7 spôsobov, ako rozmazať nečestného online konkurenta

Určite čelíte konkurencii, ak obchodujete. Súťažiaci sa stretnú v takmer každom výklenku. Objavujú sa v blízkosti, aj keď sa vám podarilo nájsť modrý oceán. V súčasnosti sa vody všetkých obchodných oceánov rýchlo menia v dôsledku vývoja internetových technológií. V prvom rade ide o online trhy.

Ak súťažíte s projektmi na internete, nie ste oboznámení so súťažou. Značky neustále zvyšujú svoje rozpočty na SEO, kontextovú reklamu a ďalšie marketingové metódy, o ktorých sme písali v článku o rýchlej propagácii stránok. Z tohto dôvodu sa mladé projekty nemôžu dostať do najlepších výsledkov vyhľadávania.

Digitálna konkurencia sa líši od boja pre spotrebiteľa v režime offline. Vďaka internetovým technológiám sa firmy a ľudia pracujúci v inej geografickej oblasti často stávajú konkurentmi. Okrem toho niekedy ani neplánujú pracovať s potenciálnymi zákazníkmi, pretože majú vlastnú zákaznícku základňu v inej časti sveta. Stále však musíte konkurovať virtuálnym konkurentom, pretože kupujúci majú možnosť porovnávať a vyhľadávať najlepšie pomocou jednoduchého spustenia prehliadača.

Vaši priami konkurenti si tiež užívajú prakticky neobmedzené možnosti internetu. Určite sa stretávate so situáciou, keď si zákazníci vyberajú zjavne najhoršiu ponuku, ktorú je ťažké vysvetliť z hľadiska klasického marketingu. V digitálnej ére sú však lídri často tými, ktorí včas obsadili špičku zoznamu, zbierali roboty v tematických komunitách sociálnych sietí a hovorili zákazníkom najhlasnejšie, čo bolo najlepšie.

Samozrejme, že trh skôr alebo neskôr dá všetko na svoje miesto. Spotrebitelia chápu, ktoré ponuky si zaslúžia pozornosť, a Yandex a Google určujú podľa faktorov správania, ktoré zdroje získali vďaka vyhľadávaniu na vrchole. Podnikanie však zvyčajne nemôže pasívne čakať na obnovenie spravodlivosti, a preto uprednostňuje aktívny boj s konkurentmi.

Nižšie nájdete popis siedmich spôsobov, ako sa vysporiadať s konkurentmi na internete. Pomocou nich sa chránite pred hráčmi, ktorí propagujú svoje projekty útokom na vaše podnikanie.

1. Hovorte čestne, zostaňte čestní.

Otvorenosť a publicita často zostávajú najlepšou zbraňou proti útokom súpera. Na tlačovej konferencii alebo počas on-line diskusie môžete diskutovať o argumentoch, ktoré boli proti vám použité. Nevykonávajte výhovorky. Musíte zdôrazniť problém, ktorý uviedli chorí zo všetkých strán.

Nájdite to pozitívne pre zákazníkov. Napríklad veľké poisťovne často čelia obvineniam z oneskorenia platieb. V tejto situácii by vedenie spoločnosti malo zákazníkom vysvetliť, prečo sa straty neriešia rýchlo. Poisťovateľ sa stará o zákazníkov, dôkladne vyšetruje poistné udalosti, vypočítava rozsah strát a identifikuje prípady podvodu.

2. Použite pasívny agresívny prístup.

Táto metóda funguje skvele, keď konkurenti biť vaše podnikanie sú dobre známe spotrebiteľom. Napíšte na blog alebo v sociálnom profile, že niektorí závistliví a kritici šíria negatívne povesti o vašej firme. Vysvetlite publiku, že tieto akcie súvisia s ťažkosťami, s ktorými sa vaši konkurenti stretli.

Nezadávajte mená a názvy spoločností. Zákazníci a konkurenti musia nezávisle pochopiť, o čom hovoríme. Tento prístup určite postaví vašich kritikov do nepríjemnej pozície - budú sa musieť ospravedlniť sami.

3. Použite priame porovnania.

Použite tento prístup na zvýraznenie vašich silných stránok. Porovnajte napríklad náklady na vaše produkty s podobnými produktmi konkurentov. Uverejnite všetky overené údaje, ktoré dokazujú vašu nadradenosť. Výsledky prieskumov spokojnosti zákazníkov, porovnanie trhového podielu, technologickej efektívnosti, rýchlosti služby sú len niektoré z údajov, ktoré budú zaujímať zákazníkov.

4. Publikovanie prípadových štúdií

Povedzte publiku, ako ste vyriešili problém klienta. Venujte pozornosť spotrebiteľom, ktorí neboli schopní pomôcť konkurentom. Zamerajte sa však presne na zákaznícky servis, len s tým, že uvedie neúspešné skúsenosti s prácou s inými spoločnosťami.

Neuvádzajte mená konkurentov priamo, aby ste sa vyhli urážke na cti a sporov. Môžete však naznačiť, ktorí z vašich kritikov nie sú schopní poskytnúť spotrebiteľom slušnú úroveň služieb.

5. Rozlišovať

„Rozlišuj alebo zomri,“ hovorí Jack Trout, marketingový guru v rovnomennej knihe. Robte veci inak. Ak váš odporca dumping, ušetriť trhové ceny a povedať zákazníkom o výhodách kvalitného produktu.

Pomocou tohto prístupu, môžete zraziť zem z pod nohy konkurentov, ako ste pripravení im o dôvody pre kritiku. Detractors budú zaneprázdnení bojovať proti svojmu druhu, takže nebudú mať čas zaútočiť na vaše podnikanie.

6. Vyzvite súťažiacich na súboj

Verejným vyzvaním nepriateľa do duelu ho môžete raz a navždy odradiť od toho, aby podporoval svoje podnikanie útokom na vás. Nie, nie, nebudete potrebovať meče a pištole. Samozrejme, ak ich neprodukujete. Otvorené testovanie tovaru, vlastné porovnanie, súťaže - potrebujete pokojné duely.

Použite túto metódu, ak ste úplne istí vo svojej nadradenosti. Výsledky duelu zdokumentujte, pozvite do poroty renomovaných odborníkov z oblasti priemyslu. Propagácia vám opäť pomôže v boji proti bezohľadným konkurentom.

7. Ignorovať útoky.

Len pokračujte v práci, nevenujte pozornosť kritikom. Je to najsilnejší nástroj proti šíreniu nespoľahlivých údajov. Musíte však fanaticky veriť vo váš produkt používať tento prístup.

Nezabudnite zverejniť na blogu výsledky štúdií, prípadov, recenzie zákazníkov, aj keď sa rozhodnete venovať pozornosť konkurentom. Vaši zákazníci potrebujú pozitívne informácie a dôkaz o svojej spôsobilosti.

záver

Musíte sa stretnúť so situáciou, keď sa niekto stane lídrom na trhu, nie kvôli profesionalizmu a dobrej práci s klientmi, ale kvôli kritike iných projektov a schopnosti predkladať sa verejnosti. Pravdepodobne ste zápasili s túžbou verejne strkať upstart nos v jeho nekompetentnosti.

Verte mi, nerobte to. Po prvé, ako vieme, nervové bunky sa neregenerujú. Po druhé, keď sa vyrovnáte s jedným nepriateľom, zajtra budete čeliť dvom novým. Preto nasmerujte energiu na zlepšenie vášho produktu a zvýšenie efektivity marketingu.

Vyššie uvedené spôsoby zaobchádzania s tými, ktorí nepracujú, vám s tým pomôžu, pretože sú konštruktívne. Je to najťažší a najefektívnejší spôsob, ako sa vysporiadať s konkurentmi. Budete mať ťažký čas, ale ak sa vám podarí, porazíte všetkých súperov naraz.

Stretli ste sa s nespravodlivou online súťažou? Povedzte nám v komentároch, ako ste bojovali proti zlým priaznivcom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár