9 dôležitých poučení z génia vírusového obsahu

Nitsan Zimmerman je génius v oblasti tvorby vírusového obsahu. Posledné dva roky pracoval ako redaktor pre Gawker, jeden z najpopulárnejších zábavných blogov na svete. Počas tejto doby mesačne generoval viac návštevnosti ako všetci ostatní autori. V novembri minulého roka, jeho materiály priniesol 17 miliónov (!!!) unikátnych návštevníkov stránky, čo je 80% z celkového počtu návštevníkov blogu. Ak sa pozriete na graf odrážajúci počet pohľadov na Gawker, potom budete šokovaní: všetko, čo obrovský žltý priestor v strede (pozri nižšie) je zásluhou Nitzanu.

Nie je to zlé pre chlapa bez špeciálneho vzdelania a skúseností v tejto oblasti. Pre chlapa, ktorý len jeden deň začal svoj blog a post vtipné videá s mačkami a ďalšie zaujímavé obsah tam, bez toho, aby za predpokladu, že on môže zarobiť peniaze na to.

Čo je tajomstvom tejto skvelej samouk? Pokúsme sa to zistiť.

1. Vysoký výkon

Nitsan Zimmerman pracuje 12 hodín denne, od 7:00 do 19:00. Počas tejto doby prehľadáva asi 1000 stránok (pridáva nové zdroje do svojho zoznamu a vymazáva staré) a vytvára 10-15 svojich vlastných materiálov. Jeho výkon je úžasný, ale nemusíte ho písať na "dar prírody" alebo "rys tela". Len človek miluje svoju prácu a chápe, že čím viac do nej investujete, tým viac dostanete.

Všetko je jednoduché. Ťažká práca je kľúčom k úspechu v každom podniku.

2. Žiadne spojenie so skutočným svetom

Do práce, Zimmerman doslova drží jeho ipeda (hľadať zaujímavé materiály) a laptop (vytvoriť si vlastné). Pracuje z domu, úplne ponorený do svojej práce, nedovolí, aby "skutočný svet" zasahoval do tvorivého procesu. "Toto je nereálne", "šialenstvo", "ako je to možné?" - ak sa tieto frázy objavili vo vašej hlave, určite nie ste Nitsan Zimmerman :)

Musíte byť na jednom mieste, bez pohybu, na dlhú, dlhú dobu. Potom bude výsledok.

3. Emocie - základ vírusového obsahu

Aký obsah sa najčastejšie stáva vírusovým? Ten, ktorý inšpiruje, spôsobuje emócie. Nitsan určuje takéto príbehy asi za 15 sekúnd: pozrie sa na titul alebo krátky popis a okamžite pochopí, či majú potenciál pre vírusovú alebo nie. Niekedy Zimmerman publikuje video bez toho, aby ho sledoval.

Príbehy o emóciách sú vždy úspešné.

4. Za publikovanie stoja len tie najlepšie materiály.

Ako bolo uvedené vyššie, Zimmerman vydáva 10-15 materiálov za deň. Nie tak ako tak, ale to najlepšie zo všetkých, ktoré boli nájdené na sieti. Pred vydaním nového príspevku sa Nitzan pýta, či tento materiál bude niekoľko mesiacov populárny na Facebooku a Twitteri (pár týždňov mu nevyhovuje). A ak vnútorná atmosféra dáva dobré, môžete ju publikovať. Napriek takému prísnemu výberu a absolútnej dôvere v kvalitu nájdeného obsahu však mnohé z jeho pracovných miest stále zostali nie stať sa vírusovým.

Nikdy nebudem publikovať materiál, ak si nie som 100% istý, že bude úspešný. Napriek tomu však mnohé z nich neospravedlňujú moje nádeje.

5. Denný zber analytikov

Na konci každého pracovného dňa Zimmerman zbiera štatistické údaje o svojich postoch. Skúma prevádzku, čas strávený na stránke, počet zlyhaní. Snaží sa pochopiť, prečo boli niektoré materiály „zastrelené“ a niektoré neboli, a vyvodiť z toho závery.

Prečo tento príspevok nefungoval? Bol názov príliš dlhý alebo dlhý úvod? Z každého neúspešného príspevku sa môžete naučiť lekciu.

6. Presný čas zverejnenia

Podľa Zimmermana existujú dve obdobia, kedy materiály ukazujú najlepší výsledok: 9 hodín ráno a poludnie. V 9:00 prichádzajú pracovníci do kancelárie, ale ešte nie sú pripravení na prácu. Preto budúca polhodinová hodina väčšina z nich uvidí zábavné miesta a simuluje zamestnanosť. V poludnie sa to isté stane - čas na odpočinok a občerstvenie.

Nikdy neuvádzam materiály v špičke. Aký je zmysel? Nikto ich nebude čítať.

7. Krásny obal

Nitsan Zimmerman hľadá materiály na týchto stránkach, ktoré mnohí ani nepočuli. Ale nájsť cool príbeh je len polovica bitky. Druhá polovica je nastavená na pravý uhol a pridať svetlý nadpis.

Je to ako hra - nájdem príbehy, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú veľmi zaujímavé a premieňajú ich na vírusovú bombu.

8. Žiadna chvála

Materiály sa stávajú vírusovými len vtedy, keď sa dostanú do sociálnych sietí a ľudia ich začnú zdieľať. Toto je dobre známa skutočnosť a obchodníci z blogu Gawker ju aktívne využívajú: denne oznamujú nové materiály na Facebooku a Twitteri. Čo sa týka Zimmermana, on nikdy Nepropagujte svoje materiály na svoje osobné účty. Vytvára úžasný obsah, ale nikdy ho nepropaguje.

Nikdy som sa nezaoberal vlastným PR. Myslím, že je to tak lacné. Toto zjavne nie je môj štýl. Okrem toho bez neho robím dobre.

9. Trpezlivosť je zlato

Niektoré materiály môžu byť ignorované celé mesiace, a potom jeden deň ostro "strieľať" a stať sa super populárne. Ostatné materiály akumulujú dopravu postupne v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov. Ako napríklad, najznámejší post Zimmermana o tom, ako slávna americká televízna hviezda Farrah Abraham nahrala video erotického obsahu, ktorý za sedem mesiacov získal 11 miliónov zobrazení.

A konečne.

Mnoho ľudí sa ma pýta: "Čo je to tajomstvo?" V skutočnosti je všetko jednoduché. Oveľa jednoduchšie, než si myslíte. Nemám žiadny taký špeciálny talent a nelíši sa od vás.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár