7 užitočných zručností, ktoré získate pri blogovaní

Nekonečné sedenie pri počítači, bezesné noci, práca cez víkendy ... Blogovanie vyžaduje od nás veľa obetí. Našťastie nie sú márne: pri výjazde dostávame šialene zaujímavý blog s vynikajúcimi príspevkami, ktorý priťahuje stovky a dokonca tisíce čitateľov. Ale to nie je všetko.

Blogovanie nám poskytuje mnoho ďalších výhod, o ktorých si ani nemyslíme.

Tým, blogov, sme získali rad úžasných zručností, ktoré môžeme použiť v iných oblastiach nášho života. Vďaka nim sa zlepšujeme, profesionálne aj ľudsky. O čom hovoríme? Odpoveď na túto otázku nájdete v našom príspevku.

1) Písomné zručnosti

Začnime s najvýraznejšími. Hlavnou úlohou bloggerov je pravidelne vytvárať príspevky. A nie tak ako tak, ale vysoko kvalitné a zaujímavé. Preto skôr či neskôr sa stávajú pánmi pera.

Tým, blogov, sa postupne naučiť jasne a jasne vyjadriť svoje myšlienky. Môžete tiež prísť s novými, kreatívnymi spôsobmi, ako dodať obsah, ktorý zaujme vašich čitateľov.

Preto sa vaše písacie schopnosti zlepšujú každý deň. Neverte? Potom sa pozrite na prvé príspevky a porovnajte ich s tými, ktoré práve píšete. Určite budete cítiť obrovský rozdiel.

Blogovanie vám tiež pomáha vytvoriť vlastný štýl autora - humorné, sarkastické, obchodné atď. Či už môžu byť, odráža vašu individualitu a odlišuje vás od tisícov iných bloggerov.

2) Časové zručnosti

Blogovanie sa dá prirovnať k zrýchlenému kurzu riadenia času. Musíte nájsť čas na svoju trvalú prácu (ak existuje), rodinu, plánovanie a vytváranie príspevkov, odpovedanie na listy čitateľov atď. Môžete dokonca urobiť niekoľko vecí naraz, napríklad vyzdvihnúť fotografie pre váš príspevok a variť večeru pre vaše deti.

Blogosphere vyžaduje, aby ste boli veľmi presní: mali by ste uverejňovať príspevky pravidelne a okamžite reagovať na komentáre čitateľov. Ak váhate, počet vašich predplatiteľov zamrzne na určitom počte alebo dokonca začne klesať. Blogovanie zvyšuje váš výkon a produktivitu a pomáha vám vyťažiť z každého dňa maximum.

3) Web Designer zručnosti

Začiatočníci blogeri zvyčajne vyberajú jeden zo štandardných návrhov pre svoj blog, vložený do Blogspotu alebo WordPressu. Ako však diváci rastú, majú túžbu zmeniť dizajn svojho blogu a vyzdvihnúť ho, aby opäť zdôraznili jeho autorský štýl. Používajú sa rôzne dizajnové programy vrátane Photoshopu. Blogeri menia veľkosť, pozadie, font a ďalšie parametre obrázkov tak, aby boli v súlade s celkovým dizajnom blogu. Získavajú tak základné dizajnérske zručnosti bez účasti na špeciálnych kurzoch.

4) Komunikačné zručnosti

V poslednej dobe bloggeri často spolupracujú s rôznymi značkami. Publikujú svoje príspevky hostí, recenzie, reklamy. Aj napriek tomu, že ste ešte neboli schopní komunikovať s podnikateľmi, takéto vyhliadky vás v budúcnosti čakajú.

Čím viac budete spolupracovať so značkami a inzerentmi, tým ľahšie bude pre vás vytvárať a udržiavať obchodné spojenia.

Naučíte sa vzájomne prospešnú spoluprácu s rôznymi skupinami jednotlivcov (zákazníkov, zákazníkov, čitateľov).

Spolupracujete so značkami, budete tiež ovládať zručnosti rozprávania a zvyšovať svoju kreativitu, pretože budete musieť povedať originálne príbehy o spoločnostiach a ich produktoch, aby ste mohli zaujať svoje publikum.

5) Diplomové zručnosti

Bloggeri často prichádzajú do styku s nespokojnými čitateľmi a dokonca drzými trolmi, ktorí zanechávajú nevhodné negatívne komentáre. Bohužiaľ, to nemožno vyhnúť, pretože tým, že uverejní príspevky na svojom blogu, budete zdieľať svoj osobný názor so svetom. Niekto s ním môže súhlasiť, niekto nie je, a niekto len zlú náladu a chce na vás naliať negatív. Najdôležitejšia vec - nespadajú do provokácie, bez ohľadu na to, aké nepríjemné sú komentáre čitateľov.

Najprv to nebude veľmi jednoduché: koniec koncov, každé pracovné miesto je vaše dieťa, investovali ste do neho veľa času a úsilia a potom sa niekto odváži kritizovať ho ... A aká je prvá reakcia rodičov, keď niekto urazí svoje dieťa? To je pravda, rozbiť páchateľa v otrokoch. Postupom času však vytvoríte „imunitu“ voči rôznym negatívnym komentárom. Každý nespokojný čitateľ a troll, ktorého budete môcť upokojiť, bude rozvíjať vašu schopnosť odradiť konflikty. Táto zručnosť sa vám hodí v každodennom živote aj v podnikaní.

6) Zručnosti editora

Nie je žiadnym tajomstvom, že základom úspešného blogu je kvalitný obsah. Spustením vášho blogu musíte dohliadať na obsah, podobne ako editor, ktorý zdvíha materiály pre svoj časopis alebo noviny. Mali by ste hľadať zaujímavé a vzrušujúce informácie, ktoré zodpovedajú potrebám vášho publika. Okrem toho by ste mali naplánovať svoje príspevky a držať sa ich.

Korektúry pracovných miest sú tiež jednou z vašich povinností. Hotové materiály by ste mali starostlivo preskúmať, aby nemali chyby. Pamätajte si: čitatelia neberú vážne negramotní bloggerov.

7) Propagačné zručnosti v sociálnych sieťach

Tieto zručnosti sú vysoko cenené v modernej technologickej ére. Počet spoločností prítomných na internete exponenciálne rastie.

Ako blogger musíte komunikovať so svojimi čitateľmi na Twitteri, VKontakte, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach. Musíte tiež vytvoriť vlastnú stratégiu podpory sociálnych médií, aby ste do svojho blogu prilákali čo najviac čitateľov.

Blogger je jack všetkých obchodov

V skutočnosti tento zoznam nie je vyčerpávajúci. Blogger je tiež psychológ, ktorý počúva potreby svojho publika; manažér, ktorý organizuje svoju každodennú prácu; Učiteľ, ktorý zdieľa svoje vedomosti s čitateľmi.

Blogger sa okrem iného stáva odborníkom v predmete, na ktorý píše. Predpokladajme, že ak je jeho blog o copywritingu, potom sa učí všetky jemnosti tohto remesla.

Spustením blogu objavíte mnoho skrytých talentov. Blogovanie sa môže stať odrazovým mostíkom pre vás, aby ste sa naučili novú špecialitu. Napríklad, ak chcete vyzdvihnúť materiály pre svoj blog, prečo sa nestanete profesionálnym editorom?

Všeobecne platí, že blogovanie poskytuje nekonečné príležitosti pre rozvoj v rôznych smeroch. Takže, ak ste zvedaví, pracovití, aktívni a milujete sa učiť nové zručnosti, blogosféra je to, čo potrebujete.

Preklad a úprava materiálu Kelly Teng 7 Prekvapujúce zručnosti Blogovanie je učenie vás

Zanechajte Svoj Komentár