6 dôvodov, prečo by vaši zákazníci nemali vytvárať obsah sami

Ako viete, blogovanie je skvelý nástroj na podporu podnikania. A ak čítate tento post, potom s najväčšou pravdepodobnosťou, tak či onak, použiť ho na dosiahnutie svojich marketingových cieľov.

Pravdepodobne sa považujete za úspešného obchodníka alebo špecialistu na SEO, ale niekedy si zákazníci myslia, že sú múdrejší ako vy, a začnú prijímať nevhodnú iniciatívu. Ide o tzv. „Upstart klientov“, ktorí vám nedovoľujú bezpečne vykonávať svoju prácu. "Ja sám tento text napíšem", "Som zamestnancom tejto spoločnosti, takže môžem o ňom písať lepšie", "Som v tomto predmete dobre oboznámený" - to sú niektoré z typických fráz, ktoré používajú.

Je tu však jeden problém - väčšina z nich jednoducho preceňuje svoje schopnosti. Chápete to veľmi dobre a cítite sa nepríjemne. Na jednej strane určite viete, že táto úloha je mimo ich moci. Na druhej strane nechcete kaziť vzťahy so svojimi klientmi, takže im nemôžete povedať pravdu. Ako byť?

Zamestnanci spoločnosti American Content Equals Money, ktorá sa špecializuje na tvorbu obsahu, sú presvedčení, že zákazníci by nikdy nemali (okrem výnimočných prípadov) písať svoj vlastný obsah. A s nimi úplne súhlasíme. Nižšie je uvedených 6 dôvodov, ktoré argumentujú týmto bodom.

1. 99% zákazníkov nevie ako písať.

Pre vás to je zrejmá skutočnosť, ale, samozrejme, nemôžete to priamo oznámiť svojim zákazníkom. Samozrejme, môžete im náhodne odporučiť špeciálnu literatúru alebo články o copywritingu, ale táto situácia sa zmení? Mnohí ľudia, napriek prítomnosti akademických titulov, výborným komunikačným zručnostiam a všeobecnej erudovanosti, jednoducho nevedia správne písať texty.

2. Aj keď klienti môžu písať, len zriedka chápu špecifiká webového obsahu.

Ak je váš klient schopný písať príbehy alebo články pre časopisy, neznamená to, že bude schopný vyplniť webové stránky a blogy s obsahom. Texty publikované na internete by mali mať nielen estetickú hodnotu, ale aj finančný zisk. Samozrejme, ak je človek vybavený talentom na písanie, bude vždy schopný naučiť sa písať texty pre internetové zdroje. Bude to však nejaký čas trvať, a ako viete, čas sú peniaze!

3. Zákazníci sa nemôžu pozrieť na situáciu zvonku.

Každý z nás musel písať texty o sebe - či už ide o školský esej na tému „Príbeh o nás samotných“ alebo sprievodný list pri hľadaní práce. Priznajte, že to nie je najjednoduchšia úloha. Môžete stráviť veľa hodín písaním takýchto textov, ale nikdy nič písať. Aký je dôvod? Faktom je, že ľudia nemôžu odhodiť emócie, pokiaľ ide o ich život alebo osobu. Okrem toho človek nemôže byť úplne objektívny, keď píše o sebe: niektorí môžu zveličovať svoje cnosti a zľahčovať nedostatky a naopak.

Ďalšia vec je zveriť kompiláciu obsahu špecialistovi tretej strany. Už nebude emocionálne zapojený do situácie, pretože bude písať o inej osobe. Text bude navyše objektívnejší, pretože odborník uvidí veľký obraz, a nie len jeho fragment.

4. Zákazníci nemajú viac času.

Mnohí odborníci, ktorí sa dobre orientujú vo svojom podnikaní, sa rozhodnú vytvoriť blog, v ktorom môžete zdieľať svoje profesionálne tajomstvá. Sú presvedčení, že žiadny z ich asistentov sa s touto úlohou nezaoberá, a tak si túto záťaž účtujú na seba. Po chvíli si však uvedomujú, že sa na nich príliš veľa podieľali.

Nezabudnite, že deň je len 24 hodín. Ak ste zaneprázdnení celý deň prácou alebo obchodom, potom máte sotva čas na to, aby ste svoj blog udržali, pokiaľ sa úplne nevzdáte spánku a osobného života. Ale kto je pripravený na takéto obete? A stoja za to?

Namiesto toho, aby vám to komplikovalo život, je lepšie zveriť túto vec špecialistom. Tvorba obsahu je ich profesionálna zodpovednosť, takže majú vždy čas na túto úlohu.

5. Zákazníci musia veľa prepracovať.

Ak ste zamestnancom SEO agentúry, viete, že je to pravda. Pravdepodobne ste čelili podobnej situácii:

zákazník: "Chcem vyplniť blog s optimalizovaným obsahom."
agentúra: "Skvelé, poďme do práce!"
zákazník: "Ale chcem písať texty sám, pretože poznám svoju spoločnosť lepšie."
agentúra: "Ah ... no, čo vieš o SEO?"
zákazník: "Nič. Píšem text a optimalizujete ho."
agentúra: "Ale tieto dva procesy sú navzájom prepojené. Nie je možné oddeliť text od ..."
zákazník: "Nebojte sa! Som si istý, že to zvládnete. Koniec koncov, ste skutoční experti!"
agentúra: "… "

Mnohí klienti sa domnievajú, že SEO je čarovná palička - mali by ste ju vlniť pred hotový text a môžete si vychutnať neuveriteľné výsledky. Avšak, v takýchto situáciách, zamestnanci SEO agentúr musia vykonávať ďalšie práce, drotárstvo s textom, a preto trávia oveľa viac času. A niektorí z nich sú dokonca nútení počúvať nespokojnosť zákazníkov alebo sa s nimi hádať. To je dôvod, prečo sme vždy obhajovať, že SEO agentúry skladať texty sami alebo spolupracovať s autorskými právami agentúr.

6. Nakoniec zákazníci trávia oveľa viac času a peňazí.

Je ťažké pochopiť, čo sú zákazníci riadení, rozhodnúť sa písať texty nezávisle. Možno si myslia, že tému chápu lepšie, alebo chcú ušetriť peniaze. Ako však prax ukazuje, ich iniciatíva ich stojí draho, pretože v dôsledku toho trávia viac času a peňazí na vytváranie vysoko kvalitného obsahu. Ako hovorí ľudová múdrosť, páchateľ platí dvakrát.

Pokiaľ ide o kompiláciu obsahu a optimalizáciu pre vyhľadávače, najlepšie, čo zákazníci môžu urobiť, je úplne zveriť tieto úlohy profesionálom. Potom nebudú musieť ľutovať plytvanie časom a peniazmi.

záver

Takže dúfame, že teraz ste si istí, že tvorba obsahu je výsadou profesionálnych copywriterov a SEO špecialistov. Keď sa nabudúce stretnete s extrémne sebavedomým klientom, zvážte výhody a nevýhody predtým, ako mu dovolíte, aby prevzal iniciatívu. Samozrejme, nebude pre vás ľahké presvedčiť ho, že má pravdu, ale, ako sa hovorí, nie je mučenie.

Podarilo sa vám zastaviť nadmernú iniciatívu klientov? Aké nástroje ste na to použili? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti..

Preklad a adaptácia materiálu Ben Richardsona 7 dôvodov, prečo je váš vlastný obsah.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár