Príručka vizuálneho obsahu: Nástroje a prax

"Obraz stojí za tisíc slov."
- Arthur Brisbane

Každý už dlho vie o obrovskej úlohe, ktorú v obsahu marketingu hrá užitočný a informatívny text. O tom nepísal len lenivý. Ale z nejakého dôvodu je použitie obrázkov v obsahu extrémne zriedkavé. A po tom všetkom, oni sú veľmi "čerešňa na torte", ktorá umožňuje prilákať viac pozornosti na jeho osobu.

Ako grafika pomáha pri podpore

Grafika v obsahovom marketingu v skutočnosti plní tri funkcie:

 1. "Ukrashatelnaya" - oznámenia v sociálnych sieťach, "čiapky" článkov alebo miniatúr v blogoch. V samotných článkoch na väčšine stránok sa obrázky používajú predovšetkým na krásu (a trochu na SEO). Okrem toho majitelia článku spisovatelia dokonca nastaviť určité podmienky: 5-10 obrázkov na článok 5-10 tisíc znakov. Len preto, že je to lepšie. A je potrebné v článku o podnikateľskom pláne po každom odseku demonštrovať ďalšie podanie ruky, množstvo peňazí alebo plán s rastom príjmov - rétorickú otázku.
 2. informatívny, To sú všetky druhy tabuliek, grafov, screenshoty, infografiky. Patria sem napríklad aj citácie od odborníkov a známych ľudí v grafickom formáte (ako je tento), fotografie postupného vytvárania niečoho a mnoho ďalšieho.
 3. zábava, Niektoré meme, vtipné, komické. O tomto druhu obsahu sme už napísali v článku „Ako frivolný obsah pomáha vážne zvýšiť predaj.“ Dá sa povedať, že takéto obrázky obsahujú informácie (text), ale je to výlučne zábavný plán. Hoci komiks môže byť s významom.

S vytriedenými funkciami. Grafický obsah sa tiež líši podľa typu. Už boli uvedené a systematizované v príručke podľa typu obsahu, takže sa nebudeme opakovať.

V tomto článku budem venovať väčšiu pozornosť "sebestačným" obrazom, ktoré obsahujú niektoré informácie, ktoré môžu byť použité v texte aj mimo neho (budem ich nazývať infographic obrázky, infocollages alebo mini-infografiky, aby neboli zamenené). Sú priťahujú pozornosť, prospech, sú ochotní zdieľať. Okrem toho sa dajú ľahko distribuovať v sociálnych sieťach.

Snáď najlepším príkladom v tejto oblasti je výučba jazykov. Takýto grafický obsah je navyše na Západe bežnejší.

Naše jazykové školy túto prax už prijali. Kvalita dizajnu je často horšia, ale hlavná vec je význam.

Upozorňujeme, že v oboch prípadoch je uvedená značka. V prvom prípade - meno učiteľa, v druhom - názov spoločnosti. To nielen zvyšuje viditeľnosť v otvorených priestoroch siete, ale tiež chráni pred krádežou (aspoň to robí krádež zrejmým pri príležitosti). Môžete tiež zadať adresu lokality alebo účtov / komunít v sociálnych sieťach.

Najzaujímavejšie je, že táto prax je bežnejšia v jazykovej sfére. Iné výklenky z nejakého dôvodu veľmi zriedka využívajú tento spôsob propagácie. Je to ľudí tvorivých profesií, informačných stránok (anglický segment) a zábavných gigantov ako je Adme.

Príklad na obrázku je veľmi indikatívny. Je nepravdepodobné, že niekto bude chcieť repostovať obvyklú fotografiu zeleniny v páske (alebo v tomto prípade na palube). Ale ak obrázok bude obsahovať užitočné informácie - prečo nie. Preto infokartinki prinášajú viac výhod ako jednoduché fotografie.

Takéto obrázky mi napríklad pomáhajú pritiahnuť návštevnosť webových stránok v angličtine prostredníctvom služby Pinterest a zvýšiť povedomie o značke. Musím povedať, že obrázky fungujú najlepšie so všeobecnejšími informáciami o tejto téme. Špecifickosť je menej populárna. Hoci to môže závisieť od predmetu.

Na Pintereste je oveľa menej rusky hovoriacich používateľov, ale podarilo sa mi z nich dostať niektoré z nich. Existujú aj „Yandex.Maps“ - tu sa tiež pravidelne vyskytujú interakcie. To samozrejme nie je veľký úspech, ale je žiaduce použiť čo najviac kanálov (ak to téma umožňuje). Len obrazy ako nič iné sú dobré pre všesmerový kanál. Rovnaký obrázok môže byť uverejnený v rôznych sociálnych sieťach. V tomto prípade by mal byť vhodný iba formát, inak sa vyskytnú problémy s displejom. Obrazy štvorcového tvaru sa napríklad zvyčajne zobrazujú na väčšine sociálnych sietí.

Ak teda nemáte v hlave žiadne nápady na užitočné ilustrácie, tu je mini-podvodník. Aké informácie možno umiestniť na obrázok:

 • čísla, Nakreslite graf, graf, tabuľku pre vizuálnu ukážku.
 • zoznamy, Ak existuje hierarchia, je lepšie nakresliť diagram. Ak je jednoduchý zoznam, môžete usporiadať vo forme mini-infografiky s ikonami.
 • Algoritmy činnosti. Preložiť krok za krokom textové inštrukcie do jasných a jednoduchých grafických schém.
 • Vzorce, pravidlá, Týka sa to viacerých vzdelávacích lokalít. "Mel" úspešne praktizuje návrh pravidiel s jednoduchými ilustráciami. Vzorce môžu byť tiež zdobené obrazom pre lepšie vnímanie. Ako presne - rozhodnúť sami. Hlavnou vecou je, aby bol jasnejší a zaujímavejší.
 • Zaujímavé fakty, dôležité body, užitočné tipy, citácie atď. Niečo veľkorysé, krátke - nejaká práca. Tieto informácie sú spravidla vyrobené z tagov, predregistračných štýlov, ale môžete ísť ďalej a vydať obrázok, ktorý potom môžete zdieľať na sociálnych sieťach.

Príprava na vytváranie obrázkov

nástroje

Nie je nutné kupovať nejaké cool editory na vytvorenie dobrej grafiky. Použil som Photoshop celý život a len nedávno objavil Gimp. Spočiatku sa zdal hrozne nepríjemný a doslova všetko, čo v ňom bolo nepríjemné, ale keď som strávil doslova hodinu študovať rozhranie, bolo jasné, že pre jeho schopnosti, tam bolo dosť bolesti hlavy pre moje ciele. Aj pre kreslenie ilustrácií od nuly. Ak nie ste umelec alebo dizajnér, môžete si stiahnuť Gimp.

Okrem Gimpa využívam aj Power Point (hlavne pre informačné alebo humorné obrázky). Existujú základné tvary, čiary, môžete pridať vlastné kresby, ikony, vektory, nápisy, hrať s fonty - všeobecne, základný súbor marketingového dizajnéra.

V skutočnosti by som neodporúčal odporúčať rýchle rozhodnutia, ako sú napríklad online editory. Ja sám sa snažím použiť "Kanva" a iné podobné služby ako zriedka, ako je to len možné. Často sú myšlienky, ktoré vyžadujú neštandardné riešenie, preskočené v mojej hlave a rovnaký typ šablón je v Kanve. V tomto prípade je jednoduchšie naučiť sa kresliť od nuly a ovládať ten istý Photoshop, Gimp alebo akýkoľvek podobný editor. V budúcnosti to umožní vykonávať rôzne úlohy a realizovať takmer všetky nápady.

Okrem toho je sieť plná lekcií a workshopov o práci s redaktormi a učenie nie je také ťažké, ako sa zdá. Strávte niekoľko hodín učením základných funkcií toho istého Gimpa a váš arzenál zručností sa výrazne rozšíri.

zdroj

Pre infografiku a rôzne infocollages (pozri predchádzajúcu fotografiu) budete potrebovať zdroj. Redaktori už majú tvary a čiary, ale to nestačí, ak sa nemôžete kresliť sami. Zdrojom sú v skutočnosti ikony, kresby, fotografie, grafy atď., S ktorými budeme sprevádzať našu improvizovanú koláž. Niečo sa dá odobrať z hotového, niečoho - nakresliť sa.

Predtým sme už citovali 40 zdrojov voľných obrázkov pre komerčné použitie. Osobne dávam prednosť voľným zdrojom, ktoré nevyžadujú odkazy v odpovedi (Public Domain Image). Napríklad Pixabay. Nie je potrebná ani registrácia.

Neštandardné fonty budú tiež užitočné pri navrhovaní mini-infographic. Odporúča sa zvoliť si licenciu. Napríklad, Písma Google. Veľa záleží na dobre zvolenom písme. Našiel som napríklad "moje" písmo, ktoré používam takmer vždy a všade. Ale pre zmenu, samozrejme, v arzenále by malo byť pár dobrých možností.

Potrebné sú aj vektorové ilustrácie, kliparty a ikony, ktoré pomáhajú prezentovať informácie príjemným a zrozumiteľným spôsobom. Často používam Public Domain Vectors a Openclipart. V porovnaní s inými podobnými miestami tam nie sú vektory zlé. Clker má veľký výber, ale príliš veľa primitívnych a, povedzme, neformátových obrázkov. Buďte pripravení na to, že zadarmo nedostanete majstrovské dielo. Ale môžete si vybrať viac alebo menej vhodnú možnosť. Alebo naopak, inšpirujte sa myšlienkami pri výbere z dostupných obrázkov.

Tu je ďalší veľký výber s ikonami a fonty - 59 zdrojov pre tých, ktorí potrebujú voľný obsah: ikony, fonty, šablóny, dizajnérske logá.

Na Freepik, môžete nájsť vynikajúce ilustrácie a fotografie, a oveľa lepšie ako tie, ktoré ponúkajú public domain kanalizácie, ale kvôli licencií, všetko je trochu zložitejšie. Často musím používať obrázky z tejto stránky, ale v každom článku pod každým odkazom vložiť odkaz - ďakujem.

Spýtal som sa na otázku o tom, či môžete raz vložiť odkaz na priechod do bočného panela alebo napríklad na stránku „O nás“, aby ste sa vyhli trvalému priradeniu.

Odpoveď ma potešila.

Ukázalo sa, že stačí, aby sa odkaz dal raz. Napríklad v päte. Hlavná vec je, aby bola viditeľná. Preto ho nemožno umiestniť na interné stránky lokality.

Ako vytvoriť a používať rôzne typy grafiky pre vaše účely

Teraz si povedzme viac o špecifických typoch grafiky, ktoré môžu byť použité samostatne a pre vytvorenie niečoho nového.

fotografie

Fotografie majú širokú škálu aplikácií. Sú skvelé ako ilustrácie pre text, ako aj pre oznámenia v sociálnych sieťach.

Najčastejšie používam fotografiu ako pozadie na sprostredkovanie akýchkoľvek informácií. Napríklad, ak potrebujete písať o pestovaní uhoriek, nemôžete len vložiť fotografiu uhoriek medzi odseky, ale sprevádzať ich textom: odfotiť ako pozadie a napísať nejaké užitočné rady alebo dať fakt.

Fotografie možno nájsť na kanalizáciách alebo si vytvoriť vlastné, ak je to veľmi potrebné alebo máte príležitosť. V druhom prípade zvážte kvalitu fotografie. Ak je obrázok príliš amatérsky, môže byť lepšie, ak si vyberiete možnosť.

Ďalšia veľmi neobvyklá myšlienka - fotografovanie kresieb, diagramov, infografiky, ručne kreslených. To sa často praktizuje návrhármi a umelcami.

obrázok

Vlastné kresby nielenže umožňujú realizovať a sprostredkovať svoje nápady ľuďom, ale výrazne sa prejavujú aj medzi konkurentmi, z ktorých väčšina stále "sedí na ihle".

Henneke Duistermaat, autor blogu Enchanting Marketing, strávil šesť mesiacov v kurzoch kreslenia, ale potom sa jej blog výrazne zmenil. Na ilustrátorku však nestratila cent. Ona tiež propaguje ako špecialista vydaním infographic na vlastnú päsť na zdroje tretích strán.

Henneke prišiel s kreslenou postavičkou, ktorá je spojená so sebou a predstavuje jej značku. Tento legrační malý muž je ťažké zamieňať s niečím iným, takže autor je ľahko nájsť na akomkoľvek zdroji, kdekoľvek je publikovaný. Môžeme povedať, že tento prístup jej umožnil vyniknúť medzi množstvom iných bloggerov - copywriterov.

A tu je ďalší príklad - Nevill Medhora. Z ilustrácií na jeho blogu je zrejmé, že kresbu nikdy neštudoval. Nedá sa ani povedať, že sa nejako snažil a strávil veľa času - to možno nakresliť v „Painte“.

Stále si spomínate na samotný článok Tima Urbanu o odkladaní a ilustráciách:

Zdá sa, že to nie je nič zvláštne, ale také fotky fungujú! Vdychujú život blogu a odlišujú ho od ostatných. A aký rozdiel to robí, ak má zmysel v obraze. Hlavná vec nie je samotný obraz, ale myšlienka, že vyjadruje.

Myšlienka je základom všetkého. Môžete krásne a vkusne realizovať svoje plány, ale ak je pôvodná myšlienka tak-tak, potom obraz pôjde bez povšimnutia. Presnejšie povedané, budú si to všimnúť, budú sa o ne deliť len jednotky a úsilie bude zbytočné. Preto skôr, ako niečo nakreslíte, prečítajte si text a premýšľajte o tom, ktorý obraz by najlepšie vyjadril základnú myšlienku alebo doplnil to, čo bolo povedané. Zdvihnite združenia. Dokonca aj aktuálny vtip na tému článku vo forme komiksu môže pridať viac ako sto bodov k jeho hodnote.

Proces kreslenia ilustrácií od nuly môže vystrašiť tých, ktorí sa považujú za zlých umelcov. Naozaj potrebujú talenty a zručnosti na to, aby urobili dôstojné ilustrácie? Pozrite sa na predchádzajúce príklady a relaxujte.

Snažiť sa kresliť sami

Ako ste už pochopili, na úspešné znázornenie nie je potrebné ísť do detailov a kresliť každý prvok. Tu, rovnako ako v KVN: hlavná vec je identifikovať. Ak ste nikdy namaľovali, začnite základnými geometrickými tvarmi a čiarami. Ako ukazuje prax, s pomocou nich môžete nakresliť čokoľvek.

"Tigrik" - verzia tímu KVN "Prima". Náčrt od komiksovej triedy v kreslení čohokoľvek pomocou "základného prázdna"

Hlavná vec je, že objekt je rozpoznateľný. Pamätajte na matiné, keď všetci vedeli, že ak máte oranžové uši a chvost, ste kňažka. Ale len pár ťahov, a líška je už viac ako veverička. Preto musíte zjednodušiť, ale skôr, ako niečo nakreslíte, určte zoznam vlastností, pomocou ktorých možno objekt presne identifikovať.

To isté platí pre akúkoľvek akciu. Komickí umelci dobre vedia, ako zachytiť konkrétnu činnosť alebo proces na papieri, aby čitateľ mohol pochopiť, čo sa deje a vytvoriť ilúziu pohybu. Všetky druhy "BAM!" a "bam!" pri dopade, vizuálne efekty ako stĺp prachu pri behu a iskry z očí počas boja - to všetko robí dynamiku statického obrazu. V primitívnych ilustráciách je to tiež dosť realistické.

V zásade sa dá všetko naučiť tým, že sa pozrieme na to, ako to robia iní. Preto, ak sa chystáte nakresliť sami, venujte trochu času štúdiu bežných techník a techník. Sieť je plná majstrovských kurzov a krok za krokom inštrukcie pre takmer všetko.

Veľký pomocník vo výkrese - odkazy. Umelci používajú fotografie, ale pre nás je jednoduchšie zhotovovať pripravené výkresy. To je len plagiátorstvo presne niekoho iného nie je potrebné. Chcete nakresliť obchodníka - nájsť v hľadaní niekoľkých kresieb v rôznych štýloch. Zároveň s najväčšou pravdepodobnosťou budú mať niečo spoločné: obchodný oblek, aktovku, okuliare atď. Ak vás všetky tieto príklady nebudú inšpirovať k niečomu vlastnému, jednoducho si vezmite jedno z kresieb ako základ a „ukradnite“ údaje od iných ,

Google je veľmi užitočný z hľadiska príkladov. Potrebujete nakresliť sediacu osobu - vyhľadajte pomoc. Ak sa rozhodnete kresliť komiksy, získajte samostatný priečinok s obrázkami ľudí v rôznych pozíciách, z rôznych uhlov as rôznymi emóciami. Najprv môžete kresliť a postupom času sa naučiť kresliť požadovanú scénu bez toho, aby ste sa pozerali.

Ako kresliť rukou bez tabletu

Kreslenie myši je mimoriadne nepohodlné. A ak nie je po ruke žiadny grafický tablet - všetky ruky padnú. Existuje však jednoduché riešenie: nakreslite si náčrtok na papier, naskenujte ho alebo odfotografujte a otvorte ho v editore, kde sa dá zmeniť na hotový digitálny obraz. To sa robí veľmi jednoducho (na príklade Gimpa).

Otvorte kresbu v programe. Vytvorte novú vrstvu a vyberte nástroj pero.

Najprv kreslím čiary okolo obrysu a potom pridám ďalšie body, podržaním klávesu CTRL, aby som urobil zakrivenia, a ťahajte na správne miesto (tak, aby sa čiara zhodovala s obrysom náčrtu).

Pre hladenie menších prvkov (ako napríklad nos) použite aproximáciu. Oči a ústa, napríklad, môžu byť natreté štetcom - stačí zvoliť požadovanú veľkosť a farbu.

Keď je obrys pripravený, vľavo kliknite na tlačidlo "Zdvih na obryse".

Po tomto, "zafarbiť" kreslenie pomocou nástroja Výplň. Predbežne sa uistite, že v kontúre nie sú žiadne medzery.

Výsledkom je toto:

Používanie pera najprv nebude jednoduché. Musíte stráviť nejaký čas, aby ste sa cítili pohodlne, pretože nechápete, čo robí a ako to funguje. Tento nástroj je však veľmi užitočný a často sa naučíte, ako rýchlo kresliť ilustrácie.

komiks

Keďže sme sa komiksu dotkli o niečo skôr, uvažujme o slobodných a jednoduchých spôsoboch, ako ich vytvoriť bez toho, aby sme museli niečo kresliť.

ToonDoo

Možno je to najlepšia vec na vytvorenie komiksu v sieti. Veľký výber znakov, umiestnení, objektov. Hlavná vec - ruský jazyk je podporovaný. Každý znak má súbor výrazov tváre a postojov, ktoré možno zmeniť.

Môžete tiež vytvoriť vlastné postavy pre budúce komiksy:

Pixton

Tiež docela cool veci, ale vo voľnej verzii možností nie je toľko. Okrem toho, písanie v ruštine nebude fungovať. Aj keď to možno opraviť v každom editore, keď je komik pripravený.

MakeBeliefs.Com

Tu si môžete vybrať aj znak, pozadie a rôzne objekty. Miesto je o niečo menej pohodlné ako predchádzajúce dve, ale stále stojí za pozornosť.

Generátor pásov

Здесь только черно-белые неподвижные персонажи и объекты. Локаций нет. Зато русский язык поддерживается. Еще из плюсов - забавные, но очень странные персонажи.

Схемы

Схемы, интеллект-карты, различные диаграммы уже сами по себе могут быть отличной иллюстрацией текста. Но можно использовать их и как часть инфографики.

Схемы рисовать проще простого. Инструментов для этого полно. Тех же продуктов пакета Microsoft Office, установленных на компьютере, может оказаться достаточно. Хотя для разнообразия можно рассмотреть онлайн-сервисы.

Najpohodlnejšie je Draw.io. Existuje veľa hotových šablón pre akýkoľvek účel. Stačí si vybrať a zmeniť svoj vkus.

Vezmite prosím na vedomie, že rozšírenie súboru je xml (toto je vidieť v nadpise v ľavom hornom rohu). Ak je tento formát nepohodlný, zmeňte ho na známejšiu.

Ten istý nástroj je vhodný aj na vytváranie máp máp. A ak vám dostupné šablóny nevyhovujú a chcete niečo zvláštne, pozrite sa na náš prehľad 17 sharewarových programov na vytváranie mápových máp.

Inú schému možno kresliť ručne, ak je to pre vás jednoduchšie, a potom si vyfotiť.

screenshoty

Screenshoty sa často používajú pre články, ale nie vždy to robia s maximálnym prínosom pre čitateľa. Je dôležité mať možnosť správne označiť na snímkach obrazovky, aby sa objasnili ich myšlienky. V návode na krok za krokom je to jednoducho potrebné, inak môže užívateľ niekoľko hodín nahliadnuť na obrazovku a nepochopiť, čo má robiť.

Predtým som použil kláves Prt Sc na zachytenie obrazovky a potom v štandardnom programe Windows som rezal screenshot a urobil poznámky. Nechcel som inštalovať ďalší softvér, zdalo sa, že to nestojí za to. Ale program na vytváranie snímok obrazovky, ako sa ukázalo, skutočne uľahčuje život. Umožňujú rýchlo opraviť požadovanú časť obrazovky a potom bez toho, aby ste ju kdekoľvek vložili, pridali rovnaké šípky a skryli prebytok a urobili to oveľa lepšie v porovnaní s rovnakou farbou.

Používam zadarmo Lightshot a Joxi. Sú dosť dosť. Joxi má šikovné rozšírenie pre prehliadač Chrome, hoci všetko je možné vykonať vo verzii desktopu.

Workshop: ilustrujte článok o konkrétnej téme

Tu prichádzame do praktickej časti. Pokúsme sa ilustrovať text na konkrétnu tému - ako ušetriť peniaze za byt. Ak chcete začať, ak vôbec nie sú žiadne nápady, poďme sa pozrieť na Pinterest a načítať tému do vyhľadávania (zobrazím sa v angličtine, pretože v ruskom segmente nebolo nič)

Medzi rôznymi možnosťami som dostal jeden celkom dobrý: ako si kúpiť dom do veku 30 rokov - plán úspor. To môže byť užitočné ako nápad, nemali by ste kresliť čísla. V prvom rade sa tu snažíme vytvoriť originálny obsah. Po druhé, čísla pre našu krajinu budú veľmi odlišné. Samotnú myšlienku však možno prijať.

Budem vytvárať obrázky v Power Point pomocou svojich vlastných schopností a zdrojových kódov z voľných stránok. Všetky obrázky uvedené v príkladoch sú vyhotovené veľmi rýchlo. Je pravda, že najprv môže veľa času trvať výber písma, farieb, tvarov, atď. Ale so skúsenosťami sa naučíte robiť všetko oveľa rýchlejšie.

Znovu objasním, že nie som umelec, takže moje diela majú ďaleko od ideálu, ale môžu byť použité ako nápady.

Začnime.

Príklad číslo 1, Ak hovoríme o úsporách, neignorujte náklady. Na túto tému robíme ilustráciu. Nakreslíme diagram (použité prezentácie od spoločnosti Google), pridáme štítky a malého muža pre krásu (zdrojom je už spomínaná PublicDomainVecor).

Príklad číslo 2, Stručne uvádzame tipy, ktoré vám pomôžu akumulovať. Ako dizajn - jednoduchá fotografia s voľným tokom ako pozadie + tvary a nápisy. Skôr je to len ilustrácia pre článok, ktorý je okrem toho nepravdepodobný pre čitateľa (ako v predchádzajúcom príklade).

Príklad číslo 3, Zoznam je rovnaký, ale teraz si vezmeme texturálne pozadie, pridáme tvary, vektorový klipart (na tému úspor) a zadáme adresu stránky nižšie.

Príklad číslo 4, Experiment - skúste menej závažnú možnosť. Čitateľovi ponúkame alternatívu. Vezmite kreslené ilustrácie a pridajte nejaký text. Jasné farby sú povolené.

Príklad číslo 5, Teraz sa pokúsme vtip (v mojom prípade, ako to dopadne - to je len príklad). Pre ilustráciu, muž nakreslený skôr sa zmestí.

Čo by sa dalo urobiť:

 • Znázorniť proces akumulácie vo forme algoritmu krok za krokom - schéma.
 • Prineste niektoré dôležité skutočnosti (napríklad za 10 rokov bude inflácia taká, zvážte to).
 • Nakreslite grafy dvoch rôznych možností: hypotéka a nájom + akumulácia a porovnanie. Áno, bude to trvať dlhšie, ale takýto obraz má možnosť „rozptýliť“ sa na sociálnych sieťach kvôli vizuálnym užitočným informáciám.

Všeobecne platí, že téma je rozsiahla, a môžete si zapísať možnosti, rovnako ako sa vám páči. Nebudeme zoznam všetkých, nechajme miesto pre fantáziu.

Ukázalo sa, že príklady sa líšia nielen vo formáte, ale aj v dizajne, takže ak ich použijete v jednom článku, dostanete štandard zlého vkusu. Najlepšie je držať sa na svojom blogu, na webovej stránke alebo v skupine.

Na to môžete vytvoriť šablónu (v rovnakom „Photoshope“ alebo „Gimpe“) so základným dizajnom. Tam nebude zbytočné pridávať názov spoločnosti (logo) a / alebo adresu stránky - to sa ukáže. "Cap". Potom, keď potrebujete vytvoriť ilustrácie, urobte zmeny len v "tele" šablóny. V dôsledku toho bude obsah odlišný a dizajn zostane rovnaký. Toto zjednoduší prácu a pomôže zachovať štýl jedného obrázka.

Všeobecne platí, že jediný dizajn nie je prísne pravidlo, a tu aj všetko závisí od vašej predstavivosti. Niektoré stránky vytvárajú rôzne šablóny pre ilustrácie pre rôzne kategórie / predmety článkov. Niektoré nepoužívajú šablóny vôbec. Hlavná vec je, že všetko vyzerá harmonicky.

výsledok

Téma grafiky v internetovom marketingu je taká rozsiahla, že o nej môžete nekonečne hovoriť. Ale najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je prejsť na prax a začať realizovať svoje vlastné nápady práve teraz. Nezáleží na tom, že máte vo vrecku penny, ale nemáte talent umelca. Všetko raz niečo začalo. Dúfam, že článok bol užitočný :-)

A ako vytvárate ilustrácie pre obsah?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár