5 spôsobov, ako zlepšiť efektívnosť reklamných kampaní na Facebooku

Najväčší svetový sociálny sieť Facebook je považovaný za najvhodnejší pre realizáciu marketingových kampaní v segmente B2C a je jedným z najúčinnejších pre propagáciu značiek a produktov v segmente B2B. Reklama na Facebooku však funguje len vtedy, keď viete, ako ju efektívne používať. V tomto článku sa dozviete o piatich spôsoboch, ako zvýšiť účinnosť reklamných kampaní na Facebooku.

Metóda č. 1: Získajte informácie o potenciálnych zákazníkoch s informáciami o publiku

Funkcia Audince Insights vám umožňuje zistiť, aké sú záujmy a preferencie používateľov Facebooku, ktorých považujete za potenciálnych zákazníkov.

Ak chcete použiť Štatistiky publika, prepnite jazyk účtu na americkú angličtinu. Prihláste sa do správcu reklamy a vyberte požadované menu.

Pozrite si tiež: 7 účinných spôsobov, ako zvýšiť počet rád na Facebooku

Všimnite si nasledujúce funkcie nástroja:

  • Ak chcete zistiť, ktoré zariadenia vaše publikum prichádza na Facebook, vyberte ponuku Aktivita - Používatelia zariadení.
  • Ak chcete získať predstavu o záujmoch zvoleného publika, použite ponuku Page Likes. V sekcii Top Kategórie sa zobrazujú najobľúbenejšie kategórie stránok medzi používateľmi a podsekcia Stránka Páči sa zobrazuje stránky, ktoré najviac zodpovedajú záujmom vášho publika.
  • Vyberte sekciu Demografia, aby ste určili pohlavie, vek, úroveň vzdelania a profesionálny status vybraných používateľov.
  • Ak sa vaše publikum nachádza v USA, pozrite si informácie v sekciách Domácnosť a Nákup. Tu sa dozviete o úrovni príjmov potenciálnych zákazníkov, dostupnosti vlastného bývania, preferovaných spôsoboch platby, nákladoch podľa kategórie tovaru.

Metóda 2: vrátenie používateľov na stránku a zobrazenie reklám účastníkom pomocou sekcie Prispôsobené publikum

E-mailové predplatiteľov a návštevníkov stránok pozná váš obchod a produkt dobre. Tým sa zvyšuje efektivita reklamy pre danú cieľovú skupinu. Pre účastníkov a návštevníkov stránok, aby videli vaše reklamy, vytvorte individuálne publikum. Ak to chcete urobiť, prejdite na správcu reklám a vyberte sekciu Publikum.

Ak chcete zobrazovať reklamy odberateľom, v ponuke „Vytvoriť individuálne publikum“ vyberte možnosť „Zoznam zákazníkov“. Ak chcete zobraziť reklamy pre návštevníkov stránok, vyberte možnosť „Návštevnosť webových stránok“.

Metóda číslo 3: vyberte možnosti zobrazenia reklamy pomocou aplikácie Power Editor

Pomocou aplikácie Power Editor môžete vytvárať a ukladať cieľové publikum, rýchlo upravovať reklamy, vytvárať reklamné kampane a spravovať výdavky. Venujte pozornosť výberu možností zobrazenia reklamy:

Pozrite si tiež: 10 spôsobov, ako zvýšiť prirodzenú návštevnosť od spoločnosti Google bez prepojenia budovy

  • Prihláste sa do aplikácie Power Editor, vytvorte kampaň.
  • V ponuke na vytvorenie reklamnej skupiny vyberte podsekciu „Umiestnenie“.
  • Vyberte možnosti zobrazenia reklamy, o ktoré máte záujem: v spravodajskom kanáli mobilných zariadení alebo na počítači, v pravom stĺpci počítača, v partnerských mobilných aplikáciách. V rozbaľovacej ponuke vyberte typ mobilných zariadení, na ktorých sa bude vaša reklama zobrazovať. Ak vyberiete všetky možnosti, reklamy zobrazia všetci zástupcovia cieľovej skupiny.

Metóda č. 4: sledovanie účinnosti reklamy prostredníctvom osobných správ

Sledujte vlastnosti používateľov, ktorí reagujú na vaše reklamy. To vám pomôže posúdiť presnosť určenia cieľového publika a úroveň ich zapojenia do interakcie s vaším podnikom.

V ponuke Prehľady - aktuálny prehľad vyberte možnosť Údaje o demografickej odpovedi.

Okrem demografických charakteristík publika dostanete aj informácie o dosahu, zobrazení a kliknutí na reklamu. Pomocou ponuky Stakeout vyberte ďalšie charakteristiky publika, ktoré chcete sledovať. Zistite napríklad, ktorí vlastníci vašich reklám častejšie prejdú na stránku vlastníci zariadení.

Metóda č. 5: Vyhodnotenie návratnosti investícií reklamných kampaní pomocou sledovania konverzie

V nástroji Správca reklám vyberte ponuku Sledovanie konverzií - Vytvoriť položku.

Vyberte kategóriu konverzie a pomenujte ju.

Vytvorte položku a pridajte výsledný kód na stránku.

Pozrite si tiež: 25 spôsobov, ako zlepšiť indikátor kvality reklám v službe Google Adwords (infografiky)

Zvýšte efektívnosť reklamy na Facebooku

Účinnosť kampaní PPC na Facebooku závisí od rôznych faktorov, vrátane presného zacielenia publika a výberu najlepšieho spôsobu zobrazovania reklám. Ak chcete získať viac zacielených konverzií a konverzií, použite vyššie uvedené odporúčania. Monitorovať účinnosť reklamných kampaní a meniť ich parametre podľa výsledkov monitorovania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár