Ako zistiť, či je list prečítaný v maile

Možno každý - aspoň raz v živote - chcel vedieť, či bol list prečítaný. Typické situácie:

 • Reagoval na zaujímavé miesto. Poslal životopis, portfólio a sprievodný list a ticho v reakcii. Úplná neistota.
 • Zúčastnite sa tvorivej súťaže. Termíny sú tesné, čoskoro určí víťaza. V tomto prípade nie je vôbec jasné, či bola vaša práca vnímaná alebo nie.
 • Cenník / mediálnu súpravu sme poslali e-mailom. Chcete zavolať potenciálneho zákazníka krátko po tom, ako sa oboznámite s ponukou. Neviem, kedy sa to stane.

Oznámenie o čítaní - nie možnosť: užívateľ môže odmietnuť poslať potvrdenie, pri čítaní listu a neodpovedať.

E-mailové marketingové služby a postmasters, samozrejme, bude poskytovať potrebné štatistiky, ale sú relevantné len pre hromadnú poštu z vašej vlastnej domény. Bežný užívateľ to nepotrebuje.

Existujú teda dva spôsoby, ako zistiť, či bol list prečítaný na Yandex mail / Mail.Ru / Gmail.

1. Použite hotové riešenia: špeciálne služby a rozšírenia

Existuje množstvo služieb a rozšírení prehliadača, ktoré umožňujú sledovať, či príjemca otvoril váš list. Toto je najjednoduchší spôsob, ale bohužiaľ:

 • Mnohé voľné produkty sú zastarané / pracujú nesprávne.
 • Pre moderné a pohodlné riešenia musíte platiť, inak - obmedzenia a reklamu.

Naučil som sa tri rôzne nástroje na sledovanie e-mailov. Medzi nimi sú:

 • GetNotify, ktorá nebola aktualizovaná od roku 2012.

Ako to funguje: aby ste zistili, či bol list prečítaný, musíte ho poslať na adresu typu [email protected] Potom služba zjavne pridá skrytý kód do obsahu a presmeruje list priamo adresátovi - [email protected] Keď ho príjemca otvorí, odosielateľ dostane oznámenie v e-mailu.

Všetko je dobré, ale je tu problém s kódovaním a poštová služba prisahá.

 • Bananatag - krásny, ale účinný pri 0%.

Podľa popisu Bananatag - skvelé riešenie: 5 e-mailov denne zadarmo; podrobné štatistiky; integrácia s klientmi Gmail, Outlook a mobilnými e-mailovými klientmi.

V skutočnosti sa v riadiacich paneloch nezobrazuje jedno prečítané písmeno. Aj keď som sa snažil písať na Yandex a Mail. Služba nedokázala ani zistiť, či bol e-mail odoslaný na adresu Gmail prečítaný :-)

 • MailTrack pre Gmail, s ktorým je všetko v poriadku, okrem vlastnej propagácie.

MailTrack je najužitočnejšie rozšírenie pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera a Edge. To vám umožní vedieť, kedy si prečítate list v maile.

Nevýhody tohto nástroja možno pripísať samo-reklame v podpise, ale vypne sa len na pol dolára mesačne. Ak si kúpite predplatné za $ 2, $ 5, môžete nastaviť sledovanie kliknutí a upozornení v reálnom čase.

2. Vložením pixelových a stopových otvorov cez GA

Toto je cesta pre tých, ktorí nehľadajú jednoduché spôsoby. A, samozrejme, miluje HTML a web analytics.

Dolný riadok:

 • V HTML kóde listu cez značku 1 x 1 obraz je vložený (ďalej len skrytý pixel).
 • Keď príjemca otvorí písmeno, požadované údaje sa prenesú do služby Google Analytics.
 • Systém počíta udalosť - takže zistíte, či je prečítané písmeno.

Skrytý vzor pixlov -

Ďalšie informácie o parametroch adresy URL:

 • proti - verzia protokolu, nie je potrebné meniť číslo.
 • tid - ID počítadla Google Analytics. Môžete použiť existujúcu alebo vytvoriť samostatnú. Ak neviete ako - prečítajte si náš sprievodca.
 • T - druh akcie. V našom prípade teda táto udalosť - „udalosť“.
 • cid - Anonymné ID zákazníka. Môžete zadať čokoľvek, hlavná vec je nehovoriť o osobných údajoch. Príjemca e-mailu je tiež nemožný.
 • ea - typ udalosti. Chceme zistiť, či je list otvorený, takže sme dali „otvorené“.
 • ec - kategória udalosti. Parameter je voliteľný, ale je vhodné ho študovať.

Teraz je otázkou, ako vložiť tento magický kód do listu. Existuje niekoľko možností:

 1. Prostredníctvom úprav HTML v prehliadači Google Chrome.

Podstata metódy: kliknite na "zobraziť kód" → nájsť požadovaný kus (podľa slov z písmena) → kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte "upraviť ako HTML" → uložiť pomocou Ctrl + Enter. To všetko je potrebné urobiť, keď je list úplne napísaný, ale ešte nie je odoslaný.

Bohužiaľ, táto možnosť nie je veľmi. Rozhrania Yandex.Mail a Gmail nefungovali vôbec. S Mailom sa ukázalo, ale s poruchami: kód pracoval viac ako stokrát predtým, ako bol list prečítaný.

 1. S sendhtmail.ru.

Sendhtmail je jednoduchá bezplatná služba, ktorá odosiela e-maily vo formáte HTML. Jedným kliknutím vložte kód a dopredu.

Okamžite odosielať listy príjemcom nie je možnosť. Správne rozhodnutie: najprv si napíšte e-mail a potom odovzdajte ostatným. Hlavnou vecou je nezabudnúť zmeniť predmet listu.

Skrytá šablóna HTML písmen: Zdravím!
Jedná sa o skrytý pixel HTML test.

S pozdravom, Ivan.

Poznámka: kód bude fungovať, keď otvoríte e-mail od sendhtmail.ru, aby ste ho postúpili. Tomu sa dá vyhnúť, ak vypnete zobrazovanie obrázkov vo vašej pošte.

 1. Cez Mozilla Thunderbird.

Ak ste ešte nestratili svoje e-mailové programy pre stolné počítače, môžete použiť Thunderbird. Bezplatný multiplatformový softvér od Mozilly vám umožňuje vložiť HTML kód do písmen.

Venujte pozornosť

 • Skrytý pixel nefunguje, ak adresát zakáže zobrazovanie obrázkov v službe prehliadača / pošty. Je pravda, že teraz tak málo ľudí robí - neexistujú žiadne obmedzenia na rýchlosť a objem dopravy, ako predtým.
 • Pred odoslaním dôležitých písmen so skrytým pixlom musíte pochopiť, že zvolená metóda funguje. To znamená, že najprv skúste na e-maily. V službe Google Analytics sa výsledok zobrazí okamžite, ak otvoríte prehľad o udalostiach v reálnom čase (ako na obrázku na začiatku druhej časti).
 • Kód môže fungovať skôr: počas procesu vkladania prostredníctvom prehliadača Chrome / odoslania listu zo služby Sendhtmail / pokusu o odoslanie do programu Thunderbird. Sledujte to v službe Google Analytics v reálnom čase. A práve v prípade, porovnajte dátum / čas odoslania listu a registráciu udalosti v pultu.
 • Ak sa počet písmen pohybuje na stovky, posielanie sa stáva hmotnosťou - je čas zabudnúť na bezplatnú poštu @ yandex.ru / @ gmail.com / @ mail.ru. Zaregistrujte doménu, nastavte postmasters, používajte služby e-mailového marketingu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár