Štyri tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť "správny" obsah

Obsah marketing sa už stal hlavným nástrojom pre branding, prilákanie nových a udržanie existujúcich zákazníkov a poskytovanie predaja mnohých veľkých spoločností a malých firiem po celom svete. Nemala by sa však považovať len za novú metódu zvyšovania predaja.

Tento spôsob marketingu vám umožňuje vytvoriť „správny“ obsah z dnešného hľadiska - personalizovaný, informatívny a zároveň zábavný. Prístup k nástrojom digitálnej analýzy správania vašich existujúcich a potenciálnych spotrebiteľov vám dáva možnosť tak urobiť.

Spotrebiteľské digitálne správanie je online činnosť, ktorú vykonávajú užívatelia v procese nákupu produktu. Nástroje na analýzu digitálneho správania zahŕňajú napríklad Google Analytics, Yandex.Metrica a mnoho ďalších služieb.

Práve tieto materiály pomáhajú budovať a udržiavať vzťahy so zákazníkmi dnes. Venujte pozornosť tomuto slovu znova - VZÁJOMNÉ VZŤAHY. Tradičné televízne reklamy alebo opakované rozhlasové oznámenia nemôžu poskytnúť spätnú väzbu od vašich spotrebiteľov.

Takže musíte vytvoriť „správny“ obsah, aby ste mohli efektívne spolupracovať s publikom. Ako to urobiť v praxi?

Vytvorenie správneho obsahu

Tradičné médiá sa nezaujímajú o inzerentov. Nie, budú samozrejme tlačiť vašu reklamu na pravej strane alebo ukázať video vo vzduchu v pravý čas pre vás, pretože potrebujú vaše peniaze. Záleží však na tom, či vaša reklama bude efektívna a či bude prínosom pre vaše podnikanie.

Správy spoločnosti budú účinné len vtedy, keď prevezmú zodpovednosť za vytvorenie a distribúciu cenných informácií pre klienta.

Vypracovanie stratégie obsahu by malo začať základnými otázkami. Napríklad, kto tvorí jadro vašej cieľovej skupiny? Aké úlohy chcete riešiť s marketingom obsahu? Ako budete udržiavať zákazníkov? Ako zvýšiť predaj svojich existujúcich zákazníkov? Možno by ste sa mali zamerať na zvyšovanie povedomia o značke?

Hneď ako odpoviete na tieto otázky, začnite vytvárať a publikovať obsah. Použite nižšie uvedené tipy, aby ste svoj obsah skutočne „opravili“.

Tip č. 1: Vytvorte autentický obsah

Obsah musí byť autentický, autentický, autentický. Čo to znamená? Odmietnuť vytvárať texty, prezentácie a infografiky, ktorých jediným účelom je existencia. Spotrebitelia nebudú aktívne konzumovať váš obsah, ak účelom jeho vytvorenia a distribúcie je iba explicitná alebo implicitná reklama vašich produktov alebo služieb. Obsah musí byť samohodnotený.

Diváci považujú zdroj alebo komunitu za nepríjemnú prekážku, ktorá im bráni v efektívnej komunikácii so značkou, ak zverejnený obsah neobsahuje užitočné informácie, nebaví a nepredstavuje hodnotu pre konkrétnu osobu.

Inými slovami, autentický obsah musí zodpovedať preferenciám čitateľa. V tomto prípade musí značka nadviazať vzťah so spotrebiteľom skôr, ako mu ponúkne obsah. Môžete napríklad poslať svoj informatívny a užitočný obsah účastníkom. Ale aj tie "správne" a zaujímavé materiály budú v koši alebo v priečinku "Spam", ak ich pošlete bez toho, aby ste sa ich pýtali.

Americký internetový obchod s oblečením a obuvou Zappos v čase pochopil význam autentického obsahu. Môžete nájsť v blogu tejto spoločnosti veľa zaujímavých materiálov, napríklad, a to nie sú len textové materiály, to sú video, infografiky, atď. V RuNet, veľmi zaujímavý prípad na obsah marketing, jasne prevoditeľné do predaja, má zdroj pre rezerváciu hotelov Ostrovok.ru, dávať pozor na blog "Ostrovka". Tento blog je explicitne príkladom autentického obsahu.

Tip 2: Použite rôzne typy obsahu na zvýšenie frekvencie publikovania.

Niekedy obchodníci čelia nedostatku dobrých materiálov. Frekvencia publikácií klesá, význam zdroja sa znižuje. Existuje účinný spôsob riešenia tohto problému - vytvárať textové materiály, príspevky pre fotografie a videá a infografiky. Publikovať iný typ obsahu, ktorý pokrýva rôzne témy. Budete oslovení recenziami produktov, spotrebiteľskými tipmi, lokalizovanými materiálmi, kvízmi, všeobecnými článkami týkajúcimi sa vášho podnikania. Všimnite si, že schopnosť prepojiť obsah so značkou zvyšuje záujem spotrebiteľov o váš produkt.

Mnohí predajcovia áut posielajú mesačné bulletiny potenciálnym a existujúcim zákazníkom. Sú kombináciou aktuálneho obsahu a relevantných obchodných ponúk. Napríklad v takých listoch nájdete zľavový kupón na údržbu auta. Upozorňujeme, že predajcovia vozidiel vytvárajú obsah založený na ich polohe, záujmoch zákazníkov a dokonca aj ročnom období. Ich obsah sa čo najviac približuje k tradičným časopisom alebo novinám, pričom sa snaží uniknúť z formátu reklamnej pošty.

Spotrebitelia so záujmom otvárajú takéto informačné listy od predajcov automobilov. Vedia, že nájdu skvelé ponuky, informácie o propagačných akciách, testovacích jazdách nových modelov atď.

Tip číslo 3: Vytvorte obsah, ktorý je relevantný pre záujmy vašich spotrebiteľov

Sociálne siete, e-mail, mobilné zariadenia, internetové stránky - dnes obchodníci nemajú so zákazníkmi nedostatok komunikačných kanálov. Vyberte si vhodný kanál podľa zvykov a záujmov vašich potenciálnych a existujúcich zákazníkov. S pomocou obsahu by ste mali osloviť každého klienta osobne a hovoriť o témach, ktoré ho zaujímajú. To pomáha zapojiť spotrebiteľa do dialógu so značkou.

Pozrite sa napríklad na Amazon a Netflix. Aktívne využívajú informácie o digitálnom správaní používateľov, aby im odporučili jeden alebo iný produkt, ktorý spĺňa ich záujmy.

Na vyriešenie tohto problému môžete použiť obsah. Ak budete sledovať, ktoré články vaši zákazníci čítajú, ktoré odkazy sledujú a ktoré reklamné ponuky majú záujem, budete môcť prispôsobiť svoj zdroj alebo informačný bulletin záujmom spotrebiteľov.

Tip č. 4: Udržujte objektivitu a otvorenosť pri interakcii so zákazníkmi.

Obchodníci sú vždy spokojní s pozitívnymi hodnoteniami o spoločnosti. Aktívne značky, ktoré obsluhujú veľký počet spotrebiteľov, však nevyhnutne získajú negatívne recenzie. Spoločnosti, ktoré skryjú negatívne komentáre, skončia so svojou službou. Vaša značka ostáva otvorená a divákom ukazuje schopnosť reagovať na negatívnu spätnú väzbu. To zvyšuje lojalitu zákazníkov voči spoločnosti a vytvára pozitívny postoj k nej zo strany spotrebiteľov.

Ak napríklad naštvaný zákazník píše sťažnosti na vašu spoločnosť na sociálnych sieťach alebo na oficiálnych stránkach, neodstraňujte ich. Aj keď nie je plachý vo výrazoch. Odpovedzte na túto správu a pokúste sa vyriešiť jeho problém. Tak budete na trhu demonštrovať, že si ceníte každého spotrebiteľa.

Otvorenosť sa týka aj autorského práva a plagiátorstva. Značky musia čestne uvádzať zdroje obsahu vrátane textov a fotografií, ak používajú materiály iných ľudí. To umožňuje spoločnostiam vyhnúť sa verejným obvineniam z plagiátorstva a krádeží.

Prispôsobenie obsahu potrebám a správaniu používateľov

Opakovať, berúc do úvahy digitálne správanie používateľov, zostáva jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť "správny" obsah. Tento prístup umožní obchodníkom komunikovať so zákazníkmi v rôznych štádiách nákupu - počas rozhodovania, zadávania objednávky alebo po prijatí tovaru.

Typický predajný lievik zobrazuje nákupné stupne, ktorými prechádza každý zákazník. Uvedomuje si potrebu, zvažuje možnosti, rozhoduje a zadáva objednávku. Ako viete, spotrebiteľ potrebuje v každom štádiu rôzne druhy obsahu. Napríklad vstupné stránky, ktoré zahŕňajú okamžitý nákup produktu, sú neúčinné, ak je zákazník v procese pochopenia potreby alebo zvažuje možnosti.

Vráťme sa k príkladom automobilového priemyslu, ktorého najzreteľnejší zástupcovia využívajú na zvýšenie predaja obsahový marketing. Je jasné, že osoba, ktorá nedávno kúpila auto, pravdepodobne neuskutoční nový nákup v najbližších mesiacoch alebo dokonca rokoch. Predajcovia áut však nestratia srdce - šťastní majitelia nových áut dostanú informačné listy s ponukami zo servisných staníc.

záver

Každá značka potrebuje relevantný, informatívny a autentický obsah. Pomáha vašej spoločnosti prilákať a udržať si zákazníkov, ako aj budovať dlhodobé vzťahy s nimi.

Môžete vytvoriť materiály pre publikovanie sami alebo kontaktovať partnerov, ktorí prevezmú implementáciu stratégie vašej spoločnosti v oblasti marketingu. Vyhnite sa opakovaniu myšlienok iných ľudí a najmä plagiátorstvu. Potom váš obsah zdôrazní individualitu vášho podnikania.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár