11 spôsobov, ako rozšíriť vašu predplatiteľskú základňu bez obetovania užívateľského zážitku

Je známe, že úspech e-mailového marketingu závisí od počtu predplatiteľov. Všetci tiež vedia, že mnoho nástrojov na zhromažďovanie e-mailov obťažuje používateľov a znižuje ich účinnosť. Obchodníci sa stretávajú s rozporom: na jednej strane musíte nejako stimulovať predplatné a na druhej strane musíte premýšľať o šťastí používateľa. Ako vyriešiť tento problém?

Prečo uvažovať o spokojnosti používateľov

Ak si myslíte, že v záujme prijímania e-mailových adries, môžete svoje oči uzavrieť na šťastie používateľov, premýšľajte o tom. Diváci žijú v podmienkach neustáleho bombardovania reklamy. Ľudia hľadajú spôsoby, ako chrániť pred rušivým predajom. Používajú programy blokovania reklám. Podvedome nevenujú pozornosť bannerom, aj keď zaberajú tretinu obrazovky.

Myslíte si, že vaše vyskakovacie okno bude výnimkou z tohto pravidla? Marketer Matt Woodward na túto otázku odpovedal prostredníctvom výskumu. On nainštaloval pop-up na svojom blogu s predplatným formulár na newsletter, ktorý sa objaví po 7 sekundách užívateľa pobytu na stránke. V dôsledku toho sa zhoršili behaviorálne metriky stránky: počet zobrazených stránok na návštevu sa znížil o 9,29% a priemerná dĺžka návštevy klesla o 10,2%.

Experimentálne výsledky sú predvídateľné: vyskakovacie okno rozptýli užívateľov pri prvom čítaní. Niektorí návštevníci stránok nemohli postaviť takú hrubosť a opustili stránku.

Ako zdvorilo požiadať potenciálnych zákazníkov, aby opustili e-mail

Upozorňujeme, že v experimente pána Woodwarda sa objavilo vyskakovacie okno 7 sekúnd po tom, čo návštevník pristál na stránke. Porovnajte to so situáciou, keď vstúpite do obchodu, a usmievajúci sa predajca okamžite vyskočí na vás a pýta sa, čo chcete. V takýchto prípadoch sa budete brániť pomocou kúzla "ďakujem" a pokúste sa byť čo najskôr na ulici.

Predávajúci v obchode by bol úspešnejší, keby sa správal slušne. E-mailové adresy zákazníkov môžete efektívne prijímať, ak vyberiete citlivú taktiku interakcie s návštevníkmi stránok. Sú opísané nižšie.

1. Zobrazte kontextové okno, keď si používateľ prezeral obsah.

Napríklad klientovi ponúknite automaticky otvárané okno s formulárom predplatného minútu po pristátí na stránke. Použite čas ako indikátor pripravenosti používateľa zdieľať e-mailovú adresu len vtedy, ak väčšina stránok na vašej stránke obsahuje rovnaký obsah. V opačnom prípade sa okno objaví príliš skoro alebo príliš neskoro.

Alternatívnym riešením je naprogramovať kontextové okno, ktoré sa objaví v okamihu, keď používateľ prečíta obsah. Ako vytvoriť a pridať kontextové okno na stránku zadarmo, sledovať video:

2. Keď používateľ opustí stránku, zobrazte kontextové okno

Blog WPBeginner vďaka tomuto prístupu zvýšil základňu odberateľov o 600%. Plugin OptinMoster určuje, kedy má užívateľ v prehliadači zatvoriť kartu. V tomto bode sa zobrazí kontextové okno s predplatným formulárom. Na stránke OptinMonster môžete vidieť, ako funguje plugin.

3. Zobrazte kontextové okno, keď používateľ posúva stránku o x%

To je jeden z najjemnejších spôsobov, ako požiadať návštevníka stránky, aby sa prihlásil na odber newsletteru. Keď používateľ posúva stránku na úroveň, ktorú ste nastavili, vidí rozbaľovaciu formu predplatného. Nezasahuje do čítania obsahu, ale nezmizne zo stránky, kým nezatvoríte kontextové okno.

Chcete tento tvar? Sledujte ju na webovej stránke Sumome.

4. Použite hornú lištu

Je to zaujímavý nástroj: po prvé, vždy je viditeľný, pretože sa nachádza v hornej časti stránky, a po druhé, nerozptyľuje ani nenarušuje používateľov. Návštevník ho môže kedykoľvek zatvoriť. Vrchný panel vyzerá takto:

Použite nástroje Hello bar alebo nástroje MailChimp Top Bar.

5. Ponúknuť predplatné bonus

To môže byť zľavový kupón, voľný mesiac používania programu alebo služby, právo na bezplatnú konzultáciu, atď. Ak ponúknete niečo naozaj hodnotné, používatelia prežijú aj obrovské vyskakovacie okná, ktoré sa objavia niekoľko sekúnd po pristátí na stránke.

Marketer Brian Dean z Backlinko navrhol stiahnuť si užitočný kontrolný zoznam vo forme jednoduchého odkazu. Keď na neho kliknete, objaví sa okno, kde je používateľ požiadaný o e-mailovú adresu.

6. Zmeňte svoju domovskú stránku do veľkého predplatného.

Hlavná stránka stránky je často najnavštevovanejšia. Toto sa stane, keď zdroj dostane veľký podiel priameho a záložného prenosu. Prečo nevyužiť možnosť obrátiť sa na hlavný formulár? To platí najmä pre blogy, ktoré používajú príspevky ako svoju hlavnú stránku. Príklad implementácie tohto prístupu je možné vidieť na ilustrácii.

7. Použite formulár predplatného v paneli lokality

Napriek dôkazom je to veľmi účinný nástroj. Formulár v bočnom stĺpci nie je v rozpore s užívateľmi, ale takmer celý čas, kedy sú na stránke viditeľné. Venujte pozornosť blogu Heidi Cohen, kde sa tento prístup realizuje.

8. Vytvorte kvalitnú vstupnú stránku.

Univerzálnu vstupnú stránku môžete použiť alebo použiť rôzne vstupné stránky pre rôzne reklamné kampane. Napríklad pozor na stránku s formou predplatného, ​​ktorá sa objaví na obrazovke po testovaní znalostí internetového marketingu.

9. Uveďte statický predplatný formulár na konci každého článku.

Ak si používateľ prečítal váš článok do konca, šanca na predplatné sa zvýši. S WP Subscribe Pro, môžete zobraziť pop-up na pacienta a zvedavé návštevníkov. Na konci každého príspevku môžete použiť aj statický formulár na odber. Príklad nájdete na blogu HubSpot.

10. Na zhromažďovanie adries používajte formulár spätnej väzby.

Vaši čitatelia vám z času na čas zasielajú návrhy na racionalizáciu, návrhy a sťažnosti. Použite na zber e-mailových adries. To možno urobiť takto:

Na prijímanie e-mailových adries môžete použiť aj formulár prieskumu. Venujte pozornosť nástroju Qualaroo.

11. Zbierajte e-mailové adresy v sociálnych sieťach

Nastavte formulár na odber newslettera na firemnej stránke na Facebooku. To možno vykonať pomocou aplikácie Woobox.

Prečo potrebujeme jemné spôsoby, ako získať e-mail

Keď použijete mierne spôsoby získavania e-mailových adries, vyhnete sa trom problémom: dráždi používateľov kvôli nepríjemným formám, zanechávajú návštevníkom stránky predčasne a znižujú mieru konverzie. Podľa Unbounce, môžete ponúknuť užívateľovi prihlásiť sa k odberu newsletter nie skôr ako 60 sekúnd od bytia na webe. Toto sa nevzťahuje na statické formuláre, napríklad na horný panel alebo formulár na predplatné sidebar.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár