10 tipov na zlepšenie výkonnosti nástroja Google Analytics

Chcete stráviť menej času na webovej analytike, ale zvýšiť efektívnosť analýzy? V tomto článku nájdete zoznam „čipov“, ktoré vám pomôžu pri práci so systémom Google Analytics.

1. Integrujte Google Analytics a WordPress

Ak používate CMS WordPress, integrujte motor s analytickým systémom pomocou doplnku Google Analytics by Yoast. V paneli admin si stiahnite a aktivujte plugin.

Prepojenie účtu GA s doplnkom. Ak to chcete urobiť, kliknite na odkaz v ponuke Analytics - Nastavenia služby Google Analytics.

Teraz môžete sledovať výkon stránky v paneli WordPress admin.

Pozri tiež: 100+ najlepších kníh o internetovom marketingu

2. Integrovať všetky analytické služby na tej istej platforme.

Platforma Segment umožňuje integrovať viac ako stovku analytických, reklamných, webových služieb, služieb predaja a podpory zákazníkov. Kód segmentu musíte nastaviť raz na stránke a kódy pre iné služby je možné pridať na osobný účet tejto platformy. Voľný plán vám umožní integrovať služby Google Analytics, Yandex.Metrica, KISSMetrics a ďalšie analytické služby.

3. Vizualizujte údaje nástroja Google Analytics

S platformou Cyfe môžete súčasne monitorovať metriky výkonu viacerých lokalít. Na to je potrebné vytvoriť miniaplikáciu pre každé zobrazenie nástroja Google Analytics.

Použite možnosť Pridať miniaplikáciu a vyberte položku Google Analytics. V okne, ktoré sa otvorí, integrujte svoj účet Google Analytics so službou Cyfe. Uložte zmeny.

Platené predplatné vám umožňuje integrovať údaje z niekoľkých desiatok webových analytických, predajných a reklamných služieb do vášho osobného účtu Cyfe.

Prečítajte si tiež: Podrobný sprievodca auditom obsahu

4. Sledujte návštevnosť priťahovanú prostredníctvom e-mailových spravodajcov

Populárne e-mailové platformy, vrátane MailChimp, Get Response a ďalších, podporujú funkciu monitorovania e-mailovej prevádzky. Napríklad v službe MailChimp jednoducho začiarknite políčko v poli sledovania odkazov služby Google Analytics.

5. Pozrite si vplyv algoritmov aktualizácie spoločnosti Google na vaše stránky.

Služba Fruition Google Penalty Checker zhromažďuje údaje z vášho účtu Google Analytics. S ich pomocou opravuje sankcie, ktoré vaše stránky prijali po aktualizácii algoritmov.

Ak chcete použiť službu Fruition Google Penalty Checker, musíte sa zaregistrovať a prepojiť službu s účtom Google Analytics. Bezplatné predplatné vám neumožňuje sledovať vplyv zmeny algoritmov, ku ktorým došlo v priebehu posledných troch mesiacov. Ak chcete získať prístup k plnej verzii služby, musíte zaplatiť 75 USD za mesiac.

6. Zistite, ktoré kľúčové frázy používatelia dostanú na vašu stránku.

Keď Google prestal zobrazovať kľúčové frázy v nástroji Analytics, internetoví obchodníci ho nazývali sémantickou apokalypsou. Pomocou služby AuthorityLabs môžete tento problém vyriešiť. Vyplatenie služby. Každému účastníkovi sa však poskytne testovacie obdobie jedného mesiaca.

Po registrácii prejdite do ponuky Možnosti. Pomocou možnosti Konfigurovať službu Google Analytics pripojte službu AuthorityLabs k službe Google Analytics.

Ak nezaplatíte zaplatené predplatné do 30 dní, všetky zozbierané údaje kľúčových slov budú odstránené.

7. Stanovte ciele

Nastavením cieľov môžete použiť prehľady v sekcii Konverzie v nástroji Google Analytics. Pomáha monitorovať efektívnosť stránok. Ak chcete nastaviť cieľ, postupujte podľa týchto krokov:

  • Vstúpte do menu "Administrátor".
  • V sekcii Zobrazenia vyberte možnosť Ciele.
  • Kliknite na tlačidlo „Cieľ +“.
  • Pomenujte cieľ.
  • Zadajte ID a typ cieľa.
  • Zadajte podmienky udalosti a priraďte hodnotu.

Teraz môžete určiť hodnotu prevádzky z rôznych zdrojov. Napríklad budete môcť určiť, že používatelia, ktorí sa dostanú na stránku zo sociálnych sietí, sa častejšie prihlásia na odber bulletinu a používatelia, ktorí pochádzajú z vyhľadávačov, si produkt často kupujú.

Pozri tiež: 15 myšlienok rozdelených testov na zlepšenie efektívnosti distribúcie e-mailov

8. E-mailové zhrnutia

Prehľady nástroja Analytics vám umožňujú analyzovať aktuálne potrebné údaje. Môžete ich pravidelne dostávať e-mailom alebo posielať kolegom a partnerom. V časti Súhrn vyberte možnosť „E-mail“. Zadajte svoju e-mailovú adresu, zadajte frekvenciu odosielania a kliknite na tlačidlo "Odoslať".

9. Vytvorte skratky

Súhrny vám umožňujú vyhodnotiť súbor dôležitých údajov pre vás na jednej stránke. A skratky pomáhajú jedným kliknutím dostať na stránky správ, ktoré používate najčastejšie. Ak chcete vytvoriť odkaz, kliknite na príslušné tlačidlo pri prezeraní prehľadu.

Vytvorené skratky sú dostupné v tej istej časti hlavného menu.

10. Získajte údaje nástroja Google Analytics v textovom formáte.

Ak hovoríte po anglicky, použite bezplatný nástroj Quill Engage. Registráciou a pridaním účtu Google Analytics môžete dostať e-mail zo služby Google Analytics. To vám pomôže venovať pozornosť anomáliám a opraviť chyby.

Použite uvedené odporúčania ...

... rýchlo získať potrebné údaje o účinnosti stránky. Pomocou opísaných návrhov sa poistíte proti stratenému času na bezcieľné prezeranie prehľadov, ako aj zvyšujete efektivitu práce so službou Google Analytics.

Komplexný audit na mieste vykonaný agentúrou "VelikaPlaza". Analýza požiadaviek užívateľov cieľovej skupiny, konkurenčné prostredie, technický stav lokality, obsah, použiteľnosť rozhrania, význam sémantického jadra. Výzva - 8 (800) 775-16-41.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár