Dlhý príbeh, čítaný až do konca. Čo je nové, dozvedel som sa o Longridah za rok, ktorý s nimi pracuje

Ak píšete dostatočne rýchlo a môžete prísť s množstvom chytľavých titulkov, je čas, aby ste napísali longreads. Vtip. Mimochodom, je to správne - longrids alebo longright?

Longrides - nie sú o počte značení a nie o predaji vzorcov textu. Nie je to o tom, ako vybrať ten správny obrázok pre materiál. Samozrejme, nie o počte názorov. A ani o tom, ako preskúmať potreby Strednej Ázie a dostať do nich text. Toto je najambicióznejší a najnáročnejší formát obsahu autora. A vôbec nie je to, čo sa hemží v hlavách súčasných autorov.

Toto je najlepší formát pre dlhodobé investície do obsahu.

Formálne, ľubovoľný objemný materiál, ktorý je dobre rozložený a naplnený množstvom obsahu (text, fotografie, interaktívny obsah) - to je longrid. Áno, je to dlhé - veria, že od 1200 slov alebo osem tisíc znakov. Ale nie je to ani tak veľkosť a nie efektné usporiadanie, ktoré robí to tak cenné, ale určitý prístup k práci na materiáli. Urobiť text menej ako 1200 slov - zostane longride. Odstráňte rozloženie - zostane longride. Zabite hĺbku vývoja témy a autorovu prezentáciu - všetko je preč. Nie pre nič v anglickej tradícii longrid sa tiež nazýva hlboké čítanie.

Takýto text je schopný udržať pozornosť divákov od 10 do 40 minút - a to je v čase, keď výkriky nedostatku koncentrácie a pozornosti čitateľa sú počuť zo všetkých strán. V tomto prípade nezáleží na tom, či hovoríme o Longride v kontexte žurnalistiky alebo v kontexte obsahu marketingu.

Novinári písali dlhé materiály dlho predtým, ako sa objavil internet. Vysvetľujúca žurnalistika, investigatívna žurnalistika, eseje a všetky žurnalistické žánre, ktoré sa nachádzali na križovatke umeleckej formy a nestranného faktu, sú tiež longridné len v papierovej podobe. Internet sa objavil už dávno, ale v roku 2000 neexistovali žiadne technické možnosti na vysielanie obsahu s množstvom slov. V ére rudimentárneho HTML, obsah vyzeral takto: modré pozadie s blikajúcimi hviezdičkami, svetlomodré titulky a, samozrejme, ružové písmo Comic Sans. Aký druh čítania by tam mohol byť? Nikto by nenapadlo napísať 1200 slov. Ľudia si zobrali papier a vytlačili knihy na internete, aby si ich prečítali.

Potom sa objavil HTML 5. Začal sa prenos žánru do digitálneho prostredia a jeho adaptácia na potreby marketingu. V časovom rozpätí od vzhľadu HTML 5 do roku 2016 existujú dva dôležité body. Prvým z nich je legendárny Snow Fall. V roku 2012 tím The New York Times publikoval multimediálny materiál o lyžiaroch a snowboardistoch chytených v snehovom lapači. Hoci za posledné štyri roky sa materiály stali oveľa pôsobivejšími, "Sneženie" sa stalo prvým, takže to zostane majákom, a v roku 2025 budú o ňom rozprávať študentom médií, ako kedysi hovorili o konceptoch Marshalla McLuhana.

Druhý bod je "Prečo som si kúpil dom v Detroite za 500 dolárov." V roku 2014 publikovali chlapci z BuzzFeed príbeh muža, ktorý využil šancu a kúpil dom v aukcii pochybných nehnuteľností v meste, kde biely chlapík na ulici vyzerá viac ako čudne. Príbeh získal 1 milión 775 tisíc 125 zobrazení do decembra 2016. Počet čítaní stále rastie - text ďalej pokračuje.

Existuje 18 tisíc znakov v "Sneženie", 35 tisíc v "House v Detroite", a viac ako polovica užívateľov, ktorí čítali "Dom v Detroite" to z mobilného zariadenia.

Toto sú veľmi, veľmi dôležité body. Prvý - „Sneženie“ - by nám mal vždy pripomínať, že k vytvoreniu úspešného obsahu dochádza na priesečníku žurnalistiky, čítaní „serióznej práce s faktom, formou a názorom autora“ a dizajnu, ktorý presne vie, ako tieto listy textu používame. Len rozloženie a multimediálny obsah nebude robiť zlý dlhý text dobrý longride. Druhý bod - „House in Detroit“ - hovorí, že aj chlapci, ktorí milujú jednorazový basfidový obsah, sú pripravení čítať dlhé texty. Ľudia majú chuť na príbehy a peňažné spoločnosti, ktoré utrácajú za obsah, môžu a mali by byť dlhodobou investíciou, a nie vreckovými.

Aký obsah predtým investovali peniaze? Predajné listy, seo, "megapolezny-dovolenka-na-stenu" obsah pre sociálne siete, vstupné stránky. To všetko je buď mŕtve alebo umierajúce. Longreads sú životaschopné.

Longrides nezomrie, pretože nemôžu byť postavené na úkor najjednoduchších foriem vplyvu, ako je to v prípade pristátia. Nemôžu preháňať nevoľnosť, ako predávať texty, postavené na obmedzenom súbore techník. Žiadna mágia: autori opäť začali seriózne pracovať na obsahu.

Dizajn nezomrie zajtra, žurnalistika nezomrie zajtra. Túžba empatie s príbehom niekoho iného nezomrie zajtra. To sú veci, na ktorých stojí Longrid, čo znamená, že je to najlepší žáner pre dlhodobé investície do obsahu.

Pozri tiež: Čo je lepšie: longreads alebo krátke články? Prípad "Texterra"

Naozaj čítajú až do konca. Dokonca aj z telefónu

Príbeh o dome v Detroite pre mňa je tiež argumentom v prospech skutočnosti, že mobilní užívatelia uprednostňujú dlhé texty pred krátkymi. Dlhé články, ktoré sa v rokoch 2006 - 2008 postavili proti všetkým, uverejnili blogeri zo starej školy Leo Babauta a Steve Pavlin, teraz sa stávajú referenčným bodom pre kvalitný obsah. Ľudia už nie sú šokovaní ponukou čítať z obrazovky telefónu.

Čítanie z počítača a čítanie z telefónu trvá pre nás rôznymi spôsobmi. Prvé úseky, druhá letí. Čas strávený s telefónom v ruke, to je buď voľný čas alebo minúta núteného čakania. Naša vnútorná cenzúra spočíva a nie sme nároční na kvalitu tohto času, nestaráme sa o to, aby sme boli naplnení niečím dôležitým. Ani si nemyslíme, budeme mať čas dokončiť čítanie až do konca. Na obrazovke telefónu, linky sú kratšie, oči menej zbytočné pohyby, posuvník nevstupuje do strnulosti - nevidíme to po celú dobu. Otvorením textu vieme, že je to dlhé, ale nevieme, koľko a pomaly začíname čítať. Raz som čítal polovicu textu o Osho pri kúpaní v kúpeľni a ešte som nečítal druhú polovicu. 30 tisíc znakov, ktoré som prešiel z telefónu, bolo oveľa kratších a zaujímavejších ako 30 tisíc znakov, ktoré som otvoril z notebooku. Paradox? Nie, len rôzne vzory čitateľov. Pokiaľ je vnútorná cenzora plávajúca v kúpeľni a batéria ešte nie je vybitá, všetko sa zdá zaujímavejšie.

Čítanie materiálu do konca nie je vecou veľkosti, ale obsahu. A, samozrejme, forma, v ktorej je tento obsah umiestnený. Práca v štruktúre textu a zlepšenie usporiadania zvyšuje percento čítania.

Existujú iba tri zásady:

 • premýšľať o čitateľoch (vypracovať význam);
 • premýšľať o odhadcoch (práca cez štruktúru a okruhy);
 • premýšľať o krížových čitateľoch (vypracovať rozloženie);

Čitatelia sú ľudia, ktorí s textom robia nasledovné: vidia názov, otvoria text, prečítajú prvé slovo, prečítajú druhé slovo, prečítajú tretie slovo. Ak je text oneskorený, skončí čítanie až do konca. Posudzovatelia sú sofistikovaní chlapci, ktorí najprv prezerajú všetky titulky a podnadpisy, aby určili, aký nový materiál a hodnota má váš materiál, a až potom sa rozhodnú, či sa majú čítať alebo nie. Nikdy neplávajú v kúpeľni, takže sa ich nesnažte kúpiť s chytľavými titulkami. Cross-readers sú ľudia, ktorí sa pozerajú na stránku, popadajú kúsky textu a čítajú len to, čo ich zaujíma. Na rozdiel od odhadcov, ktorí porovnávajú materiál so všetkým, čo predtým čítali, sa cross-readeri správajú impulzívne. Majú malé okienko pozornosti, a ak do nej niečo nezasiahlo, pôjdu ďalej. Interaktívne a rozvrhové práce na takomto. Ak pracujete na materiáloch na všetkých troch úrovniach, každý sa stane čitateľom.

Niasilil? A nie je potrebné

Longrid je dobrou voľbou vo veku rýchleho obsahu a dobroty, pretože publikum má chuť na dlhé príbehy na pozadí informačného preťaženia s nezmyselnými krátkymi textami.

Je to veľká chyba povedať, že longrids nefungujú, pretože vaše publikum nečíta dlhé texty. Vždy budú existovať ľudia, ktorí "mnogabukaf, niasilil." Budú, rovnako ako ľudia, "Karl" a ľudia, "všeobecne". To neodráža objektívnu realitu.

Ak sú to „niasilil“ a štatistiky to potvrdili, potom všetko závisí od toho, ako sa na veci pozeráte. Je to dôvod, prečo prestať publikovať obsah v plnej dĺžke alebo dôvod na to, prečo ho čitateľ nečítal? Možno, že táto osoba nie je veľmi cielený čitateľ. Možno, že text je nudný list. Možno, že autor poskytol tému alebo rozloženie nezvládne svoju podpornú úlohu. Akýkoľvek mediátor tam otvorí vaše oči mnohým veciam.

Áno, sú tu tí, ktorí nečítajú dlhé texty. Vynikajúci výsledok je 35% alebo menej. To však neznamená, že longrid nesplnil svoju úlohu. Dokonca aj ľudia, ktorí text nečítali, ho zdieľajú v sociálnych sieťach, uložia ho do záložiek, zapamätajú si tento text a posúdia vás v súvislosti s týmto textom: „Och, áno, táto spoločnosť vie veľa o štatistikách, pretože o tom píše také skvelé texty!“.

"Nečítal som, ale súhlasím" - Longrida sú spojené s hodnotou, prínosom a kvalitou.

Pozrite si tiež: 9 dôvodov, prečo video nikdy nedosiahne text

Toto je najlepšia stránka zo všetkých existujúcich.

Longreads pracujú lepšie ako všetky ostatné texty, ktoré sa spoločnosti snažia produkovať o sebe.

Už roky pristávame na vstupných stránkach - zdá sa, že nemajú alternatívu na konverziu. Ale ďalší rok alebo dva, a koncepcia Power Page - stránka, ktorá je v podstate longrid, určená na to, aby sa čitateľ zmenil na kupujúceho, bez toho, aby niečo priamo predával, príde k nám. Sen: nesnažíte sa predávať, ale stále kupujete. (Nemusíte predstierať, že sa nesnažíte, ale nesnažíte sa).

Celým bodom stránky Power je, že je to najsilnejší materiál zo všetkého, čo možno nájsť na internete na vašej téme. Longrid, ktorý nemá rovnosť v celom internete, môže byť najobjemnejším a najkomplexnejším, jediným na tejto téme vo všeobecnosti, jediným, ktorý zhromažďuje názory všetkých odborníkov z priemyslu, jediného, ​​kto dáva toľko príkladov z praxe alebo jediného, ​​ktorý vyjadruje nepopulárnu pozíciu na populárna téma.

V rusky hovoriacom priestore je málo ľudí, ktorí sa zaoberajú tvorbou takýchto konverzných sietí. A tak ľudia, ktorí majú skutočné štatistiky, deň s ohňom nemožno nájsť. Elena Asanova, zakladateľ agentúry Tellastory.ru, je taká vzácna osoba. To je to, čo Lena hovorí o tom, ako Longrid pracuje pre podnikanie.

„Longrid je jednorazový dotyk, ale veľmi silný a s predĺženým účinkom. Tento efekt je tvorený dvoma vecami: históriou a vírusovým potenciálom. Príbehy zriedkavo nechávajú čitateľa ľahostajným a v prípade podnikania vytvárajú aj efekt„ rozprávania “s Sú ochotní sa podeliť - vírusový potenciál je založený na chytľavom príbehu [viac o tom neskôr.] Napríklad Longrid o ruskom dizajnérovi z Dubaja v ruštine prepísal viac ako 800 krát av angličtine - viac ako 450 krát bez akejkoľvek propagácie. Tento november 2015 sa stále „objavuje“ vo forme prepojení v rôznych častiach siete, spája fanúšikov značky Katya Kovtunovich a generuje objednávky. “

Takže, longrid sa nesnaží predávať, preto spôsobuje dôveru. Zachytáva pozornosť čitateľa na inštinktívnej úrovni. Má vysoký vírusový potenciál. Pracuje dlhý čas - rok alebo viac. A zatiaľ čo pristátie zničí pozostatky dôvery a internet sa rozširuje s textami "ako zvýšiť konverziu o 0,00001%", stromy sú niekde blízko.

Je pre nich ľahšie rozbiť ľudí

Propagácia obsahu je dôležitá a vyžaduje samostatnú prácu. Ale jeden typ obsahu bude pokračovať na jeho lyžích, a presadzovanie druhého je ako tlačiť štvorcové jadro. Tu a Lena Asanova z Tellastory potvrdzuje: Longrides majú vysoký vírusový potenciál.

Dôvody, prečo sa longrid tak ľahko vyliezť, je málo. Jeden z nich súvisí so skutočnosťou, že longrid vyžaduje zručnosť a príbeh, a dokonca aj majstrovsky napísaný, je odsúdený na úspech v sociálnych sieťach. Ďalším dôvodom je množstvo textu. Nie vždy si ho prečítajte naraz, ale "nečítajte, ale schvaľujte" bude nútený zdieľať alebo uložiť odkaz na Facebooku, aby ste sa vrátili k textu neskôr.

Ďalším dôvodom je všeobecné pozadie. Longrid tvorí kontrast k mojim najobľúbenejším "12 tajomstvám úspechu textov pre sociálne siete", "13 tajomstiev úspechu textov pre sociálne siete" a ďalšie formality copywriter voidness. Chcete skutočné tajomstvo úspechu? Podeľte sa o niečo na akúkoľvek tému a sprevádzajte ich písaním: "Opatrne, dlhý text."

Dlhšie formy obsahu uľahčujú dôveru. Pamätáte si, že čas strávený na stránke je nová mena dôvery vyhľadávačov? Longreads fungujú ako nič iné na propagácii vyhľadávačov. Čím viac času strávia užívatelia na stránke, tým silnejší je pohľad vyhľadávača na vás ako najrelevantnejší zdroj informácií o tejto téme. Namiesto toho, aby 10-násobne vyhral pozornosť čitateľa, aby si prečítal text a pol minúty, je lepšie ho lákať raz s textom po dobu 15 minút alebo dlhšie. Viac času na stránke - viac dôvery.

Pozri tiež: Čo je kvalitný obsah z hľadiska vyhľadávačov

Takýto obsah môže zapisovať jednotky

Všetko to vyzerá skvele, ale je tu jeden malý zádrhel. Málo ľudí má dostatočné zručnosti na písanie longreads. Ak ste sa vyhrážali písať longrids, nestačí len brať a robiť, pomocou starých metód, obyčajný text, ale trikrát dlhšie.

V žurnalistike je vtipný pojem. Odstránenie primárnej nekompetencie. Prísne vzaté, novinár nemá povinnosť pracovať len s tými témami, v ktorých dôkladne chápe, a neexistuje povinnosť dôkladne porozumieť každej téme, za ktorú sa zaväzuje. Ale primárny výskum, ktorý ho uvádza do základov, je nevyhnutný. Prinajmenšom preto, aby pri odchode na rozhovor s tvorcom vesmírnych satelitov nepoložili otázky v štýle „A na akom kilometri v priestore sa gravitácia končí?“. Tak tu. Ak píšete longrid, máte takú povinnosť - dôkladne porozumieť.

A teraz chcem hovoriť o tom, ako vyzerá práca na tému a text a ako dlho to trvá. Som si istý, že tieto informácie pridajú niečo k vášmu pochopeniu dlhých foriem obsahu. Tu sú moje čísla. Oceňujem čistý pracovný čas, bez čaju a chatovania v sociálnych sieťach.

Strávil som 28 hodín písania a 6 hodín editácie pre text "Prečo copywriteri musia prestať počúvať obchodníkov a ísť na štúdium písania zručnosti". Hlavná myšlienka sa trikrát zmenila, štruktúra sa dvakrát zmenila a nakoniec som celý text vymazal a prepísal.

Strávil som asi 30 hodín na texte „Je čas rásť. Dospievajúce choroby ruských blogov“. Ako to bolo distribuované, nepísal som to, ale tu je dôležité niečo iné: text bol vytvorený z poznámok a pozorovaní, ktoré som zbieral každý deň tri mesiace.

Text, ktorý teraz čítate, som ho začal písať v júli. Tri prístupy k téme, každý 4-5 dní, a do polovice decembra som mal len 11 strán surového textu a 11 strán záznamov a plánov. Štvrtý, posledný prístup k textu je 16 hodín práce.

30% času z mojich štatistík možno pripísať osobným charakteristikám, ale celkový obraz sa tým nemení. Prečo to robím? A okrem toho, takýto obsah je niečo viac, než bloggerov a textárov môžu uhádnuť, plácať 2 texty denne. Longrid vyžaduje vážne ponorenie autora do predmetu, ale málo v jeho veku copywritingu. Oh časy, miláčik, o morálke!

Copywriting titulky odpisujú longrid

Stovky normálnych autorov sú pokazené žurnalistikou: všetkých šesť otázok pre olovo, obrátené pyramídy, čo-kde-kedy v titulkoch atď. Tisíce sú pokazené copywriting: všetky tieto "ako to urobiť tak,", "desať tipov pre začínajúcich autora", "sedem chýb, ktoré zabijú váš štýl" a tak ďalej.

Nikto nemá rád oklamané očakávania. Longrida je čítané publikom zvyknutý čítať veľa. Vidia viac titulkov v týždni, ako napíšem za rok. Pamätajú si na kvalitu čítania, ktorá na ne čaká po určitom titule. Ich nedôvera voči prázdnotám copywritingu je ohromne vysoká. Keď sa čitateľ pohybuje pozdĺž longride, už vie, že cesta je ďaleko, a ak zažijete žlté titulky v jeho očiach, je pravdepodobné, že vás opustí na strane cesty spolu so všetkými vašimi bannermi.

Longrid nie je vojna za kliknutia, a väčšina copywriting techniky pre titulky sú sústredené na získanie kliknutí. "Они смеялись, когда я сел за рояль, но когда я начал играть… " - помните этот хрестоматийный пример? Вспомнили - и забудьте. Для лонгридов нет ничего хуже штампов и каламбуров. Думаете, опечатка? Нет, я правда считаю, что это всё для дураков. И, уж если и хотите вспоминать мамонтов, вспоминайте вот это из Огилви: "Читатель - не дурак. Он ваша жена".

Longrid bol vytvorený, aby čitateľa ponoril do témy s hlavou, aby mu dal empatiu k rozvíjajúcemu sa príbehu, aby ukázal tie aspekty problému, o ktorých nikdy predtým nevedel. Tricksters, ktorí pomáhajú rýchlo navrhnúť čokoľvek, čo čitateľ otvorí, nedovolí písať longrid. Aj keď naozaj, naozaj vyskúšať.

Potrebujete naozaj veľký príbeh

Longrid nie je dlhý text, je to veľký príbeh.

Nie každá téma bude schopná uvoľniť sa v Longride. Ale ako chápať, čo je možné a ktoré nestojí za to, aby sa to snažilo? Nazvite to znamením skvelého príbehu. Ak máte niečo, čo možno nazvať skvelým príbehom, môže to byť longrid. Nie je to príliš špecifické, ale nie násobiaca tabuľka.

Pod veľkým príbehom môže byť horúca téma, téma super trendu, najpopulárnejšia alebo bolestivá téma vo vašom odvetví. Rekonštrukcie podujatí, portréty a osobné príbehy, reportáže - to sú tri najbežnejšie žánrové vetvy longridu, ako to žurnalistika pozná. To sa dá spoľahnúť na obsahový marketing.

Ďalšia možnosť - niekoľko malých príbehov, zmysluplných v kontexte jednej témy. Pozrite sa, ako Ellen Barryová, víťazka Pulitzerovej ceny, robí vo svojom Longride o zabudnutom Rusku na NY-Times. Zabudli ste na Rusko! Mohlo by to byť filozofické pojednanie založené na žuvaní osobných názorov, ktoré sú publikované na Snob, ale toto je celkom iné: živé príbehy, ktoré by sa nemali žuť. Áno, som opäť o žurnalistike, ale súhlasím s tým, že je lepšie byť rovnocenný s tými, ktorí pracujú s kvalitným materiálom.

Priznávam, verím, že majster jeho remesla v takmer každej téme bude schopný nájsť skvelý príbeh, ktorý sa bude otáčať do ohromujúcej longrid - vie len, akým smerom sa obrátiť. Ale to je nebezpečná chvíľa - je pravdepodobné, že každý si bude myslieť, že aj on uspeje. Ale nebude to fungovať - ​​pozri odsek 6.

Pozrite si tiež: Čo je to transparentné blogovanie a ako ho používať

Longrid je o schopnosti byť stručný

"Napísal som to tak dlho, celá longrid dopadla." Tu je fráza pre vás na výpočet archetypické blondínky na Facebooku. Blondína nemusí vedieť, čo je longrid. A tak je jasné, že dlhý text. Ďalšia vec nie je jasná - prečo nie je potom dlhoročný?

Longrid nie je dlhý text. V zozname žánrotvorných znakov longrid je objem sekundárny. Tento text nie je taký dlhý, pretože autor nevie, ako sa stručne vyjadriť, ale preto, že významy uvedené na stránke nemôžu byť ani kratšie. Čo pre vás urobil autor - veľmi krátka. Longrid je dlhé čítanie nie kvôli objemu, ale kvôli hĺbke vývoja témy.

"Extrémne krátka na 30 tisíc znakov?!?!". Áno, presne, ak je to text skúseného autora. Vzhľadom k tomu, že v rukách nekompetentných, tieto vyčerpávajúce 30 tisíc znakov by sa natiahlo do prázdnych 60 tisíc. Toto, samozrejme, by už nebolo longrid.

Čo to znamená pre prax spisovateľa? Približne fakt, že mimochodom, Roy Peter Clark, evanjelista rozsiahlej žurnalistiky a vysvetľujúcej žurnalistiky, starostlivo usporiadaný v „50 technikách písania“. Napríklad:

 • žiadne príslovce;
 • žiadny nadbytok prídavných mien;
 • nie je možné pripisovať dialóg (je možné požiadať o podráždenie a prekvapiť na inom mieste);
 • vybrať najsilnejší z troch rôznych epitet - alebo nájsť iný;
 • z dvoch mocných metafor vyberáme to najlepšie - alebo vyhodíme oboje.

A tiež:

 • odstránime odsek, ak v tom zmysle neurobí nič, ale slúži len ako expresivita;
 • odstránime tie časti, na ktoré je autor najviac pripojený, pretože tu je presne ten príbeh o ego, a nie o hodnote textu.

To sú zrejmé veci. Ďalšia vec nie je zrejmá: písanie je ťažké, editácia je trikrát ťažšia. V longride nebol list z listu: posadil som sa, zdvihol text, prečítal si ho dvakrát, opravil chyby - a na rozloženie. Pracujte ďalej text Longrid je postavený inak. Dôsledná úprava, preformulovanie témy a prepisovanie v niekoľkých kruhoch je bežná vec.

Myslite na multi-kontinent

Keď vás napadla úžasná téma a predstavujete si, že píšete text, aký obraz máte v hlave? Podobne ako väčšina autorov, aj tento čas: otvorený dokument v službe Dokumenty Google, ktorý dopĺňam písmenami. Teraz sa učím predstaviť si, ako bude hotový materiál vyzerať na stránke s nekonečným rolovaním nadol.

Keď pripravíte obrys textu, čo si zapíšete? Väčšina písať len svoje myšlienky na túto tému. Bolo by však potrebné napísať materiály, ktoré je potrebné čítať, miesta, ktoré treba hľadať, ľudí, ktorí by mohli byť požiadaní, otázky, ktoré je potrebné preskúmať, a príbehy, ktoré budú vynikajúcim príkladom vášho názoru. Práve v takých chvíľach je nastavená hĺbka štúdia danej témy. V jednom prípade bude text plochý, v druhom - viacrozmerný.

Najčastejšie je obsah takto spracovaný. Autor píše holý text, založený na tom, čo je v jeho hlave, a pripravený text je pokrytý videozáznamami a obrázkami, ktoré sú rozložené pomocou matíc, zdobené citáciami atď. Rozdiel medzi Longridom je, že je už koncipovaný multimédiá. Každý prvok dopĺňa význam a vnímanie dejín. Na rozdiel od tradičného prístupu, keď sú obrazy ukotvené pre hlúpych ľudí, ktorí neradi čítajú, a pohodlná vec pre dizajnérov, ktorí sa snažia štruktúrovať monolitický text, multimediálny obsah v Longride nie je ilustráciou textu, ale plnohodnotnou súčasťou veľkého a dôležitého materiálu, často vytvoreného pre neho. Túto fotografiu odstránite alebo položíte inú - a zmysel sa zrúti a vnímanie sa zlomí. Blizzard na obálke Sneženie nie je len obraz, ktorý je pre danú tému relevantný.

Ale takýto solídny prístup si môže dovoliť len veľké médiá. A čo zvyšok? Pracovať Pracovať s dostupnými prostriedkami, fanaticky pracovať prostredníctvom obsahovej časti a pokúsiť sa vytvoriť materiál, v ktorom nie je jediný nepotrebný prvok. Nie, že longrid je zlá, v ktorej nie je dostatok multimediálneho obsahu, ale v ktorom je nadbytok multimédií, ale neexistuje žiadny obsah.

Longrid môže pozostávať z akéhokoľvek obsahu:

 • text: citácie expertov alebo oponentov, protichodné názory na problém, výpovede očitých svedkov, historické odkazy, vedecké údaje;
 • video, audio, fotografie a obrázky;
 • diskusné miestnosti a screenshoty diskusií;
 • infografiky;
 • terénne mapy;
 • všetko, čo prichádza do tvojej hlavy.

Jedno objasnenie: mal by existovať len obsah, ktorý slúži na posilnenie zmyslu a vnímania, a nie na pobavenie čitateľa. Rozdelenie na obrázky nie je longrid.

Je dôležité jasne oddeliť čítanie od interaktívneho obsahu.

Longrid je o význame a rozloženie má zásadný vplyv na to, koľko ľudí interpretuje text až do konca. Je tu paradox, že na podporu čítania používame rušivý obsah.

Naozaj je. Zahrnutie videa a ďalších prvkov je silným rozptýlením. Každý prvok sa pridal k longrid, hoci pridáva ďalší význam, ale znižuje koncentráciu pozornosti čitateľa. Preto je dôležité zbierať pokročilé analýzy a sledovať, ktorý prvok rozloženia utopí najviac čitateľov. Koniec koncov, ak ste nastavený na udržanie dlhodobého záujmu o Longride, musíte z textu odstrániť požehnané kotvy včas a zvýšiť percento rolovacej dosky.

Ak sa pozriete na longridy tých, ktorí sú si rovní, môžete vidieť dva princípy. Prvým je, že počet prvkov je minimálny, ale dostatočný. Druhým je, že čítanie a interaktívny obsah sú jasne oddelené. Napríklad, The Guardian robí to veľmi jednoduché: celý text je v centrálnom stĺpci a video, úvodzovky a ďalšie kusy sú na okrajoch stĺpca na čítanie.

Začiatok je všetko

Tradičné viktoriánske letné domy boli plné múch na vrchol ...

22. júna 2015 šiel švajčiarsky bankár vo veku 44 rokov, ktorý prešiel do dôchodku ulicami ostrova ...

Tri roky predtým, ako Spojené kráľovstvo usporiadalo referendum o odtrhnutí od EÚ ...

V slumoch mesta ležiaceho v kopcovitej časti Peru zomierajú ľudia.

Bolo to v roku 1994 a polovica ľudí, ktorí tam boli, sa sotva dala nazvať dospelými ...

Po tom, čo jedna malá sopka pochádza z krajiny, kde veria v lesných trollov, paralyzovala let niekoľko týždňov, Európania nemali čo prekvapiť ...

Toto sú prvé línie výborných longrides. Všetci sľubujú dlhé, vzrušujúce čítanie hodnotného materiálu. Všetky obsahujú príbeh - mimochodom, prítomnosť príbehu je považovaná za žánrovo-formujúci znak longridu. Je to tento typ princípu, ktorý je ideálny pre longrids, a je to tento typ, ktorý si NY-Times a Guardian vyberajú pre svoje veľké materiály. Napríklad v príkladoch uvedených vyššie existujú takéto značky príbehov:

 • odkaz na minulosť: roky alebo celé historické epochy;
 • posielanie ľuďom;
 • posielanie na podujatia;
 • odkaz na drámu;

Existuje aj značka, ktorá zaručuje zlyhanie, nazývajme to disertačnou značkou. To je niečo, čo zovšeobecňuje a rozmazáva v duchu "V rastúcom počte domácich internetových publikácií, či už tlačených alebo online ...".

Bezplatné poradenstvo: samotné čítanie nadpisov a prvých odsekov sekcie longrid o programe Guardian vám pomôže lepšie písať.

Pozri tiež: 7 spôsobov, ako napísať vraha úvodný odsek

Buďte autentickí. Autentická. Verný pre seba. Vypnite guru rádio v hlave

Koniec koncov, ako je to obvyklé v našej krajine, sme načmáral to na Google trendy, vydrhol to na WordPress, a vybrať tému, že publikum je väčšia pravdepodobnosť. A ako som si vybral - stúpanie na okno, áno vysielanie odtiaľ, ste náš čerstvo upečený expert.

Tim Urban, autor blogu waitbutwhy.com, navrhuje, aby sa na všetko pozeralo inak. Osobne verím mu, pretože tento prístup získal svoj blog longrid multi-milión mesačné publikum. Po prvé, nesnaží sa uhádnuť, čo sa mu bude páčiť, ale spolieha sa na maximálnu autentickosť a lojalitu svojej osobnosti. Po druhé, nesnaží sa predstierať, že je expert. Podľa neho to vyzerá, že keď strávil 40 hodín skúmaním, prečo je generácia Y tak nešťastná, a potom, keď si obedoval s priateľmi, povedal: "Takže som tu niečo čítal a mám verziu ..." ".

Najdôležitejším kritériom pre čitateľa je záujem. Neuvádzame záujem o ľudí, ktorí sa na nás pozerajú. Nie vždy venujeme pozornosť väčšine expertov, ale určite sa budeme zaujímať o príbeh pekného chlapca, ktorý veľa číta a myslí si. Ak nie ste odborníkom, nebojte sa o to, aby ste boli ako on. Ak ste odborník, prilepte svoju aroganciu do zadného vrecka.

Napíšte len to, čo chcete napísať

Buď to, alebo najlepší priateľ mnohých profesionálnych spisovateľov navštívi vás. Jeho meno je profesionálne vyhorenie.

Neverte ľuďom (okrem Kerouac), ktorí tlačia texty.

Nezdá sa, že ľudia (s výnimkou Kerouac), ktorí tlačia dlhé texty.

Trojica neverí ľuďom, ktorí hovoria, že toto všetko je jednoduché a môžete o všetkom tlačiť.

Toto je lož. Písať nie je behať po poli s našuchorenou púpava v ruke. Je to ťažké a vyžaduje si to obrovské osobné zdroje a vážnu vnútornú prácu.

Moja lyrická digresia má zmysel hovoriť o longrids, pretože obsahový marketing je beh na dlhé vzdialenosti. Snažíte sa dosiahnuť výsledky nie každý druhý deň a nie po mesiaci, ale tieto snahy, ak ich nenahradíte behaním po poli s našuchorenou púpavou, za šesť mesiacov alebo rok, vám začnú nepretržite prinášať dividendy počas celého roka a dlhšie. Keďže dividendy z dlhodobých investícií v Longride sú také hmatateľné, strategickou úlohou je vytvoriť si, alebo spoločnosť, alebo iných autorov, ktorí sú schopní prevádzkovať túto dlhé mesiace, a vytvárať dlhé formy obsahu. Nemôžem zvládnuť ani tri longridy v predmete, kde nie je môj záujem. Zdá sa mi, že iní autori sa od mňa v tomto málo líšia.

To, čo chcete písať, vôbec nie je to, čomu rozumiete. To je to, čo budete radi písať o tom, čo vás bude zaujímať, aby ste zistili, v čo veríte, čo viete z horkej osobnej skúsenosti a toho, s čím nesúhlasíte. Všetko, čo spôsobuje vnútorné vzrušenie, je dobré.

Tim Urban hovorí o druhej strane: ak napíšete niečo niekoľko tisíc slov dlho, mali by ste byť touto témou zatratení, aby ste svoj záujem o čitateľa preniesli celým textom do poslednej vety. Nuda sa cíti. Cíti sa falošne. Preto Tim Removed napísal pre Ilona masku, a vy nie.

Pozri tiež: Vytvorenie textu z „A“ do „Z“: ako písať, optimalizovať a ukladať článok

Rozhodnite sa, aký je účel vášho obsahu.

Nie je to o tom, čo chcete povedať čitateľovi, ale o podmienkach, na ktorých poskytujete obsah. Urobíte prístup zadarmo alebo požiadate používateľa, aby niečo urobil: zanechajte poštu, prihláste sa na aktualizácie blogov, zdieľajte text na sociálnych sieťach, choďte do korešpondencie? Na základe toho sa vopred rozhodnite, kde a ako budú umiestnené všetky automaticky otvárané okná, predplatné formulárov a tlačidlá.

Je potrebné rozhodnúť vopred. Ak ste pred začatím práce na texte premýšľali o všetkých týchto otázkach, môžete materiál napísať a navrhnúť tak, aby to bol jeden celok so všetkými prvkami, ako sú predplatné. V tomto prípade všetky pop-up okná, tlačidlá a polia potrebné na vykonanie cieľovej akcie nájdu lepšie miesto pre seba a nebudú obťažovať čitateľa, nútiť ho zatvoriť celú kartu. Toto nie je vstupná stránka, nemala by byť umiestnená na čítačke pomocou tlačidla „Získať nasledujúci odsek práve teraz !!!“ okolo každého rohu. Dôvera divákov, ktorí číta veľa a neustále sa porovnáva, je dôležitejšia ako tri ďalšie transakcie.

Upraviť aj po odoslaní.

Nejde o typografické chyby a chýbajúce čiarky, ale o význam a hodnotu textu.

Neočakávané myslenie pre bloggerov a komerčných autorov, ale zlepšenie materiálu po publikovaní, získate veľa výhod.

Po prvé, ľudia, ktorí si prečítali Longrid, sa môžu vyjadriť, niektoré z nich budú také cenné, že je jednoducho zbytočné, aby títo ľudia neboli kontaktovaní a nepožiadali o to, aby sa do textu zahrnuli ich odborné posudky alebo hodnotenia.

Po druhé, Longrid pracuje dlhú dobu a zlepšovaním skutočného, ​​pracovného materiálu zvyšujete počet dividend.

Po tretie, téma, ktorej sa text venuje, sa môže časom vyvíjať. Ak bol váš materiál úspešný, bolo by skvelé, keby ste ho udržali v aktuálnom stave. Napríklad ste publikovali longrid o všetkých nuanciách práce s osobnými údajmi zákazníkov, zozbierané príklady, popísané právne predpisy, ukázali najlepšie služby a odhalili všetky existujúce jemnosti. Materiál zozbieraný tisíc repostov, stovky pripomienok, sa stal najúspešnejším na vašom blogu a dva týždne neskôr prijal nové vydanie zákona o osobných údajoch. A čo - pochovať irelevantný materiál? S najväčšou pravdepodobnosťou nie je veľa zmien písať znova, ale pridať k existujúcemu materiálu je skvelý nápad. Zvlášť ak si spomeniete, že môžete povedať o zavádzaní relevantných informácií do materiálov v sociálnych sieťach, stúpať na vlne nových správ a zbierať značné množstvo ďalších názorov.

Po štvrté, ak zbierate pokročilé analýzy správania čitateľov, budete môcť doladiť rozloženie alebo samotný text, čím sa zvýši percento čítania. Takéto bodové nastavenie má zmysel, ak počet názorov naďalej rastie alebo plánujete ďalej propagovať vypálený materiál. Len sledovať, ktorý prvok rozloženia má najviac stratených čitateľov, a upraviť stránku.

Pokiaľ je táto položka užitočná, je to nebezpečné. Je dôležité, aby sa práca na zlepšení už publikovaných longridov nestala niečím obsedantno-kompulzívnej poruchy. Vedieť kedy zastaviť. A ak máte veľmi obmedzený čas na ochranu autorských práv, je lepšie venovať sa vytváraniu nových materiálov a zlepšovať len tie najviac (čo vám analytik povie), namiesto toho, aby robil zmeny na jednej alebo dvoch vetách. Účelnosť je kľúčom ku všetkému.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár