9 internetových trendov, ktoré musíte vedieť

Investičná spoločnosť Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) sa špecializuje na investície rizikového kapitálu do internetových projektov, zelených technológií a zdravotníckych podnikov v počiatočných fázach vývoja. Tento zástupca Silicon Valley je známy svojou účasťou na stovkách startupov, z ktorých mnohé sa stali úspešnými a svetovo preslávenými podnikmi. Investičné portfólio KPCB v rôznych časoch zahŕňalo Sun Microsystems, Amazon.com, Google, Zynga a ďalšie projekty.

Dokonca aj mnohé deti môžu ľahko pomenovať súčasných lídrov internetového priemyslu a zaslúžia si pozornosť investorov. Ak však chcete vidieť budúceho giganta online priemyslu v štádiu výsadby, musí byť rizikový kapitalista doslova schopný predpovedať budúcnosť. Zdá sa, že KPCB a jej odborník Mary Micker vlastnia skutočnú magickú guľu. KPCB nájde nielen sľubné investičné ciele, ale aj presne predpovedá smer vývoja internetového priemyslu už niekoľko rokov v rade.

Najmä v roku 2010 Mary Meeker a KPCB videli vyhliadky na rozvoj internetových trhov v rozvojových krajinách a tiež predpovedali zmenu v predajnom a reklamnom priemysle pod vplyvom mobilného internetu. V roku 2011 investičná spoločnosť upozornila na obsahový a obsahový marketing.

Pred dvoma rokmi Mary Meeker poznamenal, že nediferencovaný obsah (vytvorený bez zohľadnenia potrieb špecifických cieľových skupín) stojí presne 0 rubľov a 0 kopeckov. Odborník KPCB tiež predpokladal, že príjmy spoločnosti Google v nasledujúcich rokoch prevýšia celkové výnosy všetkých amerických novín. Pani Meeker porovnala obsah s komoditným majetkom. Ako je známe, podniky, ktoré spracovávajú a prerozdeľujú suroviny, zarábajú viac ako spoločnosti, ktoré ich vyrábajú. Preto internetové projekty, ktoré agregujú a dohliadajú na obsah (napríklad Google), majú veľké príjmy v porovnaní s tými, ktorí ho vytvárajú (médiá).

V roku 2012 KPCB hovoril o rozšírení tabletových počítačov a mobilnej prevádzky. Mary Meeker poznamenala, že reklamný priemysel sa prispôsobuje novým podmienkam a vytvára nové produkty pre majiteľov mobilných gadgetov.

V tomto roku KPCB opäť využil magickú guľu, aby sa pozrel do budúcnosti internetového priemyslu vo všeobecnosti a najmä internetového marketingu. Nižšie nájdete popis najdôležitejších trendov, ktorých znalosti vám pomôžu úspešne rozvinúť vaše online a offline podnikanie.

1. Rastový potenciál trhu mobilnej reklamy je 20 miliárd dolárov.

Odborníci KPCB porovnávali čas, ktorý spotrebitelia strávili s jedným alebo iným kanálom na šírenie informácií s nákladmi značiek na reklamu prostredníctvom týchto kanálov. Ilustrácia ukazuje, že reklamné rozpočty v tlačových médiách majú veľký potenciál pre pokles a náklady na reklamu prostredníctvom mobilného kanála majú obrovský potenciál rastu. KPCB odhaduje tento potenciál na 20 miliárd dolárov.

Dôvod myslenia: Používate ten istý kanál, ktorý vaše publikum uprednostňuje pri publikovaní marketingového obsahu?

2. iOS a Android trvalo niekoľko rokov, kým revolúciu na trhu

V roku 2012 iOS a Android mali na trhu operačných systémov pre smartfóny podiel 88%. V roku 2005 bol ich podiel iba 5%. Spoločnosť Apple a Google trvalo približne 7 rokov, aby zmenili mobilný priemysel smerom nahor.

Dôvod myslenia: Je vaša firma pripravená na ďalšiu revolúciu na trhu mobilných prístrojov a na internetový priemysel ako celok?

3. Lídri sa menia technológiou.

Mnohí poprední výrobcovia stacionárnych PC si udržali prvenstvo v ére notebookov. S príchodom tabletov a smartfónov však na trh prišli úplne noví lídri.

Dôvod myslenia: Poprední výrobcovia desktopov a notebookov nemohli konkurovať výrobcom tabliet a smartfónov. Je vaša firma pripravená stať sa lídrom v dôsledku vývoja technológií?

4. Pokračuje výbuch obsahu

Množstvo vytvorených a zverejnených informácií za posledných 5 rokov vzrástlo 9-krát. V súčasnosti presahuje 2 zettabytes alebo 2 bilióny gigabajtov. Všetky tieto údaje sú uložené v 500 štvorcových súboroch. V súčasnosti je v digitálnom priestore uložených viac bitov informácií, ako sú hviezdy vo vesmíre.

Dôvod myslenia: Vykonali ste už dlhý čas audit obsahu? Aký je pomer efektívneho obsahu k zbytočným vo vašej organizácii? Mnoho spoločností vynakladá obrovské množstvo peňazí na obsah, ktorý sa nikdy nepoužíva.

5. Mobilný internet má obrovský potenciál rastu.

Viac ako 5 miliárd ľudí na našej planéte používa mobilné telefóny. Z nich len 1,5 miliardy využíva smartfóny. Takže počet užívateľov mobilného internetu by sa mal zvýšiť o 3 - 4 krát, keď ich všetci majitelia mobilných telefónov zmenia na smartfóny.

Dôvod myslenia: použili ste pri vytváraní svojich stránok adaptívne rozloženie?

6. Podiel mobilnej prevádzky v rozvojových krajinách rastie

V roku 2012 začali čínski obyvatelia častejšie chodiť online pomocou smartfónov ako počítačov. To potvrdzuje vysoký potenciál pre rozvoj mobilných technológií v rozvojových krajinách.

Dôvod myslenia: mobilné technológie sa stali dostupnými pre ľudí v rozvojových krajinách.

7. Technologická revolúcia

Technológia sa mení každých desať rokov. Tento proces sa postupne zrýchľuje. V súčasnej dobe sme na začiatku prudkého rastu popularity mobilných gadgets (smartphony a tablety). Súčasne začína revolúcia opotrebovaných pomôcok (inteligentné hodinky, okuliare atď.). Kto vie, kedy začne éra implantovaných prístrojov?

Dôvod myslenia: flexibilita marketingových a obchodných plánov sa stáva normou. Vstupujeme do éry, ktorú odborníci nazývali večnou beta verziou. Plánovacie cykly sa skracujú, úplné informácie zmiznú, podnikatelia a vývojári sú nútení použiť pokus a omyl, aby sa pohli dopredu.

8. Podiel rozvojových krajín na globálnom HDP rastie.

Podiel Číny, Indie a ďalších rozvojových krajín na globálnom HDP sa zvýši, zatiaľ čo podiel Spojených štátov a Európy sa zníži.

Dôvod myslenia: hospodársky rast v Číne, Indii, Brazílii, Rusku a ďalších rozvojových krajinách v najbližších rokoch zmení globálne trhy. Je na to vaša spoločnosť pripravená?

9. Výbušný rast množstva vytvoreného a zverejneného video obsahu.

Vznik low-cost gadgets, ktoré vám umožnia strieľať relatívne vysoko kvalitné video, zvýšiť šírku pásma internetových kanálov a rozvoj video hosting poskytoval rýchly rast počtu vytvorených a zverejnených video obsahu.

V roku 2007 používatelia každú minútu nahrali do služby YouTube menej ako 10 hodín videa. V máji tohto roku si každú minútu stiahli 100 hodín videa.

Dôvod myslenia: technické schopnosti publika zvyšujú, čo zvyšuje dopyt po video obsahu. Využíva tento projekt tento obsah na marketingové účely?

Takže on-line priemysel všeobecne a internetový marketing, najmä sa menia rýchlo. Vývoj mobilnej technológie sa zdá byť najvýznamnejším trendom súčasnosti. Avšak, smartphony a tablety sa stanú zastarané rýchlejšie ako notebooky, po ktorých sa vydajú na cestu k opotrebovaným prístrojom. Aké zariadenia nahradia tie, ktoré nikto nepozná, okrem Google technického riaditeľa Ray Kurzweila. Sľubuje, že v 30. rokoch nášho storočia budú gadgety zapustené priamo do ľudského mozgu.

Vzhľadom na prácu najdôležitejších trendov vo vývoji internetového priemyslu, máte možnosť zopakovať úspechy spoločností Apple, Google, Samsung a ďalších spoločností, ktoré tlačili lídrov minulých období prostredníctvom nových technológií a marketingových prístupov. Len nezabudnite, že v ére informačnej explózie sa inovatívne trhy stávajú tradičnými rýchlejšie.

Prispôsobenie materiálu 9 Michael Brenner Internet Trends Charts

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár