7 Google AdWords triky na zlepšenie vašich PPC kampaní

Riadenie PPC kampaní je pekelná práca. Nekonečné rutiny, džungle nastavenia, podobne ako všetky ostatné akcie a bez jazdy. Zaujímavejšie sú triky opísané nižšie: zjednodušujú prácu so službou Google AdWords a zvyšujú efektivitu kontextovej reklamy.

Trik 1: Využite dlhé titulky

Nebuďte prekvapení, ale niektorí inzerenti stále nájsť dlhý titulok v hornej reklamnej jednotky na stránke s otázkou ako preferencie pre vyvolených. V skutočnosti môžete byť zvolený za sekundu. Stačí zadať interpunkčné znamienko na koniec textu v prvom riadku popisu, aby ste získali reklamu s dlhým odkazom.

Ak v reťazci popisu nepoužívate interpunkčné znamienko, veľkosť hlavičky je obmedzená na 25 znakov.

Bodka na konci textu v prvom riadku popisu mení vzhľad reklamy.

Upozorňujeme, že reklamy s dlhým názvom v programe SERP sú takmer rovnaké ako prirodzené výsledky.

Trik 2: Použite flexibilné počítanie konverzií

Na začiatku roka 2014 služba Google AdWords zaviedla možnosť flexibilne počítať konverzie. Tento model je alternatívou k štandardnému princípu účtovania prepočítaných kliknutí.

Ak sa zaoberáte generovaním elektród pomocou kontextovej reklamy, budete spočítavať konvertované kliknutia. Ak predávate produkt s PPC, je lepšie používať flexibilné počty konverzií.

Ak používate optimalizátor ceny za konverziu, služba AdWords predvolene nastaví kliknutia s konverziami. V tomto prípade môžu byť vaše ceny príliš nízke, čo znižuje účinnosť kampane. Potrebné nastavenia môžete vybrať v ponuke Nástroje - Konverzie:

Trik 3: Použitie rozšírení pre Chrome Incognito

Odborníci na obsah často vytvárajú viacero profilov používateľov prehliadača Chrome, aby mohli rýchlo prepínať medzi stále používanými účtami služby AdWords. Zriedkavo používané účty zadávajú v režime inkognito, pričom vždy zadávajú používateľské meno a heslo.

Manažéri hesiel, napríklad 1Password: Password Manager a Secure Wallet, pracujú v režime inkognito. Ak chcete povoliť túto funkciu, použite ponuku prehliadača "Nastavenia - rozšírenia". Začiarknite políčko vedľa možnosti Povoliť použitie v režime inkognito.

Teraz sa môžete prihlásiť na zriedkavé používanie účtov AdWords bez toho, aby ste museli vytvoriť užívateľský profil prehliadača Chrome a bez zadávania poverení.

Trik 4: Zobrazenie všetkých dostupných veľkostí reklám jedným kliknutím

To možno vykonať dvomi spôsobmi. Po prvé, vo fáze tvorby reklamy si môžete prezrieť dostupné veľkosti a vybrať si príslušné.

Môžete tiež zobraziť všetky dostupné veľkosti existujúcich reklám. V ponuke Reklamy kliknite na odkaz Zobraziť reklamu v plnej veľkosti.

Po kliknutí sa otvorí okno s náhľadom, v ktorom sa reklama zobrazí vo všetkých dostupných veľkostiach.

Trick 5: Nepoužívajte všetky typy zápasov na získanie lacných kliknutí

Niektorí inzerenti používajú na získanie lacnejších kliknutí všetky typy zhody kľúčových slov. To dáva zmysel, ak nastavíte rôzne ponuky pre každý typ zhody alebo použijete rôzne vyhlásenia pre každý typ zhody. V opačnom prípade použijete viac kľúčových slov, než je potrebné.

Použite ponuku Kľúčové slová - segment - typ zodpovedajúcich vyhľadávacích dopytov. Tu môžete zobraziť ukazovatele výkonnosti kľúčových slov podľa typu zhody, aj keď v kampani používate široký typ zhody.

Najlacnejšie kliknutia dostávajú presne priradené kľúče. Spoločnosť Google automaticky priraďuje presnú cenu zhody pre kľúče voľnej zhody bez ohľadu na typ, ktorý vyberiete, keď vyhľadávacie dotazy zodpovedajú kľúčom.

Trik číslo 6: študujte vyhľadávacie dotazy pre obchodné kampane na karte Rýchle štatistiky

Vyhľadávacie dopyty pre obchodné kampane sa nezobrazujú na karte Kľúčové slová. Ak chcete získať potrebné údaje, vyberte kartu „Rýchle štatistiky - zobrazenie - vyhľadávacie dopyty“.

Trik 7: Použite skripty MCC na spravovanie účtov

AdWords MCC zjednodušuje správu účtov. Skript Google AdWords môžete zmeniť na skript klientskeho centra. Ak to chcete urobiť, pridajte pred skript nasledujúci kód:

funkcia main () {

var accountSelector = MccApp.accounts ()

s limitom (50);

accountSelector.executeInParallel (“processClientAccount”);

}

To umožní, aby skript bežal na všetkých klientoch súčasne. Vďaka tomu zjednodušíte rutinné operácie, zmeníte nastavenia, vygenerujete prehľady.

Účinnosť kampane závisí od kvality riadenia.

Zvážené triky šetria čas správcu kampaní PPC a zlepšujú kvalitu správy účtov. Vďaka tomu rastie efektivita reklamných kampaní. Možno máte vlastné triky a tajomstvo práce so službou Google AdWords? Povedzte o nich v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár