Ako naštvať vaše publikum: 14 tipov

V článku sú uvedené veci, ktoré ma osobne rozrušujú, moji kolegovia a väčšina používateľov internetu. Ak máte čo pridať - prosím v komentároch.

1. Vyskakovacie okná

Klasické prináša do bieleho tepla. Vlákno pod pásom zvyšuje nielen vyskakovacie okná, ale zložité okná, v ktorých sa kríž neobjaví okamžite, alebo ešte lepšie - najprv sa objaví falošný kríž, kliknutím na ktorý sa otvorí stránka s reklamou alebo stránkou tretej strany. Umiestnite tieto okná na všetky stránky a nechajte ich prehľadávať pri každej aktualizácii. Pridajte video s automatickým štartom - pripravení, ste úžasní, všetci sa trhajú a hádzajú.

Prečítajte si tiež: Keď vyskakovacie okná môžu zničiť vašu značku

2. Formulácia ponuky na odber newsletteru

Návrh na odber newsletteru môže byť nielen dotieravý, ale aj dosť urážlivý alebo len čudný a obsahovať znenie „la chcete sa prihlásiť k odberu našich módnych noviniek alebo budete pokračovať v chôdzi ako strašiak?“.

3. Šablóny obrázkov z akcií

Fotografie veselých administratívnych pracovníkov, očarujúca technická podpora a handshaking mužov v bundách naplnili zuby proti komukoľvek, kto navštívil firemné stránky firiem. V najlepšom prípade sú fotografie fotografií neosobné a vnímané ako vizuálne odpadky, v najhoršom prípade - úprimne smiešne. Rozhnevajú väčšinu opýtaných kolegov.

4. Dlhé stránky

Niekedy sekcia stránky vyzerá skôr ako sociálna sieť - zdá sa, že ju možno nekonečne posúvať. Stránky s dlhým rolovaním sa stali skutočným trendom a dávajú dizajnérom možnosť vyjadriť sa naplno, ale mnohí používatelia považujú za veľmi únavné listovať po dlhej stránke. Stránky, ktoré nemajú tlačidlo "hore" alebo "späť", sú obzvlášť nepríjemné a vďaka tomu môže byť ukazovák vymazaný do kosti.

5. Tupá navigácia

Napriek všetkým úvahám o téme použiteľnosti, intuitívnemu rozhraniu a ďalším dobrým vlastnostiam, ktoré uľahčujú život užívateľovi, niektoré stránky sú nepretržitým dizajnom nápadov: všetko je veľmi krásne a nezvyčajné, ale kde kliknúť je úplne nepochopiteľné. Umenie objekt miesto miesto je veľkolepé, ale k ničomu.

6. Samo-replikovateľný obsah

"Áno, sakra, z ktorej karty hrá?" - užívateľ sa pýta sám, bežal do obsahu, ktorý sa prehráva automaticky. To ju rozzúri zo zrejmých dôvodov: je to dotieravé, hlučné a často nečakané, a ak máte aj pomalé internetové pripojenie, je to dvakrát nepríjemné.

7. Formulár spätnej väzby

Absolútne Mastkhov zavolať hnev programátorov. Najťažšie zo všetkých nestabilných je neschopnosť kontaktovať aspoň jedného z vývojárov stránok, ak je to potrebné na vymazanie zakúpených odkazov vedúcich na stránku klienta, ale aj na banálnu neprístupnosť technickej podpory.

8. Dlhé zaťaženie

Zapamätajte si internet na kartách? Pre mňa je to nostalgia po detstve a spôsob, akým bol internet potom: pomalý, drahý a nepreskúmaný. A boli tu karikatúry o Masyanyovej. V žiadnom prípade, žiadna jasná nostalgia pomôže, keď miesto visí nemilosrdne, pričom sa berie do úvahy moderný celkový nedostatok času.

9. Nechutný dizajn

Pre mňa je to kľúčový bod, ako aj pre väčšinu skúmaných kolegov. Zlý dizajn môže zahŕňať čokoľvek: zakrivené rozloženie, zlé farebné riešenia, slepé písmo, používateľské rozhranie a mnoho ďalšieho.

Pozri tiež: 15 chýb web design, ktoré vydesiť návštevníkov webu

10. Žiadna mobilná verzia

Môžete dlho hovoriť o tom, koľko prevádzky pochádza z prenosných zariadení, ako rastie, ako dôležitá je adaptívna štruktúra a mobilná verzia - skôr či neskôr spustíte webovú stránku, ktorá vám umožní otočiť a otočiť telefón tak, ako chcete a dúfať, že sa vám zobrazia správne informácie. Poteší sa: takéto stránky sú menšie.

Pozri tiež: Adaptívne usporiadanie vs mobilné stránky, alebo akú stratégiu adaptácie na mobilnú prevádzku bude prínosom v budúcnosti?

11. Nečitateľné písmo

Krvácanie z očí v tomto prípade môže byť dosiahnuté veľa techník: pevná stena textu, malé písmená alebo nevhodné písmo. Napríklad písmo, ktoré napodobňuje rukopis, alebo pamätné komické Sans, ktoré sa stalo mémom:

Táto položka je oddelená od hnevu pre dizajnérov, ktorí sú požiadaní, aby „prehrávali písma“.

12. Neviditeľný bod "O spoločnosti"

"Dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť pozostávajúca z ambicióznych odborníkov vo svojom odbore s jedinečnými skúsenosťami, ktorí pracujú pre výsledok" ... Každý videl podobný opis spoločnosti, plnený pečiatkami o niečo viac ako úplne. Nie je nič zlého na tom, že ste solídny tím odborníkov, zlá vec je, že tieto informácie nedávajú klientovi presne žiadnu predstavu o tom, čo robíte vôbec.

Keď vidím takú sekciu, zastupujem Ilyakhov na koni a spomínam si jeho radu na jednoduchú otázku: "Ak odstránite meno z opisu spoločnosti, bude jasné, čo to robí?".

V záujme maximálneho rozzúrenia návštevníka lokality a vytvorenia komba nie je zlé pridať k opečiatkovanému opisu spoločnosti otlučené fotografie zamestnancov radostných kancelárskych pracovníkov.

Pozri tiež: Ako písať text na stránke "O spoločnosti": sprievodca krok za krokom

13. Tlačidlo zdieľania

Nenechajte sa hanbiť a skryť tlačidlá, s ktorými môžete zdieľať svoj obsah na sociálnych sieťach - nikto z toho nemá prospech.

14. Nezhoda názvov

Sponzorom tejto položky je bolesť oddelenia obsahu. Takýto podvod však každého rozčúli: prečítate si článok v nádeji, že získate informácie sľúbené názvom a pochopíte, že ste boli podvedení. Čas strávený, nevyriešený problém a mierny zápach horenia.

Počujte môj rev

Tento článok je zoznam škodlivých tipov, ako by mala byť webová stránka, aby sa používatelia zbláznili. A čo vás osobne rozzúri? Napíšte komentáre.

Pozrite si video: A Guy Likes You: Decoding His Body Language (Február 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár