10 najhorších tipov kreativity

Nie je žiadnym tajomstvom, že každý úspešný blogger musí mať nejakú kreativitu. Bez neho nie je možné vytvoriť zaujímavé a jedinečné články, ktoré by potešili čitateľov.

Básnici a spisovatelia všetkých čias neustále hľadali zdroje tvorivosti. Niektorí z nich dokonca použili zakázané metódy (napríklad drogy) na zvýšenie úrovne svojej tvorivej činnosti. Slávny anglický básnik Samuel Coleridge nebol výnimkou. V predslove k jeho básni "Kubla-Khan", robí šokujúce vyhlásenie, že "videl" túto prácu vo sne po užívaní ópia. Iste, z tohto dôvodu sa ukázalo, že je tak zvláštne a nepochopiteľné. Koniec koncov, nikto nemôže presne povedať, čo sa v tejto básni hovorí. Ani samotný autor na túto otázku sotva odpovedal.

Bohužiaľ, mnoho generácií básnikov nasledovalo v stopách Coleridge a dodržiavalo falošnú predstavu, že skutočná tvorivosť prichádza len so zmeneným stavom vedomia. Existuje mnoho ďalších mýtov o probléme rozvoja kreativity, ktoré spôsobujú veľké škody pre začiatočníkov aj skúsených bloggerov. Pozrime sa na tie najbežnejšie z nich, takže neľutujete stratený čas a zmeškané príležitosti.

1. Počkajte na príchod Muse

Najviac porazená ospravedlnenie pre zanedbaných bloggerov je nedostatok inšpirácie. Oni len sedia a čakajú na príchod Muse, ktorý ich vyzve brilantnými nápadmi. Zabudli však, že Muse je rozmarná dáma: neprichádza na prvý hovor. Môžete čakať na jej dni, týždne, mesiace, ale nikdy nečakajte. Preto je dosť času, aby sme mohli ísť s prúdom - je čas konať. Bloggeri si nemôžu dovoliť luxus pasivity, pretože konkurenti čakajú na každom kroku. To znamená, že musíte neustále vytvárať obsah bez ohľadu na náladu, počasie, túžbu atď. V opačnom prípade nebudete môcť zostať nad vodou.

2. Opil sa do pekla

Byť v stave alkoholiky alebo drogovej intoxikácie, väčšina ľudí je pripravená presunúť hory. Vytvárajú absurdné príbehy, kreslia priemerné obrázky, vymýšľajú absurdné slová a považujú sa za veľkých géniov. A len keď sa vrátia k realite, pochopia, že normálni ľudia sú jednoducho šokovaní svojimi „majstrovskými dielami“. Odtiaľ záver: nemali by ste mať veľký záujem o alkohol - to bude len kaziť vašu povesť.

3. Jedzte určité potraviny.

Internet je plný správ, že kreativita môže byť posilnená určitými produktmi, ako je káva, čokoláda a dokonca aj mäso. Jeden čínsky mystik kedysi povedal, že jedol mäso pred spaním, aby videl dobré sny ... Možno, že táto metóda bola pre neho účinná, ale kde je záruka, že vám pomôže? Jediná vec, ktorá sa dá presne zaručiť po užití ťažkých jedál na noc, je nespavosť. Potom tiež nebudete až na druhý deň na kreativite.

4. Stráviť veľa času na Twitteri

Napriek vyhláseniam expertov v oblasti sociálnych médií Twitter nie je všeliekom pre záujemcov o inšpiráciu. Skôr sa podobá chaotickému kokteilovému večierku, na ktorom sa zhromažďuje pestrý dav. Ak sa veľmi angažujete na Twitteri, stratíte svoj drahocenný čas. To neznamená, že by ste ju mali prestať používať. Na Twitteri, môžete naozaj nájsť veľa užitočných a zaujímavých informácií, hlavná vec je sledovať opatrenia.

5. Staňte sa silným fajčiarom.

Neexistuje vedecký základ na potvrdenie prínosu fajčenia na zvýšenie kreativity. Zástupcovia mnohých tvorivých profesií, ako sú umelci, básnici a spisovatelia, sa však jednoducho nemôžu podieľať na cigaretách. Sú neoddeliteľnou súčasťou ich obrazu.

Nebudeme vás obťažovať banálnymi frázami o nebezpečenstvách fajčenia pre zdravie. Fajčenie alebo nefajčenie je osobnou voľbou každého. Sme si však istí, že sa nemôžete stať kreatívnejšími jednoducho fajčením jednej cigarety za druhou.

6. zamilovať sa do niekoho

Ako viete, láska je veľmi silný pocit, ktorý nám dáva nezabudnuteľné emócie. Cítime sa inšpirovaní a začíname vidieť svet v jasných farbách. V takom vznešenom stave sa cítime ako skutoční tvorcovia a skutočne môžeme vytvoriť majstrovské diela. Problém je však v tom, že zamilovanie sa, na rozdiel od pravej lásky, je prechodné. Skôr alebo neskôr sa postupne rozplynie, vezme si s ňou inšpiráciu a nadšenie. Byť v láske vám môže poskytnúť len jednorazový, nie dlhodobý úspech. Preto to nestojí za to, aby sa na ňu pripútali vysoké nádeje.

7. Staňte sa masochistom

Básnici romantickej éry verili, že skutočný tvorivý človek vždy trpí. Písanie básní bolo pre nich istým druhom katarzie: vylievali svoje duše a nastolili otázky, ktoré prinútili čitateľov, aby sa vcítili. Zo všetkých diel básnikov romantizmu sa však len niekoľko z nich stalo večnými majstrovskými dielami. Neberte si z nich príklad.

8. Zastaviť vytváranie

Americký spisovateľ Jerome Salinger sa k kreativite vyjadril nasledovne: "Nemôžete nič vytvoriť bez toho, aby ste ho zničili." Niektorí ľudia zdieľajú jeho názor a obávajú sa, že ich kreatívne nápady stratia svoju moc, ak budú vyjadrené na papieri alebo na plátne. Sú však hlboko mýlia. Je najvyšší čas, aby zostúpili z neba na zem a začali vytvárať. Bez ohľadu na to, aká je brilantná a kreatívna osoba, nikto nemôže oceniť váš talent, ak ho sami nezistíte.

9. Staňte sa špecialistom v úzkej oblasti.

Mnohí z nás sa naivne domnievajú, že je možné dosiahnuť neuveriteľný úspech a nasmerovať všetku svoju pozornosť na jednu vec. Problém je však v tom, že najbrilantnejšie nápady k nám prichádzajú z úplne odlišných oblastí. Preto by ste sa nemali obmedzovať len na svoju oblasť činnosti. Staňte sa erudovaným a dobre čítaným človekom a potom sa určite nebudete sťažovať na nedostatok kreatívnych nápadov.

10. Myslite na seba ako na génia alebo na veľkého spisovateľa.

Pablo Picasso tvrdil, že celý život strávil učením ako kresliť ako dieťa. Možno by sa mnohí z nás mali učiť skromnosti od veľkého umelca. V žiadnom prípade vás žiadame, aby ste nepodceňovali svoje zásluhy, ale kvapka sebakritiky nikomu neublíži. Tvoj talent by mal byť posudzovaný inými ľuďmi, nie tebou. Vašou úlohou je vytvárať, vytvárať a konať.

***

Preskúmali sme s vami niekoľko spôsobov, ako stimulovať tvorivosť, ktorej by sme sa mali vyhnúť. Môžu vám pomôcť dočasne sa stať kreatívnejšími, ale nedokážu vám poskytnúť dlhodobé výsledky. Bez ohľadu na to, aké to môže byť, je kľúčom k nepretržitej tvorivej činnosti práca, práca a viac práce! Musíte neustále rozširovať vedomosti, rozvíjať zručnosti a zlepšovať sa na všetkých úrovniach. Len v tomto prípade sa Muse môže stať vaším verným spoločníkom.

Preklad a adaptácia materiálu Demyan Farnvert Top 10 najhorších tipov tvorivosti všetkých čias.

Zanechajte Svoj Komentár