4 mýty o predaji textov

Keď odborníci na trhu hovoria o predaji textov na internete, spravidla chápu, že je takmer nemožné presne definovať tento fenomén. Je však zrejmé, že aby sme mohli hovoriť s klientom v jednom jazyku, porozumenie z jednej a druhej strany, že takýto predajný text musí byť aspoň na intuitívnej úrovni. Základom ľudského myslenia sú nominatívne kategórie (na zamyslenie sa nad témou, ktorá musí byť najprv definovaná). Poďme sa pokúsiť pochopiť vlastnosti predávaného textu s použitím dôkazov z opačnej strany. Tu sú niektoré spoločné mýty o predaji textov.

Mýtus 1. Predajný text rozpáli túžbu vlastniť tovar.

Ide o pokus o prenos metód práce v klasickej offline reklame do rozsahu prichádzajúceho marketingu. Tieto metódy sú úplne odlišné.

Tu musíte pochopiť také veci: v Amerike, v 60. rokoch. Toto dvadsiate storočie, v tých najlepších rokoch pre inzerentov, sa zdalo byť pravdivé. Ľudia sledovali reklamy, takmer ako filmy (áno - prehnane, samozrejme, ale vo všeobecnosti nebola žiadna reklamná únava). Práve počas tohto rozkvetu sa táto myšlienka mohla objaviť a mať právo existovať, že reklama by mohla „tlačiť“ osobu na akýkoľvek produkt, ktorý pre neho nebol potrebný.

Iba v podmienkach viery obchodníkov, že ľudia majú záujem o reklamu, môže vzniknúť myšlienka tohto druhu: "Ľudia sa nechcú nudiť pri pohľade na reklamy. Chcú byť prekvapení alebo získať výhody. Chcú šetriť, byť krásni, znižovať náklady na prácu, nosiť dobré oblečenie a jesť chutné ... Ale nikdy nebudú vedieť, ako to urobiť, ak reklamný titul alebo plagát nepovedia im cestu. (Claude S. Hopkins, jeden z priekopníkov v klasickej reklame, autor kníh na túto tému, 1866 - 1932).

Ale táto myšlienka, ktorá vznikla v prvej tretine minulého storočia, je, bohužiaľ, relevantná len pre ňu. Svet sa rýchlo mení. Bohužiaľ, naša reakcia na jeho zmenu nie je tak rýchla. Obchodníci sú vždy o krok za zákazníkmi.

A potreby sa veľa zmenili. Dnes sú ľudia unavení z "vaparivaniya". Stratili záujem o tradičné formy reklamy, ktorej hlavnou vlastnosťou je extrémne donucovanie. Teraz nikto nemá žiadne problémy, aby rýchlo nájsť všetky potrebné informácie o produkte, ktorý je naozaj potrebné na internete. Osoba jednoducho ide do vyhľadávača a riadi požiadavku. Boj o lojalitu tohto užívateľa vyhrá ten, ktorý poskytuje maximálne užitočné informácie pre výber. Toto sa nazýva prichádzajúci marketing. Osoba sama hľadá informácie o produkte, a nie ho na neho uvalíte. A ak potrebuje váš produkt alebo podobný konkurenčný produkt, rozhodne to po prečítaní informácií, ktoré mu vy a vaši konkurenti poskytnete.

Úlohou predaja textu z hľadiska marketingu obsahu teda nie je podnietiť túžbu, ale poskytnúť divákom najpresvedčivejšie informácie. Predajný text na internete logicky presvedčí zástupcu Strednej Ázie (s faktami na ruke), že je to produkt vašej značky, ktorý musíte vybrať z celej škály podobných produktov.

Mýtus 2. Existujú hotové recepty na písanie predajných textov.

Mnohí veria, že napríklad môžete úspešne predávať tovar na internete, ak:

 • Povedz o svojej exkluzivite (ten istý sveter nosí Jennifer Lopez).
 • Uveďte dôvod, prečo by mal byť výrobok zakúpený (skvelý darček pre vašu matku).
 • Zvážte prácu s námietkami (klient je taký: vaši konkurenti majú rovnakú sošku na predaj, ale len v bronze, nie zlato, a preto lacnejšie. A vy: ale to sa leskne tu!).

A mnoho ďalších receptov možno citovať. Napríklad:

 1. Detailne si predstavte portrét typického zástupcu vašej cieľovej skupiny, teda osoby, ktorej posielate text.
 2. Jasne uveďte pre seba všetko, čo od neho chcete a čo mu môžete ponúknuť.
 3. Vezmite si kus papiera a pero a napíšte mu list (perom na papier - pretože týmto spôsobom dosiahnete účinok psychologickej istoty: budete mať pocit, že píšete dôverný list osobe, a preto sa budete držať dôverného tónu).
 4. Zadajte hotový list v programe Word, upravte, opravte štylistické chyby a typografické chyby.

Existuje len jeden problém - ak by ste mohli napísať dobrý text podľa pripravených inštrukcií, potom by mohol každý copywriter písať a písať podľa receptu, povedzme, niečo také významné ako vojna a mier alebo Pán prsteňov. Prečo nie? Čo to odporuje, ak sa berie ako axióma, že hotové recepty pomáhajú písať? Ak chcete vytvoriť nejaký dobrý text, musíte pochopiť tému na úrovni expertov (venovať čas štúdiu predmetu) a stráviť roky zlepšovaním zručností písania (dobre - mali by sme o tom hovoriť? - aby sa táto zručnosť mohla rozvíjať, musí existovať tendencia a veľkú túžbu to urobiť). Jednoduchý krok za krokom je vec, možno dobrá (ak je zostavená profesionálom), ale sama o sebe nič nedáva.

Mýtus 3. Predajný text je ten, ktorý sa objavuje v Yandexe na prvej stránke vydania

Dodržiavanie tohto uhla pohľadu je rovnaké ako porovnanie studenej a kyslej.

Samozrejme, dnes, keď vyhľadávače prijali obrovský krok vpred v porozumení sémantickej relevancie, obsah, ktorý je zaujímavý pre ľudí, hrá obrovskú úlohu vo vyhľadávacom marketingu. Dobrý text je rovnako užitočný ako text napísaný kvôli kľúčom je k ničomu (jednoducho preto, že vyhľadávač je stále, samozrejme, nie na ľudskej úrovni, ale každý rok sa k nemu približuje a približuje, chápe, že tento text nebol napísaný pre ľudí. a pre kľúčové frázy). Pri výrazne vyššej úlohe kvalitného obsahu však existuje veľké množstvo súvisiacich faktorov, ktoré sú dôležité pre propagáciu. A je nemožné ich brať do úvahy, ak je cieľom zvýšiť návštevnosť vyhľadávania. To je dôvod, prečo internetový marketing nie je len o náplni stránky, ale o komplexnej práci, ktorej účelom je zlepšiť stránku vo všetkých jej parametroch. A obsah (mimochodom, nie len text) by mal byť a priori dobrý (alebo, ak chcete, predaj). To je základná vec pre marketing vyhľadávačov dnes.

Mýtus 4. Vstupné stránky sú najvýraznejším príkladom moderných predajných stránok.

Znamená to, že pri vytváraní textov na stránke musíte mať na pamäti textové prvky vstupnej stránky a jej maximálnu stručnosť?

Áno, vstupné stránky, ktoré sú dnes vo veľkej miere vášnivé pre podnikanie, sú skutočne nástrojom, ktorý prináša výsledky, keď sa používajú správne. Ale nie tak jednoduché.

Aké sú prvky, ktoré zvyšujú „predaj“ predmetného textu?

 • Táto záhlavie je chytľavé a zároveň veľmi jasne vyjadruje vašu ponuku strednej Ázii.
 • Samotná ponuka je jasne uvedená.
 • Unikátny predajný návrh.
 • Výzva na akciu.
 • Takzvaný sociálny dôkaz - napr.
 • Počet netextových prvkov: spúšťače, ilustrácie, správne pozadie atď. - jedným slovom, krása v dizajne od čiapky až po pätu.

Princíp budovania pristátia je podobný princípom tvorby infografiky. Ale chápete, že takáto prezentácia informácií (pre všetku jej stručnosť a jasnosť, ktorá je určite zaujímavá pre divákov a šetrí čas) má svoje nevýhody. Najzrejmejšia je nemožnosť použiť celú dôkazovú základňu (ktorá umožňuje podrobný článok), čo znamená, že stránka ako celok nie je dostatočne presvedčivá (čo je kompenzované jej vonkajším jasom, dizajnom).

Zároveň je vždy potrebné pamätať na to, že jasne rušivá správa o vstupnej stránke je to, čo ju spája s tradičnou reklamou, s jej túžbou „tlačiť“ na produkt. A časť publika je už unavená z posadnutosti vstupných stránok, pretože je už dlho unavená z offline reklamy. O tejto problematike v súvislosti s tvorbou vstupných stránok sme tu podrobnejšie písali.

Pristátie je bodový nástroj, pomocou ktorého môžete konvertovať potenciálneho kupujúceho na klienta, ak zámerne hľadá produkt, ktorý ponúkate. Ale s pomocou pristátia nie je možné presvedčiť osobu, ktorá pochybuje, či potrebuje produkt tejto konkrétnej značky a vo všeobecnosti je to potrebné? Hľadá ďalšie informácie, ktoré mu pomôžu urobiť rozhodnutie a pristátie v tomto prípade nie je nástrojom, ktorý vám pomôže presvedčiť osobu, aby sa stala vaším klientom.

Alebo možno neexistujú predajné texty?

Keď vezmeme do úvahy nejasnosť rozsudkov o takomto predmete, ako je predaj textov, a neschopnosť poskytnúť jasnú definíciu pojmu, niekto príde k záveru: ak je ťažké posúdiť znamenia a nemôžete dať jasnú definíciu, potom možno, tieto rovnaké predajné texty, a neexistuje v prírode? A v istom zmysle to bude správne.

Predaj môže byť absolútne akýkoľvek text. V jednej podmienke. Uhádli ste čo? Ak predáva (aj nepriamo, spôsobuje čitateľovi dôveru, núti ho, aby bol k vašej značke lojálnejší). Ako to dosiahnuť nie je dôležité. Príležitosti písať pracovný text veľmi veľa.

A potom, pretože existuje jedna veľmi dôležitá vec, ktorú nemožno ignorovať. Účelom vytvorenia textu, ktorý možno nazvať predajom v obsahu marketingu nie je predávať tu a teraz. Vo väčšine prípadov majú dobré články predĺžený užitočný účinok. Mechanizmus je veľmi jednoduchý: efektívnosť takýchto textov je kapitalizovaná, pretože text písaný a vydávaný raz, naďalej pracuje pre vás vždy. To znamená, že môžete generovať elektródu alebo predaj v ktoromkoľvek vzdialenom okamihu. Po nahromadení kritického množstva dobrých, zaujímavých textov CA a ich neustáleho budovania si všimnete rastúci záujem publika o vás, ako experta vo Vašom výklenku, vaše postavenie v očiach CA sa zvyšuje, lojalita k vašej značke sa zvyšuje, a to zasa ovplyvňuje zvýšenie predaja. Nie je kreatívny a výzvy na akciu robia text predávaný, ale obsah expertnej úrovne, presvedčivé argumenty a dôverný tón. Na pozadí únavy publika z rušivosti tradičnej reklamy je vytvorenie takéhoto obsahu dobrým spôsobom, ako získať nových zákazníkov a udržať si staré.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár