9 úžasných faktov o mobilnom marketingu

Úspešní obchodníci a marketingové spoločnosti vedia, že kľúčom k budúcemu úspechu je prispôsobenie a optimalizácia ich služieb pre mobilný trh. Byť na verejných miestach, môžete vždy vidieť nejakú osobu, ktorá je zaneprázdnená s jeho smartphone. Tento jav, s ktorým sa stretávame každý deň, sa vyskytuje doma, ale s tabletami. Tablety a mobilné zariadenia zachytávajú trh a tvoria tak dôležitý míľnik v histórii internetu. Mnohí si to uvedomujú, ale z toho má len málo výhod.

Nasledujúcich 9 štatistických faktov vám dá predstavu o tom, aký veľký je rozsah tohto fenoménu a koľko sa v nasledujúcich rokoch zvýši. Pozorne si ich prečítajte a vyvodte príslušné závery.

75% Američanov priznáva, že berú mobilné telefóny do kúpeľne

Dnes sú Američania viazaní na svoje mobilné zariadenia viac ako inokedy. Sú tak závislí od svojich prístrojov, že ich držia s nimi všade, dokonca aj v kúpeľni. A napriek tomu, že väčšinu času, ktorý užívatelia trávia na mobilnom internete, je potrebné kontrolovať e-mail, navštíviť sociálne siete a hry, zostávajúci čas je dosť na to, aby ste mohli ovplyvniť svojich potenciálnych kupcov.

40% kupujúcich študuje pred nákupom 3 alebo viac informačných kanálov

V roku 2002 tento ukazovateľ dosiahol menej ako 10%. Je úžasné, aká vysoká je táto hodnota za viac ako 10 rokov. Nie je prekvapený? Tu je ďalší zaujímavý fakt:

52% Američanov využíva svoj mobilný telefón, ktorý sa nachádza v samotnom obchode, aby sa dozvedel viac o tovare na internete

Toto správanie zákazníkov zvyšuje dôležitosť riadenia online reputácie, stanovenia primeraných cien a zabezpečenia informačnej otvorenosti v maloobchodných predajniach.

4 z 5 spotrebiteľov používajú smartphony na nákupy

Väčšina užívateľov mobilných telefónov sú kupujúci (tu nájdete potvrdenie tohto). Inteligentní predajcovia to chápu a podporujú používanie mobilných telefónov vo svojich obchodoch tým, že zákazníkom ponúkajú špeciálne zľavy a kupóny. Mnohí majitelia reštaurácií urobia to isté tým, že návštevníkom, ktorí sú „oslavovaní“ vo svojich zariadeniach, využívajú bezplatný nápoj alebo občerstvenie a využívajú stránky Foursquare, Yelp alebo Facebook.

Očakáva sa, že do roku 2014 bude prístup na internet častejšie realizovaný prostredníctvom mobilných telefónov ako stolových počítačov.

Je to odôvodnené najmä skutočnosťou, že obyvatelia rozvojových krajín majú prístup k lacným smartfónom a tarifným plánom, a preto nemusia kupovať notebooky alebo stacionárne počítače na používanie internetu. Šírenie technológií 3G a 4G v krajinách ako India a Čína viedlo k výraznej zmene vo využívaní mobilného internetu. Užívatelia sa čoraz viac vzdávajú domáceho internetu a prechádzajú na mobil, pretože je rýchlejší a lacnejší.

Od roku 2012 používa 116 miliónov Američanov smartfóny.

Pred rokom bol tento údaj výrazne nižší - 93,1 mil. Rok 2013 bude prelomom: očakáva sa, že podiel Američanov využívajúcich smartfóny dosiahne takmer 60%. Toto číslo samo osebe by malo odôvodniť všetky náklady na realizáciu stratégií mobilného marketingu, ktoré väčšina spoločností znáša.

70% vyhľadávacích dopytov vykonaných pomocou mobilných telefónov je dokončených online nakupovaním v priebehu jednej hodiny

Percento konverzie používateľov, ktorí navštevujú webové stránky spoločnosti prostredníctvom mobilného telefónu, je takmer trojnásobne vyššie ako percento používateľov, ktorí vyhľadávajú pomocou bežného počítača alebo prenosného počítača (zdroj). Aký je dôvod? Faktom je, že užívatelia mobilného internetu sú vždy na cestách. Pri prehľadávaní webových stránok pomocou prenosného počítača majú ľudia tendenciu skúmať produkty a služby alebo jednoducho uspokojiť ich zvedavosť. Ak však vstúpia na internet prostredníctvom mobilných zariadení, v ich mysli už existuje jasný zámer uskutočniť nákup - či už ide o výrobky, oblečenie alebo olej pre auto. Používatelia mobilného internetu sú vaši potenciálni zákazníci. Samozrejme, za predpokladu, že môžete uspokojiť ich potreby.

V tomto roku plánuje 78% maloobchodníkov investovať do mobilného marketingu

Očakáva sa, že táto suma presiahne 220 miliónov USD. Ako však viete, marketingové trendy určujú maloobchodníci. A ak strávia takéto sumy na mobilnom marketingu, potom je čas, aby ste prehodnotili svoju stratégiu.

Ak by vás vyššie uvedená štatistika nezasiahla, dovoľte mi, aby som vám dal ešte jednu (poslednú) skutočnosť: ak vezmete celú populáciu sveta, ktorá predstavuje viac ako 7 miliárd, ukazuje sa, že počet ľudí so smartfónmi prevyšuje počet tých, ktorí majú zubnú kefku. Čo na to poviete?

Prispôsobenie materiálu 7 Mobilné marketingové štatistiky, ktoré vyhodia vašu myseľ Chris Warden.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár