Prečo sa TZ holič, alebo zase web design predtým

Vyhlásenie: Stanovisko autora sa nemusí zhodovať so stanoviskom redaktorov a bla bla bla. Rozumieš)

"Je ťažké dostať muža."
porozumieť akémukoľvek platu
závisí od jeho schopnosti nepochopiť.

Upton Sinclair

Na chladný jún 2016 zazvonil telefón. Je to manžel bývalej hlavy, ktorá hľadá klientov pre kaderníka. Ako zvyčajne nasleduje dvojtýždňové štúdium stereotypov zákazníkov. Jeden zo zistení autora silne závislý.

Ukázalo sa, že návštevníci kaderníctva sa môžu vyrovnať s frontami, nesterilnými nástrojmi, vôňou tabaku a malými poplatkami. To všetko sú odpustiteľné hriechy. Ale je kategoricky neprijateľné, ak

"Majster na prvý pohľad nerozumie"

Zákazník potvrdil: všetko je. Skúsený kaderník sa pýta 1-2 otázky a potom strihá a klient odchádza spokojný.

Ako to? Prečo sa kaderník a klient navzájom rozumejú z „polovice slova“ a webový dizajnér so zákazníkom komunikuje prostredníctvom Technickej úlohy na 15 stranách? A prečo v dôsledku účes priemerný kaderník vyhovuje všetkým, a stránky priemerného web designer nevyhovujú nikomu? Bolo veľa odpovedí a všetky boli nestranné.

Čo si užívatelia stránok myslia o práci web designer?

"Myši plakali, vstrekli,
ale pokračoval v jedení kaktusu.

Nikolay Fomenko

Stránky užívateľov sú nepríjemné, ako stiesnené topánky alebo bzučanie rúrok. Spočiatku sa zbláznia, potom si na to zvyknú, čo najskôr sa zmenia na niečo pohodlnejšie. Keďže dizajn stránok ignoruje obmedzenia ľudských schopností: pamäť, pozornosť, koordinácia, emócie. Príklady hmotnosti.

prečo labyrinty tak populárne s puzzle? Pretože ľudský mozog si sotva pamätá na postupnosť otáčok. Z toho vyplýva, že navigačného systému s viacerými vidličkami dezorientujúcimi, mätúcimi užívateľmi. Je to oveľa jednoduchšie pre neho, ak je celý obraz pred očami, z pohľadu z vtáčej perspektívy. Pozrite sa, ako aplikácia Raskin organizuje škálovateľné rozhranie (Zooming User Interface, ZUI) na makrách. A pre mobilné zariadenia je ZenZui od spoločnosti Microsoft.

Taxonómia a menu, Experimenty anglického psychológa Williama Hicka dokázali, že organizácia prvkov do hierarchických skupín spomaľuje vyhľadávanie. Napríklad, ak existuje 16 prvkov, užívateľ najrýchlejšie nájde požadovaný prvok v 1 skupine, dlhšie vyhľadá 2 skupiny a vyhľadávanie v 4 skupinách zaberie najviac času. Z toho vyplýva, že časti ponuky stránok zasahujú iba do užívate t

"Samozrejme, že vynaliezavosť, s ktorou sú najviac zvodné vitríny s cukríkmi a časopismi" National Enquirer "umiestnené vedľa pokladníka, a najpotrebnejší tovar, ako je mlieko, maslo a chlieb, v zadnej časti obchodu, aby prinútil zákazníkov prejsť všetkými pulty, môže zameraný na poskytovanie pohodlného prístupu ku všetkým produktom. “ t Victor Papanek, "Dizajn pre skutočný svet"

V roku 1985 to Apple Computer rozhodol piktogramy (ikony) urobiť rozhrania krajšie, preklad je lacnejší, a preto „vždy, keď potrebujete pridať vysvetlenie alebo nápis, skúste použiť namiesto textu namiesto ikony ikonu“ (Apple Computer Developer Guide, s. 1-32). Odvtedy vývojári rozhrania zmenili svoj mozog naruby a snažili sa vytvoriť originálny, ale univerzálny jazyk hieroglyfov, ktorý je pochopiteľný pre všetkých používateľov bez výnimky. Táto úloha je zásadne neriešiteľná! Neexistuje žiadna logika, podľa ktorej ruský guláš symbolizuje prasa, Číňan je múr a americká čierna v kostýme. Dokonca aj „univerzálne“ známky mieru sa v niektorých kultúrach považujú za urážlivé. teda ikony len mýliť užívateľov, mať čas na riešenie rebuses.

"Ako" v Iráne je vnímaná ako kurva

Znamenie "Dobre" vo Francúzsku znamená "nie si nič"

Gesto "Victoria" vo Veľkej Británii bude chápané ako: "choď preč!"

Prečo potrebujem prihlásenie? Prihlásenie nie je bezpečné, takže neposkytuje zabezpečenie. Prihlásenie je otvorené pre indexovanie väčšiny zdrojov. Google vaše prihlasovacie údaje a uistite sa. Ale heslo je absolútne jedinečné a bezpečné, všetci na tom dôrazne trváme. Prihlásenie do e-mailu, CRM, fóra, používateľa sociálnej siete dvakrát identifikuje svoju identitu. Takže odstráňte prihlasovacie pole, nechajte autorizáciu hesla a skrátiť čas autorizácie o polovicu!

Prečo nie rýchle vyhľadávanie? Spoločnosť Google spustila v roku 2010 predikatívne vyhľadávanie (krok za krokom). 6 rokov sa všetkým podarilo zistiť, ako to uľahčuje život. Ale vývojári zotrvačnosti nastaviť na nových stránkach vyhľadávanie "s delimiter", spustené kliknutím na tlačidlo alebo stlačením "Enter". Možno je ťažké implementovať toto riešenie? Nie, rýchle vyhľadávanie podporuje populárny CMS. Napríklad 1C-Bitrix zahrnoval okamžité vyhľadávanie titulov v novembri 2010. Avšak z 10 nových lokalít na 1C-Bitrix sa používa rýchle (krok za krokom) vyhľadávanie 5, potom je 50%.

Kde sa najčastejšie vyskytovali otázky? Oddiely „Otázky a odpovede“ ticho zmizli a zostali so starými poskytovateľmi hostingu a hlavnými sociálnymi sieťami. A prečo? Pretože módny model vstupnej stránky predpokladá jeden užívateľský skript. Kúpiť alebo piss off. Hoci myseľ Práca s neznámou stránkou by mala začať sekciou Pomoc.

Čo je načítané, keď navštívite stránku znova? Domovská stránka alebo inzerovaný vstupný bod. Prečo by si mal používateľ zapamätať, čo chce na tejto stránke, prečo hľadať znova? Pri opätovnom vstupe na stránku by sa mala načítať rovnaká stránka.na ktorom používateľ naposledy dokončil prácu.

Kde je kurzor? Po načítaní stránky sa užívateľ otočí myšou, zamlží oči, hľadá ukazovateľ myši. Trávil 3 - 5 sekúnd. Začal ich nosiť na prvkoch stránky, hľadal klikacie prvky. Pozor, otázka: prečo nie je podsvietenie? Dokonca aj školáci poznajú pseudo-triedu: vznášať sa. Sú však zvýraznené iba odkazy a horné menu. Kto bude bolieť, ak zvýraznite ľubovoľný blok, na ktorý myš ukazuje?

Vyskakovacie okná nepomáhajú používateľovi. Sú zapojené do procesu rozvoja stránky ako otravné predajcu, ktoré vyžadujú túto druhú, aby sa prihlásili, prihlásiť sa, registrovať. Radšej ich vôbec nepoužívať. Kompromisná možnosť - priesvitné vyskakovacie okná.

Prečo nie je tlačidlo Späť? Užívateľ môže urobiť chybu pri zadávaní, náhodne opustiť požadovanú stránku, vybrať nesprávny produkt, zapísať príliš veľa do komentára. V rozhraní stránky by mal byť k dispozícii príkaz „vrátiť sa späť“. Rovnako ako v počítačových a smartfónových aplikáciách. Je to celkom realizovateľné.

Čo si autori myslia o práci web designer?

"Umenie šialeného, ​​jaskynného maľovania."
alebo kresba vytvorená chvostom vzdorovitého mulu,
v porovnaní s bannerom Ostapu
Zdalo sa, že sú to poklady múzea. "

Ilf a Petrov

Certifikovaní umelci veria, že web dizajnéri sú nekompetentní. Že to sú šikovné výpady, zdvihol na vrcholy a ísť na autoritu vysokej technológie a schopnosť rýchlo sa učiť nové programy. Profesionálny umelec-dizajnér študuje 5-6 rokov, rok študuje fonty, ďalší rok napína typografiu a fotografiu. Tento rok čerpá pyramídy a plesy, ďalší rok sediacich v častiach av plnom rozsahu, ďalší rok závesov. Ale títo porazení nepoznajú zloženie, nerozumejú zákonom svetla a farby, nevedia kresliť. Kopírujú voľné šablóny, prekresľujú, menia logá a nápisy a žijú v ďateline.

Umelci, ktorí sú dobre oboznámení s najnovšou históriou, ospravedlňujú profesionálnu úzkosť web dizajnérov pre ich pôvod. A naozaj, hovoria, čo iného môžeme očakávať od detí reklamných dizajnérov z Madison Avenue a vnúčat priemyselných dizajnérov z Van Doren a Raymond School of Designers!

V skutočnosti normy priemyselného dizajnu amerického úniku pochádzajú z obdobia Veľkej hospodárskej krízy. Tieto protikrízové ​​normy sú predpísané zvýšenie zisku z dôvodu zvýšenej vonkajšej atraktívnosti.

„Priemyselný dizajn je prax analýzy, vytvárania a vývoja produktov pre hromadnú výrobu. Jej cieľom je vytvoriť formy, ktoré budú akceptované pred rozsiahlymi investíciami tak, aby sa takéto produkty vyrábali za cenu, ktorá im umožní dobre predávať a dosahovať primerané zisky. ". Harold Van Doren, Priemyselný dizajn, 1940.

Zakladajúci otcovia vytvorili túto aplikovanú oblasť na vlastnú päsť skúsenosti v dizajne divadelnej scenérie a výkladov, A ukázali príkladom dedičov protikrízový úspech: zatiaľ čo kvalifikovaní a talentovaní architekti obchodovali s jablkami na ulici, bývalí dekoratéri pracovali v bohatých bytoch. Pretože plivol na obsah a sústredil sa na zvodnú škrupinu.

Z toho 6 komponentov „funkčného komplexu“ priemyselného dizajnu je hlavná potrebujú ako trik lákať peniaze, Zvyšných 5 kritérií v dizajne sa ignoruje alebo deformuje v prospech maximálneho zisku.

KRITÉRIUM PRODUKČNÉHO VÝROBKU KVALITY

DEFORMÁCIA KRITÉRIÍ

S HLAVNOU ÚLOHOU ZISKU

metóda (interakcia materiálu, nástrojov, technológií)

Prestal prezradiť výhody materiálu a technológie tým, že pôjde o podvod. Samolepiace pod mramor a známky bánk z PVC jasne ilustrujú použitie metódy na zdobenie.

Použitie (vzájomný vzťah formy a funkcie, praktické uplatnenie)

Funkcia prepojenia a formulár roztrhané, plodiace milióny diletantských a smiešnych suvenírov. Diktátové formy v architektúre a automobilovom priemysle priniesli do života ošklivé a nebezpečné štruktúry a mechanizmy.

Potreba (koľko potrieb spotrebiteľov je splnených a ako sú úplné)

Skutočné potreby boli nahradené módnymi milencami, vytvorením karnevalového víru oblečenia, pomôcok, hudobných skupín a informačných príležitostí.

Telezis (vhodnosť, kompatibilita foriem z iného kultúrneho a historického kontextu)

Historický a geografický kontext (združenia a teleses) sa ignorujú alebo sa používajú ľubovoľne. Kondómy Vizit (v pôvodnom ViSit) mali šťastie, ale existujú aj legendy o nekromantických vlastnostiach Pepsi z 90. rokov ("Pepsi Comes Alive" = "Pepsi oživuje" v doslovnom preklade do čínštiny).

združenie (ku ktorému zodpovedá skupinový kontext (mestá, krajiny, národnosti, jazyk)

estetika (forma práce vzrušuje pocit krásy, spôsobuje radosť, vzrušenia a potešenie)

estetika izolovane od funkcie a potreby sa stala imaginárnou hodnotou, čím sa zvýšila cena výrobku bez toho, aby sa zlepšil obsah vďaka „krásnemu obrazu“ na obale. Preto sa stratila schopnosť esteticky vyjadriť funkciu a potrebu.

Čo si zákazníci myslia o práci web designer?

„Kde ich dostanem, žijúci ľudia?
Nikdy som ich nevidel!

Arkady Raikin

Zákazníci stránok plne súhlasia s Van Doren a dopyt web dizajnérov "odpovedať na bazár". V očiach podnikateľov sú lokality priemyselným dizajnom: obaly, propagačné výrobky a komerčné zariadenia. V dôsledku toho musí web designer nájsť "body bolesti" pre publikum, a tak tlak, aby každý mohol bežať ako lemmings z útesu.

To znamená, že zákazník lokality zaobchádza s web designerom ako s inzerentom a obaja ako s inzerentom profesionálnych podvodníkov, Preto zámerná nedôvera, nadmerná kontrola, nekonečné zmeny a požiadavky na „spravodlivé“ ceny.

Priemerný zákazník má tento dôvod. On sám buduje obchod, ako je tento: on kúpi lacno v čínskej továrni, predáva za premrštené ceny v butiku v Moskve, kopíruje fotografie a popisy bez kontroly penny. A od ostatných čaká na tú istú firmu. Zdá sa, že všetka práca, ktorá si vyžaduje viac práce, sa mu zdá triky na prilákanie peňazí. Vrátane výskumu trhu a publika, modelovania a dizajnu, dokonca aj ladenia obchodných procesov.

Čo si inžinieri myslia o práci web designer?

"Znie to zabitie,
Rozbil som hudbu ako mŕtvolu.
veril som,
Som algebra harmónie.

AS Puškin

Inžinieri sa pozerajú na proces návrhu ako na technologicky neľahkú vec. Napríklad zákazník prichádza k dizajnérovi a povie: Čo tu robíte? Teraz vám vysvetlím, čo mám robiť! No, posuňte toaletu doprava, čiapka vľavo, zväčšte logo a hrajte s fontami. Potom obchodník prichádza k zákazníkovi a hovorí: prečo musíte stratiť drahocenný čas? Pozrime sa na dizajn na cieľových skupinách a budeme mať merateľné odôvodnenie. Potom prichádza inžinier na trh a povie: prečo potrebujete dodatočné výdavky na kávu a sušienky pre cieľové skupiny? Poďme otestovať dizajn online, rýchlo a zadarmo. A dostávame objektívne metriky!

To je, ako v 3 krokoch získate univerzálnu vášeň pre A / V testy a Data-Driven Design. Všetci sa zbavili zodpovednosti a zákazníka, obchodníka a projektanta a inžiniera. A používateľ zostal sám s multidimenzionálnou morfologickou tabuľkou. 41 variantov farieb, 3 varianty hrúbky ťahu, fonty, veľkosti blokov, podpisy. Toto nie je vtip. Toto je zasvätená informácia od bývalého dizajnéra spoločnosti Google Douga Bowmana.

Čo sa deje? Vzorka je konečná. Morfologická tabuľka dáva príliš veľa možností pre kompletné vyhľadávanie. 41 x 3 je už 213. Pre spoločnosť Google je to nekritické, má dennú návštevnosť 146 miliónov. Ale s cieľovou skupinou stoviek tisíc testov prvkov dizajnu vymenovaním morfologickej tabuľky sa stanú nereprezentatívne.

Čo si web designer rodičia myslia o jeho práci?

"Voľná ​​zem, pole a lúka."
Vonia sedliakom a ide o pluh.
Ryby a more vonia ako rybár.
Iba ten fláka necíti.

Gianni Rodari

Dedkovia a otcovia generácie Y (pred rokom 1981) majú malú predstavu o tom, čo robia webdesignéri. A prečo? Ľudia nad 35 rokov tvoria 45% užívateľov Runetu: 35-45 rokov - 15%, 45-54 rokov - 15%, 55 - 64 rokov - 10%, Generácia X, ktorá nie je pokrytá vysokými technológiami, si predstavuje internet prostredníctvom televíznych programov, filmov o hackeroch, nadšených mumlaní detí a vnúčat. Pre dobročinnú časť staršej generácie, vývojári stránok sú trochu technomage, trochu siete robinguds, trochu vedcov. Pre nepriateľských - hráčov, podvodníkov, hackerov alebo špiónov špiónov.

Čo odpoveď web designer na tieto insinuations?

"Odpoveďou je jeden blázon z ulice nikto sa nestará."
Odpovede sú však stovky bláznov nazývaných
výsledok výskumu zameraného na skupinu
a predané za peniaze. “

Artemy Lebedev

Užívateľské útoky web designer odmieta s odkazom na normy priemyselného dizajnu ISO 13407, použiteľnosť ISO 9241-11 a ergonómiu človek-stroj ISO 18529. Na dôkaz svojej správnosti kývne na nespočetných skládkach, kde „kreativita“ zákazníkov a užívateľov nie je obmedzená priemyselnými predpismi. A márne. Pretože dnešné normy boli módne trendy včera, a deň pred včerajškom, úspešné taktické rozhodnutia. Pripomeňme si, ako Apple naučil každého používať ikony.

"Norma by sa mala zrušiť, ak sa tým jednoznačne znižuje produktivita alebo je pre používateľa nevhodná."

Jeff Raskin, Apple Computer č. 31, iniciátor projektu Macintosh, autor Humane Interface and New Directions in Computer Design Design.

Kritika umelcov vzdelaný web designer odchádza, citujúc Franka Lloyda Wrighta a „jednotu formy a funkcie“. V nadväznosti na školu sa Bauhaus vyhlasuje za vyhľadávaného praktického remeselníka, ktorý maľuje na uliciach vzdorovité estetky. Nakoniec volá Andyho Warhola za pomoc a vyhlasuje, že v mechanizovanom svete je banalita estetikou, a preto je to jeho umelecké krédo.

Zákazníkom web designer vysvetľuje, že je dizajnérom, nie výskumníkom. Nie je to jeho úlohou kopať vo fórach a sociálnych sieťach, čítať v tlači priemyslu, viesť rozhovory. Nech to robia predajcovia a obchodníci. Stačí nám poslať behaviorálne scenáre, stereotypy, výklenky vo vhodnej forme. Potom požiadajte o výsledok. Ak medzi ním, dizajnérom a koncovým používateľom zoradili 3 prepojenia sprostredkovateľov a nikto nevie, potom je to chyba?

Inžinierom Web designer napodobňuje každý odtieň farby, každý sklon textu a každá hrúbka mŕtvice je kontraproduktívna. Pretože výsledná monstrózna hromada dát nie je integrovaná do riešenia návrhu. Neexistujú žiadne takéto mechanizmy v hlave, a inžinieri nie sú v žiadnom zhone na ich rozvoj.

Generácia X Web designer si myslí, že staré pne nerozumejú absolútnej hodnote nepretržitého pokroku pre slobodný trh a liberálne hodnoty. Mechový mozog retrogrades nie sú schopní si uvedomiť, že v XXI storočia sa predáva dizajn, štýl, vzhľad. Produkty sa rýchlo stávajú zastarané, je potrebné neustále vytvárať novú formu, av tejto priebežnej aktualizácii spočíva veľká úloha web design.

Veľmi vážne prevýšenie. Generácia „starých pne“ zahŕňa vyšších štátnych úradníkov, vedúcich chrbticových podnikov, milionárov z Forbes. Ich "mechový mozog" určuje politiku krajiny. Čo tieto "retrogrades" nerozumie, môže zmiznúť bez stopy.

Кризис обманутых ожиданий

"Если ты плюнешь на коллектив - коллектив утрется.
Если коллектив плюнет на тебя - ты утонешь".

Народная мудрость

Высокомерная риторика была уместна, пока помогала преодолевать возражения несведущих заказчиков. Теперь она должна быть отброшена как стратегически непродуктивная. Поскольку очевидно, что:

В первую очередь общество ценит удовлетворение потребностей a vyzdvihuje priemysel, profesionálne komunity, jednotlivých odborníkov, ktorí spĺňajú jeho potreby.

Čím lepšie konkrétneho výrobku spĺňa celkovej potrebyČím vyššie je ocenenie. Hudobníci milujú fanúšikov, make-up umelcov zoradených v radoch. Lebedev Studio má objednávky aj napriek premršteným cenám.

Pre uspokojenie potrieb spoločnosti výrobcov v hmotnej forme. Láska k dievčatám, prestíž profesie, ťažko zarobené peniaze.

V dôsledku toho sú marketingové a predajné technológie tretími stranami z hľadiska verejného prospechu. Keďže v opačnom prípade sú potreby prispôsobené produktu, kvalita výrobku je znehodnotená, vývoj stagnuje.

Rovnako ako každý kvalitatívne nový produkt, web design vstúpil na neinformovaný trh. Dopyt bol vytvorený zvedavosťou užívateľov a nádejou firemných zákazníkov na báječné reklamné príležitosti. Tieto motívy boli použité a poháňané nenaplnenými sľubmi. Všetci si pamätáme, ako vývojári sľúbili rast predaja jednoducho umiestnením stránky.

Avšak čas nádeje prešiel a bol nahradený realizáciou podvedených očakávaní. Užívatelia a zákazníci stránok nerozumejú, prečo sú elementárne problémy riešené prostredníctvom balíčka a dokonca vyžadujú ďalšie školenia. Inžinieri a umelci nie sú pripravení vyrovnať sa s gýčovým, estetickým, ne-algoritmom. Vedúca a vedúca generácia X zistila, že v krajine sa vytvoril "nepolapiteľný Joe" a začína vytvárať problémy. Stručne povedané, spoločnosť urobila svoj vlastný názor a tejto skutočnosti sa nemožno vyhnúť.

Fanúšikovia skimmingu tvrdia, že glade bola pošliapaná a vyrazila hľadať nové bubliny. Zároveň hlasno vyhlásil "smrť dizajnu". Vzdelaní ľudia nestrácajú, pretože si uvedomujú, že v každej kríze je prvou vecou, ​​že niekoho pochová. Web design, samozrejme, zažíva krízu reputácie.

Všeobecne platí, že nič prekvapujúce: politika v oblasti informačných technológií je určená inžiniermi, a spomeniete si, ako sa týkajú dizajnérov. V rebríčku rozbočovačov (tagov) časopisu Habrahabr je web design na 20. mieste, rozhrania sú na 28. mieste. Predpätie smerom k tvaru sa vyrovnalo a teraz kyvadlo letí iným spôsobom. Dôraz sa kladie na účelnosť a forma predpisuje servisnú úlohu.

Už sme to prešli a výsledky sú všade, kamkoľvek sa pozriete. Na uliciach, mikroregiónoch štvorcových hniezdnych budov, vytvorených sovietskym konštruktivizmom a ideológiou Le Corbusiera, "dom je auto na bývanie". V kanceláriách a apartmánoch sú primitívne interiéry školy Bauhaus. Pre prácu a zábavu prechádzame tlačovou tlačou a portálmi s modulárnymi sieťami, odvodenými z neoplasticizmu Pieta Mondriana a časopisu "De Stijl".

Samozrejme, obsah je kráľ. Áno, práve nebol v dejinách panovníka, ktorý by nedržal dvorných maliarov. Pretože subjekty (spotrebitelia, zákazníci) potrebujú pekne vyzerajúce formuláre na vnímanie abstrakcie moci, výhod, pohodlia a pokroku. Ak to chcete vidieť hneď teraz, stlačte kláves Ctrl + A. Čo, nemám rád?

Výzva a odpoveď

"Historická situácia konfrontuje spoločnosť."
problém.
Ďalší pokrok závisí od schopnosti
odpovedať na túto výzvu “

Arnold Toynbee

Čo potrebujem ukazuje vyššie spomenutý počet žiadostí, žiadostí a rozporov? Je zrejmé, že je potrebné komplexne prehodnotiť sociálnu úlohu web dizajnu. Potreba systematického skúmania názorov skupín a divákov, štúdia osvedčených postupov vrátane súvisiacich oblastí, definovanie spoločných pravidiel hry, hodnôt a noriem prostredníctvom diskusie, hľadanie nových spôsobov a šírenie získaných poznatkov.

Ktorý výrobku spĺňa túto potrebu? Je zrejmé, že populárne interdisciplinárne médiá priemyslu. Journal, almanach.

V skutočnosti, seniorské profesie a priemyselné odvetvia tento nástroj aktívne využívajú a vďaka nemu hovoria s klientmi rovnakým jazykom, „dokonale si navzájom rozumejú“.

  • V interiéri je to "Mark", "Tapeta", "Interni", "Elle Decor".
  • V priemyselnom a reklamnom dizajne je to "DesignWeek", "Shift", "International Journal of Design".
  • V IT priemysle ide o "CNews", "Habrahabr", "Hacker", "IT Manager".

Web design nič pochváliť. Tam sú sotva 2 časopisy po celom svete: "The Future Web" a "Smashing Magazine" sú zjednotení pod krytom programátorov a dizajnérov, a tradične venujú leví podiel materiálov na voľné šablóny. Spotrebiteľské stránky, zákazníci a web dizajnéri nemajú kam sa stretnúť. Neexistuje miesto, kde by sme mohli hodnotiť „skóre v Hamburgu“.

Tu je, "jedinečná príležitosť v kríze." Publikácie sú uzavreté, pracovné miesta sa znižujú, perie matky žraloka je mimo práce. Je načase rozbehnúť nový projekt v prázdnom výklenku. A potom, po letnom plnom dome, nadchádzajúca jesenná strnulosť nejako narúša a ruší.

Redakčný plán "veľké ťahy"

  1. Vedecké posúdenie kvality rozhraní lokalít z pohľadu spotrebiteľov. Namiesto abstraktnej „intuitívnosti“ a „priateľskosti“ merajte špecifickú informačnú a symbolickú výkonnosť webových rozhraní pomocou metodiky GOMS. Testy nájdu čitateľa, záruku úspechu časopisov "Hacker", "Computerra", "Chip". Možno z toho vyjde nejaký analóg Glavred pre rozhrania.
  2. Umelecké hodnotenie kvality prepojovacích stránok z akademického hľadiska, Propedeutická kritika: pokrytie a kritická analýza aplikácie v dizajne webových stránok zákonov kompozície, typografie, fotografie, korešpondencie s historickými, geografickými, národnými kontextmi. Autori a recenzenti: učitelia a študenti postgraduálnych dizajnérskych univerzít (napríklad akadémia pomenovaná podľa SG Stroganov).
  3. Hodnotenie kvality rozhraní stránok ako objektov priemyselného dizajnu. Autori a recenzenti absolventov odboru Artem Gorbunov, kurz Ilya Birman, štúdio Artemy Lebedev. Bývalí a súčasní dizajnéri štúdií z vrcholu ratingu CMS Magazine (napríklad CreativePeople, AIC).
  4. Techniky a postupy pri používaní techník riadenia kreativity pri navrhovaní webových rozhraní. Autori a recenzenti: certifikovaní špecialisti TRIZ. Špecialisti podnikov patriacich do Medzinárodnej asociácie TRIZ (Matriz). Učitelia a absolventi škôl "TRIZ".
  5. Trendy a vzory "inteligentného" luxusuv oblasti informačných služieb. Autori a recenzenti: špecialisti brandingových agentúr s publikáciami. "Syndikované značky", expertné prostredie Sergeja Slavinského.

Pasta nemôže byť zatlačená späť do tuby. Spoločnosť nemôže byť nevedomý, aby sa vrátil halo prvenstvo a novosť na web design. Je teda potrebné viesť proces formovania názorov, stať sa "trendom".

"Každý zákazník môže dostať auto akejkoľvek farby, ak chce čierne auto." Henry Ford

Zanechajte Svoj Komentár