Ako dať druhý život obsah: 12 spôsobov, ako oživiť svoje najlepšie články

Ak spúšťate osobný alebo firemný blog, pravdepodobne ste sa stretli s takouto situáciou: niektoré z publikácií dostávajú silnú odozvu, zatiaľ čo iné sa nepozorovajú. Nemôžete presne predpovedať účinnosť článkov. Materiály, ktoré sa zdajú informačné bomby, nezískavajú tucet "rád". Ale absolvovanie publikácií náhle exploduje divákov, priťahuje prevádzku a spôsobuje ohnivé debaty na pokraji holivaru.

Cesta z tejto situácie môže byť vzkriesenie úspešných publikácií. Po odovzdaní druhého života starému obsahu sa môžete spoľahnúť na opakovanie minulého úspechu. V tomto článku nájdete popis 12 spôsobov opätovného použitia obsahu.

Oživenie starého obsahu prináša množstvo výhod. Po prvé, ušetríte čas, ktorý zvyčajne trávite pri hľadaní relevantných tém a nových nápadov. Po druhé, máte istotu, že dostanete pozornosť existujúcich divákov. Čitatelia zvyčajne nevynechajú príležitosť pozrieť sa na známy problém z nového uhla. Po tretie, dostanete ďalšie prevádzku z vyhľadávačov a sociálnych sietí.

Ak chcete nájsť obsah, ktorý si zaslúži opätovné použitie, použite analytické systémy. Vyberte najobľúbenejšie články. Vhodné aj pre materiály na opätovné použitie, ktoré majú dobrú sociálnu odozvu: veľký počet pripomienok a „podiel“.

Obnovenie starého obsahu neznamená opätovné publikovanie starých materiálov. Nemyslite ani na prepisovanie úspešných článkov a odovzdajte ich ako nové. Ak chcete dať nový obsah nový život, použite jednu z nasledujúcich metód.

Metóda číslo 1: vytvorenie nových článkov na základe existujúcich

Čitatelia milujú zoznamy príspevkov. Ukladajú materiály tohto formátu do záložiek, aby mohli príležitostne využívať užitočné informácie a tiež zdieľať tieto materiály v sociálnych sieťach.

Ako dať druhý život do zoznamu príspevkov? Napríklad článok "Život hacking v SMM a blogov: 32 magické nástroje pre obchodníkov" môže dostať nie dva, ale plus alebo mínus 32 nových životov. Tu je recept: vziať post-list a rozšíriť každú položku podrobne v nových článkoch.

Metóda 2: vytvorenie prezentácie na základe úspešného príspevku

Použite na to SlideShare alebo Canvu. Prvá služba umožňuje použitie páky sociálnych médií na distribúciu obsahu. A druhý vám pomôže vytvoriť vizuálny obsah, aj keď nemáte zručnosti projektanta.

Metóda 3: Zmeňte úspešný článok na infographic

Zoznam užitočných nástrojov nájdete v článku "Ako rýchlo a ľahko vytvoriť dobrý infographic." Ak ste nikdy nepracovali s infografikou, prečítajte si informácie o vizuálnom obsahu. Možno vás zaujímajú aj nástroje na vytváranie interaktívnej grafiky.

Skôr ako začnete, prečítajte si materiál o chybách, ktoré znižujú efektívnosť infografiky. Ďalší materiál o infografike vám ukáže dôležitosť systematického prístupu pri práci s týmto typom obsahu.

Metóda č. 4: vytvorenie briefingu na Pintereste

Briefing je najbližší príbuzný infographic. Tento typ obsahu je inštrukciou zobrazenou pomocou obrázkov. Fanúšikovia DIY projektov aktívne publikujú inštrukcie na Pintereste.

Metóda číslo 5: aktualizácia starých publikácií

Situácia vo vašom odvetví sa veľmi rýchlo mení. Na trh vstupujú noví hráči, objavujú sa nové produkty a technológie. To je veľký dôvod na aktualizáciu starých článkov a ich opätovné oznámenie na sociálnych sieťach.

Metóda číslo 6: ak máte populárny "evergreen" obsah, oznamte ho znova v sociálnych sieťach

Dokonca aj v najdynamickejšom odvetví existujú pravidlá, technológie a produkty, ktoré sa v priebehu rokov nemenia. Ak chcete nájsť takýto vždyzelený obsah, pozrite si archív svojho blogu. Vyberte si obľúbené články a znovu ohláste na sociálnych sieťach.

Metóda č. 7: opätovné zverejnenie publikácie o službe otázok a odpovedí

Pozrite sa na Quora, otázky a odpovede na Google, FAQ a ďalšie podobné služby. Budete sa musieť snažiť vyhýbať obvineniam zo seba-propagácie a spamu. Ak pravidelne odpovedáte na otázky týkajúce sa vášho odvetvia, bude to jednoduchšie.

Upozorňujeme, že táto metóda funguje v opačnom smere. Otázky používateľov a odpovede na ne sa môžu stať základom nového blogu.

Metóda # 8: Otočte populárny článok do série e-mailových spravodajcov.

Vyššie je uvedené, že post-zoznam "32 Magic Tools for Marketers" možno premeniť na 32 nových článkov. Môžete ju tiež zmeniť na 32 e-mailových tém. Nielen zoznam článkov môže byť premenený na písmená. Ako predmet na písanie môžete použiť akúkoľvek zaujímavú prácu z populárneho materiálu.

Metóda číslo 9: vytvorenie e-knihy

Ak ste už dlhú dobu blogovali, určite existuje séria publikácií týkajúcich sa spoločnej témy. Aby sme im dali druhý život, stačí kombinovať publikácie z jednej kategórie, aktualizovať a usporiadať vo forme elektronickej knihy alebo bielej knihy.

Ak chcete, aby bola vaša kniha populárna a úspešná, vykonajte ďalší výskum, ukážte im nové obrázky a grafy. Použite nástroje ako SunRav alebo Papyrus na krásne vypracovanie e-knihy.

Metóda číslo 10: napíšte príspevok hosťa

Použite populárny článok vo svojom blogu ako základ pre príspevok hosťa. Vezmite prosím na vedomie, že by to mal byť nový materiál s pridanou hodnotou, a nie mechanicky prepísaný obsah kvôli jedinečnosti.

Aktualizujte publikáciu, poskytnite divákom nové fakty, podeľte sa o svoje osobné skúsenosti. Príspevok hosťa by mal pomôcť čitateľom pozrieť sa na predtým opísaný problém novým spôsobom.

Metóda # 11: Vytvorte video tutoriál alebo podcast

Časť vašich divákov radšej sleduje a počúva, než číta. Vďaka rozvoju mobilných technológií sú schopní to urobiť doslova na cestách. Preto používateľom ponúknite video a audio obsah.

Nesnažte sa nazvať starú publikáciu, diktovanú na rekordéri, podcast. Poslucháč by mal dostať ďalšie informácie. Platí to aj pre video obsah. Tento formát vám umožňuje jasne ilustrovať teoretické informácie.

Metóda číslo 12: viesť webinár alebo skupinu zamerania

Použite na to službu Hangouts Google. Formát webinárov alebo fokusovej skupiny umožňuje nielen zdieľať užitočné informácie s publikom, ale aj aktívne zapojiť používateľov do diskusie o probléme.

Pri komunikácii s publikom online, majte na pamäti princíp interaktivity. Dobrý tréneri považujú úspešné školenia, o ktorých diváci hovoria viac. Činnosť publika možno považovať za kritérium úspechu webinárov. A s cieľom aktivovať účastníkov, klásť im otázky, stimulovať diskusie, vykonávať skupinové úlohy.

Oživenie starého obsahu ...

... ušetríte čas. To však nie je jediný dôvod, prečo by sa úspešným publikáciám mal dať nový život. Je takmer zaručené, že získate populárny a efektívny obsah, ktorý vám prinesie návštevnosť, "zdieľanie" a komentáre.

Pamätajte si, že na oživenie publikácie, bude musieť vyskúšať. Buďte pripravení aktualizovať publikácie pomocou nových faktov, dodatočných ilustrácií a pozorovaní. Podeľte sa o svoje skúsenosti, hovorte o nových nástrojoch a technológiách. V tomto prípade bude druhá životnosť obsahu nemenej úspešná ako prvá.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár