4 jednoduché spôsoby, ako zdvojnásobiť mieru konverzie

Optimalizácia úrovne konverzie je najvyššou prioritou digitálneho marketingu. SEO optimalizátori, internetoví obchodníci a všetky kráľovské armády optimalizujú stránky v nádeji, že sa návštevníci zmenia na zákazníkov. Ak ste začali čítať tento článok, vitajte v zábavnej spoločnosti!

Nižšie sú uvedené štyri jednoduché spôsoby zvýšenia konverzie. Všetky sú založené na výskume spoločnosti SuperOffice. Žiadna zložitá technika, len zdravý rozum a analytika.

1. Pridajte do päty ciele

Vaše webové stránky by sa mali snažiť spojiť vaše ciele s cieľmi vašich zákazníkov. Povedzme, že potrebujete viesť generáciu alebo predaj a váš klient potrebuje technickú podporu. Trik spočíva v tom, že tieto ciele dosiahneme spoločne.

Predpokladajme, že vydávate bielu knihu (správa, návod, školiaci manuál, článok ako ten, ktorý čítate) a váš klient hľadá informácie o téme obsiahnutej v publikácii - v tomto prípade môžeme povedať, že vaše ciele sú kombinované.

Chlapci zo SuperOffice použili stránku UserTesting na vykonanie troch testov a získali zaujímavé výsledky. Každý účastník testu prebehol cez obsah stránky zhora nadol. Pomocou tlačidiel "call to action" vyskúšali všetko: zmeňte farbu, veľkosť, dizajn. Reakcie takmer nulové, výsledok je negatívny.

Vyriešený problém jednoducho: pridané výzvy na akciu (predplatné newsletteru, spätná väzba, bezplatné demo, atď.) V päte, tiež známe ako "päta". Testovali sme to znova za rovnakých scenárov a výsledky boli pozitívne.

Počas nasledujúcich dvoch týždňov bol nárast miery konverzie pre ciele zahrnuté v suteréne 50%!

Akcia: Vyberte všetky kompatibilné obchodné a vlastné ciele a pridajte ich do päty.

2. Na horné stránky pridajte kontextové okno

Pop-up bannery sa stali trendom v roku 2013. Pri odchode zo stránky, bez aktivity po dobu desiatich sekúnd alebo jednoducho pri návšteve viac ako troch stránok, bol užívateľ s bannerom všeobecne spokojný.

Tvrdil, že "majú všetci!" Ako však hovoril súdruh Dirty Harry, "názory sú ako osli - každý ich má."

Tím SuperOffice teda nemá žiadne špeciálne nadanie grafického dizajnu, ktorý sami rozpoznávajú, ale to nie je problém. Nedokonalosť dizajnu len posilňuje tézu o účinnosti takýchto nástrojov.

Hádajte, čo sa stalo? Začal sa konvertovať, ale veľmi dobre. Všimnite si, že tento banner je trochu neobvyklý. Vo väčšine prípadov sa zobrazí výzva na zadanie mena alebo e-mailovej adresy priamo do bannera. V tomto prípade boli návštevníci jednoducho poslaní na stránku so zdrojmi, do ktorých boli zaslané voľné materiály. Dizajn, samozrejme, tak-tak, ale stále sa stal tretím najlepším generátorom elektród na mieste.

Všeobecne platí, že ak ľudia dávajú kontaktné informácie, vidieť banner, je to naozaj nepríjemné?

Akcia: Vkladajte kontextové bannery do prvej desiatky najnavštevovanejších stránok na vašej stránke.

3. A / B testovanie najnavštevovanejších foriem

Zvýšili ste tak prichádzajúcu návštevnosť formulárov pridaním cieľov do päty (krok číslo 1) a vytvorili kontextové okno (krok číslo 2). Teraz je čas na testovanie samotných formulárov.

Nezáleží na tom, či máte metodiku alebo nie. Vypočujte si svoju intuíciu a začnite testovať. Skôr, než sa vyvinie špecifická smerová metóda testovania A / B, musíte získať aspoň všeobecný obraz toho, čo vaši zákazníci radi. Inými slovami, spočiatku sa neobťažujú, ale začínajú osvedčeným prístupom - metódou "vedeckého kopije".

Takže, berieme formu - obyčajnú, jednoduchú, dokonca nudnú. Najbežnejšia forma na vyžiadanie kontaktných informácií, ktorá je plná internetu. Najprv pridáme do formulára sociálne dôkazy - logá a recenzie v prípade SuperOffice. Toto je prvá variácia na túto tému. A druhá variácia je len stránka, bez zavedenia, bannerov, log a recenzií. Nič iné ako samotná forma.

Výsledky boli úžasné. Forma s dôkazmi viedla k nárastu o 48% v porovnaní s pôvodným, a forma "bez krovu" - všetkých 197%! Zjednodušený formulár (možnosť 2) vykazoval najvyššiu návratnosť.

Akcia: Vykonajte testovanie A / B najnavštevovanejších formulárov pomocou niekoľkých možností.

4. Použite vďaka stránky zvýšiť konverziu.

Kedy je najlepší čas na predaj? Ihneď po prvom predaji!

Kujte železo, kým je horúce. Možno robíte elektronický obchod a možno aj generáciu - je tu však stránka s vďačnosťou, ktorú pravdepodobne máte. Väčšina (to je 99%) stránok sa skladá z banálneho "ďakujem a zbohom!", A to napriek tomu, že množstvo voľného priestoru je zbytočné. A kto povedal, že nemôžete obrátiť stránku s vďačnosťou na platformu pre vedenie a predaj?

Takže SuperOffice mala najsvätejšiu stránku. Nudná stránka je samozrejme lepšia ako nič, samozrejme, ale ich stránka bola ... len chudá.

Vyzerala takto:

Je to nudné Nuda. Samozrejme, prvé rozhodnutie na našom zozname bolo položené: pridali sa odkazy na najčastejšie sťahované materiály.

Ale nová verzia na porovnanie:

Výsledok nebol dlho očakávaný - konverzný kurz, tj počet používateľov, ktorí si stiahli materiály, okamžite zvýšil o 90%.

Akcia: identifikujte najdôležitejšie cieľové oblasti a na stránke s poďakovaním zahrňte odkazy na príslušné materiály.

výsledok

Celkový objem prevádzky SuperOffice vzrástol v roku 2013 v porovnaní s rokom 2012 o 89%, pričom miera konverzie dosiahla 155% a nárast počtu potenciálnych zákazníkov o 246%! Nie je potrebné, aby ste Perelman vypočítali výhody štyroch jednoduchých trikov, nie? Tie isté zmeny boli lokalizované v siedmich jazykoch, pričom rast globálnej konverzie sa zvýšil z 1,1% na 2,2% v roku 2013.

Zhrňujeme:

  • Zjednodušte vykonávanie cieľových úloh používateľmi
  • Pošlite návštevníkov na vstupné stránky alebo do formulárov, aby ste sa nestratili v zmätku
  • Vykonajte testovacie formuláre A / B
  • Použite akúkoľvek príležitosť (stránku) na konverziu návštevníkov

Ak cieľom vašej stránky je generovanie potenciálnych zákazníkov, musíte venovať pozornosť predajným a konverzným zúženiam. Vyskúšajte vyššie opísané štyri metódy a nezabudnite na testy A / B. Koniec koncov, to, čo fungovalo pre iných, nemusí nevyhnutne fungovať pre vás.

Vysoká konverzia na vás!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár