Ako vytvoriť zaujímavý obsah pre nudné výklenky: ukázať na príkladoch

Musím povedať: Som humanista.

IT, inžinierstvo, alebo mi Boh odpustí, stavba nie je moja vôbec. Začal som pracovať na tomto článku a len si ho prečítajte! Môžete, to dopadá, písať jednoducho a jasne, a dokonca s twist.

Dobré blogy a príspevky o cestovaní, hudbe a filmoch, krásnom oblečení a chutnom jedle. Mnohí z nich sú schopní hodiť niekoľko zaujímavých tém a jasne ich predložiť v tejto téme. Ale čo keď sa spoločnosť nazýva "Kubanzheldormash" a vy sa zaoberáte výrobou nástrojov pre opravu a údržbu hornej štruktúry trate?

A to je to, čo.

Ak chcete povedať, nudné témy nudné, môžete použiť osvedčené techniky. Toto je rozprávanie, personalizácia (príbeh v mene osoby), humor, grafika (komiksy, obrázky, infografika). Tieto techniky sa najčastejšie používajú v sociálnych sieťach a firemných blogoch.

Storytelling

GK "LANIT" povedal o tom, ako obsluhoval IT infraštruktúru štadióna Luzhniki počas majstrovstiev sveta.

Cestovná služba Tutu.ru otvorila závoj tajomstva. Priznajte to, bolo pre vás vždy zaujímavé zistiť?

SIBUR je jedným z lídrov v oblasti petrochémie. Humanitári sú pokrstení v hrôze: čo to je, bohovia, budem prechádzať okolo. No, márne!

Očná klinika Dr. Shilova tiež rozpráva príbeh, ktorý sa snaží priblížiť čitateľom. Podľa môjho názoru sa ukázalo!

Vysvetlenia, úvahy, farebné popisy

Zástupcovia autoservice agregátor EKL.rf argumentujú v blogu na Spark, prečo nie sú žiadne predaje a ako sa zotaviť z tejto vážnej choroby.

A toto je príklad klienta Texterra. Bolo potrebné propagovať webovú stránku a blog na komplexnú tému - "všímavosť". Viete, čo to je? Ani som nevedela.

Prevádzkovateľ fiškálnych údajov e-OFD hovorí, čo sú online registre a prečo sú potrebné.

Spoločnosť "Motorika", ktorá predáva funkčné protézy, vyvinula memorandum o právach kybergánov.

Bezpečnostné systémy Digital Security varujú: vezmite si článok s trochou humoru a iróniou!

Teraz bude jednoduchšia téma - "Jedáleň №100", ktorú mnohí ľudia poznajú. Áno, nie IT a nie petrochémia - ale nie homáre, nie kulinárske cestovanie a iné požitky. Aby bolo možné otupene opísať najviac banálne boršč, pyré a makaroshka s karbonátky - určite budete potrebovať talent!

Ale lampa, obvyklé také lampy. Čo môžete o nich povedať? Ukazuje sa, že môžete, ale ako! LampTest testuje žiarovky a videl výsledky v blogu.

Komiks infografiky

Komiksy a infografiky - skvelý spôsob, ako povedať o komplexe. Tím podpory serverov Southbridge si ju vzal a rozprával o svojej práci (neporozumiteľnej všetkým) v komikse.

Komiksy si môžete prezrieť na "Habré"

Ďalším klientom spoločnosti Texterra je internetová stránka predaja helikoptér Helico-russia.ru. V našej verejnej sérii prípadov môžete vidieť, čo presne sa pre tohto klienta urobilo a aké výsledky sa dosiahli. Ako príklad obsahu komplexnej témy - to je infographic.

Teraz urobím rytiersky ťah a ukážem vám, ako dokážete zlikvidovať tie najúrodnejšie, chutné predmety: jedlo, cestovanie, hudbu, filmy. A stáva sa to, bohužiaľ.

Nudí, že nie nudné: príklady naopak

Tu napríklad obchod s poľnohospodárskymi výrobkami. Neviem, kto im napísal text, ale jeho ruky ho odtrhli: melanchólia je zelená! To všetko môže byť napísané oveľa jednoduchšie, jasnejšie, krajšie. Edit je k ničomu - stačí prepísať.

Ďalej - téma cestovania. Napríklad pre Taliansko je obzvlášť urážlivé. Koľko vecí by sa dalo napísať - a pri výjazde vidíme ten najnepríjemnejší nemotorný text. Aj keď zavriete oči pred pečiatkami a chybami - celý tento kúsok sa dá aplikovať s rovnakým úspechom aj v iných krajinách. A krivkový kľúč na konci je úplne zabitý.

Ďalšia hudba. Môj život, moja láska, moja inšpirácia. A potom je tu k-to-combo - hudba ako prostriedok na výchovu detí. Mám ich dve a verte mi, počuli hudbu z kolísky. Ó, koľko by si mohol napísať: jasný, živý, s príkladmi! Ale ... nie tentoraz.

Ale článok na tému kina - myslel som si, že je to takmer nemožné. Pff, ako inak! Dovoľte mi povedať vám tajomstvo: veľa vody, menšia podstata a najdôležitejšia vec - viac ako všetky známe fakty! Koniec koncov, nie je možné hádať, že komédia alebo karikatúra je vhodná pre rodinné prezeranie, a nie hororový film alebo pásku pre dospelých. Ďakujem vám za pripomenutie.

Ak viete viac príkladov, ukážte im v komentároch, ale niečo ma už bolí pre našu veľkú a mocnú.

Na záver

Takže aj tie najšpecifickejšie témy sa dajú otvoriť jasne a úplne. Ak to chcete urobiť, použite kreatívne metódy písania: povedzte príbehy zo života, na prstoch vysvetlite, čo robíte, hrajte asociácie, uveďte viac praktických príkladov, prezentujte fakty vo forme obrázkov. A nezabudnite na humor - šetrí vo všetkých situáciách!

Čo sa týka anti-príkladov, ani neviem, čo poradiť. Autori jednoznačne nezasahujú do čítania o obsahovom marketingu a pochopení toho, čo je teraz potrebné na konci roku 2018. Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár