Aké typy obrázkov zlepšujú efektívnosť obsahu a kde ich získať

Ilustrujúc publikovanie obrázkov, pomáhate čitateľom vnímať a asimilovať obsah. Koniec koncov, osoba vníma vizuálnu informáciu 60 000 krát rýchlejšie ako text. Okrem toho prijíma približne 90% informácií prostredníctvom vizuálneho kanála. Obrazy teda zvyšujú efektívnosť obsahu. Vďaka nim je atraktívnejšie pre čitateľa, rovnako ako zvýšenie reakcie.

V tomto článku sa dozviete, ktoré typy obrázkov sú najefektívnejšie a kde ich získať.

Typ č. 1: fotografie

Povedzme, že každý je už chorý z mladých mužov vo väzbách, kreslí zložitú grafiku a dievčatá v oblekoch s neprirodzenými úsmevmi? Existujú aj iné typy fotografií fotografií.

Venujte pozornosť obrazu, ktorý sa používa na začiatku zverejnenia cieľov podniku. „Chcete rozvíjať podnikanie? Váš cieľ (cieľ) je príliš veľký,“ tvrdí autor. A zverejňuje túto fotografiu fotografií:

Kde hľadať fotografie? Tu sú nápady:

 • Flickr - asi 6 miliárd obrázkov je uverejnených na tomto zdroji, ktorého leví podiel je distribuovaný na základe bezplatnej licencie.
 • Zoznam 53 zdrojov s fotografiami zadarmo.

Typ číslo 2: snímky obrazovky

Screenshoty sú vizuálnym potvrdením axiómu "jeden obrázok nahrádza tisíce slov." Môžete napríklad povedať svojim divákom o znakoch sankcií pre vyhľadávače. Alebo môžete zobraziť hlavnú funkciu pomocou jednej snímky obrazovky:

Typický obrázok pre lokalitu, na ktorú sa vzťahujú sankcie

Ak chcete urobiť screenshoty a spracovať výsledné obrázky, použite Snagit, Lightshot alebo iné nástroje.

Typ číslo 3: grafy, grafy a tabuľky

Ak opisujete výsledky výskumu alebo štatistické pozorovania, vaše publikum môže zaspať. Aby sa tomu zabránilo, ilustrujte publikácie s grafmi a grafmi. V prvom rade ilustrujte skutočnosti, ktoré by si vaši čitatelia mali pamätať. Osoba si pamätá obrázky lepšie ako slová a čísla.

Kde získať grafy a grafy? Môžete ich vytvoriť pomocou MS Excel, LibreOffice Calc, Google Disk Spreadsheets alebo online služby Infogr.am.

Typ číslo 4: osobné fotografie

Ak komunikujete s členmi publika na osobnej úrovni alebo rozprávate osobný príbeh, ilustrujte publikáciu s vlastnými fotografiami. Neváhajte, aj keď používate starý telefón ako fotoaparát.

Venujte pozornosť odporúčaniam týkajúcim sa publikovania osobných fotografií:

 • Nemyslite na kvalitu. Amatérske fotografie pridáva autentickosť a úprimnosť k vášmu obsahu.
 • Osobné obrázky musia byť nejakým spôsobom spojené s témou publikácie.
 • Neváhajte emócie.

Typ 5: fotografie zo slávnych filmov alebo televíznych relácií

Je nemožné skryť sa pred popkultúrou. Aj keď sa nepozeráte na televíziu a nepočúvate rádio, stále občas huknete hity, ktoré opili zuby a naučili sa znaky filmov a televíznych relácií. Použite toto, aby sa váš obsah stal efektívnejším. Publikovať fotografie z filmov a televíznych relácií, ktoré zobrazujú známe postavy.

Ako nájsť freeze-rámy zo slávnych filmov a programov? Je to veľmi jednoduché: použite vyhľadávanie na obrázkoch Google alebo Yandex. A nesnažte sa strácať čas hľadaním správneho okamihu vo filme a vytváraním snímky z obrazovky. Všetko, čo potrebujete, je už na webe.

Typové číslo 6: infografika

Infografika - jeden z najúčinnejších nástrojov na kombináciu vizuálneho a textového obsahu. Použite ho, aby ste získali veľa „rassharivany“ a pomohli divákom absorbovať komplexné informácie.

Tu je niekoľko materiálov o vytváraní infografiky:

 • Ako rýchlo vytvoriť infografiky.
 • Ako vytvoriť interaktívne infografiky.
 • Prečo potrebujeme infografiku?
 • Prečo infografika nefunguje vždy.
 • Ako dôsledne získať "zdieľanie".
 • Čo ešte potrebujete vedieť o infografike.

Typ číslo 7: práca profesionálnych fotografov, umelcov a dizajnérov

Čo ak obrázok, ktorý chcete ilustrovať, neexistuje? Požiadajte umelca, aby ho vytvoril. Samozrejme, musíte vyklopiť. Táto investícia sa však vyplatí.

Kde hľadať moderné van goghs a picasso digitálneho priestoru? Skúste stránky hľadať na voľnej nohe alebo použiť vyhľadávače.

Typ 8: Komiksy

Smiech je dobrou reakciou čitateľa na publikáciu. Použite komiks, aby sa vaše publikum úsmev. Kontaktujte odborníkov alebo vytvorte komiks sami pomocou online generátorov:

 • 1001 memov
 • Troll tvár.
 • Risovach.

Teraz už viete ...

... ktoré obrázky zlepšujú efektívnosť obsahu. Ilustrujte publikácie s fotografiami, obrázkami, grafmi, komiksmi a inými typmi obrázkov. Pamätajte, že ilustrácie priťahujú pozornosť, uľahčujú vnímanie a poskytujú reakciu divákov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár