9 zlyhaní spoločnosti Google

Google je spoločnosť, ktorá sa zdá byť podmanivá nielen internet, ale celý svet, ale existuje niekoľko nepríjemných punktov v jeho histórii.

1. Google zakázal svoj vlastný zdroj

V marci 2001 spoločnosť Google získala službu v porovnaní s cenami Beat That Quote za 37,7 milióna libier. O deň neskôr bola spoločnosť Google zakázaná, aby porušila odporúčania sprievodcu správcom webu.

Krátko po získaní stránky, jej agresívne SEO politika bola odhalená: nákup odkazov, použitie dverí a ďalšie pochybné metódy prilákať prevádzky. Po tom, Google potrestal Beat, že citát. Stránka je stále indexovaná, ale neznáša výsledky výsledkov vyhľadávania.

2. Podozrenie z nákupných odkazov

Vo februári 2016 spoločnosť Google zaplatila na logo s odkazom na prehliadač Chrome na stránke certifikačného centra Let's Encrypt v sekcii Sponzori približne 350 tisíc dolárov. Spoločnosť Google aktívne podporuje šifrovanie a centrum pre ňu vydáva bezplatné certifikáty TLS.

S najväčšou pravdepodobnosťou cieľom "Google" bolo sponzorstvo. Tento odkaz bol však uzavretý atribútom nofollow až po určitom čase, pretože samotný Google stanovil prísne požiadavky na vyhľadávanie a veľmi dobre vieme o jeho vzťahu k zakúpeným odkazom.

3. Nákup odkazov so skrytými kotvami

V apríli 2011 bola spoločnosť Google podozrivá z nákupu odkazov na stránke populárnej európskej konferencie o blogoch Re: publica, ktorá ju sponzorovala.

Odkazy nemali atribút nofollow, čo je v rozpore s pravidlami vlastného webmastera spoločnosti Google.

V zdrojovom kóde môžete vidieť, že odkaz obsahoval skrytú textovú kotvu.

Používatelia obvinili spoločnosť Google z nasledujúcich dvojitých noriem, podľa ktorých môžu spoločnosti porušiť svoje vlastné pravidlá propagácie na internete.

4. Použitie maskovania

V marci 2005 nastalo prvé obvinenie spoločnosti Google z maskovania. Potom, po prvýkrát, musela spoločnosť Google konať proti sebe.

Niektorí zamestnanci uverejnili skrytý obsah určený len pre používateľov interného vyhľadávacieho nástroja Google. Ale zavedenie týchto zmien našiel a indexoval hlavný vyhľadávač a pripisuje porušovanie pravidiel pre webmasterov. Po zaznamenaní incidentu a jeho prerokovaní boli stránky odstránené z výsledkov vyhľadávania.

Táto epizóda sa zopakovala v roku 2010, ale už bola prepojená so zákazom stránok Pomocníka služby AdWords.

5. Google Japan a zakúpené odkazy

Vo februári 2009 japonská pobočka spoločnosti Google pripustila, že zakúpila odkazy na propagáciu miniaplikácie Google. Po tom, tím vyhľadávania Google znížil Google Japonsko PR z 9 na 5. Index PageRank bol jedným z mnohých faktorov ovplyvňujúcich pozíciu konkrétnej stránky vo výsledkoch vyhľadávania.

K dnešnému dňu Google vypol zobrazenie PageRank.

6. Nákup Apache.com odkazy

Táto epizóda s účasťou "Google" došlo pomerne nedávno - na jeseň 2016.

Na webových stránkach Apache, jedného z najväčších poskytovateľov softvéru, je stránka s vďaka sponzorom. Sponzori sú rozdelení na platinu, zlato, striebro a bronz. Spoločnosť Google je uvedená v prvej kategórii:

Ak chcete byť uvedený v zozname platinových sponzorov, musíte darovať 100 tisíc dolárov ročne.

Ak sa pozriete na zdrojový kód stránky, napríklad bronzové sponzory, potom môžete vidieť absenciu atribútu nofollow - podľa štandardov spoločnosti Google, tieto odkazy sú zakúpené.

Spoločnosť Google tak mohla umiestniť odkaz na stránku na stránke s odkazmi „zakúpené“ podľa svojich noriem.

7. Škrtiaca páka

Profesionálna vyhľadávacia stránka Thumbtack, podporovaná spoločnosťou Google Capital, získala v roku 2014 manuálny filter od spoločnosti Google pre „neprirodzené prepojenia vedúce na stránku“. Podľa vedúceho spoločnosti Jonathana Swansona tento zákaz získal tento zákaz, ktorý on sám nazval "chybný". Cieľom tohto príspevku je, že používatelia mohli získať 30 extra bodov za odoslanie odkazu na Thumbtack na svojich webových stránkach.

"Nikdy sme nekúpili odkazy a neplánujeme to robiť. Vždy sme sa snažili pracovať v rámci pravidiel spoločnosti Google."

Thumbtack nie je prvou spoločnosťou, do ktorej spoločnosť Google investovala a ktorá bola predmetom podobných sankcií. Investície spoločnosti Google do tohto projektu dosahujú 100 miliónov USD.

Teraz všetky filtre z miesta Thumbtack odstránené.

8. Propagácia prehliadača Google Chrome

V roku 2008 spoločnosť Google spustila prvú verziu svojho prehliadača, ktorá sa nazýva Google Chrome. Mnohí používatelia našli kampaň na jej propagáciu príliš agresívne a dokonca v rozpore s pravidlami pre webmasterov.

Príspevky, ktoré skončili výrazom sponzorovaným spoločnosťou Google, ktorý je „sponzorovaný spoločnosťou Google“. Snímka obrazovky zobrazuje príklad takéhoto príspevku - hovorí o výhodách prehliadača Google Chrome pre malé podniky (snímka prevzatá z webovej stránky vyhľadávača).

Odkaz na prehliadač je priamy, to znamená, že nie je uzavretý atribútom nofollow, čo znamená, že spadá pod sankcie spoločnosti Google, ktoré sa vzťahujú na zakúpené odkazy.

Predchádzajúce odseky sa týkali činností spoločnosti Google v sieti, čo dopĺňa zoznam hmatateľnejších zlyhaní v reálnom svete.

9. Google Glass Development

Koncept okuliarov Google Glass, podobný beletrii futuristov, bol skvelý nápad, ktorý sa ukázal byť úplným zlyhaním. Na to existuje niekoľko dôvodov:

  • Zdravie a bezpečnosť

Ešte pred vydaním okuliarov bolo veľa ľudí skeptických, pokiaľ ide o nosenie zariadenia na hlave, čo podľa ich názoru vyžaruje škodlivé žiarenie. Okrem toho, niektorí používatelia našli gadget škodlivé pre oči.

Čo sa týka bezpečnosti, vďaka schopnosti okamžite nahrávať video je služba Google Glass zakázaná v kasínach a kinách a niektorí sa domnievajú, že ich nosenie porušuje ľudské práva týkajúce sa súkromia.

  • Nenápadný pohľad

Aj keď myšlienka inteligentného zariadenia namontovaného na okuliaroch znel celkom v pohode, v skutočnosti bol dizajn aplikácie Google Glass dosť nepríjemný. Možno dôvodom je, že produkt je v skutočnosti vo vývoji.

  • Nejasný účel vytvorenia

Účelom vytvorenia akéhokoľvek produktu je nájsť problém, ktorý môže vyriešiť, alebo túžbu, ktorú môže uspokojiť. Je dôležité nielen vytvoriť niečo ako prvé, ale ani sa ho pokúsiť pripojiť k existujúcemu trhu, ktorý takéto výrobky nepotrebuje.

Okuliare spoločnosti Google majú niekoľko hlavných cieľov: schopnosť rýchlo zhotoviť fotografiu alebo video a prijímať informácie z internetu. Akýkoľvek moderný smartfón, ktorý je pohodlnejší a oboznámený so spotrebiteľom, je schopný.

  • Google Glass Researchers

Prvá verzia okuliarov sa nepredávala v maloobchodných predajniach, ale v roku 2013 ju poskytli tzv. Glass Explorers, teda skupina „výskumníkov“. Novinka stojí 1500 dolárov, a 2014 sa objavil v širokom predaji za rovnakú cenu. Výskumníci zahŕňali najmä novinárov a milovníkov technológií, ktorí so službou Google Glass nezistili žiadne významné výhody.

A predsa

Cieľom tohto článku nebol vôbec pokus o prehĺbenie úspechov spoločnosti Google, ktorá je teraz takmer synonymom slova „Internet“ - pamätajte na neológizmus „Google“. Chcel som vám povedať, že aj takéto monštrum v priemysle je schopné robiť chyby. Ale stále milujeme Google. A vy?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár