33 efektívnych spôsobov, ako získať viac správ

Takmer každá osoba, ktorá používa Twitter na propagáciu svojho podnikania, by si želala, aby jeho záznamy získali viac informácií. Tento článok obsahuje 33 odporúčaní, ktoré vám s tým pomôžu.

 1. Vyplňte svoj profil, Áno, samozrejme. Áno, len. Ale z nejakého dôvodu na to väčšina používateľov stále zabúda. Ak ste jedným z nich, okamžite postupujte podľa týchto krokov: nahrajte svoj avatar, vyberte obrázok titulu ("header") a vyplňte informácie o sebe. Nie je potrebné podkopať dôveru svojich nasledovníkov.
 2. Nastavte zaujímavé a jedinečné pozadie. Ak nastavíte neobvyklý obrázok na pozadí, váš profil bude vyniknúť medzi stovkami jednotných stránok. Môžete napríklad umiestniť ako pozadie fotografiu svojich zamestnancov alebo reklamný obrázok s účinnou výzvou na akciu, ako je to na oficiálnej stránke DisneyRussia:

Ako vidíte, majitelia účtov použili obrázok na pozadí na inzerciu karikatúry Disney. To znamená, že pozadie nielen zdobí stránku tejto spoločnosti, ale tiež pomáha propagovať nový produkt.

 1. Pridajte odkazy na svoje účty v iných sociálnych sieťach. Ukážte tak svojim odberateľom, že vás môžu kontaktovať rôznymi spôsobmi, čo zvýši ich záujem o vaše aktivity, a teda aj tweety.
 2. Pridajte odkaz na vašu stránku. Vaši nasledovníci chcú vedieť všetko o vašej spoločnosti. Bohužiaľ, všetky tieto informácie nemôžu byť vhodné pre váš profil na Twitteri. Preto by ste mali zanechať odkaz na firemnú webovú stránku. Zvážte napríklad účet ukrajinskej reštaurácie "Reporter":
 1. Snažte sa minimalizovať reklamný obsah. Áno, používate Twitter na komerčné účely na propagáciu svojich produktov alebo služieb. Ale v skutočnosti, väčšina vašich nasledovníkov sa nestará. Pokúste sa zverejniť naozaj zaujímavé informácie a minimalizovať reklamu. Zdieľajte novinky z priemyslu alebo udalosti, ktoré sa odohrávajú vo vašej krajine alebo v zahraničí s nimi - ľudia si radi prečítajú správy.
 1. Vytvorte pôvodný obsah. Ak zdieľate iba tweety iných ľudí, nebudete mať najlepšiu povesť. Takže, nenechajte sa leniví zverejniť pôvodné príspevky, na ktorých ste pracovali sami.
 2. Uverejnite krátke tweety. Stručnosť je sestra talentu. Toto príslovie je tiež relevantné pre Twitter. Prax ukazuje, že v tejto sociálnej sieti sú najpopulárnejšie krátke príspevky. Vezmite napríklad jeden z príspevkov v oficiálnom profile služby Google Russia:

Post sa skladá len zo šiestich slov a obsahuje aj odkaz a zmienku. Nie je nič zbytočné - len užitočné informácie.

 1. Pridať odkazy. Podľa štúdie Dan Zarella, expert na sociálne médiá, tweety obsahujúce odkazy získajú viac podielov.
 1. Publikovať tweety, ktorých dĺžka nepresahuje 100-120 znakov. Tak, aby vaši nasledovníci mali možnosť pridať komentár. Alebo použite Twitter Cards. Umožnia vám prejsť viac ako 140 znakov a poskytnúť rozšírené oznámenie materiálu s obrázkom.
 1. Pozorne premýšľajte o obsahu vašich príspevkov. Tweety sú ako titulky. Mali by byť zaujímavé, chytľavé, chytľavé, aby zapôsobili na vaše publikum. Preto neponáhľajte ich publikovať. Najprv si vymyslite 4-5 rôznych možností tweetu a potom vyberte tú najlepšiu.
 2. Opýtajte sa svojich stúpencov na reláciu. Nie je nič zlé na tom, že požiadate svojich účastníkov, aby zdieľali váš príspevok. Podľa blogu Wishpond môže táto požiadavka zvýšiť počet vašich správ o 23 krát. Nepýtajte sa však príliš často na retweets - bude to vyzerať dotieravo.
 3. Použite hashtags. Ak uverejníte pravidelné príspevky na Twitteri, všimnú si ich len vaši nasledovníci. Ak k nim pridáte hashtags (ktoré sú označené známym # symbolom), vaše tweety budú dostupné stovkám alebo dokonca tisíckam používateľov tejto sociálnej siete.

  Hashtags vám pomôže zvýšiť angažovanosť publika. Ak je napríklad vaša firma prepojená so sociálnymi médiami, pomocou sociálnych sietí hashtags # alebo služby #SMM nastavte, aby boli vaše tweety "viditeľné" používateľom, ktorí sa zaujímajú o túto tému.

  Môžete tiež použiť hashtags na podporu svojej marketingovej kampane. Príďte so špeciálnym hashtagom, aby ste podporili svojich zákazníkov, aby boli aktívni. Napríklad spoločnosť Intel Russia propaguje svoj nový produkt pomocou hashtagu #Ultrabook:

 1. Na interakciu s lídrami v odvetví použite službu @titles and retweets. Ak jeden z renomovaných odborníkov vo vašom odvetví zverejnil užitočný tweet, zdieľajte ho so svojimi nasledovníkmi alebo zadajte svoje meno (so znakom @) vo svojom príspevku. Môžete tak rozšíriť sieť svojich obchodných kontaktov a stať sa obľúbenejšou na Twitteri.
 1. Použite @ zmienky na interakciu s vašimi nasledovníkmi. Budú radi, že ste im venovali pozornosť a budú vám chcieť poďakovať. Ako? Samozrejme, s pomocou retweets!
 2. Počet príspevkov, ktoré vás spomínajú, je, Ak niekto uverejnil tweet o svojom príspevku na blogu alebo sa o vás zmienil, zdieľajte tento príspevok so svojimi nasledovníkmi. Tak budú vedieť, že ste v autorite.
 3. Súťažné súťaže. S pomocou súťaží na Twitteri môžete upozorniť na vašu značku. Môže ísť o súťaž o najlepšiu fotografiu, najkreatívnejšiu odpoveď na otázku alebo hlasovanie. Spoločnosť Samsung sa napríklad rozhodla usporiadať kvíz, ktorého hlavnou cenou sú 2 voľné vstupenky na olympijské hry v Soči:
 1. Pýtajte sa na svoje podnikanie. Otázky vždy vyžadujú odpoveď, takže môžu zvýšiť zapojenie publika a počet odkazov. Pýtajte sa na vašu spoločnosť, aby ste určili názory vašich zákazníkov.
 2. Pýtajte sa na aktuálne a nadchádzajúce udalosti. Twittermeni radi diskutujú o rôznych udalostiach. Ak udalosť ovplyvní vás a vaše publikum, položte príslušnú otázku na túto tému. Napríklad, ak predávate športový tovar, môžete sa opýtať svojich nasledovníkov, čo si myslia o poslednom futbalovom zápase ruského tímu alebo či idú na zimné olympijské hry v Soči.
 3. Pýtajte sa na život svojich nasledovníkov. Hlavným účelom Twitter je vybudovať a posilniť vzťahy s vaším publikom. Preto by ste sa mali snažiť lepšie spoznať svojich nasledovníkov. Opýtajte sa ich, ako strávili víkend alebo akú zaujímavú knihu si prečítali v poslednom mesiaci. Váš vzťah sa tak presunie na novú úroveň. Vezmite si príklad spoločnosti Oriflame, ktorá je neustále v dialógu so svojimi zákazníkmi. Nasledujúca otázka typu tweet súvisí s nadchádzajúcimi sviatkami nového roka:
 1. Hovorte o svojom živote s tweety. Ak sa chcete spriateliť so svojimi nasledovníkmi, mali by ste sa nielen zaujímať o ich život, ale aj o sebe. Ukážte svojim čitateľom, že ste obyčajná osoba s vašimi hodnotami, problémami, snami. Napríklad im môžete povedať o absurdnom incidente zo svojho života alebo o tom, ako ste vyriešili problém, ktorý vás trápil mnoho rokov. Verte mi, vaši nasledovníci to ocenia.
 2. Použite úvodzovky, Citáty sú skvelý spôsob, ako upriamiť pozornosť nasledovníkov na vaše tweety. Nezabudnite ich z času na čas publikovať, aby ste inšpirovali svojich čitateľov alebo ich inšpirovali k rozmýšľaniu. Tu je jeden z citácií v profile Psychológia a koučing:
 1. Štatistika akcií. Používatelia služby Twitter milujú príspevky obsahujúce štatistiky, pretože sa ľahko čítajú a týkajú sa podstaty tejto záležitosti.
 2. Použite čísla, Čísla zvyčajne vystupujú na pozadí písmen, takže ich použitie môže zvýšiť "viditeľnosť" vašich tweety.
 3. Odkaz na obrázky, Vizuálne informácie sú vnímané ľahšie, bez akéhokoľvek dôvodu, 36% odkazov zdieľaných na Twitteri sú obrázky.
 1. Odkaz na vaše videá v službe YouTube. Pomocou e-mailov môžete tiež odkazovať na videá o vašej spoločnosti uverejnené v službe YouTube. Vaši nasledovníci budú mať záujem vidieť tváre vašich zamestnancov a životné prostredie vo vašej kancelárii a budú dôverovať vašej spoločnosti ešte viac.
 2. Použite Vine klipy. S aplikáciou Vine môžete vytvárať a zdieľať videá na Twitteri. Ich trvanie je však iba 6 sekúnd. Takže budete musieť ukázať, že množstvo kreatívnosti obsahuje najzaujímavejšie zábery vo videu.
 3. Neuverejňujte tweety príliš často. Nie viac ako 15 twelov za deň - inak môžete obťažovať svoje publikum.
 4. Publikovať čerstvý obsah. Nemali by ste písať rovnaký tweet niekoľkokrát denne. Aj keď sa vaše príspevky týkajú jednej reklamnej kampane, skúste ich trochu prerobiť, aby sa stali originálnymi.
 5. Posielať tweety len v podstate. Obsah vašich príspevkov by mal byť relevantný. Nemali by ste ich používať na distribúciu nevyžiadaných správ alebo na posielanie správ. Teda len odďaľujete svoje publikum. Tu je jeden príklad, ktorý by nemal byť napodobňovaný:
 1. Postupujte podľa odkazov vo svojich tweetoch. Ako každý profesionálny obchodník, musíte merať účinnosť vašich propagačných metód na Twitteri. Úroveň prepojiteľnosti odkazov môžete určiť pomocou aplikácií na skrátenie odkazov, napríklad bit.ly.
 2. Uverejnite príspevky v rôznych časoch dňa. Priemerná životnosť tweetu je 18 minút. Ak vaši nasledovníci nie sú v tomto čase na stránke, vynecháte veľa príležitostí. Preto by ste mali uverejňovať príspevky v rôznych časoch, aby ste zistili, ktorý z nich je pre vás najúspešnejší. To platí najmä v prípadoch, keď vaši nasledovníci žijú v rôznych časových pásmach. Niektoré z nich môžu jednoducho spať, zatiaľ čo zverejníte svoje majstrovské diela.
 3. Nezabudnite počas víkendu posielať tweety, Aj keď sú sobota a nedeľa pre vás "posvätné" dni, ktoré chcete úplne oddať odpočinku, neznamená to, že by ste mali zabudnúť na svojich nasledovníkov. Koniec koncov, môže sa ukázať, že od vás očakávajú novinky len o víkendu. Použite vyššie uvedené nástroje na sledovanie a analýzu, aby ste zistili, ako vaše publikum reaguje na vaše sobotné a nedeľné príspevky. Ak majú pozitívnu reakciu, môžete použiť nástroje na správu sociálnych médií, ako je napríklad Buffer. S nimi môžete automaticky posielať tweety: stačí nastaviť rozvrh pre vysielanie a budú zverejnené sami bez vašej účasti. Medzitým si môžete vychutnať dlho očakávaný víkend.
 4. Odkaz na zaujímavé príspevky v blogoch iných ľudí. Ak budete mať šťastie, a ste narazil na chladný článok v jednom z blogov, uistite sa, že pípanie. Vaši nasledovníci vám poďakujú za zdieľanie zaujímavých a relevantných informácií.

Obsah:

  Použite všetky funkcie

  Ako vidíte, je tu celé more príležitostí na podporu vášho podnikania prostredníctvom tweety. Neobmedzujte sa len na dva alebo tri - vyskúšajte všetky metódy získavania retweets, o ktorých sme sa v tomto článku diskutovali. Len v tomto prípade sa môžete spoľahnúť na popularitu Twitter.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár