vytvárania a distribúcie videí Vine a Instagram.

Ukázalo sa, že najlepší vizuálny obsah tvoria profesionáli: dizajnéri, umelci, animátori, fotografi. Používajú špeciálny softvér, drahý hardvér a výkonné počítače. Teraz však existujú jednoduché a lacné nástroje, pomocou ktorých môže každý človek vytvoriť vizuálny obsah. Tento článok sa zameriava na službu Canva, vďaka ktorej si môžete navrhnúť. Áno, áno, môžete sa stať dizajnérom, aj keď neviete, aký je dizajn.

Čo je Canva

Canva je online služba, ktorá umožňuje komukoľvek robiť web design. Môžete sa stať dizajnérom bez špeciálneho tréningu, drahého softvéru a vybavenia.

Canva je austrálsky startup, ktorý pritiahol pozornosť známych investorov a obchodných anjelov. Evanjelistom tejto služby sa stal známy internetový podnikateľ Guy Kawasaki.

Vývojári služby Canva si stanovili za cieľ sprístupniť web design každému. Pomocou tohto nástroja môžete prekladať nápady do grafického obsahu, aj keď vôbec nemôžete kresliť. Služba funguje na princípe drag-and-drop. Canva môžete používať zadarmo. Niektoré obrázky sú však k dispozícii len po zaplatení.

Užívatelia Canvy majú prístup k desiatkam šablón, voľných obrázkov, zbierok ikon, fontov, pozadia, farieb. Môžete tiež začať od nuly vytvorením vlastných šablón.

Ako používať Canvu

Do Canvy sa môžete prihlásiť pomocou svojho účtu na Facebooku. Potom vám systém ponúkne stručnú úvodnú lekciu o používaní služby.

Po prvé, systém ponúka naučiť sa pracovať s paletou farieb. Ak to chcete urobiť, kliknite na navrhnutý kruh a vyberte preň farbu.

Po druhé, systém navrhuje naučiť sa pracovať s objektmi. Môžete si nájsť klobúk a dať ho na opicu. Ak to chcete urobiť, zadajte do vyhľadávacieho poľa požadovanú položku a potom ju presuňte na fotografiu.

Po tretie, systém navrhuje naučiť sa pracovať s pozadím. Ak potrebujete pomoc, použite ponuku Potrebovať pomoc v pravom dolnom rohu obrazovky. V tomto prípade dostanete video tip.

Ak chcete vybrať pozadie, kliknite na ľavé tlačidlo myši v navrhovanom okne, aby ste vyvolali ponuku.

Môžete tiež vybrať jednu z šablón pozadia. Na to vyberte príslušnú ponuku na ľavej strane obrazovky.

Po štvrté, systém ponúka konsolidáciu zručností vyhľadávania objektov a prácu s technológiou drag-and-drop. Canva ponúka nájsť obrázky svojho obľúbeného pokrmu, vyberte jeden z nich a presuňte ho do navrhovaného poľa.

Po piate, systém ponúka naučiť sa pracovať s rozvrhmi. V ponuke na ľavej strane obrazovky môžete vybrať jedno z rozložení šablón.

Teraz môžete nájsť vhodné fotografie alebo nahrať vlastné z pevného disku počítača. Po dokončení mini-lekcie vás systém informuje, že ste pripravení navrhnúť si vlastné.

Vytvorte grafiku pre blogový príspevok.

Po ukončení tréningu môžete začať pracovať so službou Canva. Systém vám ponúka možnosť vytvoriť si návrh na príspevok v službe Pinterest, prezentáciu, plagát, obal na Facebook, grafiku pre blog atď.

Predstavte si, že chcete vytvoriť grafiku pre svoj blog. Najprv musíte vybrať šablónu rozloženia. Predpokladajme, že ste na Hot alebo nie.

Výberom šablóny môžete zmeniť umiestnenie prvkov, pridať potrebný text a fotografie, zmeniť farbu pozadia. Ak chcete vybrať pozadie, použite ponuku Backgrounds na ľavej strane stránky.

Ak chcete zmeniť farbu, kliknite na ľavé tlačidlo myši na požadovanú položku.

Vyberte si farbu, ktorá vám najviac vyhovuje.

Ak chcete nahradiť text, vyberte požadovanú položku ľavým tlačidlom myši. Môžete zmeniť písma a veľkosti.

Je nepravdepodobné, že obraz, ktorý ste dostali, vyhrá cenu v súťaži návrhov. Vo väčšine prípadov však prevyšuje replikované fotografie. Ak chcete uložiť svoje majstrovské dielo, použite ponuku Odkaz a publikujte.

Príklady služieb Canva

Jay Akanzo tiež použil Canvu na vytvorenie vizuálneho podpisu svojej spoločnosti. Tento podpis sa používa v správach služby Twitter.

Služba Canva: výhody a nevýhody

Výhody programu Canva zahŕňajú:

  • Jednoduché použitie.
  • Dostupnosť bezplatných šablón stránok, obrázkov atď.
  • "Ochrana proti bláznovi": systém neumožňuje uložiť obrázok, ak ste nedokončili prácu alebo ste urobili vážnu chybu.
  • Prácu môžete uložiť vo formátoch png a pdf. Prvá je vhodná na publikovanie obrázkov online a druhá na výrobu tlačených materiálov.

Služba Canva má nasledujúce nevýhody:

  • Obmedzený počet štandardných šablón.
  • Počas práce nie je možné zmeniť veľkosť obrázka.
  • Nie je možné použiť grafické prvky z rôznych šablón.

Canva urobí akúkoľvek osobu dizajnérom?

Canva je pohodlný a jednoduchý nástroj, pomocou ktorého môže každý človek skutočne vyriešiť konštrukčné problémy. Pomocou neho môžete vytvoriť grafiku sami, aj keď nemáte špeciálne školenie. Profesionálni dizajnéri však môžu pokojne spať: Canva ich nezbavuje práce. Muž na ulici môže zdvihnúť ruky a van Goghov stojan, ale to mu neprinesie génia veľkého tvorcu. Každý môže používať Canvu, ale tento nástroj ho nenaučí kresliť skutočne originálnu grafiku.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár