Vedené a kúpil predajný text za 1000 rubľov, alebo Čo znamená "lacné" pokušenie?

Existuje veľké množstvo článkov na internete, v ktorých sa textári snažia dokázať svojim potenciálnym zákazníkom, že nie je možné vytvoriť vysoko kvalitný predajný a hlboko vyvinutý text pre 1000 rubľov. Ale autor dnešného postu išiel o niečo ďalej - neurobil len článok na túto tému, ale vykonal skutočný experiment, ktorý to dokazoval. On vzal tému od zákazníka, napísal text pre 2000 rubľov pre neho a objednal ďalší text na rovnakú tému na voľnej nohe výmenou za 1000. Pozrite sa, čo vyplýva z tohto nižšie.

Éra internetového marketingu je v plnom prúde a kvalita obsahu sa hovorí stále viac a viac. Na stretnutiach vo veľkých spoločnostiach môžete počuť frázu "SEO riziká." Tento článok sa zameriava na "copywriterov", ich služby a hodnotenie kvality týchto služieb.

Aká cesta je obchodným alebo marketingovým oddelením, keď spoločnosť potrebuje pracovný obsah? Existujú štyri možnosti:

 • prenajať spisovateľa alebo spisovateľa štátu (ak existuje rozpočet, potom copywriter);
 • apelovať na odborníkov v oblasti propagácie (SEO-štúdiá, WEB-workshopy, agentúry internetového marketingu);
 • využívať služby „guru“ copywritingu alebo nezávislých majstrov slova (indie-copywriter), ktorí sa radi charakterizujú ako marketingoví copywriteri;
 • využívať prácu slobodných povolaní alebo copywritingových služieb (výmeny, externé stránky, fóra a iné lokality s nízkym zameraním).

Poznáte toto všetko? A dokonca aj skutočnosť, že väčšina propagačných štúdií sú prvými zákazníkmi burzových obchodov, externých stránok a vo výnimočných prípadoch aj nezávislých copywriterov. Potom k bodu.

Volám sa Pozdnyakov Michael (Kashchey). Som priemerný indie copywriter a bol som už chorý vysvetľovať zákazníkom, že je nemožné kúpiť pracovný predajný text za 1000 rubľov alebo 100 rubľov / 1000 znakov. Preto som sa rozhodol uskutočniť experiment a preukázať svoj názor.

Pozadie experimentu

Opýtajte sa copywriter, koľko jeho služby stojí a dostanete akékoľvek náhodné číslo. Tam sú miesta, kde si môžete kúpiť "predajné" text pre 100 rubľov / 1000 znakov - to je pravda. Pre tých, ktorí poznajú silu PR a nechať svedomie ísť na dovolenku, bude táto služba stáť 200 dolárov alebo viac.

Citát z korešpondencie s začínajúcim podnikateľom

Michael, nie viniť biznis. V kríze nechcete hádzať peniaze. Okrem toho, hovno-nosy, trúbka o ich kvalite, viac ako prach pod posteľou na voľnej nohe. Len nevieme, ako hodnotiť text a koľko skutočne stojí. Poklepajte prstom v kvalite. Uveďte príklad.

Pointa je, že mnohí podnikatelia sú unavení z riskovania v oblasti internetového marketingu. Nuž, dosť intro a prachu. Obráťme sa na fakty.

Prečo nie je možné získať predajný text za 1000 rubľov

Vyššie uvedená korešpondencia, osobné motívy a prípad slúžili ako predpoklad pre tento experiment. Nie je to tak dávno, čo mi Andrei (začínajúci podnikateľ) napísal a objednal predajný text na hlavnú stránku. Téma: "Depilácia cukru. Cukor".

Čo je to shugaring?

Medzi čitateľmi sú pravdepodobne muži. Páni, shugaring je depilácia vlasov z povrchu kože špeciálnou zmesou cukru. Ak stále nerozumiete, potom sa pozrite na ženu 20-35 rokov, povie vám to.

Čo som urobil a čo je experiment

Pridal predaj text na hlavnej stránke na úplne neznámej tému pre mňa za 24 hodín (ako potvrdil môj zákazník). Pozrite si nižšie uvedený potvrdzovací obrázok.

Prešiel do jednej z najpopulárnejších lokalít na voľnej nohe v Runete - FL (AD pre voľnej nohe, ak ste nezmenili rozloženie klávesnice). Vytvoril (-a) objednávku s rozpočtom 1000 rubľov pre text (pomocou jeho stručného a sémantického jadra zákazníka).

Ako som vytvoril objednávku, alebo Ako vytvoriť kvalitný TK

Registrácia lietala za 5-10 minút. Aby som bol úprimný, vybral som si avatar dlhšie. Zastavil sa na Bruce Willis kvôli jeho "tvrdé orechy".

Ďalším krokom je vytvorenie objednávky s podrobným popisom toho, čo potrebujem. Ak chcete byť úprimný, som len skopírovať môj krátky tam a pridal niekoľko viet pre čistotu experimentu. Pripojím snímku obrazovky.

Vybral som si toho najlepšieho útočníka (aby som to urobil zaujímavejším, vybral som si dievča vo veku 28 rokov ako umelec a dal jej 48 hodín do práce).

Výber umelca a korešpondencie. Bolo by to zábavné, keby to nebolo tak smutné

Nikdy som si nemyslel, že byť v topánkach zákazníka bol tak zábavný a ťažký. Snažil som sa čítať každú aplikáciu, pridali umelcov k kandidátom, ale po 10-15 zobrazených hodnoteniach som sa začal pozerať len na hodnotenie, avatar a počet recenzií.

Zvlášť by som rád spomenul nepohodlné portfólio živnostníkov. Prečo toľko práce, potom nie je nič, čo by sa vôbec našlo! Bolo by skvelé, keby na voľnej nohe napísali:

 • Čo je tento text (predaj, reklama atď.)
 • Akú úlohu splnil text (predal 10 áut, text na newsletter atď.)

Ale nie, píšu: textový obsah pre pristátie, v prípade potreby: "predal 10 bytov". Snímka obrazovky je pripojená.

Pozrel som sa cez 25 ponúk, ale zvládol iba 10-15 portfólií.

Zo všetkých aplikácií sa mi páčilo 3.

prvý:

druhá:

tretí:

Prvá odpoveď bola dôveryhodná, ale pomoc neznámeho "gurua" zamieňala karty. Druhý freelancer odpovedal v jednooslabičkách a rozzúril troch zákazníkov: zlé recenzie a portfólio, napriek 557 pozitívnym, ma presvedčili, že by ste nemali s touto dievčinou pracovať. Ako to? Dobré recenzie - "Páči sa mi všetko", "Uniqueness 97%, veľmi vysoká kvalita." Zlé recenzie sú namaľované na podlahovej doske a je jasné, že osoba ich napísala vážne. Portfólio spolupráce ma tiež inšpirovalo.

V dôsledku toho bola vybraná aplikácia číslo 3.

PS: Presné hodnotenie a počet recenzií na treťom obrázku je skrytý, aby nedošlo k urazeniu zvoleného nezávislého pracovníka a určite neovplyvní jeho objednávky. Tento experiment vykonávam len na jeden účel - ukázať zákazníkom, že lacné texty často nemajú dostatočnú kvalitu.

Čo spôsobilo smiech pri výbere umelca

"Práca len pre dámy" je napísaná v druhom riadku mojej úlohy. Dostal som však 5 odpovedí od mužov. A nikto z nich napísal, prečo si vybral túto objednávku. Tu je jedna z odpovedí:

Prečo mi napísali? Možnosť dva:

 • slobodné povolania nečítajú prácu a posielajú svoje polotovary;
 • muži sa ukázali byť nie muži (Možno, že shugaring je už mužská téma?)

Čítal som žiadosť novinárky. Odkedy žurnalistické alebo filologické vzdelávanie dáva copywriteri výhodu? Toto je zvláštna vec, milí čitatelia. Mimochodom, dievča priložilo svoj diplom k žiadosti.

Aby sa zabránilo mnohým pripomienkam. Aby sme boli schopní písať dobré texty a byť guru vo filológii alebo žurnalistike, nie je to podobný koncept.

David Ogilvy - stredoškolské vzdelanie (zapísal 2 univerzity, ale nevyštudoval);

Joseph Shugerman - stredné vzdelanie (3 roky na Vysokej škole elektrotechnickej);

Albert Lasker - stredoškolské vzdelanie (od detstva pracoval ako reportér);

Alexander Repyev - Inštitút fyziky.

Zdá sa, že novinár nevie, o čom hovoriť, nie o sebe, ale o klientovi a jeho úlohe. Žiadosť však nebola zlá. Ale kde je žurnalistika - úprimne povedané, záhadou.

Napísal som, že mám obmedzený rozpočet a táto úloha je za 1000 rubľov. Tieto 4 vety však vyzerali takto:

Neviem, s čím súvisí, ale iba jedna nezávislá osoba mala webovú stránku. A toto dievča pracuje s cenou 4000 rubľov. Aplikácia spôsobila záujem, keď som klikla na odkaz. Mimochodom, stránka bola spustená (blog zastavil v roku 2013, nenašli portfólio).

Nuž, niečo, čo som odišiel. Pokračujeme. Potom, čo som si vybral umelca, som sa s ním porozprával o detailoch a zaplatil vopred (100% platba vopred) 1000 rubľov.

Potvrdenie vo forme snímky obrazovky. Nový príbeh v štýle "Hachiko"

Snímka obrazovky mojej korešpondencie a platby.

Keď som dal svoje peniaze, začal som písať prípad. Ostáva len čakať. Trvalo to 48 hodín a v pondelok večer som začal prekonávať pochybnosti:

Príde moja objednávka?

Možno ma hodili?

Musíte vo vašom prípade investovať ďalších 1 000 rubľov?

Začal som písať tento prípad. Na rozdiel od mojich očakávaní (už som sa vyrovnal s myšlienkou, že budem musieť zaplatiť ďalších 1000 rubľov), dievča poslalo článok v noci z pondelka na utorok, to znamená 3 dni po zaplatení.

A teraz, ako v boxe

V jednom rohu, indie marketing copywriterktorá nerozumie téme vôbec:

 • mladý muž, 26 rokov;
 • skúsenosť ako copywriter menej ako 2 roky;
 • myslí si, že môže písať predajné texty;
 • vo svojom portfóliu len pár textov;
 • iba 3 odporúčania;
 • náklady na prácu - 2000 rubľov za text.

V inom rohu na voľnej nohe copywriter:

 • mladé dievča, 28 rokov;
 • pracovné skúsenosti uvedené v profile, viac ako 5 rokov;
 • viac ako 12 000;
 • viac ako 100 pozitívnych hodnotení;
 • pevné portfólio;
 • primeraná aplikácia a ona je dievča (čo jej dáva dobrú výhodu pri poznávaní témy);
 • náklady na prácu - 1000 rubľov pre text.

Aj tu si môžete vybrať v prospech na voľnej nohe textár.

Jeho výhody:

 • lepšie pozná cieľové publikum;
 • Samotná je Stredná Ázia;
 • má dobré hodnotenie;
 • viac ako sto pozitívnych recenzií;
 • dostatočné komunikačné metódy;
 • pracovná prax 5 rokov;
 • cena je nižšia.

Moje výhody:

 • existuje webová stránka s „živým“ blogom (nie každý si myslí, že je to výhoda, ale skutočnosť, že stránka je dostupná, hovorí aspoň to, že osoba v copywritingu sa usadila vážne a dlhodobo);
 • Existujú 3 odporúčania (nie hodnotenia, ale odporúčania);
 • Pôsobivý zoznam komunikačných metód (vrátane sociálnych sietí, mobilných telefónov, Skype atď.).

Ako bol text napísaný? Spätná väzba zákazníkov a výsledky experimentov

Neviem, ako predajné texty „guru“ píšu alebo aké techniky používajú na pochopenie cieľového publika. Konal som takto:

 • Nevedel som nič o službe a cieľovom publiku, išiel som na YouTube. Sledovalo sa asi 5 videí. Videá, ktoré sa ukázali ako najužitočnejšie, sú: „Pravda a fikcia o shugaringu“, „Depilácia cukru, Shugaring“, „Shugaring. Moja osobná skúsenosť“.
 • Po vypracovaní plánu pre budúcnosť textu som študoval recenzie (viem, že 95% z nich bolo zakúpených, ale stále pomáhajú dostať sa do predmetu). Prečítajte si tu a tu.
 • Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať vaše cieľové publikum / test produktu je sociálne siete. Nájdite niekoľko cieľových skupín a prečítajte si diskusiu alebo si vytvorte vlastné.

Takže môžete zistiť, o čom potenciálni zákazníci snívajú a čo očakávajú od vašej služby, služby alebo produktu (ankety sú veľmi užitočné). Ponúkať novinky je skvelý nástroj. Niektoré skupiny majú FAQ - sklad informácií. Príklad.

Tak, predaj text bol napísaný pozdĺž krokov pre štúdio shugaring na úplne neznámej tému pre mňa. Môžete ju hodnotiť nižšie.. Oba články sú prezentované vo formáte PDF (ako ich videli zákazníci), takže všetko je fér.

Predajný text na hlavnej stránke za 2000 rubľov:

Prečítajte si pdf

Článok na stránke klienta

Keď som čítal úprimne zlý SEO text, začal som pochybovať o tom, že 2000 rubľov bola primeraná cena za obsah, ktorý mohol predať službu (zdá sa, že je čas zvýšiť latku).

Predaj textu na hlavnej stránke za 1000 rubľov:

Prečítajte si pdf

Prisahám na svätú klávesnicu a svoju knižnicu, že som nezmenil jediné slovo. Aj keď sa snaží odstrániť body z hlavičiek.

Chcel som otestovať text. Evgenia Kryukova (vedúca marketingového oddelenia Texterry) jasne uviedla vo svojej korešpondencii, že bez konkrétnych čísel, môj prípad bol v pochybnej perspektíve. A na tento účel ste museli presvedčiť svojho zákazníka. Môj pokus zlyhal. Snímka jeho odpovede je pripojená.

Ale čo konverzia? Vážení čitatelia, ako sa meria konverzia predávaného textu napísaného pre hlavnú stránku?

Zhrnutie

Oba články nie sú dokonalé. Dokonalý text vôbec neexistuje. V 95% prípadov je chýbajúca / extra čiarka, preklep, podhodnotenie, banálna chyba, extra slovo, nezaznamenaný alebo neschválený fakt.

Napríklad tento prípad, ktorý čítate, čítal ja a dvaja korektori (text pre 2000 rubľov bol odoslaný na čítanie jedného korektora). Určite to bude študovať editor Texterra. Potom sem príde filológ-novinár a nosí opkchatku.

Okrem toho, dnes napísaný text je vždy lepší ako ten, ktorý bol napísaný včera. To je spravodlivé vyhlásenie, ak budete rásť profesionálne.

Môžete povedať: "To nie je šťastie pre vás, ale našli sme vynikajúceho copywritera pre 100 rubľov / 1000 znakov a už predali tovar za šesťmiestnu sumu." Dúfam, že tento nugget copywriter si rýchlo uvedomí svoj talent a zvýši cenu na životné minimum.

Prestaň, prečo som bila vaše námietky?

Pointa. Za tisíc rubľov si môžete kúpiť slabý článok SEO, plnený bežnými frázami. Na voľnej nohe sa ani neobťažoval krásne predložiť návrh a spracovať námietky klientov, ktorí Uviedol som v TK (po vykonaní niektorých prác pre neho) a boli aj iné námietky.

Myslím si, že úlohou nezávislého pracovníka nebolo prilákať návštevníkov na štúdio shugaring a rýchlo odovzdať text.

Je načase, aby podnikatelia, webmasteri, vedúci marketingových oddelení, ktorí potrebujú pracovné texty priznať: dobrý text, a najmä marketing, nemôže stáť 1000 rubľov a viac ako 100 rubľov / 1000 znakov.

PS: Už vám chýbajú časy prehnitého SEO? Je to škoda, ale nevrátia sa. Vitajte v ére internetového marketingu, kde sa pracovný obsah stal kľúčovou "postavou" vo vývoji internetových zdrojov a podnikania v RuNet. Váš zisk na webe na tom teraz závisí.

Dodatok k článku

Vzhľadom k tomu, že tento článok vyvolal ohromné ​​diskusie a veľkú záplavu kritiky v smere oboch autorov, vyzvali sme našich čitateľov, aby sa zúčastnili aj na tomto experimente: napíšte text na tú istú tému pre tú istú stránku a dajte ju na posúdenie našim používateľom.

Dnes ráno nám Sergej poslal svoju verziu textu (ktorý komentuje článok pod menom Sergej Simonov). Od júla 2015 píše texty pre internetové zdroje, to znamená, že jeho skúsenosti sú v zásade malé. Stránka zatiaľ nemá. Náklady na jeho text je 500 rubľov.

O niekoľko dní neskôr, Alexander Petrova, copywriter, obchodník s obsahom, autor blogu, nám poslal text //shuro4ka.ru. Alexandra vo svojom popise uviedla: „V roku 2007 som vstúpila na trh a nemám v pláne odísť. Pracujem na výsledku a nerobím projekty, ktoré nemôžem robiť.“ Ak sa vám páči text Alexandry, môžete ju kontaktovať e-mailom: [email protected]

Pre porovnanie, okamžite skopírujeme ďalšie dva texty, aby bolo vhodné ich porovnať:

A teraz pozornosť, otázka!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár