6 chýb, ktoré znižujú efektivitu e-mailov

Spravodaje sú skvelým spôsobom, ako získať a udržať si slávu vašej spoločnosti medzi potenciálnymi a lojálnymi zákazníkmi. Mnohé stránky používajú zoznamy adries a používatelia sú už na to zvyknutí a radi sa prihlásia na odber zaujímavých materiálov. Nie všetky e-mailové zoznamy sú však rovnako úspešné. Často sa stáva, že v jednej spoločnosti sa počet odberateľov neustále zvyšuje, zatiaľ čo v druhom prípade (absolútne rovnaký z hľadiska parametrov) zostáva rovnaký alebo horší. Prečo sa to deje? S najväčšou pravdepodobnosťou autor neúspešných mailov robí jednu z nasledujúcich chýb.

1. Príliš zriedkavé maily

Frekvencia poštových zásielok v zásade nezáleží na tom, či ponúkate svojim čitateľom užitočný obsah, Táto teória sa však nevzťahuje na situácie, keď zasielate informačné bulletiny tak zriedka, že vaši čitatelia zabudnú na existenciu vašej spoločnosti medzi písmenami.

Urobte si rozvrh, ktorý môžete stále držať. Ak nedodržíte termín, je lepšie poslať newsletter o niečo neskôr, než aby ste mlčali.

2. Vaša pošta je príliš dlhá a ťažko pochopiteľná.

Poštové zásielky vašej spoločnosti nemusia byť príliš objemné. Dajte sa do topánok svojich čitateľov. Spravidla si prezerajú poštové zásielky počas prestávky na kávu, sú v metre alebo sú príjemným spôsobom, ako sa pri výkone pracovných úloh rozptýliť. Ich čítanie by preto nemalo byť časovo náročné.

Zahrnúť niekoľko príbehov vo svojich bulletinoch, ale kombinovať ich tak, aby sa čitateľ mohol rozhodnúť, či si jeden z príbehov nechať skrátiť, alebo si celý newsletter prečítať.

3. Vo vašom bulletine nie sú žiadne zaujímavé ani užitočné informácie.

Tento problém sa môže zdať zložitejší ako v skutočnosti. V každom. Ešte raz: každý, Existuje mnoho zaujímavých príbehov a tipov, ktoré môžete zdieľať s predplatiteľmi. Najdôležitejšou vecou je prezentovať ich zo správneho uhla, aby vaše informačné bulletiny mali svoju vlastnú chuť.

Newsletter príbehy by mali aktívne pomôcť svojim čitateľom. Tým zvýšite svoju dôveryhodnosť a stanete sa spoľahlivým zdrojom informácií a vaši potenciálni zákazníci budú mať ďalší dôvod kontaktovať vás.

4. Nudné hlavičky

Záhlavia newsletterov by mali pôsobiť ako zvodné ukazovatele, ktoré upozorňujú na vaše príbehy. Väčšina vašich predplatiteľov je pravdepodobné, že prejdú cez newsletter, pohybujúc sa od jedného titulok k druhému, aby rozhodli, či strávia svoj čas čítaním správy ďalej.

Urobte si zoznam zdrojov pre formulovanie úžasné titulky, takže môžete prísť s neuveriteľne presvedčivé tituly pre vaše články. Vyhýbajte sa frázam a pridávajte slovesá do nadpisov, aby ste pridali dynamiku do príbehov, ktoré sú obsiahnuté v zoznamoch.

5. Neusporiadaný návrh poštových zásielok

Slová, ktoré používate pri zostavovaní textov, majú veľký význam, ale spôsob, akým sú prezentované, môže mať rozhodujúci vplyv na úspech distribúcie. Obsah vašich príspevkov by mal byť vizuálne príťažlivý. Majte na pamäti, že pomocou príliš veľa rôznych štýlov písma a veľkosti, môžete odcudziť svojich čitateľov.

Cieľ pre jednoduchý dizajn s použitím len niekoľko štýlov a veľkostí písma na priebežne. Nezabudnite tiež použiť obrázky. Preto bude pre vašich účastníkov jednoduchšie čítať vaše správy a nebudú musieť hľadať tlačidlo „Odhlásiť“.

6. Nepropagujete svoje zásielky.

Ak chcete zvýšiť počet vašich predplatiteľov, musíte ľuďom ukázať, koľko chýbajú. Tradične boli rozdané v tlačenej podobe. V súčasnosti, keď sa každý presťahoval k spotrebovaniu online obsahu, môžete zdieľať svoje e-mailové správy prostredníctvom rôznych virtuálnych platforiem.

Vytvorte formulár na odber noviniek na svojich webových stránkach a zdieľajte svoje bulletiny na sociálnych sieťach s cieľom prilákať nových účastníkov.

záver

Urobte si svoje kampane pôsobivé, zaujímavé a hodné na predplatenie. A potom prílev novej prevádzky, ktorú ste poskytli.

PS: Používate poštové zásielky? Ako často ich posielate a ako ich aktualizujete?

Adaptácia materiálu 6 flixable chyby spoločnosti newsletter od Copy Detective.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár