10 starých a nových dogiem v copywritingu, ktoré možno napadnúť

Článok bez vstupu nie je možný

Dogmy sú ustanovenia, ktoré nevyžadujú dôkaz. S dogmami (alebo "dogmami") je na prvý pohľad pohodlnejšie: keď ste amatér, začiatočník, novorodenec. Ďalej dogmy začínajú obmedzovať útek fantázie, zbaviť hľadanie kreatívnych riešení, zúžiť koridor možností. Počítačoví strelci začali ako dogmy: dobrodružstvo v chodbe bolo bitúnkom v lineárnom scenári. Potom prišli otvorené svety, kde nebolo možné vôbec vykonávať úlohy a ani niekoho zabiť, ale stále sa baviť.

Čo je zlé na dogmách?

Dogmas zamrzne ako lepidlo: napriek objavom a novým skúsenostiam lepidlo vyschlo, v produkte sa nič nezlepšilo.

Beat príklad výrobcu

Noví používatelia elektronickej hudby hľadajú superprogram, vylepšovací doplnok, ktorý okamžite vytvorí vysokokvalitný zvuk. Ale každý beatmaker (kardiostimulátor) vie, čo má hudobný editor prvýkrát otvoriť: pred sebou máte prázdnu obrazovku, prázdny hárok! Toto je neznámy vesmír. Potrebujete jednoduché pravidlá na vytvorenie tolerovateľného zvuku: na basovom kompresore, na hlasovom dozvuku. Bude to trvať roky, kým niečo urobíme inak, ale v šikovnej aplikácii dogmy a experimentovania je profesionalita.

Prečítajte si tiež: Black Copywriting: Ako určite dokončiť publikum pomocou nízko kvalitných textov

Dogmaty v copywritingu

Copywriting je plný sporov, vždy: od mena a postavenia profesie až po kľúčové ustanovenia. To je dobré, toto je život. Tiež, copywriting, rovnako ako každá disciplína s históriou, je plný dogmy. Dnes sa na niektorých pozrieme z nového uhla, bez toho, aby sme spochybnili ich dôležitosť a dôveryhodnosť.

10 starých a nových dogiem v copywritingu, ktoré možno napadnúť

1. Textové vzorce by sa nemali meniť

Je čas na eklekticizmus.

Ľudia čítajú uhlopriečne, rybie kosti, topy, Fengshui, končiac. Každý prípad je individuálny. Žonglovať vzorce, ako chcete! Začať recenzie c? Jednoduché! Urobte dlhý úvod do príbehu? Začnite s CTA? Môžete použiť všetko! Vzorce môžu byť zmenené, preskupené, remixované a zabudnuté na ne. Len viem, prečo to robíte. A či ste tak skúsený autor, aby ste opustili vzorce alebo alchymiu sami.

Kodovye vzorce čítajú takmer všetci. Zmiešajte ich bez straty logiky čítania. Pristátie je všeobecne oblasť experimentov - zasiať všetko tam, nech všetky kvety rastú. Zvyčajne na stránke s textom a videom. Urobte opak: textové recenzie a všetky texty na stránke zabalte do dokumentu.

Napíšte články o predajných vzorcoch, obchodných návrhoch - vo forme článku, ak cieľová skupina neprijíma priamu reklamu, ako v oblasti pomoci.

Takáto sloboda je jednoducho obdivovaním.

Pozri tiež: Vytvorenie textu z „A“ do „Z“: ako písať, optimalizovať a ukladať článok

2. Infostil - najužitočnejší

S jednou rezerváciou: šialené sušenie sa zruší.

Infostyle je najužitočnejší. Ale chce návštevník reštaurácie vždy zdravé výrobky? A čo pizza so slaninou?

Každý "sám Glavred". Prevziať zodpovednosť, nie nástroj. Existuje tucet oficiálnych štýlov písania a tisíc jednotlivých. Soľ zlepšuje všetko okrem ovocného šalátu. Toto už bolo napísané, nebudem sa opakovať.

Delegát. Verte svojmu lekárovi, inštruktorovi a copywriterovi. Kde zasiahnuť kladivom a kde píšťalka s prísahou - rozhodne, komu za to zaplatíte peniaze.

Pozri tiež: Prečo copywriter nepáči Ilyahov?

3. Clerical by sa malo vyhnúť ako mor.

Existuje slovo "musí".

Zvyčajne je potrebné: písať jednoducho, presvedčivo, silne, úctivo. Niekedy - vzorované, priestorovo, jazykovo viazané, viacpodlažné.

Toto je nevyhnutné zlo. Prichádzate na poštu. Všetko je pomalé a hrubé. Píšete žiadosti úradníkom - a „počujú“ len ich formát. Môžete bojovať proti tomuto zlu, ale môžete ovládať jeho jazyk. Viac o tom v článku "5 textov, kde je kancelária vhodná."

Pozri tiež: Zabijáci konverzie: 7 fráz, po ktorých používatelia opustia vašu stránku

4. V B2B písať len pevné

Pevný prístup pre serióznych pánov.

Stará pieseň pre hlavnú. Rovnako ako v B2C, v niektorých miestach sa manipulácia s manipuláciou, striekanie, známosti a prenikanie prijíma, takže v B2B komunikáciách niekedy začína život šéfa. "Ty" s veľkým písmenom, slávnostným pozdravom rešpektovaného rozhodovateľa v troch odsekoch, všetko je tak usporiadané, úprimne, že Čechov bude inšpirovaný. Niekedy je to mimochodom oprávnené, povedal som to.

Ale vo všeobecnosti si vždy pamätáme, že za sklom generála, výkonného, ​​šéfa a zodpovedného sedí ten istý normálny človek. Všimol som si, že len oficiálne studené listy neprejdú cez filter. A ak píšete úprimne, ale s úctou, odpovedajú ochotnejšie. Platí to najmä pre tých adresátov, ktorí stonajú z oficiálneho zamestnania v práci a už majú ťažký čas písomne ​​s kolegom, novinárom alebo živnostníkom na tému „Vy“, chcú voľne dýchať.

Pozri tiež: V RuNet je o niečo viac ako 35 000 bežných klientov. Čo robiť so zvyškom?

5. Všetky obchodné značky by mali byť napísané presne, angličtina by nemala byť odmietnutá.

"Florida rezident spálil svoje nohavice s chybným iPhone."

Pracoval na miestach, kde by ste mali vždy písať takto: iPhone. Bez sklonu. Cudzie písmená rôznych výšok, rovnako ako na krabici, takže transatlantický trest neprišiel.

Kult kultúry nákladu! Hovoríte s ľuďmi, ale nemodlite sa k bohom. Neexistuje žiadna sviatosť písať iPhone - bez anglických písmen, bez úvodzoviek, sakra, uistite sa, že "herringbone"! Najmä keď ste mikrobusiness a nikto vás nebude súdiť. "Xerox" písať? Tu je iPhone tam. Áno, a SEO vďaka vám povie. Pre blízkosť ľudí, konvertibilný na prechody z vyhľadávania.

A potom sa snobia - užívatelia mýlia, sú zviazaní jazykmi a my inteligentne obraciame nos z predaja. Nemám pre vás žiadnych iných používateľov.

6. Text čo najmenší.

Kedy. Všeobecne áno, ale čo longrid?

Ľudia s veľkou usilovnosťou čítajú viac článkov. Je to ako sedieť pri steak na víkend po týždni rýchleho občerstvenia. Longrides - výzva pre modernú nepozornosť, odlúčenie od obsahu kvôli plánu, výzva pre roztrieštené vedomie sociálnych sietí. A tak sa čítajú. Sú to menšie knihy, ale viac článkov.

Pozri tiež: Čo je lepšie: longreads alebo krátke články? Prípad "Texterra"

7. Oddelený obsah marketing a predaj

Nezdieľajte ich.

Ak máte všetko na jednej stránke, presnejšie na jednom blogu alebo na jednej stránke spoločnosti na Facebooku (je to normálne alebo lepšie "na Facebooku"?) - potom prečo by ste to mali zdieľať? Nie ste Tinkoff Magazine alebo domorodé niečo so zamestnancami autorov a pár redaktorov - nemáte peniaze na dlhotrvajúce veci, ako je napríklad marketing obsahu.

Preto nie je hanbou uviesť odkaz na tlačidlo „Kúpiť“ na konci užitočných príspevkov. Nemáte dva roky na uverejnenie článkov. Musíte predať a kúpiť predplatné pre fitness dnes. Ja sám som. Tak si vezmite moju radu a objednajte si text od mňa.

Prečítajte si aj: Prečo obsahový marketing stále funguje: názory 22 zahraničných expertov

8. Prepísanie je zbytočné

Je to užitočné.

Je potrebné, keď sú texty dobré, ale ich vyhľadávače začali vyzerať zle. Prečo zmeniť správu, začať pracovať znova? Prepíšte texty. Ale jeho, nie cudzinci. To je spôsob, ako zmeniť účes. Zvýraznite svoju jedinečnosť trochu novým spôsobom. S robotmi.

Pozrite si tiež: 50 najhorších chýb webových copywriterov

9. Vždy je potrebná gramotnosť.

Nie je potrebné

V skutočnosti, gramotnosť na desiatom mieste. Mnohí sú negramotní. Mnohí čítajú nepozorovane. Zvyšok je dôležitý, čo hovoríte. Skutočná gramotnosť je dôležitá po treťom preklepu. Niekoľko chýb bude odpustených všetkými, ale závistiví kolegovia, ktorí čítajú článok s lupou, snažia sa pochopiť, či ho tentoraz v niečom zachytíte.

Pozri tiež: Ako písať bez chýb

10. Siete predávajú príbehy, nie priame reklamy.

Nepredávajte.

Príbehy sú dobré raz alebo dvakrát. Nie vždy. Čítate profil osoby, a tam je príbeh pod plánom, a potom predaj niečoho. "Máš sa s Masha nejako dohadovali o Kandelakovom ostrihaní ..." Oči sú už kĺzavé ku koncu postu, a tam je samozrejme reklama holičstva.

Naložený s rozprávaním ako reklama. Bolo by dokonca zaujímavé dávať priamu reklamu v kontraste. Je to čestnejšie a jasnejšie, a tak sme boli zaplavení informáciami na Facebooku, takže stále musíme čítať príbehy zo života cudzincov s filtrom - "Nie je to reklama v žánri rozprávania?".

Nie, naozaj! Napíšte predajný text: "problem-solution-here, get it all." Rovnako ako staré dobré časy.

Pozri tiež: Kto zabil rozprávanie príbehov?

PS: Menšie pikantné prípady nedostatku dogmy v liste

"Vy" a "vy"

Táto výzva je tiež nástrojom. Je prijateľné, aby každý napísal „vy“, ale často môžete byť aj „vy“ - keď adresát má rád lichotenie, nie je marketingovo zdatný a trochu sedí na internete. Ani nie tak, "v globálnej sieti Internet". No, chápete, tie isté „osobné“ listy s hlbokým rešpektom, ktoré nie sú vyjadrené vo zvyšovaní dôchodkov, ale v zámene „Vy“ píšete našim babičkám.

"Na Ukrajine" alebo "Na Ukrajine"

Píšeme Ukrajinci - píšeme "na Ukrajine". Píšeme do ruštiny - píšeme "na Ukrajine". Rovnaký príbeh s Bieloruskom, Krymom, kávou Latte - môžete dlhodobo dokázať osobe, ktorá vám dlhuje peniaze, jeho politickú a lexikálnu správnosť, ale komunikácia aspoň sťažuje. Plus, dostať pod filter "priateľ alebo nepriateľ."

Vulgar fonty

Čo je zlé na veľkých písmenách s titulkami? Rovnako ako v jasne červenej rúže alebo pančuchy v mriežke. Vulgárne. Priláka pozornosť. Sú miesta, kde je vulgárnosť vhodná a esteticky uznávaná. Voľba je na vás.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár