Obsahová analýza. Časť 2. Spracovanie údajov

Ak ste si prečítali náš predchádzajúci článok, Analýza obsahu. Časť 1. Zhromažďovanie metrík pomocou doplnku Seo Tools, potom už máte hotovú tabuľku s odkazmi na váš obsah a všetky potrebné metriky. To znamená, že ich musíte len spracovať, vizualizovať a vyvodiť príslušné závery. To bude robiť dnes.

1. Najúspešnejšia kategória obsahu

Pochopenie toho, aký typ obsahu spôsobuje najväčšiu odozvu od publika (dostane najviac rassharivaniya, spätné odkazy a komentáre), môže viesť k vážnemu zvýšeniu efektívnosti vášho obsahu marketingu. S týmito informáciami môžete inteligentnejšie plánovať svoje publikácie, venovať viac času a zdrojov tým materiálom, ktoré majú väčší "výfuk".

Ako určiť, ktorá kategória obsahu je pre vás najúspešnejšia?

V našej tabuľke s metrikami sú údaje o rassharivaniyam v každej sociálnej sieti, ale nie sú k dispozícii žiadne údaje o celkovom počte rassharivaniy. Preto prvá vec, ktorú pridáme. Vložte nový stĺpec, pomenujte ho, zadajte funkciu SUM a počkajte na Enter. Potom chytiť okraj bunky a vytiahnite ho až na koniec zoznamu.

Potom vytvoríme otočnú tabuľku ("Insert" - "Pivot Table" - "OK").

Vyberte požadované polia, napríklad „Kategória“ a „Celkový počet akcií“.

Potom kliknite na šípku v poli "Názov linky" - "Rozšírené možnosti triedenia" - "Zostupne (od Z do A) v poli" Celkový počet akcií "- OK.

A pozrite sa, aká kategória článkov má najviac sociálnych príspevkov.

Rovnakým spôsobom zistíme, ktorý obsah dostane najviac externých odkazov. Na novom hárku vytvorte kontingenčnú tabuľku, vyberte požadované polia a usporiadajte od Z po A.

Podľa rovnakého princípu vypočítame kategóriu, ktorá spôsobuje najviac pripomienok.

2. Najúspešnejší deň v týždni

Najlepšie a najužitočnejšie materiály sú často bez povšimnutia len z jedného dôvodu - boli zverejnené v nesprávny deň v týždni. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo s vaším obsahom, určite, ktoré dni sú pre vás a vašu firmu úspešné.

Ako určiť, ktorý deň v týždni je pre vás najúspešnejší?

V tabuľke máme sekciu Dátum. Potrebujeme previesť čísla z tohto stĺpca do dní v týždni. Ak to chcete urobiť, vytvorte ďalší stĺpec "Deň týždňa", predpíšte vzorec DENNED a vytiahnite okraj bunky na koniec zoznamu.

Potom prejdeme k vyššie opísanému scenáru: vytvoríme kontingenčnú tabuľku, nastavíme potrebné parametre a uvidíme výsledky.

Ako môžete vidieť, pre našu tému je najúspešnejším dňom utorok (ale tieto údaje, samozrejme, ešte nie sú presné, pretože sme ako príklad analyzovali iba 70 príspevkov). A aký je váš najlepší deň na zverejnenie obsahu? Po získaní týchto informácií môžete pokračovať a zistiť najlepšie dni pre každú sociálnu sieť, ktorú používate. To všetko sa robí na rovnakom princípe.

3. Najúspešnejšia dĺžka hlavičky

Dĺžka názvu je dôležitou metrikou a nie je jednoducho dovolené ho podceňovať. Dobrá chytľavá hlavička dobrej dĺžky môže výrazne zvýšiť počet jej pohľadov.

Ako určiť, ktorá dĺžka hlavičky je pre vás najúspešnejšia?

Vytvorte kontingenčnú tabuľku, vyberte požadované metriky, usporiadajte zostupne a pozrite sa na výsledky. Neviem, ako to urobíte, ale analýza našich 70 článkov ukázala, že dĺžka titulku hrá veľmi malú hodnotu. Zdá sa, že počet otvorení článku, zdieľanie, spätné odkazy a komentáre nezávisia od počtu znakov, ale od relevancie a užitočnosti samotného materiálu.

Rovnaké výsledky sme získali z hľadiska počtu pripomienok a spätných odkazov.

4. Najúspešnejší objem článku

A výsledky boli viac ako predvídateľné. V TOP článkoch našej stránky boli články s objemom od 30 do 80 tisíc znakov s medzerami. Čo opäť potvrdzuje hypotézu, že objemné predmety nevystrašia užívateľov. Hlavná vec je, že sú užitočné.

Ďalšia analýza

Vyššie uvádzame len niekoľko metrík, pomocou ktorých môžete analyzovať obsah vašej stránky. V skutočnosti sú oveľa viac. Počet zobrazení príspevkov, miera odchodov, dĺžka relácie, hĺbka zobrazenia, konverzia, čas uverejnenia, dĺžka titulkov atď. - zber a analýza týchto údajov vám umožní lepšie porozumieť vášmu publiku a urýchliť váš pokrok.

PS: Nezabudnite si ušetriť prvú časť tohto článku. Bez neho nemôžete rýchlo zbierať všetky potrebné metriky!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár