Ako zarobiť peniaze na blogu: úplný zoznam spôsobov, ako speňažiť

Môžete si zarobiť na blogu. Ale nie každý blogger pripravuje publikácie pod palmou s notebookom. Čo môžem povedať, nie každý autor osobného denníka môže tento notebook kúpiť na svojom blogu. Dobre, buďme úprimní: väčšina bloggerov ani neplatí za hosťovanie a poplatky za domény.

Problémom nie je nedostatok nástrojov speňaženia a dokonca neschopnosť ich použitia. Väčšina bloggerov, z jedného alebo druhého dôvodu, nemôže vytvoriť weblog, ktorý môže byť speňažený. Nebudete zarábať na notebooku pod palmou, ak zavesíte jednotku AdSense na stránku s návštevnosťou 100 unikátnych za deň.

Avšak, tento článok bude diskutovať o spôsoboch, ako speňažiť svoj blog. Dozviete sa, kedy a ktorý blog môžete speňažiť, ktoré nástroje použiť na zárobky, a ktoré sa vyhnúť. Mimochodom, tento článok bude užitočný pre podnikateľov, nielen potenciálnych webmasterov-peniaze. Pre podnikateľov z pluhu je jednoduchšie zarábať na publikáciách na internete, ako na čisto informatických podnikateľov.

Ako vybrať správnu tému blogu

Ak už máte navštívený a vyhľadávaný blog, preskočte túto malú časť. Ak plánujete vytvoriť časopis, informácie o výbere tém vám budú užitočné.

Pravdepodobne ste počuli o drahých a lacných, sľubných a nie veľmi subjektívnych témach. Skutočne, všetky ostatné veci sú si rovné, komerčný blog o financiách alebo medicíne prináša viac príjmov ako časopis pre zábavu celebrít. Ale v žiadnom prípade nevyberajte tému blogu pri priemerných nákladoch na kliknutie v „Direct“ alebo podľa popularity informačného výklenku.

Pozri tiež: Čo blogovať: 26 nápadov pre začiatočníkov

Pamätajte si, že dobrý a navštevovaný blog v lacných a nepopulárnych témach v deviatich prípadoch z desiatich prinesie viac príjmov ako nenavštívený časopis v drahých témach. To neznamená, že ak chcete zarobiť peniaze na blogu, musíte sa vzdať súťažných tém. Za zárobky, bez ohľadu na to, o čom je váš časopis. Pre zárobky je dôležité, aby bola dobrá a navštívená.

Chcete hlavný recept na dobrý blog, ktorý môže byť speňažený? Predmet by mal byť predmetom záujmu autora. Potom sa blogger ponorí do každej témy a vyvinie odborné znalosti. Potom bude písať mesiace a roky bez toho, aby sa pozrel na nízku MP reklamných jednotiek. Potom bude blog zaujímavý pre čitateľa.

Pred piatimi rokmi som vytvoril blog o financiách. Vybral som si tému z dvoch dôvodov. Po prvé, je drahá. Po druhé, niekoľko rokov som pracoval vo finančných organizáciách, takže som mal vedomosti v tejto oblasti.

Mal som dosť na asi 30 pracovných miest, ako je "Ako zabezpečiť poistenie trupu" a "Čo potrebujete vedieť o životnom poistení." Potom zmizol záujem o predmet. Uvedomil som si, že je pre mňa zaujímavejšie čítať podmienený MOZ ako podmienený Bloomberg.

Písanie o poistení sa začalo nudiť. Služba AdSense priniesla niekoľko centov denne. Preto som nenašiel jediný dôvod na rozšírenie hostingu.

Naučil som sa z lekcie: témy si nemôžete vybrať iba z dôvodu vysokých nákladov na kliknutie. V ideálnom prípade by časopis mal byť o tom, čo môžete písať o dlhú dobu. Skutočnosť, že máte bolesť, svrbenie, spôsobuje trvalý a dlhodobý záujem. Táto svrbenie a záujem by mali stačiť aspoň dovtedy, kým sa neobjaví iný zdroj motivácie: finančné. Ešte lepšie je, že záujem o predmet zostal konštantný.

Kedy môžem speňažiť blog

Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Schopnosť zarobiť peniaze na web log závisí od predmetu a zvolenej metódy speňaženia. Napríklad, v drahých komerčných výklenok, niekoľko stoviek unikátnych návštevníkov denne vám môže poskytnúť slušný príjem. A v zábavnej téme, a niekoľko tisíc uniki za deň nemusí stačiť na slušné zárobky.

Teoreticky si môžete zarobiť príjem z prvých dní blogu. Napríklad úvodná publikácia môže viesť návštevníkov do časopisu, z ktorých niektorí sa stanú vašimi zákazníkmi.

Ak si vyberiete monetizačný reklamný model, prví čitatelia si môžu prezerať komerčné bloky a priniesť vám prvé peniaze. Mnohé reklamné systémy neukladajú požiadavky na návštevnosť stránok.

V praxi má speňaženie blogu zmysel po dosiahnutí určitej úrovne účasti. Koľko uniknúť za deň by mali prísť na stránky, aby zmysel v publikovaní reklamy?

Vyberte si orientačný bod, ktorý máte pre seba. Zvážte predmet, vlastnosti projektu, správanie používateľa na stránke. Venujte pozornosť požiadavkám dochádzky, ktoré existujú v YAN. Pamätajte si, že 500 unikátnych za deň je prahom pre prijatie do jedného z reklamných systémov. Nezaručujú, že môžete vždy pracovať na lehátku s notebookom na lone pod palmami.

Urobte to: vyberte orientačný bod, po ktorom si myslíte, že svoj blog môžete speňažiť. Pred dosiahnutím cieľa premýšľajte o vývoji zdroja.

Nezasahujte reklamy na časopis s účasťou 10 alebo 100 ľudí denne. Prečo? Zarobené haliere môže byť veľmi silný demotivátor. Budete vykonávať niekoľko aritmetických operácií a uvidíte, že pre notebook pod palmami, nielen tisíce, ale aj 10 tisíc unikátnych užívateľov denne nebude stačiť. Mysleli by ste si, že ak by bolo navštívených 150 ľudí za deň, potom až 10 tisíc ľudí bude musieť blogovať ďalších 15 rokov.

Ďalší dôvod: namiesto vytvárania obsahu a vývoja blogu budete tráviť čas experimentovaním s reklamnými jednotkami.

Ak máte záujem o zárobky, blog by sa mal považovať za obchodný projekt. To znamená, že musíte plánovať, aký druh príjmu alebo zisku by časopis mal priniesť. Potom musíte vypočítať, aké ukazovatele dochádzky a konverzie sú potrebné na dosiahnutie cieľového príjmu.

Odložiť výpočty až do zváženia špecifických nástrojov speňaženia. Tým sa zvýši presnosť podnikateľského plánovania.

Úplný zoznam spôsobov, ako speňažiť svoj blog

Existujú len dva skutočné spôsoby, ako speňažiť webový denník, takže zoznam je úplný, ale veľmi krátky. Celkovo možno blog speňažiť nasledujúcimi spôsobmi:

 1. Predaj reklamy.
 2. Účasť na skutočnom podnikaní.

Podrobnosti o týchto modeloch budú opísané nižšie. Existujú alternatívne spôsoby speňaženia. Nemali by však byť zaradení do zoznamu, pretože je nepravdepodobné, že by ich blogger bral vážne do úvahy.

Napríklad alternatívne a ďaleko od nástrojov speňaženia reality zahŕňajú zbieranie darov, ospravedlňujem ma, crowdfunding. Pravdepodobne ste videli na stránkach blogov žiadosti od autorov darovať akúkoľvek sumu, ako sa snažili.

Peklo, táto metóda používa Jimmyho Walesa a všetko funguje pre neho. Prečo nezahŕňate tento nástroj do svojho obchodného plánu pri spustení blogu? Ak chcete odpovedať na túto otázku sami, porovnajte rozsah a význam vášho časopisu a Wikipédie pre webovú komunitu. Porovnanie vás nepresvedčilo? Potom to skúste: požiadajte publikum o podporu blogu. Formulár widgetu je užitočný pre prijímanie charitatívnych príspevkov z Yandex.Money.

Ďalším alternatívnym spôsobom speňaženia je platené predplatné. Zahŕňa aj predaj informačných produktov vytvorených z publikácií v časopise. Táto metóda je ešte menej reálna ako zber darov. Prečo?

Každá osoba napadne obsah každú sekundu. Informácie doslova premôžu ľudí hlavou. Publikácie bojujú za každý prechod zo zdrojov sociálnej siete, zo stránok výsledkov vyhľadávania, z agregátorov správ a informačných kanálov RSS. Ľudia majú obrovský výber kvalitného obsahu zadarmo. Prečo by si mali kúpiť predplatné na váš blog?

Ak máte naozaj odpoveď na túto otázku, skúste svoj blog speňažiť pomocou plateného prístupu. Nižšie nájdete úspešný príklad použitia tohto prístupu k speňaženiu.

Existuje jedna podmienka. Aby model fungoval, davy návštevníkov vášho stále bezplatného blogu by mali aspoň raz umiestniť hostingový server.

Mimochodom, čoskoro bude ešte kvalitnejší voľný obsah. Roboty už napísali romány a vyhrali literárne súťaže. Preto nepovažujte platené predplatné blogu za skutočný spôsob speňaženia. Lepšia pozornosť je venovaná stále fungujúcemu reklamnému modelu a vždy sľubnej účasti na trhu.

Pozri tiež: 97 nápadov online podnikania

Ako zarobiť peniaze na blogu s reklamou

Reklama nie je najlepší spôsob, ako speňažiť blog. Venujte pozornosť ilustrácii.

Piata časť návštevníkov portálu texterra.ru používa blokovanie reklám blokujúcich reklamy. Budete zarábať peniaze na reklamu v blogu a každý piaty používateľ nainštaloval program, ktorý skrýva takmer všetky reklamy. Ale ani to nie je hlavným problémom modelu speňaženia reklamy.

Hlavný predvolený blokovač reklám funguje v hlave väčšiny používateľov, ktorí budú zobrazovať váš blog. Ide o imunitu voči reklame alebo reklamnej hluchote. Kvôli prebytku komerčných správ používatelia odfiltrujú takmer všetky komerčné správy predtým, ako dosiahnu úroveň vedomia.

Banner slepota robí reklamu na vašej stránke neviditeľnou pre väčšinu návštevníkov. Z tohto dôvodu je priemerná miera prekliknutia reklám online všetkých formátov mizivá 0,06%. Tieto údaje sú HubSpot a Display Benchmark Tools.

Chcete zarábať s reklamou? Možno to stojí za to vyskúšať, pretože inzerenti, ktorí uprednostňujú objednanie reklamy priamo od bloggerov. Nižšie nájdete informácie o jednom z bloggerov, ktorí tak zarábajú dosť. Pre túto chvíľu začnite s kontextovými reklamnými systémami.

Kontextová reklama

Kontextové reklamy poskytujú inzerentom a vydavateľom úroveň prekliknutia nad priemerom pre trh. Tajomstvo efektívnosti je nasledovné: reklamné informácie sú zakotvené v informačnom kontexte stránky. To znamená, že systém zobrazuje reklamy návštevníkov stránok, ktoré zodpovedajú ich aktuálnemu záujmu. Ak napríklad používateľ prečíta článok „Ako si vybrať bicykel“, je pravdepodobnejšie, že v reklamnej jednotke uvidí reklamu na bicykli.

Venujte pozornosť kontextovým reklamným systémom spoločnosti Google a Yandex.

Google adsense

Reklamné jednotky Google AdSense môžete zverejniť okamžite po vytvorení blogu. Kontextový reklamný systém Google prijíma reklamné stránky bez obmedzenia účasti. Blog by mal dodržiavať štandardné pravidlá.

Ak chcete uverejniť reklamu, postupujte podľa týchto krokov:

 • Zaregistrujte sa do účtu služby Google Adsense.
 • Pridajte do systému blog v ponuke Nastavenia - Moje stránky.
 • V ponuke Moje reklamy vyberte príslušnú reklamnú jednotku.
 • Skopírujte kód a pridajte ho na stránku.

Ak chcete do svojho blogu pridať WordPress, použite štandardný widget "Text", pravidelný plug-in od Google, alternatívne plug-iny na vloženie kódu ako WP Insert Code. Ak má vaša šablóna návrhu vhodnú funkciu, vložte kód cez ponuku ovládania tém.

Oficiálny plugin Google AdSense pre WordPress automaticky analyzuje nainštalovanú šablónu návrhu a ponúka najlepšie umiestnenie reklamných jednotiek. Pomocou tohto doplnku môžete reklamy uverejniť do jednej minúty.

Koľko môžete zarobiť pomocou služby Google AdSense

Peniaze s "Sercha" tvrdia, že priemerná MP MP reklamných jednotiek v runete je od 1 do 5%. Ich kolegovia z anglicky hovoriacich fór považujú CTR 1,5% za dobrý ukazovateľ.

Náklady na prechod závisia od predmetu. Pre zábavné stránky je priemer od 1 do 5 centov za kliknutie. Pre staveniská sú priemerné náklady na prechod od 10 do 20 centov. Prechod na auto a IT stránky prináša majiteľom niekoľko desiatok centov.

Informácie o nákladoch na prechod boli získané analýzou správ na fórach populárnych v runete.

Upozorňujeme, že MP sa môže považovať za rozdielne. Predstavte si, že váš blog navštívilo 1000 ľudí denne. Zobrazujú v priemere tri strany. To vám poskytuje 30 prechodov reklám.

Služba Google AdSense považuje možnosť kliknutia na základe počtu zobrazených stránok. To znamená, že vaša MP je 1%: 30 * 100/3000. Niektorí webmasteri považujú za vhodnejšie počítať MP na základe počtu návštevníkov. V tomto uskutočnení bude hodnota 3%: 30 x 100/1000.

Reklamná sieť "Yandex"

Je ťažšie stať sa členom YAN ako používať Google AdSense. K štandardným požiadavkám na stránky je stále najväčší vyhľadávač Runet pridaná prahová návštevnosť. Systém prijíma stránky, ktorých návštevnosť je najmenej 500 unikátnych za deň. Ak chcete zverejniť Yandex.Market affiliate blok, musíte dosiahnuť účasť 1000 ľudí za deň.

Publikovať kontextovú reklamu z "Yandex", vyplňte formulár partnera a pridajte stránku do systému. Po schválení aplikácie si môžete vybrať vzhľad reklamy a pridať kód na stránku. To možno vykonať pomocou štandardného widgetu "Text", zásuvných modulov pre vloženie kódu typu WP Insert Code. Funkčnosť niektorých tém vám umožňuje publikovať reklamu v ponuke správy šablón.

Pozri tiež: Návod na použitie pre Yandex.Direct pre začiatočníkov

Koľko blogeri zarábajú s pomocou YAN

Členovia "Sercha" hovoria o priemernej miere prekliknutia reklám 2-3%. Indikátor sa líši v závislosti od predmetu zdroja, počtu reklám na stránke, umiestnenia blokov.

V priemere je prechodný poplatok od niekoľkých rubľov až po niekoľko desiatok rubľov. Špecifický indikátor závisí od objektu.

Vo všeobecnosti poskytuje YAN partnerom v porovnaní s Google AdSense vyššiu cenu za kliknutie. Ale inzercia reklamného systému Google poskytuje vyššiu možnosť kliknutia. Preto AdSense a YANYa prinášajú bloggerom a vlastníkom stránok rovnaký príjem.

YAN a Google AdSense skutočne rozdelia trh pre kontextovú inzerciu RuNet pre dvoch. Ak máte blog v anglickom jazyku, ako alternatívu k službe AdSense môžete použiť službu Yahoo! a bing. V runete, ako alternatíva k lídrom na trhu, môžete použiť systém Relap.

Demo systém Smart Relap Ad

Služba Relap.io sa umiestňuje ako inteligentný systém speňaženia stránok. Podľa vývojárov, Relap využíva strojové učenie a veľké dátové algoritmy na určenie užívateľských preferencií. Systém zobrazuje každého návštevníka stránky obsah, ktorý chce vidieť. V dôsledku toho je priemerná CTR jednotiek Relap 17,8%.

Vlastníci blogu môžu s Relapom robiť dve veci. Prvým z nich je zlepšenie metrík správania. Bloky Relap zvyšujú počet zobrazených stránok na návštevníka a trvanie relácií.

Druhou úlohou je speňaženie dopravy. V blokoch Relap môžete zobrazovať reklamy. Dostanete odmenu za každého čitateľa po zaplatenom prepojení.

Ak chcete použiť Relap, zaregistrujte sa v systéme. Zadajte doménu a pridajte skript navrhnutý systémom do záhlavia lokality. Ak je váš blog poháňaný programom WordPress, môžete to urobiť pomocou doplnku WP Insert Code.

V ovládacom paneli Relap vyberte sekciu "Widgety". Zapnite príslušný miniaplikáciu. Kliknutím na ozubené koliesko upravíte jeho vzhľad a získate kód.

Nainštalujte blok Relap do bočného panela blogu pomocou štandardného widgetu WordPress "Text". Počkajte, kým systém naskenuje stránku a začne zobrazovať odkazy na podobné publikácie. Potom umožnite speňaženie v príslušnej časti ovládacieho panela Relap.

Účinnosť vzájomného prepojenia

Web má pozitívne recenzie Relap od zástupcov populárnych zdrojov, vrátane AdMe.ru, RIA Novosti, Layfhaker. Vydavatelia oznámili zlepšenie metrík správania a odporúčania s vysokým CTR.

Užívatelia Serch sú nedôverčiví k Relap.io. Fórum má dokonca správy o problémoch s platbami. Členovia peňažníckych komunít sú však opatrní voči všetkému novému.

Affiliate programy

Affiliate programy fungujú takto: uverejníte reklamnú jednotku alebo odkaz na svoj blog. Ak používateľ klikne na cieľovú akciu, budete odmenení. Napríklad anglicky hovoriaci bloggeri aktívne využívajú partnerský program Amazon na speňaženie zdrojov.

Если ваш журнал рассчитан на англоязычную аудиторию, смело используйте эту партнерку. Если вы работаете для русскоязычной аудитории, вам подойдут перечисленные ниже партнерские программы:

 • "Яндекс.Маркет". Участники РСЯ могут установить контентный API и зарабатывать на переходах пользователей в магазины. Чтобы использовать партнерку, блогер должен обеспечить посещаемость журнала не менее 1000 уников в сутки.
 • Ozon. Блогер получает комиссионное вознаграждение до 18 %. Ozón uprednostňuje vidieť veľké a navštívené zdroje v partneroch. Neexistuje však minimálny limit dochádzky. Preto môžu všetci blogeri publikovať reklamné odkazy a reklamy, ak ich zdroje neporušujú zákon a nespĺňajú štandardné požiadavky. Mimochodom, iné veľké internetové obchody ponúkajú aj affiliate programy.
 • Leads.su. Partnerský program pre finančné blogy. Program prijíma prostriedky s účasťou 100 ľudí denne. Program postúpenia funguje.
 • Aviasales. Partnerský program pre blogy cestovného ruchu. Provízia blogger dosiahne 70% sumy transakcie. Existuje program na sprostredkovanie.
 • Affiliate programy hosting poskytovateľov. Takmer všetci poskytovatelia hostingových služieb ponúkajú poplatky za sprostredkovanie. Venujte pozornosť Reg.ru, Agave, HOSTiQ a ostatným hráčom na trhu.
 • Herné pobočky: Vitajte Partneri, Admitad, LiveGames, RBK hry a ďalšie.
 • Forex-súvisiace affiliate programy: ForexClub, Alpari a ďalšie.
 • Partnerský program pre dospelých.

Účinnosť affiliate programov

Bloggeri hovoria o partnerských programoch rôznymi spôsobmi. Niektorí autori považujú affiliate programy za najlepší spôsob, ako speňažiť. Väčšina z nich považuje nástroj za neefektívny alebo ho využíva na zabezpečenie zárobkov.

V segmente blogosféry v anglickom jazyku je affiliate program Amazon považovaný za čarovnú paličku a najschopnejšiu alternatívu k službe AdSense. Aktívne ho využívajú blogeri, ktorí píšu o osobnej elektronike, kozmetike a voňavkárstve, o oblečení.

V ruskej blogosfére existuje viac negatívnych recenzií o partnerských programoch veľkých maloobchodníkov ako pozitívnych.

Aký je problém speňaženia blogu pomocou affiliate programov? V RuNet, existuje mnoho affiliate programov ohrozených alebo kompromitujúcich tém: dospelých, kasíno, online hry. Takéto programy vytvárajú príjem pre blogger, ale zhoršujú užívateľský zážitok a znižujú kvalitu časopisu.

S cieľom zarobiť peniaze s pomocou affiliate programy s dobrou povesťou, musí byť navštívený blog. Okrem toho by sa predmet časopisu mal zhodovať s témou affiliate programu.

Ďalšie služby speňaženia blogov

Nasledujúce služby umožňujú bloggerom zarobiť peniaze predajom reklám. Tieto zdroje pôsobia ako sprostredkovateľ medzi inzerentmi a autormi.

Tieto služby môžete používať:

 • Rotaban. Výmena bannerovej reklamy. Bloggeri a majitelia webových stránok z fóra Searchengines veria, že kontextová reklama prináša viac príjmov ako zverejnenie reklamy z burzy. Z nejakého dôvodu Rotaban neakceptuje stránky https.
 • Rotapost. Dvojča Rotaban. Blogeri zarábajú peniaze odkazy.
 • Sape.ru. Automatizovaný systém predaja reklamy a odkazov. K dispozícii je tiež výmena odkazov Gogetlinks, burza cenných papierov, Getgoodlinks, burza článkov Miralinks.
 • Blogun. Bloggeri dostanú zaplatené za uverejnenie odkazov a recenzií.
 • Advmaker. Výmena bannerovej reklamy, clickkander, video reklama.
 • Advertur. Výmena RTB reklamy.
 • Nolix. Služba vám umožňuje vysielať reklamy pomocou reklamnej línie.
 • Priama / reklama. Reklamný systém s platbou za kliknutie. Vlastníci blogov môžu publikovať štandardné reklamné jednotky, ako aj používať agresívnejšie nástroje: ukážky a pop-under.

Čo majú tieto služby spoločné? Zjednodušujú implementáciu reklamného modelu speňaženia, ale to nie je hlavná vec. Autor, ktorý oceňuje jeho blog, nikdy nepoužije údaje a iné podobné systémy. Prečo?

Predajné odkazy, stráže, publikovanie platených recenzií, používanie ukážok, pop-upov a pop-under a ďalších agresívnych a manipulatívnych formátov je skvelý spôsob, ako zabiť weblog. Ste pripravení predať svoju povesť na niekoľko rubľov, stratiť dôveru publika, získať sankcie pre vyhľadávače?

Áno, v zozname je niekoľko systémov, ktoré používajú alebo raz použili pevné zdroje. Prečo nie post bannery z Advmaker alebo hlavolamy z Direct / Advert?

Opýtajte sa sami seba: prečo inzerenti zverejňujú reklamy nie v DirectWeb a AdWords, ale v alternatívnych systémoch? S najväčšou pravdepodobnosťou chcú ušetriť alebo prilákať návštevnosť stránok, ktoré nie sú povolené pre najväčšie vyhľadávače v kontexte kontextového reklamného systému. Stojí to za spoluprácu s takýmito inzerentmi?

Efektívnosť služieb speňaženia blogov

Služba Direct / ADVERT ponúka blogerom možnosť vypočítať potenciálny príjem pomocou kalkulačky.

V blogosfére a na fórach webmasterov je veľa protichodných recenzií o službách speňaženia. Tu je ich podstata v skratke: môžete zarobiť peniaze, ale nevytvorili ste blog pre niekoľko desiatok rubľov mesačne.

Priamy predaj reklamy

Ak používate Google AdSense alebo iné systémy, časť každej platby od inzerenta zostáva u sprostredkovateľa. Ak chcete zdieľať s kýmkoľvek, môžete reklamy predávať priamo. Takže robiť hlavné publikácie a autori populárnych blogov. Ako príklad si pozrite "Lifehacker", "Lentu.ru" alebo Shakin.ru.

Mimochodom, nikto vás neobťažuje, aby ste súčasne zverejňovali priame alebo AdSense bloky a bannery od priamych inzerentov.

Výhody priamej interakcie s inzerentmi sú jasné: neplatíte sprostredkovateľov. Existujú nejaké problémy? Samozrejme

Reklama z Yandexu alebo Google je zvyčajne vložená do kontextu stránky. Reklamy s predmetom priameho inzerenta sa nemusia zhodovať s témou blogu.

Píšete napríklad o automobiloch a priamy inzerent od vás nakupuje miesto na reklamu domácich spotrebičov. Aký je problém? Získanie komerčnej správy mimo kontextu zhoršuje skúsenosti používateľov a znižuje výkonnosť reklamy.

Ďalší problém: väčšina inzerentov chce, aby reklamy boli čo najvyššie a najvyššie. Reklama na konci článku bude ťažké predať. Veľké a svetlé bannery v hornej časti obrazovky nemusia mať radi používateľov a vyhľadávače.

Bude ťažké pre vás predávať reklamy, ak váš blog ešte nedosiahol popularitu a prevádzku porovnateľnú s Lifehacker. Sprostredkovatelia vám umožňujú publikovať reklamy aj na blogoch s nulovou návštevnosťou.

Pozri tiež: Ako sa správať tak, že v redakčných médiách nie ste považovaný za blbec

Berieme v naturáliách: speňaženie bez speňaženia

Tento spôsob zárobku je medzi bloggermi rozšírený. Tu je schéma: výrobca alebo predajca odošle produkt populárnemu autorovi. Vlastník blogu túto vec na chvíľu používa a potom napíše recenziu. Zvyčajne produkt zostáva s bloggerom. Skutočné mzdy využívajú vlastníci časopisov rôznych predmetov, ale schéma je obzvlášť populárna medzi bloggermi krásy.

Mal by som zavolať na speňaženie modelu produktu alebo zisk? Ide skôr o rétorickú otázku. Stratí blogger dôveru v publikum? Ak si autor zachováva objektivitu, povesť netrpí. Otázkou je, či blogger môže byť objektívny, keď mu predajňa alebo výrobca pošle horu testerov a niekoľko skúmaviek zázračného krému.

Čo potrebujete vedieť o modeli speňaženia reklamy

Ako súčasť monetizačného reklamného modelu môžete použiť stovky ďalších nástrojov. Je fyzicky nemožné ich zaradiť do jedného článku a nemá zmysel. Je dôležitejšie pochopiť niečo iné - je ťažké speňažiť blog pomocou reklamy. A každý deň bude ťažšie zarábať.

Účinnosť komerčných reklám klesá. Inzerenti znižujú rozpočty. Príjmy vydavateľov klesajú.

Tu je názor generálneho riaditeľa "Texterra" Denis Saveliev o reklamnom modeli speňaženia webových projektov:

- Reklamný model pre akýkoľvek projekt je z beznádeje. Vo všeobecnosti takýto model umiera. Po celom svete. Vzor je (podľa môjho názoru) - ziskový obchod sa rodí na križovatke online a offline. Existujú výnimky, ale všeobecne.

Ak chcete pokryť náklady na seriózny webový projekt, musíte sa dostať na trh.

Vstup na trh: speňaženie pre vážne bloggerov

Účasť na trhu je jedinou reálnou alternatívou reklamného modelu speňaženia blogu. Trhová schéma funguje takto: blogger robí to, o čom píše a dostane za to zaplatené. Tu sú dve možnosti.

Po prvé: človek najprv podniká. Môže to byť autoopravovňa, internetový obchod, výrobný podnik, súkromná klinika. Potom podnikateľ vytvorí blog, s ktorým ukazuje odborné znalosti a priťahuje zákazníkov. Nie je potrebné ísť ďaleko za príkladmi, však?

Druhá možnosť: človek vytvorí blog, z ktorého podnik rastie. Ak napríklad blogger píše o kozmetike alebo ľudových hudobných nástrojoch, môže otvoriť internetový obchod s kozmetikou alebo nastaviť výrobu rúr a rúr.

Zapamätajte si recept na úspešný blog navrhnutý vyššie? Autor by mal mať záujem o vybrané témy. Je to veľmi dôležitá podmienka pre úspešný vstup na trh.

Univerzálne recepty na premenu blogu na biznis nedávajú zmysel, pretože každý výklenok má svoje vlastné zákony a pravidlá. Preto venujte pozornosť úspešným príkladom premeny webových denníkov na ziskové podniky. Možno vás inšpirujú a urýchlia spôsob konania.

Lokals: od realitného blogu k službe pre nájomcov a prenajímateľov

Služby nájomné byty bez provízie Locals sa rozrástla z blogu o nehnuteľnostiach. Autori ako experiment "skrutkované" na weblog možnosť publikovať reklamy na prenájom bytov. Potom zabezpečili relevantnosť prenajímateľa a poskytli plateným nájomcom platený prístup. Podrobnú históriu projektu nájdete tu.

V tomto prípade podnikatelia vytvorili úspešnú online službu založenú na blogu. Oni sami nie sú základom prenajímateľov a poskytovať služby realitných kancelárií. Preto nie je možné jednoznačne povedať, že autori The Locals vstúpili na trh. Ale oni našli medzeru medzi blogosphere a offline podnikania.

Blonde Šalát: módny blog priniesol autorovi milióny dolárov

Chiara Ferrany je dnes jedným z najuznávanejších odborníkov v módnom priemysle, socialite a úspešnom podnikateľovi. A začala v roku 2009 blog The Blonde Salad. Ak chcete zaregistrovať časopis priateľ Chiara strávil asi 10 dolárov. V blogu Chiara uverejnila väčšinou svoje vlastné fotografie v módnych šatách.

Príbeh Ferranyho je jedinečný, pretože sa jej podarilo úspešne speňažiť blog pomocou dvoch prístupov. Po prvé, reklamný model speňaženia. Časopis sa stal veľmi populárnym. Mesačné publikum publikácie, ktorá už zamestnáva desiatky zamestnancov, je 500 tisíc ľudí. Reklama a affiliate tržby generujú tržby vo výške 1,5 milióna dolárov mesačne. Dobrý dôvod, aby sa zľava reklamný model, že jo?

Po druhé, blogger sa nielen vstúpiť na trh, ale ponoril sa do neho headlong. Chiara Ferrany úspešne využíva svoj vzhľad a popularitu. Popredné módne domy sú poctené dávať dievčine položky z nových kolekcií. A vzhľad Chiara na módne show stojí organizátori 50 tisíc dolárov.

Ferragni vytvorila vlastnú kolekciu obuvi. V roku 2014 jej predaj priniesol zisk vo výške 5 miliónov USD.

Šialené sušenie: z Instagram účtu na ziskový online projekt

Vasilij Smolny, autor projektu „Dry Drying“, nezačal ani s plnohodnotným blogom, ale z účtu Instagram. V roku 2011 muž zmenil svoj životný štýl: začal sa venovať zdraviu a jedol správne. Smolny publikoval svoje vlastné fotografie v populárnej sociálnej sieti.

Basil zorganizoval online maratón na chudnutie. Za skromných 500 rubľov mohli všetci súťažiť o hlavnú cenu, ktorá predstavovala niekoľko desiatok tisíc rubľov. Dnes sa v maratóne hrajú autá a byty a náklady na účasť vzrástli na 3000 rubľov. Blog na Instagrame sa stal online projektom s miliónmi obratov.

Neobvyklý prípad: platené predplatné blog sa stal alternatívou k médiám

Autor časopisu World Politics Review, Hampton Stevens, získal v roku 2006 diplom z medzinárodných vzťahov. Rozhodol sa stať medzinárodným novinárom, ale populárne publikácie neochotne tlačili materiály Stevens.

Hampton začal uverejňovať politické recenzie na blogu. Časopis sa stal veľmi populárnym. Blogger sprístupnil väčšinu zaplatených materiálov. To nám umožnilo najať nezávislých novinárov, ako aj vyplácať mzdy predajcovi na plný úväzok.

Blog sa stal plnohodnotnou online publikáciou, ktorá prináša zisk prostredníctvom platených predplatných. Svetová revízia politiky je umiestnená ako alternatíva k hlavným médiám, pretože časopis pracuje na princípoch nezávislej žurnalistiky.

Môže sa príbeh Svetovej politiky nazvať úspešným vstupom na trh? Áno, pretože autor zmenil osobný blog na ziskovú mediálnu publikáciu, ktorá súťaží s Washington Post a National Journal. A úspešný príbeh Stevensa ukazuje, že aj v ére devalvácie obsahu môžete zarábať pomocou platených predplatných.

História jednoduchého geek

Vďaka blogu Matthew Rodela ukončil svoju prácu a stal sa podnikateľom. Mat naozaj chcel otvoriť počítačovú opravovňu. Ale on sa bál ukončiť svoju prácu so stabilným platom. Potom Rodela začala blogovať o počítačoch. Časopis sa stal populárnym a autor mal pravidelných čitateľov a potenciálnych zákazníkov.

V roku 2008 muž otvoril dielňu, ale naďalej pracoval paralelne na prenájom. V roku 2011 začal zarábať dosť na prácu. Matthew má stále blog. V ňom nájdete užitočné informácie o opravách a údržbe počítačov. Rodela tiež učí čitateľov otvoriť si vlastné workshopy.

Podľa blogger, logovanie mu pomohlo psychologicky. Blog dostal stovky čitateľov denne. Vďaka tomu Matthew veril, že nájde skutočných zákazníkov.

Váš blog môžete speňažiť dvoma spôsobmi.

Prvým je predaj reklamy. Existujú tisíce nástrojov na implementáciu reklamného modelu: od Direct a AdSense až po siete s ukážkami a partnerské programy. Monetizácia pomocou reklamných prác. Môžete však bezpečne pokračovať v tejto práci so slovami "ako doteraz".

Reklamná slepota publika znižuje efektívnosť komerčnej komunikácie. Inzerenti hľadajú alternatívne marketingové nástroje a vlastníci klesajú. Áno, existujú úspešné príklady speňaženia pomocou reklamy. Vyhliadky na model speňaženia reklamy sú však mierne mierne. Takže byť realistický pri plánovaní vášho blogu generovanie nástrojov.

Druhou metódou je účasť na trhu. Ak máte obchod, začnite blog prilákať zákazníkov. Ak máte blog, obchodujte speňažiť časopis. Na trhu sa môžete zúčastniť rôznymi spôsobmi. Módny blogger Ferrany vytvoril kolekciu módneho oblečenia. Autor blogu o počítačoch Rodela otvoril workshop o opravách počítačov. A hľadáte obchodné príležitosti vo výklenku, o ktorom píšete.

Je možné zarobiť peniaze iným spôsobom, napríklad prostredníctvom plateného predplatného alebo zbieraním darov? Vyskúšajte si to sami a potom sa podeľte o svoje skúsenosti v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár