Spýtajte sa užívateľa: recenzia služby Askusers

Ak chcete úspešne rozvíjať webové stránky, obchodník musí byť schopný pozrieť sa na to z boku. To vám umožní kriticky zhodnotiť zdroj, všimnúť si a odstrániť chyby, nájsť spôsoby, ako zlepšiť efektívnosť. Problém je v tom, že človek nemôže vždy objektívne zhodnotiť produkt svojej práce. Ukončenie situácie môže byť pomocou služby vykonávať audit stránok Askusers. Podrobný prehľad o tejto platforme nájdete nižšie.

Čo môže Askusers? Všeobecné informácie o službe

Askusers je služba na testovanie a zvyšovanie efektívnosti stránok s pomocou hodnotiteľov alebo reálnych užívateľov. Pre koho ihrisko pracuje? V prvom rade sú to vlastníci stránok a manažéri online projektov. Výsledky testov môžu použiť na opravu chýb, zvýšenie použiteľnosti a rozvoj funkcií.

Druhou skupinou užívateľov sú internetoví obchodníci propagujúci zákaznícke projekty. Agentúra alebo webové štúdio s pomocou Askusers dostane cenné informácie od cieľovej skupiny projektu. Tieto informácie sa používajú na zlepšenie výsledkov propagácie.

Tretia skupina je všetkých užívateľov internetu, ktorí chcú zarobiť peniaze. Posudzovateľom môže byť každá slušná a zodpovedná osoba, ktorá má túžbu a schopnosť pracovať, prístup na internet a stolný počítač so systémom Windows. Nemusíte chápať internetový marketing alebo mať technické znalosti, aby ste mohli pracovať ako hodnotiteľ. Majitelia stránok majú záujem o skutočné dojmy o zdrojoch zástupcov rôznych cieľových skupín.

S pomocou Askusers, majitelia stránok a profesionálnych obchodníkov nájsť užívateľov internetu pripravený vyskúšať zdroj a zdieľať svoje dojmy. Kontrola sa vykonáva podľa algoritmu navrhnutého zákazníkom: posudzovatelia navštevujú vybrané časti lokality, vykonávajú činnosti špecifikované obchodníkom, hodnotia lokalitu podľa dohodnutých kritérií.

Posudzovatelia vykonávajú testovanie pomocou programu, ktorý ich riadi, opravuje vykonávanie každého testovacieho kroku a zaznamenáva video na obrazovke používateľa. V procese práce, užívateľ odpovedá na otázky úlohy. Odpovede hodnotiteľa a videozáznamu jeho úkonov vypracuje systém v správe, ktorú dostane zákazník.

Služba Askusers poskytuje vlastníkom stránok a obchodníkom tieto výhody:

  • Schopnosť zapojiť nestranných užívateľov do kontroly stránky. Nezávislí posudzovatelia pomáhajú pozrieť sa na stránku zo strany. Objektívne hodnotia funkčnosť a použiteľnosť, naznačujú úzke miesta UX, ponúkajú spôsoby na zlepšenie a rozvoj zdroja.
  • Garantovaná výkonnosť výskumu a jeho vysoká kvalita. Administratíva Askusers vyberá hodnotiteľov. Vaše stránky budú testované skutočnými, dospelými, zodpovednými používateľmi. Okrem toho si môžete vybrať inšpektorov podľa odborných, demografických, sociálno-psychologických a iných kritérií. To vám umožní používať techniku ​​zákazníkov počas testovania webu.
  • Zmysluplné správy so skutočne dôležitými informáciami. Všetky dokončené úlohy kontrolujú moderátori. V prípade potreby požiadajú hodnotiteľa o objasnenie alebo doplnenie správy. Na žiadosť zákazníka, obchodníci Askusers tvoria súhrnnú správu a interpretujú ju.
  • Jednoduchá organizácia a bezpečný výskum. Teoreticky hodnotitelia môžu byť prijímaní na voľnej nohe výmeny alebo dokonca v sociálnych sieťach. V tomto prípade bude zákazník čeliť rôznym organizačným problémom. Askusers je bezpečná platforma s overenými objednávkovými a testovacími algoritmami.
  • Schopnosť použiť na hodnotenie projektov e-commerce technológiu tajného kupujúceho. Posudzovateľ ide od výberu produktu k obchodu. Vďaka tomu obchodníci získajú cenné informácie o predajnom lieviku. Upozorňujeme, že služba "Mystery Shopping" od začiatku júna 2016 je vo fáze spustenia.

Testovacie miesta s použitím stránky Askusers sú príkladom ľudského marketingu. Podľa výsledkov kontrol, majitelia dostávajú informácie, ktoré môžu byť použité na zlepšenie webových stránok bez manipulácie problém, podvádzanie správanie faktory a ďalšie nezdravé taktiky.

Mimochodom, na rozdiel od takzvaných služieb na zlepšenie faktorov správania, pre ktoré vyhľadávače správne trestajú internetové stránky, Askusers s absolútnou zárukou sa vzťahuje na biele nástroje. Podľa projektového manažéra Denisa Narizhnyho platforma neumožňuje automatizovať činnosti používateľov, tj posielať desiatky alebo stovky návštevníkov na určité stránky a požiadať o vykonanie šablónových akcií.
Teoreticky to možno urobiť. Ale takéto akcie možno porovnať s pribíjaním mikroskopu s klincami: práca hodnotiteľov je drahšia ako automatické akcie študentov a robotov z manipulačných služieb ako Userator.

Ako zlepšiť stránky pomocou Askusers? O tom ďalej.

Rozhranie zákazníckeho účtu

Po registrácii, ktorá trvá niekoľko minút, sa dostanete na svoj osobný účet. Hlavné menu v hornej časti stránky obsahuje informácie o stave účtu a odkazy na sekcie správy účtu.

Začnite pracovať so službou vyplnením profilu. Ak to chcete urobiť, vyberte príslušnú kartu. Zadajte osobné údaje a nahrajte logo spoločnosti. To je dôležité najmä pre agentúry, ktoré vykonávajú výskum pre klientov. Logo Vašej agentúry sa zobrazí na súhrnných prehľadoch. Ak to neurčíte, prehľady budú označené logom služby Askusers.

V sekcii "Profil" je odkaz na odporúčanie, pomocou ktorého môžete prilákať používateľov do služby. Na to, AskUsers ponúka províziu.

Na karte FAQ nájdete odpovede na často kladené otázky o službe, ako aj výukové video o používaní piatich pracovných úloh pre hodnotiteľov. Karty „Financie“ a „Technická podpora“ obsahujú relevantné údaje a funkčnosť. Na karte Biele / Čierne zoznamy sa zobrazia zodpovedajúce zoznamy hodnotiteľov.

Hlavná pracovná karta osobného účtu je „Moje úlohy“. V bloku "Vytvoriť novú úlohu" môžete nastaviť a spustiť štúdiu. Môžete si vybrať jednu z dvoch možností: použiť štandardnú sadzbu alebo si dohodnúť otázky sami. Ten je vhodný pre skúsených obchodníkov, ktorí vedia, ako preskúmať trh.

Blok "Moje úlohy" zobrazuje zoznam aktuálnych a ukončených štúdií. Tiež na karte je video inštrukcia o vytváraní úloh, zoznam odporúčaní a prípadov.

Po oboznámení sa s rozhraním vášho osobného účtu si môžete zariadiť novú štúdiu.

Ako zariadiť štúdium pomocou štandardných sadzieb

Na karte Moje úlohy vo vašom osobnom účte kliknite na tlačidlo Vybrať sadzbu. Pomocou štandardného cestovného, ​​Askusers obchodníci pripravia a vykonávajú výskum na vašich stránkach. Odborníci tiež spracujú údaje a vygenerujú správu.

Všetky štandardné sadzby poskytujú prístup k rovnakému súboru služieb. Ak sa s ním chcete oboznámiť, rozbaľte ponuku "Čo je súčasťou" na stránke výberu.

Stručne povedané: každá štandardná tarifa zahŕňa prípravu, vedenie a analýzu štúdie servisnými špecialistami. A podľa výsledkov zadania dostanete podrobnú správu a video z obrazoviek hodnotiteľov.

Poplatky sa líšia počtom hodnotiteľov, ktorí testujú vaše stránky. Napríklad, ak si vyberiete odporúčaný "Optimálny" tarif, 15 ľudí bude študovať zdroj.

Môžete si vybrať vlastné výskumné úlohy. Za týmto účelom skontrolujte príslušné možnosti v poli „Úlohy“. Ak napríklad začiarknete políčko „Online nákup“, hodnotitelia ocenia proces výberu produktu alebo služby, spracovanie a platbu za objednávku na vašej stránke.

Čo získate výberom tejto služby? Ako je uvedené vyššie, v rámci služby Online Purchase sa hodnotitelia pokúsia niečo kúpiť na vašej stránke. V správe sa podelia o svoje dojmy, upozornia na chyby a nedostatky. Po spracovaní údajov dostanete súhrnné informácie, ktoré budú vyzerať takto:

Správa obsahuje aj odpovede hodnotiteľov, ktoré píšu v procese testovania zdroja.

V rámci služby „Porovnanie s konkurentmi“ posudzovatelia nezávisle nájdu zdroje konkurentov a porovnajú vaše webové stránky s nimi. Najmä sa budú snažiť nájsť dôvody, ktoré by ich prinútili vybrať si svojich kolegov na trhu pri hľadaní predajcu alebo partnera. V správe dostanete súhrnné informácie a odpovede hodnotiteľov.

Ako súčasť služby hodnotenia dôvery hodnotitelia posudzujú faktory ovplyvňujúce dôveru používateľa alebo nedôveru k lokalite. Podľa výsledkov štúdie dostanete súhrn najdôležitejších prvkov a chýb, ako aj komentáre recenzentov.

V rámci služby „Hodnotenie UTP“ hodnotitelia skúmajú komerčnú atraktívnosť vášho návrhu. Podľa výsledkov testov zistíte, či potenciálni zákazníci považujú váš produkt za relevantný, jeho cenu, spôsob prezentácie informácií o produkte alebo službe. Ide o veľmi dôležitú štúdiu pre mladé projekty a pre predajcov komplexných produktov. Fragment správy možno nájsť na ilustrácii.

Služba "Vyhodnotenie pohodlia rozhraní" rieši príslušný problém. Môžete napríklad požiadať hodnotiteľov, aby vyhodnotili registračné a objednávkové formuláre, ponuky, systém komentárov, online chat a tak ďalej. Na ilustrácii je fragment správy o výsledkoch štúdia rozhraní stránky.

Konečné náklady na výskum môžete určiť v rámci štandardnej tarify. Na to stačí vybrať vybranú úlohu.

Po výbere tarify vás systém presmeruje na stránku "Ďalšie informácie". Tu je potrebné popísať cieľovú skupinu projektu alebo poskytnúť Askusers prístup hosťom k vášmu účtu Google Analytics alebo Yandex.Metrica. Stránka zaručuje bezpečnosť údajov.

Na zabezpečenie prístupu k analytickým službám použite príslušné tlačidlá. Publikum môžete opísať v komentári pre moderátora. Po zadaní údajov kliknite na položku Prejsť na platbu.

Váš účet môžete doplniť bankovou kartou, prostredníctvom elektronických platobných systémov a prostredníctvom systémov internetového bankovníctva Alfa-click a Sberbank On @ yn.

Ako si pripraviť štúdiu sami

Ak sa považujete za skúseného internetového marketingu a viete, ako organizovať výskum, pripravte si testovacie miesto sami. Ak to chcete urobiť, na karte Moje úlohy vyberte tlačidlo Prepare yourself.

Na prípravu štúdie môžete použiť otvorené otázky a dotazník. Odpoveď hodnotiteľa na otvorenú otázku má najmenej 200 znakov. Hodnotiteľ vyberie v dotazníku jednu alebo viac odpovedí, ktoré ponúkate. Odpoveď hodnotiteľa na otvorenú otázku stojí 150 rubľov, odpoveď na každú otázku z dotazníka vás bude stáť 50 rubľov.

Vytvorte úlohu s otvorenými otázkami. Zadajte jeho názov. Vyberte jednu z dvoch možností: „Auditovať jednu stránku“ alebo „Porovnať dve lokality“. Zadajte adresu URL a opíšte úlohu. Kliknite na tlačidlo "Vybrať otázky".

Vo výberovej časti nájdete vzorové otázky zoskupené podľa úloh, ktoré sa majú riešiť. Aj v sekcii môžete vytvoriť vlastné otázky.

Ak chcete zobraziť skupinu vzorových otázok, kliknite na tlačidlo s názvom úlohy, ktorá vás zaujíma. Skontrolujte príslušné otázky z vášho uhla pohľadu a kliknite na tlačidlo "Pridať vybraté". Upozorňujeme, že náklady na zodpovedanie otázky sú 150 rubľov.

Ak chcete pridať ľubovoľnú otázku, použite príslušný blok menu. Napíšte pokyny pre hodnotiteľov, ak je to potrebné, pridajte komentár pre moderátora. Kliknite na tlačidlo Pridať otázku.

Po pridaní všetkých potrebných otázok choďte na výber hodnotiteľov. Kliknite na príslušné tlačidlo.

Štandardne sú hodnotitelia filtrovaní podľa ratingu. Toto kritérium je prakticky zbytočné pri vykonávaní výskumu. Ak chcete vybrať tých, ktorí kontrolujú vlastné kritériá, rozbaľte ponuku Filter pre hodnotiteľov.

Pomocou posuvníkov vyberte podľa vášho názoru príslušné hodnotenie a vek hodnotiteľov. Uveďte stupeň vlastníctva internetu a pohlavia. Všimnite si prosím, že môžete zaškrtnúť políčko viac ako jeden stupeň vlastníctva internetu.

Vyberte si možnosti v sekciách "Rodinný stav", "Deti" a "Milovník áut". Pomocou posuvníka nastavte príslušnú úroveň príjmu.

Rozbaľte zodpovedajúce menu, aby ste vybrali vhodné profesie, záľuby a témy, ktoré sú pre hodnotiteľov zrozumiteľné alebo nezrozumiteľné. Môžete si tiež vybrať znakové znaky a cudzie jazyky, ktoré by mal overovateľ ovládať. Skontrolujte možnosti, ktoré chcete.

Ak je to potrebné, špecifikujte mesto a príslušenstvo na bielom zozname. Kliknite na tlačidlo "Nájsť posudzovateľov".

Na základe výsledkov štúdie sa môžu vytvoriť čierno-biele zoznamy.

Systém vám ponúkne zoznam hodnotiteľov, ktorí vyhovujú špecifikovaným kritériám. Pomocou voľby "Vybrať všetko" môžete úlohu poslať všetkým recenzentom alebo manuálne vybrať požadovaný počet špecialistov. Pred výberom sa môžete oboznámiť s odborníkom na dotazník. Za týmto účelom kliknite na meno hodnotiteľa, ktorý vás zaujíma.

Na pozvanie hodnotiteľa na vykonanie úlohy označte jeho profil. Po výbere požadovaného počtu odborníkov kliknite na položku Pridať vybrané.

Pred zaplatením za prácu dbajte na doplnkovú službu "Spracovanie údajov". Túto možnosť použite, ak chcete, aby marketingoví pracovníci Askusers vygenerovali súhrnnú správu. Výsledky štúdie dostanete vo vhodnej forme na analýzu, ako aj vizuálnu vizualizáciu informácií získaných počas overovania lokality.

Vo fáze prípravy úlohy si môžete namiesto otvorených otázok vybrať dotazník. V časti „Názov úlohy“ vyberte príslušnú možnosť, zadajte požadované parametre a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť dotazník“.

V sekcii Vytvorenie prieskumu pripravte alternatívne otázky s výberom odpovedí. Ak je to potrebné, aktivujte možnosť "Posudzovateľ si môže vybrať viac ako jednu možnosť." Pridajte otázku.

Po vypracovaní otázok vyberte hodnotiteľov a zaplatte za štúdium.

Čo robiť s výsledkami štúdie

Po ukončení testu môžete vidieť výsledky štúdie. Sú k dispozícii v sekcii "Moje úlohy" na osobnom účte. Môžete si stiahnuť súhrnnú správu, stiahnuť tabuľku s údajmi hodnotiteľov alebo si prečítať odpovede na otázky každého recenzenta samostatne. Ak máte záujem o poslednú možnosť, kliknite na znamienko „+“ oproti názvu úlohy.

Máte možnosť zoznámiť sa s dotazníkom a odpovedať na otázky konkrétneho hodnotiteľa. Ak to chcete urobiť, vyberte možnosť „Zobraziť“ alebo „Prevziať dotazník“ oproti názvu špecialistu, ktorý vás zaujíma.

Vo formulári nájdete informácie o hodnotiteľovi a jeho odpovediach na výskumné otázky.

Video si môžete prezrieť aj na obrazovke hodnotiteľa. Automaticky sa vytvára počas vykonávania úlohy. Videá je možné zobraziť vo vašom účte alebo prevziať na pevný disk.

Upozorňujeme, že video nie je možné zaznamenať pre všetkých hodnotiteľov. Počítače niektorých používateľov majú nainštalovaný softvér, ktorý je v rozpore s programom Askusers.

Čo dáva video? V skutočnosti je to pokročilá verzia "Webvisor". Vidíte, ako užívateľ cestuje cez vaše stránky a odpovedá na otázky pomocou programu Askusers.

Po preštudovaní dotazníka a videí môžete pridať do zoznamu čiernych alebo bielych hodnotiteľa.

Súhrnné údaje spracované špecialistami Askusers sú dostupné vo formáte PDF a DOC. Odkazy na dokumenty sú v zozname hodnotiteľov, ktorí vašu stránku testovali. Tu sú odkazy na všetky formuláre a všetky videá od posudzovateľov.

V súhrnnej správe sú údaje o hlavných z hľadiska kontroly nedostatkov a chýb zistených na stránke. Pre každú chybu existujú komentáre a návrhy hodnotiteľov na zlepšenie zdroja. Pozrite si ich ako cestovnú mapu pre vývoj projektov.

Môžete opraviť chyby a implementovať návrhy hodnotiteľov sami. Ďalšou možnosťou je Askusers. V katalógu vývojárov si môžete vybrať webové štúdio. Ak chcete zobraziť katalóg, kliknite na tlačidlo Vybrať vývojára na karte Moje úlohy.

V katalógu si môžete prezrieť profily webových štúdií. Zákazníkom sú k dispozícii informácie o počte spoločností, cenách služieb, príkladoch práce a prehľadoch. K dispozícii je aj odkaz na štúdiové webové stránky a kontaktné informácie.

Ak chcete poslať úlohu štúdiovým špecialistom, kliknite na tlačidlo "Vybrať správy". Začiarknite políčko vedľa požadovanej úlohy. Označte tiež zvoleného vývojára, ako je uvedené na obrázku nižšie. Kliknite na tlačidlo Odoslať správu.

Informácie pre webové štúdiá: môžete sa stať partnermi Askusers. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku „Staňte sa vývojárom“ v adresári. Заполните информацию о компании и отправьте заявку.

Обратите внимание на партнерскую программу Askusers. Вы можете получать накопительные скидки и привлекать рефералов.

Сервис Askusers позволяет взглянуть на сайт глазами асессоров. Можно ли доверять их оценкам? Как происходит проверка и возможны ли манипуляции? Чтобы ответить на эти вопросы, нужно посмотреть на сервис Askusers с другой стороны.

Pohľad z druhej strany: Askusers očami hodnotiteľa

Aby ste sa stali hodnotiteľom, potrebujete počítač so systémom Windows, prístup na Internet, túžbu a schopnosť pracovať.

Začnite registráciou na stránke. Na hlavnej stránke vyberte kartu „Posudzovatelia“. Prečítajte si a akceptujte zmluvu používateľa a zásady ochrany osobných údajov. Zadajte svoju e-mailovú adresu a kliknite na tlačidlo "Registrovať".

Systém pošle na zadanú adresu list s potvrdením a automaticky vygenerovaným heslom. Potvrďte adresu a prihláste sa do služby.

Po registrácii vyplňte profil. Ak to chcete urobiť, vyberte príslušnú kartu vo svojom účte. Odovzdajte fotografiu, vyplňte osobné údaje.

Uveďte požadované informácie vo všetkých sekciách profilu. Upozorňujeme, že musíte poskytnúť presné informácie. To pomôže vlastníkom stránok správne posúdiť, či patríte k cieľovému publiku svojho projektu.

V sekcii "Dokumenty" nahrajte kópiu akéhokoľvek dokumentu, napríklad cestovného pasu, študentskej karty, vodičského preukazu. Odoslať profil na moderovanie.

Kým moderátori kontrolujú profil, stiahnite si a nainštalujte program Askusers. Je potrebné vykonávať úlohy. Upozorňujeme, že na stránke preberania distribučnej súpravy kliknite na tlačidlo Spustiť, nie na tlačidlo Inštalovať.

Po nainštalovaní programu a moderovania profilu môžete stránky skontrolovať. Hodnotitelia nemajú možnosť vybrať si pracovné miesta. Oznámenia o nových ponukách prichádzajú do pošty.

Ak chcete ponuku prijať, spustite program Askusers. Program automaticky otvorí stránku v prehliadači, ktorú skontrolujete. Ak sa tak nestane, otvorte ho. Kliknite na tlačidlo "Spustiť úlohu". Potom systém začne nahrávať video z obrazovky. Preto sa uistite, že ste extra karty zatvorili s dôvernými informáciami.

Pracovné otázky sa zobrazia v okne Askusers. Všimnite si šípku označenú na obrázku nižšie. Kliknutím naň minimalizujete okno pre pohodlnú prácu s webom. Po zozbieraní informácií rozbaľte okno. Odpovedzte na otázku a prejdite na ďalšiu.

Odpovedzte na otázky pod vplyvom akejkoľvek osoby. Tu je niekoľko príkladov úloh, ktoré boli vykonané počas prípravy článku:

  • Vyberte si produkt a objednajte. Aké ťažkosti vznikli počas registrácie? Ako môžem zlepšiť funkčnosť lokality?
  • Nájdite a ohodnotite päť stránok, ktoré súťažia s naším projektom. Aké vyhľadávacie dotazy ste použili na ich vyhľadanie? Ktorý z nich sa vám páčil viac z nášho zdroja? Prečo?
  • Ohodnoťte relevantnosť produktu pre vás na desaťbodovej stupnici.

Po dokončení úlohy program nezatvárajte, kým sa video neodovzdá na server.

Systém odošle dokončenú úlohu na moderovanie. Trvá to niekoľko hodín až niekoľko dní. Zoznam prác na moderovaní nájdete na karte „Moje úlohy“ v časti „V práci“.

Po kontrole zo strany moderátora vám systém prevedie finančné prostriedky na prácu. Zoznam dokončených a zaplatených úloh nájdete v sekcii "Dokončené". Moderátor môže poslať úlohu na revíziu.

Dokončenie úlohy trvá približne 30 minút s prestávkou na čaj.

Hodnotiteľ môže získať peniaze získané na bankovej karte alebo pomocou elektronických peňazí. Ak chcete vybrať finančné prostriedky, musíte podať žiadosť na technickú podporu. Minimálna suma pre odstúpenie od zmluvy je 500 rubľov.

Je možné zákazníka oklamať a odpovedať na túto úlohu zo stropu? Ťažko. Najprv moderátor skontroluje všetky odpovede hodnotiteľa. Po druhé, program zaznamená video na obrazovke. To pomáha správcovi služieb monitorovať činnosť posudzovateľov.

S pomocou Askusers môžete získať objektívne hodnotenie stránky.

Služba slúži ako sprostredkovateľ medzi vlastníkmi stránok a hodnotiteľmi. Prvým z nich je príprava úloh so žiadosťou o vyhodnotenie určitých prvkov funkčnosti a použiteľnosti zdroja. Druhá kontrola stránky a zdieľať svoje dojmy so zákazníkom. Vykonávanie úlohy je riadené administráciou Askusers. Moderátori kontrolujú integritu hodnotiteľov a spracúvajú informácie, ktoré im boli doručené. Správa o overení obsahuje údaje, ktoré možno použiť na vytvorenie stránky.

Služba Askusers pomáha skutočne zlepšiť zdroje a nevyužívať nedokonalosť vyhľadávacích algoritmov. Týmto spôsobom sa priaznivo porovnáva so službami "SEO", pre ktoré stránky prijímajú sankcie z vyhľadávačov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár