5 spôsobov, ako zvýšiť viditeľnosť online reklamy

Začiatkom decembra spoločnosť Google oznámila, že používatelia si nevšimnú viac ako polovicu reklám uverejnených na internetových stránkach. Upozorňujeme, že nejde o kliknutia na bannery a textové odkazy a odkazy na stránky inzerentov. Používatelia doslova nevidia polovicu reklám. Je možné situáciu napraviť a zviditeľniť reklamu?

Čo hovorí google

Na začiatku decembra najväčší svetový vyhľadávač zverejnil výsledky štúdie o faktoroch viditeľnosti reklamy. Pomocou funkcie Active View spoločnosť Google zistila, že 56% celkového počtu zobrazených reklám ostáva bez povšimnutia. Toto číslo šokuje ešte viac, ak sa spýtate, ako vyhľadávací nástroj určuje zobrazované reklamy.

Spoločnosť Google dodržiava štandardy Interactive Advertising Bureau (IAB) a Rady pre hodnotenie médií. Tieto organizácie sa domnievajú, že používateľ videl reklamu, ak sa aspoň 50% reklám zobrazilo na obrazovke jeho modulu gadget aspoň jednu sekundu.

Podľa štúdie spoločnosť Google identifikovala 5 hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú viditeľnosť reklamy. S ich pomocou môžu webmasteri, ktorí zverejňujú inzerciu online, zvýšiť atraktívnosť svojich stránok pre inzerentov. Inzerenti na oplátku dostanú ďalšie nástroje na vyhodnotenie účinnosti reklám, ktoré možno použiť pri výbere reklamných stránok.

Ako zvýšiť viditeľnosť reklamy

Množstvo reklám a stránok, pozícia reklamy na stránke, jej veľkosť a ďalšie faktory ovplyvňujú viditeľnosť reklamy. Ak chcete, aby bola vaša reklama viditeľnejšia, postupujte podľa nasledujúcich pokynov.

1. Neustále hľadať spôsoby, ako zvýšiť účinnosť reklamy

Ako už bolo uvedené, 56% reklám na stránkach zostáva bez povšimnutia. Priemerná miera prehľadávania reklamných stránok je však 50,2%. To znamená, že viditeľnosť vašej reklamy závisí od stránky, na ktorej ju uverejníte.

Približne 10% reklamných stránok poskytuje najnižšie ceny zobrazovaných reklám. Ešte menšia časť stránok poskytuje extrémne vysokú mieru viditeľných reklám. Inzerenti si musia vybrať stránky, na ktorých je pravdepodobnosť zobrazenia vyššia. Vlastníci stránok musia neustále zvyšovať svoju atraktívnosť pre inzerentov.

Pozri tiež: Aký obsah vnímajú ľudia ako užitočné?

2. Vyberte optimálnu pozíciu reklamy na stránke

Ak chcete maximalizovať viditeľnosť horizontálnych reklamných jednotiek, zverejnite ich v spodnej časti prvej obrazovky. Táto pozícia poskytuje vyššiu viditeľnosť v porovnaní s hornou časťou stránky.

Účinnosť tohto odporúčania je vysvetlená na nasledujúcom obrázku:

Vertikálne bloky zverejňujú v hornej časti stránky. Ako môžete vidieť na nižšie uvedenej ilustrácii, tento typ reklamy je na tomto mieste najvýraznejší.

3. Vyberte optimálnu veľkosť reklamy.

Použiť vertikálne reklamné jednotky. Tento formát reklamy poskytuje najvyššiu viditeľnosť. Reklama zostane na stránke dlhšia, keď ju používateľ posúva. To vysvetľuje vysokú viditeľnosť vertikálnych blokov.

Na obrázku nižšie nájdete faktor viditeľnosti reklamy podľa veľkosti bloku:

4. Uprednostnite reklamu na prvej obrazovke, ale neignorujte možnosť umiestniť blok alebo banner na druhú obrazovku alebo nižšie.

Priemerná viditeľnosť reklamy umiestnenej na prvej obrazovke je 68%. Pre reklamu umiestnenú pod prvou obrazovkou je táto hodnota 40%.

Ak chcete zaistiť maximálnu viditeľnosť reklám, uprednostnite umiestnenie na prvej obrazovke. Neprehliadajte však možnosť kúpiť lacnejšie reklamy umiestnené pod prvou obrazovkou. Platí to najmä pre vysoko kvalitné a populárne stránky, ktoré publikujú veľké články, recenzie atď.

Pozri tiež: 15 príkladov reklamy na Facebooku, ktoré nie je možné prejsť

5. Zvážte zviditeľnenie reklamy v závislosti od predmetových oblastí

Toto odporúčanie bude užitočné pre inzerentov. Téma lokality ovplyvňuje viditeľnosť reklamy. Ak chcete svoju reklamu určite vidieť, publikujte ju na referenčných zdrojoch, na fórach, na stránkach hier a na zábavných stránkach. Zdroje správ a stránky s nehnuteľnosťami poskytujú najnižšiu viditeľnosť reklamy.

V nižšie uvedenej tabuľke nájdete koeficient viditeľnosti pre najlepšie a najhoršie stránky z pohľadu inzerenta.

Top témy

Najhoršie témy

predmety

Zobraziť sadzbu

predmety

Zobraziť sadzbu

Referenčné knihy, encyklopédie

51,9 %

Spotrebný tovar

40,8 %

Fóra, online komunity

48,9 %

šport

40,2 %

hra

48,4 %

Jedlo a pitie

39,6 %

Umenie a zábava

48 %

správy

38,8 %

Práca a vzdelávanie

47,8 %

Nehnuteľnosti

38,7 %

Inzerenti a vlastníci reklamných stránok môžu zvýšiť viditeľnosť reklamy.

Ak to chcete urobiť, vyberte optimálnu veľkosť a umiestnenie reklám. Vertikálne bloky sú najlepšie umiestnené v hornej časti stránky a horizontálne - v spodnej časti prvej obrazovky. V snahe o zviditeľnenie by inzerenti nemali zanedbávať optimalizáciu nákladov. Reklama umiestnená pod prvou obrazovkou zobrazuje 40% viditeľnosť. Inzerenti tiež musia venovať pozornosť téme reklamných stránok.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár