8 fráz, ktorým sa treba vyhnúť v aplikáciách hosťa

Ak ste svoj blog vytvorili relatívne nedávno, hosťovanie je skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť. Umiestnením obsahu na seriózne stránky získate prístup k veľkému publiku. A ak vaše príspevky sú zaujímavé a vysoko kvalitné, potom budete môcť zvýšiť popularitu svojho blogu a získať reputáciu ako expert.

Pred odoslaním obsahu na blog niekoho iného však musíte získať povolenie od svojho vlastníka. To je v tejto fáze, že veľa bloggerov zlyhá. Koniec koncov, žiadosť o umiestnenie hosťa post by mala byť vykonaná tak, že majiteľ blogu, bez váhania, súhlasil.

Existuje množstvo fráz, ktoré obťažujú najviac renomovaných bloggerov. Bohužiaľ, mnohí z nás ich používajú na stroji, bez toho, aby premýšľali o tom, akú reakciu spôsobia vlastníkom blogov.

Zistite, aké slová sú schopné zničiť kariéru hosťujúceho bloggera. Po nájdení je vo vašej aplikácii, bude majiteľ blogu, v najlepšom prípade, ignorovať váš list, av najhoršom prípade - bude hovoriť všetko, čo si o vás myslí, nie je v rozpakoch vo výrazoch ... Tak sa snažte vyhnúť nasledujúce frázy tak, aby nedošlo k hrubosti:

 1. "Naši copywriteri vám napíšu ..."

  Majitelia blogov spravidla neradi komunikujú so sprostredkovateľmi. Zaujímajú sa len o osobu, ktorá zanechá príspevky vo svojich blogoch. Ide o to, že sa učia horkými skúsenosťami: vo väčšine prípadov im sprostredkovatelia ponúkajú jednoducho hrozné príspevky, ktoré napísal tím tzv. „Copywriterov“, ktorí ani nevedia o základných pravidlách ruského jazyka.

  Blogeri uverejňujú vaše príspevky z nejakého dôvodu - zaujímajú sa aj o zisky. Preto by ste im mali ponúknuť len tú najlepšiu prácu, z ktorej budú diváci potešení.

 2. "Ponúkam vám hosť príspevok úplne zadarmo"

  Stop! Pravdepodobne si niečo zamieňate ... Nikto si od vás nepožiadal o príspevok hosťa, vy ste sa obrátili na iného bloggera so žiadosťou o jeho uverejnenie. Preto táto fráza znie veľmi arogantne, ako keby ste očakávali, že majiteľ blogu vám povie: "Čo ste vy, čo ste vy! Samozrejme, že vám zaplatím za príspevok hosťa." Nezabudnite, že nie ste to, kto poskytuje službu inému bloggerovi tým, že mu ponúknete svoj príspevok, ale on vám dá láskavosť tým, že mu umožníte prístup k jeho publiku. Pocit rozdiel?

  Môžete nájsť blogy, ktoré ponúkajú peňažné odmeny pre príspevky hostí. Väčšina z nich však dodržiava nasledujúcu filozofiu: "S vami - hosťom, s nami - propagáciou vášho blogu."

 3. "A mohol by si ešte ...?"

  Ak sa spýtate iného bloggera na miesto, kam chcete obsah umiestniť, skúste sa vyhnúť iným požiadavkám. Je to podobné ako v nasledujúcej situácii: odchádzate niekde niekoľko dní a požiadajte svojho blížneho, aby nakŕmil vaše ryby. Predstavte si, aký druh reakcie bude mať, ak mu poviete nasledovné: "Môžete stále čistiť akvárium a vyčistiť v mojej kuchyni?" Trúfame si predpokladať, že vás váš sused bude naďalej obchádzať.

  Vlastník blogu bude mať rovnakú reakciu: budete na čiernej listine. Samozrejme, že iný blogger dostane nejaké výhody z vášho hosťa post, ak je kvalitatívne. Spomeňte si však na predchádzajúci odsek: Pýtate sa na inú osobu a nie na vás. Nie ste v pozícii, aby ste na neho mohli vzniesť svoje požiadavky.

 4. "Prosím odpovedzte najneskôr ..."

  Niektorí copywriteri dokonca „ohrozujú“ vlastníkov blogov, do ktorých chcú písať. Varujú: "Ak mi neodpoviete v N-tom dni, potom bude môj návrh irelevantný."

  Znova, táto fráza znie dosť drsne. Hovorí, že ste sa umiestnili nad iného bloggera. Zároveň úplne zabudol, že táto osoba môže byť veľmi zaneprázdnený. Možno každý týždeň dostane stovky žiadostí o hosťovanie. Vlastník populárneho blogu je navyše vždy plný úloh: potrebuje plánovať a vytvárať obsah, odpovedať na komentáre čitateľov, sledovať štatistiky blogu atď. Prečo si myslíš, že je jednoducho povinný upustiť všetky svoje záležitosti a odpovedať na tvoj list? Buďte trochu trpezlivejší.

  Žiadny blogger nebude chcieť reagovať na vašu požiadavku, ak ste už v prvom liste nastavili pevný časový rámec. Nikto nechce čítať vaše „majstrovské diela“, ak máte povesť problémovej osoby. Koniec koncov, pravidlá zdvorilosti a obchodnej etikety neboli zrušené.

 5. "Akú tému by mal môj príspevok hosťovať?"

  Ostatní bloggeri nevedia, v ktorej oblasti ste odborník. V skutočnosti, pretože ponúkate niekomu hosťom príspevok, to znamená, že môžete pokryť tému, na ktorú sa táto osoba ešte nedotkla (alebo ktorej nerozumie). Ak neviete, na akú tému by mal byť príspevok hosťa zapnutý, znamená to nasledujúce:

  - Nie ste odborníkom v tejto oblasti.

  - Ani ste si neprehliadli blog, do ktorého chcete umiestniť svoj príspevok, takže neviete, aký obsah sa tam publikuje.

  Ak teda ponúkate niekomu hosť, mali by ste mať aspoň všeobecnú predstavu o jeho štruktúre, nehovoriac o téme.

 6. "... kvalitný článok založený na dôkladnom výskume"

  Po prvé, nepíšete článok, ale príspevok pre blog. Preto musíte brať do úvahy špecifiká tohto žánru. Po druhé, ak poviete, že vaša práca má vysokú kvalitu, s najväčšou pravdepodobnosťou to tak nie je. Vaše texty môžu pochváliť každého (vlastníka blogu, čitateľov atď.), Ale nie vy. Dokonca aj keď ste si 100% istí svojimi vedomosťami, modicum skromnosti nikdy neublíži.

 7. "Vážení redaktori blogu ..."

  Ak sa neobťažujete zistiť meno majiteľa blogu, je nepravdepodobné, že verí vo váš záujem. A keďže nemáte predstavu o špecifikách obsahu tohto blogu, ako môžete tam uverejniť príspevok hosťa?

  Pri použití tejto frázy bude váš list s najväčšou pravdepodobnosťou pripomínať spam. Takže nebuďte prekvapení, ak vlastník blogu ani nezačne čítať, ale okamžite ho pošle do koša.

 8. "Môžem písať na akýkoľvek predmet"

  Ak je to pravda, potom ste len génius alebo pešia encyklopédia! Ale nanešťastie, nikto doteraz nebol špecialistom vo všetkých oblastiach. Možno ste naozaj erudovaný a dobre čítaný človek, ale to neznamená, že môžete písať rovnako kvalitné texty na akúkoľvek tému. Vyhnite sa tak hlasným vyhláseniam. V opačnom prípade, majiteľ blogu, na ktorého ste napísali, si bude myslieť, že ste úplný laik vo svojom odbore a okamžite odstráni váš list.

Obsah:

  Poctivosť je kľúčom k úspechu

  Skúsení bloggeri okamžite rozpoznajú textárov, ktorí hľadajú vedľajšiu prácu. Typické znaky tohto typu: vzorované frázy, hlasné vyhlásenia, neznalosť základných pravidiel obchodnej etikety.

  Takže ak chcete získať dôveru majiteľov populárnych blogov a získať od nich povolenie na zverejnenie svojich príspevkov, buďte k nim úprimní a sami so sebou. Nemali by ste „zaklepať“ na blogy, ktorých témy sú úplne vzdialené od vašej špecializácie. Skôr alebo neskôr sa objaví pravda a potom bude pre vás ťažké obnoviť poškodenú povesť.

  Uprednostňujte blogy, témy, ktoré poznáte ako chrbát ruky. Iba v tomto prípade môžete vytvoriť naozaj kvalitné a expertné príspevky, ktoré budú prínosom pre vás aj pre vlastníkov obľúbených blogov.

  Preklad a úprava materiálu Allison Boyer 7 Frázy Váš hosť Post dotaz.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár