Môže byť sila s vami, alebo ako vytvoriť mocenské stránky

Máme príručku pre registračnú skupinu "VKontakte". Hyde zverejnené na jeseň 2016. Na konci jesene 2017, článok dostane tisíce kliknutí denne z vyhľadávania, sociálnych sietí a záložiek. Manuál vytvára prirodzené väzby a reposty. Publikácia má vynikajúce behaviorálne metriky. Toto je stránka s napájaním.

Čo je stránka s napájaním

Termín moc stránka pochádza z burzhunet. V Rusku zatiaľ neexistuje adekvátny analógový materiál. Trasovanie z angličtiny znie zle: "silná stránka" alebo "stránka sily". Pripomína to Hviezdne vojny, nie internetový marketing. Nemôžete však robiť bez kopírovania.

Podstata moc stránky je dobre opísaný frázy ako "úžasný článok", "úžasné publikácie", "bláznivý manuál". V burzhunete, koncept moc stránky je popularizovaný autorom blogu Backlinko Brian Dean.

Power page - obsah, ktorý je vytvorený, aby sa dostal na prvú stránku problému Google.

Samozrejme, prvá stránka problému nie je jediným účelom vytvorenia silových stránok. Nie je to ani prevádzka, že moc stránky dostať kvôli ich vysokej pozície vyhľadávania.

Zaujímavou definíciou je chôdza v anglických jazykoch internetového marketingu. Je to mnohokrát replikované, takže autor je ťažké spoľahlivo určiť.

Power stránka - obsah, ktorý je vytvorený pre príjem prichádzajúcich odkazov, repostov v sociálnych sieťach a vyhľadávanie. Aj mocenské stránky majú vysoký vírusový potenciál.

Táto definícia tiež len čiastočne opisuje podstatu mocenskej stránky (PP). Stránky sily vytvárajú prevádzku a odkazy, ale riešia iné problémy.

Najlepšie z anglicky hovoriacich obchodníkov v definícii PP dal Rand Fishkin. Namiesto výkonnej stránky používa termín 10x. V jednom z vydaní Whiteboard Friday, Fishkin opísal stránky sily nasledovne.

10x obsah je publikácia, ktorá je aspoň 10 krát lepšia ako akýkoľvek článok na tému z najlepších vyhľadávačov.

Používame podobnú definíciu: moc stránka - najvýkonnejší materiál na internete na túto tému. Tak silný, že návštevník je vyradený. Zapamätajte si dôležitú tézu: nejde o informačnú ani intelektuálnu, ale o emocionálny knockout.

Na emóciách bude konverzácia nižšie, ale teraz sa pozrime ...

... aké úlohy stránka s energiami rieši

Ak chcete vytvoriť najvýkonnejší materiál na internete, bude musieť tvrdo pracovať. Namiesto vynaloženého úsilia, času a peňazí chce vydavateľ niečo získať. PP prináša tieto dividendy.

prevádzka

Je to logické: vydavateľ vytvorí stránku sily, aby ju mnohí ľudia videli. Power stránky dostať prevádzku z vyhľadávania, pretože vyhľadávače radí tento typ obsahu vysoko. Ide tu nielen o špičkové pozície v konkurenčných otázkach.

Informatívnosť PP sa prevráti. Vďaka tejto stránke tieto sily uspokojujú rôzne informačné potreby užívateľov. Spustí sa dlhý chvost: nízkofrekvenčné dotazy prinášajú leví podiel návštev.

Ohromujúca informačná hodnota má ďalší vedľajší účinok so znamienkom plus. Na vyplnenie článku užitočnými údajmi autor používa širokú sémantiku. Vďaka latentnému sémantickému indexovaniu uľahčujú vyhľadávacie roboty určenie sémantickej relevancie publikácie pre požiadavky používateľov. V praxi vyhľadávače odmeňujú informatívne cenné stránky s návštevnosťou.

PP priniesť prevádzku nielen z vyhľadávania. Virálnosť silných stránok stimuluje publikum k replikácii publikácie: dať rád, robiť reposts, odkazovať na materiál. Poskytuje prechody zo sociálnych sietí az lokalít.

Ďalším mechanizmom na získanie návštevnosti sú návštevy záložiek. Ľudia sa stále vracajú na stránky s energiou. Aby nedošlo k strate materiálu, návštevníci dať do prehliadača alebo pridať do svojich obľúbených v Pocket.

autorita

Všimnite si prosím, že sa o tom nič nehovorí v definíciách od Briana Deana a tímu optimalizátorov z fór v anglickom jazyku. V konečnom dôsledku chce vydavateľ najsilnejšej publikácie na túto tému premeniť úsilie na obchody. Čitatelia sa však zriedka stávajú klientmi z prvej a dokonca piatej návštevy: tu nefunguje ani PP knockout sila.

Po prvé, vďaka silným stránkam vydavateľ získa kredibilitu. Oprávnenie a dôvera sa potom konvertujú na transakcie. Mechanizmy pre otáčanie čitateľov do kupujúcich sú diskutované na webinári "Ako prijímať žiadosti z blogu: analýza mechanika."

SEO bonusy

Power stránky pre stránky možno porovnať s dopingom pre športovca. Iba tento liek je úplne legálny a zdravý.

Prvá SEO injekcia už bola spomenutá. Toto sú prirodzené prichádzajúce spojenia. Aktívne sa odkazuje na strany sily. To prináša prevádzku a zvyšuje dôveryhodnosť stránky v očiach vyhľadávacích robotov.

Ďalší SEO stimulátor je vynikajúci PP behaviorálne metriky. Čitatelia sú viazaní na výkon hodín, čo zvyšuje priemernú dĺžku trvania relácie pre konkrétnu publikáciu a stránku ako celok.

V kontexte správania je ďalší dôležitý bod. To je miesto, kde faktor posledného kliknutia, ktorý Denis Savelyev píše, funguje. Používateľ otvoril vyhľadávací nástroj na vyhľadanie informácií o dizajne skupiny "VKontakte". Na PP našiel všetky potrebné informácie. Preto, s veľkou pravdepodobnosťou, osoba neprešla inými odkazmi vo výsledkoch vyhľadávania.

To je silný signál pre Yandex a Google. Potvrdzuje, že stránka obsahuje komplexné informácie na túto tému.

bzučať

Power stránky generujú nielen rád a reposts. Tento typ obsahu stimuluje online konverzácie. Publikácie sú diskutované všade: od komentárov na stránky až po skupiny a stránky v sociálnych sieťach.

Diskusie vytvárajú hluk alebo pozitívny šum v okolí vydavateľa.

Medzisúčet: výkonová stránka prináša návštevníkom návštevnosť a zvyšuje dosah divákov. Strany moci tvoria dôveryhodnosť av budúcnosti generujú vedúce pozície a obchody. PP je silný SEO doping stránky a sociálne reakcie stimulátor.

Ako variť stránku napájania

Ak chcete vytvoriť najlepší materiál na túto tému na internete, musíte pochopiť, čo robí túto publikáciu s tým najlepším z hľadiska čitateľov a vyhľadávačov. Inými slovami, aby ste vyrobili PP, musíte vedieť, z ktorých zložiek sa skladá.

Informačná hodnota

Stránky sily sú veľmi informatívne. Zvyčajne odpovedajú na všetky hlavné otázky užívateľa na túto tému. Venujte pozornosť vodcovi piva na "Lifehacker". Publikácia obsahuje toľko informácií, že po prečítaní takmer každá osoba sa bude cítiť ako gurmán a nováčik v oblasti pivovarníctva a pitia.

Ďalšou črtou výkonových stránok je detail a dôraz na detail. V publikácii môže byť veľa informácií, ale to nie je vždy dosť. Povrchový materiál sa nikdy nestane PP, aj keď je obrovský.

V sprievodcovi cestovného poistenia v T-M autor skúma nuansy finančného produktu. Vďaka tomuto materiálu čitateľ zistí, prečo pred odchodom do zahraničia odtrhol 1500 rubľov. Cestovateľ chápe, aké nuly zmluvy by mali venovať pozornosť, ktoré polia v politike by mali byť vyplnené a kde hľadať telefónne číslo asistenčnej služby, ak budete musieť požiadať o pomoc v zahraničí.

Tu je potrebné diskutovať o dôležitom bode. PP musí byť informatívne a podrobné. Ale vaši čitatelia nepotrebujú objem kvôli objemu.

Stránka Longrid a power nie sú synonymné.

Áno, Longrid má väčšiu šancu stať sa mocenskou stránkou. Pozri prečo. Existujú informačné potreby, ktoré možno splniť len niekoľkými slovami. V tomto prípade má aj Google SERP značky PP.

Okrem toho osoba nemusí vždy potrebovať informácie. Keď užívateľ potrebuje urobiť niečo, napríklad skontrolovať pravopis alebo text pre info-text, vytvoriť infographic alebo hrať, pre neho bude PP “Orthogram”, “Glavred”, Infogr alebo Atari Breakout Easter Egg v SERP Google.

Hračka Google alebo Orthogram rieši problémy a udržuje používateľa. Nemajú však dôležitú zložku na stránke skutočnej moci: vyradiť emócie.

Užívateľ vníma užitočné služby a vyčerpávajúce odpovede na jednoduché otázky ako samozrejmosť. V emocionálnom knockoute, je človek poslaný podrobné odpovede na ťažké otázky: "ako získať skupinu VKontakte", "ako obchodovať futures na ropu", "aké očkovanie sa poskytuje deťom do jedného roka."

Ťažké otázky nie je možné odpovedať v skratke. Preto je drvivá väčšina mocenských stránok longreads. Ale nie všetky Longrida sa stávajú stránkami moci.

skúška

Existujú informatívne, ale nie odborné publikácie? Áno, existujú otázky, na ktoré môžu neodborníci odpovedať. Pokúste sa nájsť PP na "ako pestovať paradajky". Nepodarilo sa mi.

Existuje mnoho podrobných sprievodcov o pestovaní paradajok. Amatérski záhradníci opisujú zaujímavé techniky, zdieľajú hacking života. Majú skúsenosti a exkluzívne znalosti. Táto odbornosť je dosť na to, aby som napísal informatívny a užitočný program. Nestačí však prekvapiť čitateľa, aby mu povedal "wow!".

Prekvapenie nebude spôsobené devalváciou odborných znalostí. Každý druhý letný rezident pozná exkluzívne metódy pestovania paradajok, každá prvá babička môže podrobne povedať, ako zaobchádzať s nádejou a kašľom u detí.

Na vytvorenie stránky s výkonom potrebujete špeciálnu odbornosť. Tieto znalosti, ktoré je nemožné alebo ťažké získať obyčajného človeka. Ale že potrebuje riešiť praktické problémy. Skúška autora stránky by mala pomôcť osobe bez prípravy urobiť niečo ťažké bez úsilia.

Priemerná osoba považuje pestovanie paradajok v krajine za jednoduchú záležitosť. Preto aj profesionálni agronómovia považujú za ťažké prekvapiť priemerného človeka podrobným článkom. Ten istý priemerný človek považuje poistenie vozidla za zložitú záležitosť. Ak chcete pochopiť nuansy zmluvy trupu, musíte vynaložiť úsilie. Preto je jednoduchšie vytvoriť silu stránku na tému CASCO ako na tému paradajky.

Znamená to, že nie je možné vytvoriť PP na tému pestovania paradajok alebo liečby nádchy u detí? Samozrejme, že nie. V jednoduchých predmetoch z hľadiska priemerného človeka je ťažšie prekvapiť čitateľa. Preto, aby vytvorili stránku moci bude trvať viac úsilia. A jedna informačná a expertíza nemôže robiť: potrebujeme ďalšie zložky.

autorita

Publikovanie je pravdepodobnejšie, že sa stane PP, ak to vyšlo na renomovaných stránkach. Toto je spôsob, akým človek pracuje: obdivuje Medúzu, verí Vedomosti, bez toho, aby sa pozrel na publikáciu o Lifehackerovi.

Publikovanie na stránkach neznámej spoločnosti alebo na novom blogu špecialistu na voľnej nohe je menej pravdepodobné, že sa stane stránkou moci. Ľudia pochybujú o spoľahlivosti údajov, ktoré vidia na neznámom mieste. Ľudia neveria neznámemu zdroju.

Napríklad publikácia o očkovacom programe v Komsomolskaja Pravda je vhodnejšia pre definíciu PP ako výber vakcinačných miest vo verejnej poznámke „Poznámky pediatra“. Ide nielen o to, že v sprievodcovi Komsomolskaja Pravda sú všetky informácie zozbierané v jednom článku, zatiaľ čo elegantný pediater Sergej Butrii bude musieť prečítať niekoľko poznámok o očkovaní. „Komsomolskaja Pravda“ je známa takmer každému a verejnosť „Poznámky pediatrického lekára“ nadobúda len hybnú silu.

Úlohu zohráva aj autorská autorita. Článok o téme "Ako sa stať milionárom", ktorý je rovnaký, sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane mocenskou stránkou, ak bude podpísaný v mene Olega Tinkova, a nie konvenčného Petra Petrova. Hovor, prehnaný príklad? Tu je reálnejšia.

Existujú dva cool pediatri: Evgeny Komarovsky a Sergey Butriy. Obaja sú inteligentní lekári, ktorí pracujú v paradigme medicíny založenej na dôkazoch a sú zapojení do sanitárnej výchovy. Ktorý článok s rovnakým informačným obsahom sa pravdepodobne stane stránkou moci?

"Doktor Komarovsky" je značka. Jevgenij Olegovich je mediálny človek, takmer všetci jeho rodičia v post-sovietskom priestore ho poznajú. Preto jeho publikácia rýchlo získa emocionálnu odozvu.

Ukazuje sa, že PP je tvorený iba autoritatívnymi autormi a publikuje len na strmých miestach v mierke Texterra alebo BuisnessWeek? V žiadnom prípade. Vďaka obsahu marketing, David porazí Goliaths.

Je to oveľa ťažšie pre mladých platforiem a začínajúcich expertov, aby získali pozornosť ako známe publikácie a populárne značky. Ale ak začiatočník pravidelne publikuje najlepší tematický obsah v priemysle, bude rýchlo zaznamenaný.

V súťažných témach vytvoriť chladný obsah bude potrebovať značné zdroje. Ale to je ďalšia otázka.

Informačný kanál obsahu

Ide o návrh, usporiadanie, typografiu, prispôsobivosť a ďalšie faktory čitateľnosti a vizuálnej príťažlivosti obsahu. Iné veci sú rovnaké, existuje viac šancí stať sa PP v dobre navrhnutej publikácii, ktorá je príjemná a pohodlná na čítanie.

To neznamená, že sila stránky nemôže byť vykonaná bez zapojenia chladných odborníkov v oblasti dizajnu a použiteľnosti. Nástroje ako Tilda vám umožnia krásne navrhnúť obsah pre začiatočníkov bez špeciálnych zručností.

Aj keď nepoužívate "Tilde" a neviete o čitateľnosti a použiteľnosti, existuje šanca urobiť PP. Informácie o obsahu a obsahu by však mali byť mimo rozsahu.

Tu je jedna z výnimiek potvrdzujúcich pravidlo: post v LJ praktického gynekológa o cervikálnych ochoreniach. V komentároch, jeden z užívateľov sa sťažuje na "krysesnosnuyu layout." V skutočnosti, môžete sa vyrovnať s usporiadaním, pretože je to len informačný obsah a prínos obsahu, ktorý fúka strechu off.

emócie

Vyššie uvedená stránka s energiou by mala vyradiť čitateľa. PP skutočne evokuje emocionálnu odozvu: nútiť používateľov, aby prekvapene otvorili ústa, aby uverejnili publikáciu bez čítania, poďakovali autorovi, pripojili sa k skupine vydavateľa v sociálnej sieti.

To je to, čo hovorí Rand Fishkin o tomto: "PP by mal vyvolať emocionálnu reakciu. Užívateľ by mal byť ohromený, prekvapený, radoval sa, obdivoval."

Problém je v tom, že je ťažké predvídať emocionálnu reakciu a model. Nikto nevie presne, čo presne prekvapí priemerného používateľa. Nikto nikdy nevie, ako prekvapiť každého čitateľa. Preto snaha o emocionálnu odozvu bude vždy strieľať na vrabce z dela.

Emócie nie sú programy, takže algoritmy a pokyny tu nefungujú. Jeden môže len hádať, aké komponenty a kvality publikácie bude emocionálne vyradiť čitateľa.

 • Vyčerpávajúce informácie, divoké? Áno, skôr. Užívateľ však musí mať aspoň minimálnu spôsobilosť na túto tému, aby zhodnotil užitočnosť informácií.
 • Objem publikácie? Áno a nie. Na jednej strane, longrid práce. Na druhej strane je ťažké čitateľa prekvapiť len nominálnym objemom obsahu.
 • Vizuálna príťažlivosť, kvalita dizajnu? Áno. Ale stránky moci sú tiež skromne alebo neohrabane zdobené publikácie.
 • Exkluzívne informácie? Áno. Ale samotná exkluzivita funguje len v komplexe.
 • E-mail, emocionálne krmivo? Pravdepodobnejšie nie. Torshin sa číta nielen kvôli obscénnemu jazyku.
 • Meno autora, autorita stránky? Tieto faktory ovplyvňujú čitateľské emócie. PP však môže urobiť neznámy autor vo svojom osobnom diári na LiveJournal.

Neexistuje jediný faktor, ktorý by zaručil emocionálnu reakciu. Vydavateľ je ponechaný na použitie kombinácie komponentov a vlastností emocionálnej príťažlivosti publikácie.

Propagácia obsahu

V ideálnom svete si skutočné mocenské stránky nájdu cestu k publiku. Propagácia v skutočnosti zvyšuje možnosť publikovania na PP.

Je to jednoduché: čím ťažšie tlačíte obsah po publikovaní, tým viac ľudí ho uvidí. Čím viac ľudí vidí článok, tým viac rád, repostov a komentárov, ktoré dostane.

Efektívna propagácia nie je zložkou PP, ale jednou z podmienok pre zmenu publikácie na stránku sily. Pre propagáciu môžete použiť všetky dostupné metódy: od kontextovej a cielenej reklamy až po plodiny v tematickej verejnosti a fórach.

Ďalší priebežný záver. Aby sa publikácia stala stránkou moci, musí mať tieto vlastnosti:

 • Spravodajskej hodnoty.
 • EXPERT.
 • Publikácia na serióznom webe a / alebo autoritatívnom autorovi.
 • Dobrá prezentácia: čitateľnosť, vizuálna príťažlivosť, použitie rôznych formátov obsahu.
 • Schopnosť vyvolať emócie, prinútiť čitateľa, aby povedal "wow!".
 • Efektívna propagácia.

Nezabudnite na paradoxy: dodržiavanie všetkých podmienok nezaručuje vytvorenie PP, stránka môže byť silná bez jednej alebo viacerých zložiek.

Príklady chladných stránok napájania

Už ste videli stránku moci z nášho blogu: sprievodca dizajnom stránok VKontakte. Máme ďalších PP. Môžete ich ľahko nájsť sami. A ak chcete ušetriť čas, využite každoročný výber najlepších článkov alebo sledujte publikovanie zbierok v sociálnych sieťach.

Už ste videli nejaké príklady mocenských stránok z iných stránok. Подборка ниже - еще один ориентир и источник вдохновенья для создателей контента.

Руководство по повышенной температуре у детей на форуме "Русского медицинского сервера"

Это не страница, а целая ветка силы. Создана врачами-энтузиастами, бережет нервы родителей и без преувеличения спасает жизни детям. Чтобы оценить силу страницы, нужен родительский опыт или базовые медицинские знания.

Форум "Русмедсервера" - один из лучших источников достоверной медицинской информации для пациентов в рунете.

Príručka o vzájomných investičných fondoch pre začínajúcich investorov

Toto je anglická publikácia v The Balance Finance. Príručka je súborom jednotlivých publikácií venovaných podielovým fondom. Autori zvažujú dôležité otázky pre investorov: z mechanizmov investičných fondov a výberu vhodných nástrojov na nákup akcií a daňových záväzkov akcionára.

Sprievodca zostavením počítačových hier

Podrobný sprievodca od Ozon je pre hráčov skutočne vyhľadávaním. Tu môžeme predpokladať problém: požiadavky na počítačový hardvér sa rýchlo menia. Preto bude potrebné príručku pravidelne aktualizovať.

Hyde na spustenie kaviarne v rezidenčnej štvrti

Cool sprievodca z AO "Business Environment" a "Sberbank". Vyznačuje sa dôrazom na detail a príjemným vizuálnym dizajnom.

Ako hrať šach: vysvetlenie pravidiel

Veľmajsteri napísali knihy na túto tému. A dokonca ani neposkytujú vyčerpávajúce odpovede na všetky otázky. Sprievodca pravidlami šachovej hry je však bezpochyby stránkou moci. Tu sú pravidlá, s ktorými sa začiatočníci začínajú zoznámiť so šachom, jednoducho a vizuálne opísané.

Odporúčania pre webmasterov z "Yandexu"

Najväčší vyhľadávač Runet akcie s webmastermi tajomstvo vývoja webových stránok. Sila stránky nie je určená len obsahom. Túto úlohu zohráva autorita a štatút vydavateľa.

100.500 blogov internetového marketingu

Jednoduchým zoznamom článkov sa stáva aj stránka výkonu. To dokazujú kolegovia z WebPromoExperts. A ak neveríte, pozrite si príklady z nášho blogu:

 • Najlepšie knihy pre internet marketingu.
 • Najlepšie filmy o internetovom marketingu.
 • 500+ nástrojov na propagáciu webových stránok.
 • 53 textových a redakčných špecialistov, ktorých blogy je potrebné čítať.
 • 97 nápadov on-line podnikania.

Ženy v ruskej skale

Naučte sa znova prekvapení. Výber z 11 obrovských pracovných miest o ženských rockeroch na národnej scéne. Autor má podobné zbierky o zahraničných rockových interpretoch.

SERP Google

Spoločnosť Google sleduje každú príležitosť. Za týmto účelom sa vyhľadávač naučil komplexne odpovedať na niektoré otázky priamo na stránke problému. Príklad na obrázku.

ReadRate Top Book Rankings

Hodnotenie kníh, filmov, programov, finančných inštitúcií a pod. Je vynikajúcim zdrojom informácií pre používateľov. Napríklad hodnotenie kníh od používateľov ReadRate je skutočným PP pre milovníkov kníh.

Kde vziať silu

Nie je možné spoľahlivo predpovedať konverziu publikácie na PP. Publikum si ani nemusí všimnúť najpodrobnejší manuál s perfektným usporiadaním na strmom mieste. Príspevok na osobnom blogu, navrhnutý na kolene, môže získať silnú odozvu a veľa premávky.

To neznamená, že stránka s výkonom nie je možné naplánovať. Často fungujú pravidlá: podrobné stránky sa stávajú silnými stránkami. Sú vytvorené odborníkmi a publikujú na renomovaných stránkach. PP sa propaguje, ale vďaka propagácii sa stáva ešte silnejšou.

Mimochodom, ak poznáte chladnú stránku, napíšte do komentárov. Možno vaše príklady inšpirujú iných vydavateľov a tvorcov obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár