Ako vyjadriť myšlienky a urobiť publikácie atraktívnymi s jednoduchými kresbami

Ťažké nájsť voľné a legálne obrázky pre túto stránku? Nemáte možnosť najať profesionálneho umelca alebo fotografa? Skúste kresliť sami. Hovor, nemôže kresliť? Potom je tento článok pre vás.

Prečo sa nakresliť, ak existujú fotobanky?

Existuje mnoho zdrojov legálnych a bezplatných fotografií, ktoré môžete použiť na ilustráciu článkov. Stačí zadať kľúčové slovo do vyhľadávacieho poľa služby Pixabay, aby ste našli desiatky vysokokvalitných obrázkov.

Myslíte si, že vaša skromná kreativita nemôže konkurovať majstrovským dielam vektorovej grafiky? Cool obrázky z fotobanky majú jednu nevýhodu, ale to prečnieva všetky ich prednosti. Tieto výkresy sú replikované, takže kvôli nim sa vaše stránky stávajú ako desiatky iných.

Vaše nedokonalé, vtipné, primitívne kresby majú jednu dôležitú výhodu. Sú vytvorené vami. Preto najlepšie sprostredkujú vaše myšlienky a emócie a tiež, aby vaše webové stránky boli jedinečné a nenapodobiteľné.

Obrázky, ktoré vytvoríte, prispôsobia publikáciu. Vďaka tomu diváci ochotnejšie a aktívne komunikujú s Vašou webovou stránkou a biznisom. Myslíš ...

... nemôžete kresliť? Nie je to tak

Každý môže kresliť. Pamätajte si, že ste vo veku troch rokov: nepovedali ste, že by ste boli vynikajúci umelec? Nechceli ste kresliť?

Na zapamätanie si kresliacich zručností pre deti stačí trochu precvičiť. Najprv vyberte nástroj na kreslenie. Svoje kresby môžete vytvárať na papieri pomocou ceruziek alebo fixiek a potom skenovať alebo fotografovať produkty tvorivosti. Môžete tiež použiť ľubovoľný editor obrázkov pre stolný počítač alebo mobilný gadget. Tu sú niektoré jednoduché a bezplatné programy:

 • MS Paint.
 • S Poznámka.
 • Autodesk SketchBook Express.
 • KolourPaint.
 • Paint.NET.

Vyberte a spustite aplikáciu? Prejdite na kreslenie.

Pozri tiež: 15 chýb web design, ktoré vydesiť návštevníkov webu

1. Nakreslite geometrické tvary

Začnite kruhom, štvorcom, obdĺžnikom, čiarou, trojuholníkom. Je to jednoduché, že? Trochu nerovnomerné, ale nie ste v triede geometrie.

2. Pomocou geometrických tvarov nakreslite rôzne objekty.

Pomocou geometrických tvarov je možné kresliť prakticky akýkoľvek predmet. Osoba, autobus, raketa, slnko - prakticky každý obraz môže byť reprezentovaný ako kombinácia geometrických obrazcov.

3. Pokúste sa použiť obrázok na vyjadrenie emócií alebo akcií.

S pomocou obrázkov môžete vyjadriť myšlienky a emócie, popísať akcie. Nemusíte ani odrezať ucho.

Ako komunikovať s divákmi pomocou obrázkov

Schopnosť sprostredkovať myšlienky prostredníctvom kresieb nezávisí od umeleckého talentu. Dostanete dobré ilustrácie, ak môžete svoje myšlienky premeniť na jednoduché kresby. Inými slovami, obrazy, ktoré existujú vo vašej predstavivosti, musíte preniesť na obrazovku monitora a urobiť z nich špecifické a zrozumiteľné.

Upozorňujeme, že výkresy by mali byť jednoduché, dokonca primitívne. Musíte prenášať nápady, a nie súťažiť s Rembrandtom v umeleckej hodnote a estetike obrazov.

Autor knihy "Ako predávať nápady pomocou vizuálnych obrazov" Dan Roham ponúka krok za krokom návod, ako premeniť myšlienky na jednoduché kresby:

 1. Prečítajte si text publikácie a určite, čo chcete ilustrovať.
 2. Príďte s obrázkom, ktorý najlepšie vyjadruje vaše myšlienky.
 3. Zmeňte obrázok na jednoduchý výkres.

Prax na nejakom článku, napríklad "Je tam život mimo top 10 problém". Predpokladajme, že po prečítaní materiálu chcete ukázať, že stránky mimo hornej časti problému sa cítia dobre. Môžete prísť s desiatkami obrázkov vyjadrujúcich túto myšlienku. Napríklad môžete kresliť osobu na podstavci s nudnou tvárou. Toto je stránka v prvej desiatke. V podstavci na tráve leží ďalší usmievavý muž. Toto je skvelá webová stránka z druhej stránky vydania. Zostáva nakresliť jednoduchý obrázok.

Čo robiť s výkresmi

Hotové výkresy musia byť pripravené na zverejnenie. Nasledujúce odporúčania vám pomôžu:

 • Vyberte príslušnú veľkosť vzoru. Pamätajte, že príliš "ťažké" obrázky zvyšujú rýchlosť sťahovania stránok. Veľkosť fotografie môžete zmeniť pomocou editorov vizuálnych súborov, napríklad programu MS Paint. Udržujte proporcie obrazu.
 • Pridajte do obrázka text. To možno vykonať pomocou grafického editora alebo online aplikácie Pixlr.
 • Urobte obraz viditeľný pre vyhľadávače. Na tento účel použite populárne vyhľadávania v názve súboru a atribúte alt.
 • Podpíšte obrázky.

Teraz sú vaše výkresy pripravené na publikovanie.

Pozrite si tiež: 30+ bezplatné nástroje na vytváranie a spracovanie obrázkov

Nesnažte sa kresliť Giocondu

Nebudete sa stať novým da Vinci, Picassom alebo Van Goghom, ale nepotrebujete to. Len chcete získať ďalší zdroj originálnych ilustrácií pre túto stránku. Na to potrebujete ceruzku a papier, skener alebo vizuálny editor. S týmito nástrojmi môžete premeniť myšlienky na jednoduché kresby, vďaka ktorým budú vaše publikácie atraktívne pre divákov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár